Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard zmartwiony reakcją fanów na Mists of Pandaria

59 postów w tym temacie

Dobrze, że w ogóle zauważyli, że nie wszyscy z entuzjazmem przyjmują proponowane przez nich zmiany i forsowane pomysły.

Szkoda tylko, że tak wcześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich "znaffcóf":

"The pandaren started as a creation of the Blizzard artist Samwise Didier and an April Fool''s joke, but they got a massive response from Warcraft fans."

"But so we put that up in there and everyone was like “Oh my God! A PANDA RACE? That’s kind of cool!” And I’m like “Are you kidding me, really? You want to see pandas in Warcraft III or whatever?”

Nie Blizzard, a fani zażyczyli sobie Pandarenów w świecie Warcrafta. Co do argumentów, że w europejskiej kulturze nie ma/nie było pand - a od kiedy Blizzard to europejska firma? Draenei rozumiem są mocno zakorzenione w kulturze europejskiej? Takie tam ufo w czasach średniowiecza. Pewnie, często się przewija ten motyw w różnego typu bajaniach/baśniach/legendach. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był TAAAAAKKIII wielki Easter egg z tych pand, że ja normalnie juz przed TBC wyczuwałem iż w którymś z kolejnych dodatków pojawią się Pandy :) Po prostu WAM nie pasują do świata i tyle. JA wręcz przeciwnie jestem z tego zadowolony.

Osobiście czekam jeszcze na Ogry + nową klase postaci "Barbarzyńca" i jakimś magicznym cudem Rexxar odnajdzie przodków swojej rasy, nie pamiętam już jak się ona zwała + z nim nowa klasa postaci "Beastmaster", choć musieliby się postarać z umiejętnościmi postaci, aby nie bardzo przypominał Hunter''a. Ogółem Nekromante mogliby jeszcze wcisnąć gdzieś, oraz po raz kolejny pojawia się Sargeras z Płonącym Legionem jako trzecia do wyboru frakcja, w tym do wyboru rasa orków, nieumarlych, ludzi, demonów (coś by wymyślili), Wysokie Elfy i cos tam jeszcze.

Nagi jakość mi się nie widzą jako grywalna rasa postaci, już bardziej Centaury oraz Driady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2012 o 19:21, AjKnowJu napisał:

Ogółem Nekromante mogliby jeszcze wcisnąć gdzieś,


Nekromanta w sumie juz jest - lock afli.

Osobiscie z checia w ktoryms z dodatkow bym zobaczyl kolejna nacje. Niekoniecznie Burning legion, ale jakis tytan/bog moglby przekabacic kilka ras, jakies nowe rasy by chlopaki z blizza dodali i bysmy mieli trzecia grywalna frakcje. To by moglo byc calkiem ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, będą kiedyś kolejne fajne MMO, a uwierzcie mi WarCraft wcale nie jest tym najciekawszym uniwersum. Ja tam MoPka kupię, pogram i pewnie po 2-4 miesiącach znowu będe rzygać farmą, robieniem daily, poświęcaniem wieczorów dla zdobycia kilku pkt ratingowych w PvP lub postępu kilku % na bossie oraz trade/general chatem pełnym trolli i internetowych superbohaterów :) Ot, pogram dla samej frajdy, a pozostałą część gry zostawiam wygłodniałym wrażeń no-lifom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 13:58, Niflheim napisał:

Pandy częścią lore? W ogóle tych stworzonek nie pamiętam, nie spotkałem ich w żadnej
części z serii, nawet nie pamiętam aby były przez kogoś wspomniane. Czytałem tylko, że
pojawiły się bodajże w trzeciej części, jako easter egg - jeśli tak, to taka z nich część
lore jak Tauren marine czy mały Diablo ze StarCraft''a II.

Dlaczego easter egg? Brewmaster był przecież normalnie grywalną postacią. Do tego ten orientalny dosyć art z pandami. Zresztą uniwersum Warcrafta zawsze było średnio poważne, co za problem. Ja się cały czas zastanawiam, jak to się stało, że Krawe Elfy należą do tej samej frakcji co Nieumarli.

Blizz, skończ już tym MMO i zrób Warcrafta 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 10:16, Madoc napisał:

Dlaczego easter egg? Brewmaster był przecież normalnie grywalną postacią.


Może i tak, powiedziałem co słyszałem. ;P Jak mówiłem, nie pamiętam żadnego panderena w poprzednich Warcraft''ach. Akurat taka postać odznaczała by się tak bardzo, że raczej bym ją zapamiętał.

Dnia 24.03.2012 o 10:16, Madoc napisał:

Do tego ten
orientalny dosyć art z pandami. Zresztą uniwersum Warcrafta zawsze było średnio poważne,
co za problem.


Problem w tym, że sporo ludzi (w tym ja) uważa że pandareny kompletnie nie pasują do świata Warcraft''a. Słodkie gnomy to jedno (te akurat pasują do Warcraft''a jak ulał), ale pandy to już kompletna porażka.

http://www.youtube.com/watch?v=yCJFs1pMDpE

Oglądając ten filmik mam wrażenie, jakbym oglądał Kung-Fu Panda MMO, tragedia. ;/

Dnia 24.03.2012 o 10:16, Madoc napisał:

Ja się cały czas zastanawiam, jak to się stało, że Krawe Elfy należą do
tej samej frakcji co Nieumarli.

Blizz, skończ już tym MMO i zrób Warcrafta 4.


Oby WoW okazał się spin-off''em, alternatywną historią, która nie ma nic wspólnego z właściwym Warcraft''em. Jeżeli będzie inaczej, to będę bardzo zły. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 19:25, Niflheim napisał:

Może i tak, powiedziałem co słyszałem. ;P Jak mówiłem, nie pamiętam żadnego panderena
w poprzednich Warcraft''ach. Akurat taka postać odznaczała by się tak bardzo, że raczej
bym ją zapamiętał.

W sensie w Warcrafcie 3, czy chodzi ci o wcześniejsze?

Dnia 24.03.2012 o 19:25, Niflheim napisał:

Problem w tym, że sporo ludzi (w tym ja) uważa że pandareny kompletnie nie pasują do
świata Warcraft''a. Słodkie gnomy to jedno (te akurat pasują do Warcraft''a jak ulał),
ale pandy to już kompletna porażka.

Mangowe gnomy, gobliny w wielkich robotach- kilka pand w tą czy w tą, co za różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 20:59, Madoc napisał:

W sensie w Warcrafcie 3, czy chodzi ci o wcześniejsze?


Miałem na myśli całą serię.

Dnia 24.03.2012 o 20:59, Madoc napisał:

Mangowe gnomy, gobliny w wielkich robotach- kilka pand w tą czy w tą, co za różnica.


Ta, tyle że nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał (mówię tu o gnomach i goblinach). Pewnie znajdzie się parę osób, ale trudno porównać ich liczbę do liczby ludzi rozczarowanych dodatkiem poświęconemu pandom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 20:59, Madoc napisał:

gobliny w wielkich robotach


Gobliński shredder był już w WarCrafcie 3, a i we wcześniejszych WarCraftach miały zeppeliny i inne takie wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:48, Volvox napisał:

Gobliński shredder był już w WarCrafcie 3, a i we wcześniejszych WarCraftach miały zeppeliny
i inne takie wynalazki.

No tak, o to mi chodziło. Pandaren też był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:09, Vojtas napisał:

Moje pierwsze skojarzenie: Kung Fu Panda MMO. Buchacha! :D


Czasami mam wrażenie, że gdyby nie ta głupkowata animacja (w sensie Kung Fu Panda) to 90% narzekaczy nie miała by najmniejszego problemu z Pandami, wprowadzonymi, pamiętajmy o tym, do świata kilka ładnych lat przed filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:44, Geeko napisał:

Czasami mam wrażenie, że gdyby nie ta głupkowata animacja (w sensie Kung Fu Panda) to
90% narzekaczy nie miała by najmniejszego problemu z Pandami, wprowadzonymi, pamiętajmy
o tym, do świata kilka ładnych lat przed filmem.


Nie wiesz że dla narzekającego każdy powód jest dobry, byleby narzekać ;)

Już nawet pominąć Pandy, to zaraz wrzawa że pet system to Pokemony , dla dzieci etc.

A żeby było śmieszniej Pokemony są b. solidną grą, z wielką ilością sprzedanych kopii, wysokimi ocenami etc.

Na Worgenów też ludzie QQ strzelali, tak samo na Dranei, to po prostu taka mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 00:10, Oxva napisał:

Na Worgenów też ludzie QQ strzelali, tak samo na Dranei, to po prostu taka mentalność.

Na BE w hordzie, że TBC za łatwe (na tyle, że na naszym servie ubito Illidana na chwilę przed Wotlk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pandaren jako taki był dopiero w The Frozen Throne, czyli ostatniej części RTS-owych WarCraftów. Wcześniej pandy pojawiły się jako easter egg w Reign of Chaos - w drugiej misji nieumarłych można odnaleźć "sekretne miejsce wypoczynku pand" wraz ze słodziutkim obrazkiem. Ale wszystko wzięło się od primaaprilisowego żartu:
http://www.wowwiki.com/Pandaren_April_Fools

:D

W sumie to, że pandy w końcu się pojawią było tylko kwestią czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panda to zwierze, a Drainer, Elf, Gnom itd.. Są stworzeniami wymyślonymi, które nie istnieją. Jak gram w jakąś grę. To nie chcę prowadzić się Panda, Krokodylem czy czymś podobnym... I widzieć już coś co wiedziałem. Tylko chce ujrzeć jakieś nowe stworzenie. Dlatego mało komu pasuje Panda tak mi sie wydaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować