Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - lista zmian, cz. II

57 postów w tym temacie

Mam nadzieję że punkt 101." Dokonano licznych poprawek w opcjach zapisu stanu gry i związanych z nimi panelach menu." mówi o NORMALNYM zapisywaniu gry, jak w każdej prawie innej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

57. Dokonano szeregu poprawek w oświetleniu postaci.
Fajnie, to jest szansa, że cienie będą o wiele lepsze, a nie takie "ziarniste".
Jeszcze gdyby tylko polepszyli optymalizację kodu gry, to było by świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:51, Madoc napisał:

Mam nadzieję że punkt 101." Dokonano licznych poprawek w opcjach zapisu stanu gry i związanych
z nimi panelach menu." mówi o NORMALNYM zapisywaniu gry, jak w każdej prawie innej produkcji.


"prawie" robi wielka różnice. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po doswiadczeniach z pierwszym Wiedzminem wiem ze wlasnie, albo dopiero nadszedl czas zebym sobie kupil druga część. Bedzie mi sie grało stokroć przyjemniej i poczuje klimat w pełni bez wkurzajacych błędów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są tak drobne że żaden przeciętny gracz nie miał możliwości ich doświadczyć. Co nie zmienia faktu że taki błąd istnieje i dobrze że RED-zi się nim zajęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś niedzisiejszy jestem, ale ta cała lista zmian powinna być zaimplementowana w wersji premierowej na starcie gry. Łatanie wybrakowanego produktu i dumnie nazywanie tego faktu "Edycją Rozszerzoną" jest nieco żenujące, choć w dzisiejszych czasach coraz częstsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:33, Strider napisał:

Może jakiś niedzisiejszy jestem, ale ta cała lista zmian powinna być zaimplementowana
w wersji premierowej na starcie gry. Łatanie wybrakowanego produktu i dumnie nazywanie
tego faktu "Edycją Rozszerzoną" jest nieco żenujące, choć w dzisiejszych czasach coraz
częstsze.


Żenująca jest postawa graczy którzy uważają że nie należy wspierać gry po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z lekka tak, jesteś niedzisiejszy. Żadna gra w 100% nie jest idealna. Każda wymaga poprawek. To dobrze że RED-zi wspierają swój produkt rok po premierze. Wraż z drobnymi poprawkami, wprowadzą również intro, outro, nowe lokacje, postacie, zadania. Większość nowego contentu mogli by wydać jako płatne DLC, ale tego nie robią, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:33, Strider napisał:

Może jakiś niedzisiejszy jestem, ale ta cała lista zmian powinna być zaimplementowana
w wersji premierowej na starcie gry. Łatanie wybrakowanego produktu i dumnie nazywanie
tego faktu "Edycją Rozszerzoną" jest nieco żenujące, choć w dzisiejszych czasach coraz
częstsze.


Popatrz sobie na " grę roku ", Skyrim, który to na starcie miał wiele bugów a lepsze tekstury dostał dopiero po ok. dwóch miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzą wersję na X-boxa. Znając sporą ilość błędów i niedociągnięć postanowili poprawić kwestie również na PC, co jest miłe z ich strony, bo nieodpłatne. Ale nie robią tego dlatego, że tak nas kochają, a po prostu aby się to opłaciło. Ilość osób niezainteresowanych grą do tej pory jest nadal spora i kiedy słyszą o takich poprawkach, skuszą się przy atrakcyjnej cenie. To taki sposób na zarobienie na grze, która wyszła rok temu i teoretycznie okres żniw został zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczą na zyski a są zwyczajnie w świecie genialnymi i bardzo odważnymi marketingowcami. Oni nie robią gier jak inni, nie wspierają gier jak inni, robią to po swojemu. Budują swoją markę, markę przyjazną dla gracza, a nie nastawioną tylko na zysk. A my jako gracze tylko na tym zyskamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wolontariat. CD-RED moim zdaniem zachowuje się uczciwie i jest firmą przyjazną dla graczy - mimo wpadki z 50MB. A, że przy tym zarobi trochę (na dodatek gracze PCtowi też zyskają na poprawieniu gry) - to na co narzekać? No, serio, co jest w tym takiego złego, że będą mieli trochę więcej kasy?
Kasa = nowe wydziały, nowe miejsca do pracy, nowi ludzie, nowe pomysły = lepszy przyszły produkt. Oczywiście trochę to zgeneralizowałem, ale na ogół tak to wygląda. Reszta to kwestia podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:57, Kraju napisał:

Raczej nie liczą na zyski a są zwyczajnie w świecie genialnymi i bardzo odważnymi marketingowcami.
Oni nie robią gier jak inni, nie wspierają gier jak inni, robią to po swojemu. Budują
swoją markę, markę przyjazną dla gracza, a nie nastawioną tylko na zysk. A my jako gracze
tylko na tym zyskamy.


A moim zdaniem oni nadal liczą głownie na zysk, ale można go różnie rozumieć i w różny sposób osiągnąć. Jedną ze strategii jest przypodobanie się graczom i wspieranie gier na długo po premierze. To buduje pozytywny wizerunek firmy, a jest on nie do przecenienia. Poza tym zaufanie graczy to także wielki kapitał. I bardzo mnie cieszy, że mają takie podejście do biznesu. Po drugiej stronie jest choćby Ubi, który robi fenomenalne gry, ale niestety traktuje wszystkich graczy jako potencjalnych oszustów. To jest inna droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ZNOWU aktualizacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy wersji PC. Fajnie,że ZNOWU będzie można ściągnąć ( przez ile godzin?) z neta tą aktualizację. Fajnie, że ZNOWU będzie się instalowała, przez co najmniej 2 godziny? Nigdy więcej nie kupię żadnej gry od CDP Red, żadnego Wiedźmina, przed wydaniem Edycji Rozszerzonej, Zaktualizowanej czy jak ją nazwą, a w preorderze w szczególności. Tak poza tym to pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 21:59, Paaull napisał:

Fajnie, że ZNOWU aktualizacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy wersji
PC. Fajnie,że ZNOWU będzie można ściągnąć ( przez ile godzin?) z neta tą aktualizację.
Fajnie, że ZNOWU będzie się instalowała, przez co najmniej 2 godziny? Nigdy więcej nie
kupię żadnej gry od CDP Red, żadnego Wiedźmina, przed wydaniem Edycji Rozszerzonej, Zaktualizowanej
czy jak ją nazwą, a w preorderze w szczególności. Tak poza tym to pozdrawiam.


Fajnie że, JAK ZWYKLE Polakowi nie dogodzisz
ale problem ściągnąć patch i go zainstalować ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle hałasu o edycję rozszerzoną jakby to "3" wychodziła a nie produkt który od razu z tymi wszystkimi"połatanymi" dziurami powinien trafić na półki sklepowe, to oczywiście tylko moje zdanie ale ro#@($%&*la mnie fakt że tyle szumu robi się wokół tej gry, może nie tyle co wokół samego WIEDŹMINA co tej całej edycji która nosi miano "rozszerzonej". Obie te listy pokazują tylko to co otrzymaliśmy po wydaniu tego tytułu, czyli dziurawca z tyloma niedociągnięciami, którego połatać można by było kolejnymi patchami, niestety gdy już w grę wchodzi wersja konsolowa trzeba zrobić "rozszerzenie" hehe żeby mona było ja spokojnie wydać, co za tym idzie trzeba pokazać ze błędy muszą być naprawione, bo inaczej produktu nikt nie kupi ;) ale o co ten cały szum ?? przecież to tylko.... "połatany" WIEDŹMIN w droższej cenie??? nie rozumiem całej afery z tym związanej i codziennych artykułów w tym temacie? możne ktoś mi poda jakieś ważne argumenty? czym mianowicie się tak podpalamy?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Kiedy ukaże się Edycja Rozszerzona Wiedźmina 2 na PC? Tak bym mógł sobie kupić 2 egzemplarz, tym razem kompletny, bez konieczności ściągania i instalowania, co najmniej 2 godzinnego, aktualizacji, darmowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:35, ZubenPL napisał:

Żenująca jest postawa graczy którzy uważają że nie należy wspierać gry po premierze.

Wspierać grę po premierze to mogą twórcy, gracze mogą kupować. I nie widzę nic żenujacego w oczekiwaniu na działającą, niewybrakowaną grę... Ale to najwyraźniej znak czasów - mając takie narzędzie jak internet nie trzeba się martwić jakością produktu w dniu premiery. Zadziwiające jest tylko jak przekonano niektórych ludzi, że to dobra praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować