Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - lista zmian, cz. II

57 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2012 o 22:08, Gorthak napisał:

Wspierać grę po premierze to mogą twórcy, gracze mogą kupować. I nie widzę nic żenujacego
w oczekiwaniu na działającą, niewybrakowaną grę... Ale to najwyraźniej znak czasów -
mając takie narzędzie jak internet nie trzeba się martwić jakością produktu w dniu premiery.
Zadziwiające jest tylko jak przekonano niektórych ludzi, że to dobra praktyka.


Pomyliły mi się posty, masz rację, że taka postawa jest żenująca, ale nie o to chodzi. Faktycznie łatanie gry i nazywanie tego "rozszerzeniem" jest trochę nie na miejscu. Z tym, że w tym przypadku mamy dodatkowy content, więc jakoś tę nazwę mozna obronić. Ale co do oczekiwania na dzialającą grę to będę się upierał. To trochę smutne, że tak powszechny dostęp do sieci pozwala na szybkie łatanie i masę DLC - z tego mamy coraz większe niedbalstwo i gonienie z terminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:08, Gorthak napisał:

Wspierać grę po premierze to mogą twórcy, gracze mogą kupować. I nie widzę nic żenujacego
w oczekiwaniu na działającą, niewybrakowaną grę... Ale to najwyraźniej znak czasów -
mając takie narzędzie jak internet nie trzeba się martwić jakością produktu w dniu premiery.
Zadziwiające jest tylko jak przekonano niektórych ludzi, że to dobra praktyka.


Chyba nie pamiętasz jak zbugowana była podstawowa wersja baldurów czy icewind dale , planescape torment a w dzisiejszych czasach gry wymagają znacznie więcej pracy więc błędów będzie jeszcze więcej. Jeśli chodzi o W2 to muszę przyznać że czas i budżet skończyły się im w 1/3 prac nad trzecim aktem ale nie wiem co złego jest w tym że starają się to poprawić za darmo po premierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wam sprzeda wybrakowany produkt, ale za jakiś czas NIEODPŁATNIE go załata, to mimo wszystko powinniście czuć się potraktowani w porządku, a nie narzekać, co? A, no tak - Polacy. Narzekajcie dalej, nic nie mówiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:39, ZubenPL napisał:

Chyba nie pamiętasz jak zbugowana była podstawowa wersja baldurów czy icewind dale ,
planescape torment a w dzisiejszych czasach gry wymagają znacznie więcej pracy więc błędów
będzie jeszcze więcej. Jeśli chodzi o W2 to muszę przyznać że czas i budżet skończyły
się im w 1/3 prac nad trzecim aktem ale nie wiem co złego jest w tym że starają się to
poprawić za darmo po premierze


Masz rację nie pamietam. Nie mówię, ze coś w tym złego... jak dla mnie to wzór do naśladowania, prawdziwa odpowiedzialność za swoją pracę. Ale też chyba nie ma nic złego w tym, że jak kupuję coś w sklepie to oczekuję, że będzie działało i będzie kompletne (patrz sytuacja z Prince of Persia z 2008 roku, które miało genialne zakończenie... do czasu gdy okazało się, ze to nie jest zakończenie, a to zostanie wydane tylko na konsoli w formie płatnego DLC). Właściwie mogłem trochę nieprzejrzyście napisać, to jest mój argument za tym, żeby czekać na Edycje Rozszerzone zamiast od razu w dniu premiery zaopatrywać się w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:44, Gorthak napisał:

Masz rację nie pamietam. Nie mówię, ze coś w tym złego... jak dla mnie to wzór do naśladowania,
prawdziwa odpowiedzialność za swoją pracę. Ale też chyba nie ma nic złego w tym, że jak
kupuję coś w sklepie to oczekuję, że będzie działało. Właściwie mogłem trochę nieprzejrzyście
napisać, to jest mój argument za tym, żeby czekać na Edycje Rozszerzone zamiast od razu
w dniu premiery zaopatrywać się w grę

Masz takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość tych naprawionych błędów nie uświadczyłem a grę przeszedłem ponad 10 razy. Szkoda, że twórcy nie czytali topiku w którym gracze umieszczali częste i widoczne błędy który należałoby naprawić i które nie zostaną już zapewne naprawione

http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/24676-mozliwe-spoilery-patch-22-bledy-w-grze-propozycje-zmian/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc przykładowo:

Blizzard, dając graczom słynny patch 1.10 do Diablo 2, zawierający kupę zmian i nawet nową zawartość, oznajmił też, że zmienia nazwę gry na Diablo 2 Extended Edition?

Tak to można teraz odebrać sprawę aktualizacji Wiedźmina.
Powinni dać patch i koniec historii...


Czy każdy patch do każdej gry jest nagradzany newsem? - pytanie otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:53, Cygi napisał:

Czy każdy patch do każdej gry jest nagradzany newsem? - pytanie otwarte.

Nie, ale też nie w każdej grze bohater wyskakuje z lodówki gracza. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdaniem niektórych osób poprawianie gry po premierze aby umilić graczom grę jest złym pomysłem,nawet jeśli robią to za darmo ?!Ludzie, wszyscy narzekają na płatne dlc ,a wy narzekacie nawet na darmowe duże łatki do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na świecie powinien panować pokój, wzajemna miłość i powszechny dobrobyt.

Nie porównuj CDPRed do Blizzarda. Ci drudzy w momencie wydawania tego patcha o którym mówisz mieli już tak ugruntowaną pozycję na rynku - że mogli robić co chcą i nie potrzebowali by o nich mówiono - bo to się dzieje samo przez się zważywszy na rozmiar "fanbase".

Ci pierwsi zaś wciąż walczą tak naprawdę o byt - bo przy takim de facto braku zaplecza jedna większa wtopa i idą pod młotek. Obrali taką a nie inną drogę - i jeśli mam być szczery to i tak się cieszę, bo to jest chyba najbardziej user friendly developer na dzisiejszym rynku gier. Zgodnie z trendami na rynku mogli by już totalnie olać wersję PC - zarobili na niej. Mimo to doinwestowali też tą wersję, na której dawno temu zarobili.

Oby wiodło im się jak najlepiej - bo może inni w końcu zrozumieją, że na rynku da się działać inaczej, niż tylko wpieprzając wszędzie DRMy i DLC za grubą kapuchę. I jeśli ceną za to ma być Wiesiek wyskakujący z mojej lodówki - niech tak będzie. Jeśli ma być więcej szumu o "nową" edycję gry - również niech tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:52, Crew_900 napisał:

Większość tych naprawionych błędów nie uświadczyłem a grę przeszedłem ponad 10 razy.
Szkoda, że twórcy nie czytali topiku w którym gracze umieszczali częste i widoczne błędy
który należałoby naprawić i które nie zostaną już zapewne naprawione

http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/24676-mozliwe-spoilery-patch-22-bledy-w-grze-propozycje-zmian/


Zgadzam się w 100%. Teraz jednak będę grał u siebie, na innym sprzęcie. Może nie uświadczę tylu baboli co na kilkuletnim już kompie brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Was kurde nie rozumiem.
EA dzieli cały produkt na części, jedną sprzedaje jako grę a resztę jako DLC - ŹLE
UBI stosuje popieprzone zabezpieczenia i uważa każdego gracza za potencjalnego pirata - ŹLE
Jeden odważny CDP RED postanowił działać na korzyść graczy, daje nam grę bez DRM(a mimo, że wydawca wymagał to został on usunięty zaraz po premierze), do tej gry dostajemy regularne patche(jednak ja zamówiłem pre-order, po otrzymaniu gry przeszedłem ją 3 razy i ani razu nie uświadczyłem żadnych nieprzyjemności związanych z jej niedopracowaniem), darmowe DLC a do tego gra jest zdecydowanie lepsza, ładniejsza od większości tego typu na rynku za małą cenę - I DALEJ KURDE JEST ŹLE

To co w takim razie, chcecie wszystko za darmo ? Bo ja już myślenia niektórych nie ogarniam... CDP trudził się 3,5 roku, mając tylu programistów na całą grę co inne studia mają do tworzenia jej małego fragmentu, a mimo to zrobili grę świetną i w mojej opinii należą im się za to pieniądze, za ciężką pracę, za to że liczą się z naszym zdaniem. I ja osobiście kupię każdego następnego Wiedźmina o ile ich stosunek do nas się nie zmieni.

A do wszystkich pieniaczy:
korzystajcie z legalnych kopii gier i instalujcie na urządzeniach innych niż kalkulator to wam będzie działać dobrze

Pozdrawiam tych normalnych doceniających CDP RED...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy by chcieli wszystko za darmo. A nawet jak jest za darmo to i tak krytykują, że nie jest tego więcej ;) najbardziej mnie jednak rozwalają stwierdzenia, że firmom chodzi jedynie o zysk i to nie to, co dawniej :D firma ma za zadanie właśnie wypracowywać zysk, a jedynie sposoby mogą się różnić :)
Też podziwiam CDPR, że nie boi się wprowadzać gier po niższej cenie np 90 zł w dniu premiery. Poza tym stara się poprawiać błędy i daje za darmo nową zawartość. I mam nadzieje, że będzie sobie radzić na rynku coraz lepiej :) po przejściowych kłopotach firma chyba powoli wychodzi na prostą. I naprawdę warto ją wspierać, bo CDPR jest unikatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 00:18, Rzulek napisał:

To co w takim razie, chcecie wszystko za darmo ? Bo ja już myślenia niektórych nie ogarniam...


W wielu przypadkach to nie jest kwestia myślenia, tylko sposobu bycia, zasobów empatii i światopoglądu. Niektórym po prostu się w zadach poprzewracało i potrzebują solidnego kopa, by docenić przyjazny gest. Dopóki go nie otrzymają, zdania nie zmienią. Bardzo to smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba naprawdę jest jeden z elementów mentalności Polaków - marudzimy jak stare babska. Niech wam takie BioWare/Activision/EA/Ubisoft czy inna firma da za darmo tyle elementów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lis_23 nie porównuj tak wielkiej gry jaką jest Skyrim do Wiedźmina 2, bo ten drugi to 1/100 tego pierwszego.

Gorthak oj nie rozumiesz. Gdyby to dotyczyło Dragon Age II to wszyscy równo by jechali, ale że to nasze własne, narodowe, to trzeba bronić za wszelką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia - najoględniej rzecz ujmując ;-)

Z jednej strony "wiele hałasu o nic", czyli jak zwykły patch rozdmuchać do rozmiaru "Wersji Rozszerzonej" czy wręcz nowej gry, dawanej "oczywiście za darmo". Megalomania do kwadratu, złośliwie mogę wręcz rzec - przysłowie "z gówna bicza nie ukręcisz" straciło właśnie rację bytu. CDP potrafi coś takiego zrobić. Zrobić coś z niczego, pięknie obłożyć "pijarem" i zaplusować... Za co ? Za to, że wydają patcha - lol, to jest obowiązek każdego dewelopera, a nie żadna łaska. Do tego lista bugów jest nadal konkretna, szczerze to nie wiedziałem, że ta gra jest aż tak zabugowana...

No właśnie - i tu jest druga strona :) Większość tych błędów (dużo tu też poprawek w balansie) kompletnie mi nie przeszkadzała podczas grania, sporej części w ogóle za bugi nie uważałem, ba - wręcz nie wiedziałem o ich istnieniu. Kolejna rzecz - obowiązek patchowania obowiązkiem jest tylko w teorii. Część wydawców/deweloperów, dysponujących znacznie wyższymi budżetami niż CDP leje na ten aspekt, bo patchowanie generuje koszty. Wystarczy wspomnieć EA - ci po roku to już tylko myślą o wyłączeniu serwerów, bo gra jest już stara, patchowanie skończone już dawno temu (mniej więcej po tym jak 11 miesięcy temu dany tytuł trafił na półki sklepowe ;-)). Przy czymś takim to support CDP jest zwyczajnie bez zarzutu - nie ma się o co przyczepić.

^^ Generalnie więc odczuwam pewien absmak ;-), połączony jednak z ulgą, że komuś wciąż się chce naprawiać grę, która było nie było od dawna jest grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:33, Strider napisał:

Może jakiś niedzisiejszy jestem, ale ta cała lista zmian powinna być zaimplementowana
w wersji premierowej na starcie gry. Łatanie wybrakowanego produktu i dumnie nazywanie
tego faktu "Edycją Rozszerzoną" jest nieco żenujące, choć w dzisiejszych czasach coraz
częstsze.

Ta, tylko że dorzucili kilka dodatkowych rzeczy (trzeba było czytać o poprzednich patchach), a warto wspomnieć, że patche są darmowe (ten też) dla ludzi, którzy wcześniej kupili grę. A gry pozbawionej wad się nie da zrobić. Nawet do starszych gier wychodziły patche (chyba, że twórcy olewali grę po premierze, ale to chyba nie najlepiej z ich strony).

Dnia 25.03.2012 o 20:33, Strider napisał:

Czytając te usprawnienia zdaję sobie sprawę, że nawet 1/3 tych błędów nie uświadczyłem.

To miałeś pecha. Ja nie uświadczyłem żadnego z tych (miałem jeden naprawiony chyba w 1, czy 2 patchu). Co prawda za 4 przechodzeniem nie dało się grać, bo mi gra się wyłączała, ale to był problem mojego komputera, nie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować