Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - lista zmian, cz. II

57 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

Mam mieszane uczucia - najoględniej rzecz ujmując ;-)

Z jednej strony "wiele hałasu o nic", czyli jak zwykły patch rozdmuchać do rozmiaru "Wersji
Rozszerzonej" czy wręcz nowej gry, dawanej "oczywiście za darmo". Megalomania do kwadratu,
złośliwie mogę wręcz rzec - przysłowie "z gówna bicza nie ukręcisz" straciło właśnie
rację bytu. CDP potrafi coś takiego zrobić. Zrobić coś z niczego, pięknie obłożyć "pijarem"
i zaplusować... Za co ? Za to, że wydają patcha - lol, to jest obowiązek każdego dewelopera,
a nie żadna łaska. Do tego lista bugów jest nadal konkretna, szczerze to nie wiedziałem,
że ta gra jest aż tak zabugowana...

Jasne Tylko wiele firm wydałoby same zwierzęta w DLC za 2-5 dolców. I znaleźli by się ludzie, którzy by krytykowali narzekających.

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

lis_23 nie porównuj tak wielkiej gry jaką jest Skyrim do Wiedźmina 2, bo ten drugi to
1/100 tego pierwszego.

Gorthak oj nie rozumiesz. Gdyby to dotyczyło Dragon Age II to wszyscy równo by jechali,
ale że to nasze własne, narodowe, to trzeba bronić za wszelką cenę...

Tak. Tylko DA II było dużo słabsze od Wiedźmina 2. Poza tym należy do BW. Jednej z ww. wymienionych przeze mnie tajemniczych firm sprzedających DLC z czymkolwiek. Nie można porównać Wiedźmina do DA II po prostu dlatego, że się nie da. To tak jakby porównać Maserati do Trabanta. Nie dość, że 1. lepsze, to 2. nie ma już oficjalnego serwisu marki. Tylko Trabanta kupowało się od razu w całości, a jak to jest z większością gier BW to wiadomo. Już u mnie tak ta firma zaminusowała, że jak się zastana\wiałem nad kupnem SWTOR'a to prawie chciałem go kupić. Tylko przeczytałem,że robiło go BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 00:18, Rzulek napisał:

Ja Was kurde nie rozumiem.
EA dzieli cały produkt na części, jedną sprzedaje jako grę a resztę jako DLC - ŹLE
UBI stosuje popieprzone zabezpieczenia i uważa każdego gracza za potencjalnego pirata
- ŹLE
Jeden odważny CDP RED postanowił działać na korzyść graczy, daje nam grę bez DRM(a mimo,
że wydawca wymagał to został on usunięty zaraz po premierze), do tej gry dostajemy regularne
patche(jednak ja zamówiłem pre-order, po otrzymaniu gry przeszedłem ją 3 razy i ani razu
nie uświadczyłem żadnych nieprzyjemności związanych z jej niedopracowaniem), darmowe
DLC a do tego gra jest zdecydowanie lepsza, ładniejsza od większości tego typu na rynku
za małą cenę - I DALEJ KURDE JEST ŹLE

To co w takim razie, chcecie wszystko za darmo ? Bo ja już myślenia niektórych nie ogarniam...
CDP trudził się 3,5 roku, mając tylu programistów na całą grę co inne studia mają do
tworzenia jej małego fragmentu, a mimo to zrobili grę świetną i w mojej opinii należą
im się za to pieniądze, za ciężką pracę, za to że liczą się z naszym zdaniem. I ja osobiście
kupię każdego następnego Wiedźmina o ile ich stosunek do nas się nie zmieni.

>

Dnia 26.03.2012 o 00:18, Rzulek napisał:

Pozdrawiam tych normalnych doceniających CDP RED...

Też nie rozumiem.
EA krytykowałem, bo uważam to za robienie graczy w konia, a mam 21 prawie (kończę na samiutkim początku kwietnia) lat i choć lubię pożartować, to w sprawach kupna, sprzedaży i innych transakcji uważam się za dość poważnego człowieka.
UBI mi nie przeszkadza, pilnowanie swoich interesów to ich prawo. Nie podobają mi się ceny ostatnich DLC do AC, ale każdemu zdarza się czasem zrobić coś głupiego, jak choćby lekko zawyżyć cenę. 2 mapki to nic ważnego.
CDP? Czego się czepiać? Że robią darmowe DLC (co prawda z dodatkowego questa nagroda mało przydatna, ale to był żart od twórców, a reszta się przydaje), robią dodatkowy tryb gry i dalej nie chcą za niego kasy? A może do tego, że robią patche? No dajcie spokój, żadna gra nie wychodzi bez wad. Ja, jak już pisałem nie uświadczyłem żadnego z błędów z tej i poprzedniej listy, a przeszedłem grę 3 razy (i troch prologu za 4.). Podczas tego wszystkiego znalazłem 1 błąd wymagający zmiany kolejności wykonywania 2 króciutkich questów. Zresztą dość szybko naprawiony. A komputer miałem stary, z 5-cio letni, z awaryjną kartą graficzną (prawdopodobnie złe sterowniki, niestety najnowsze, a nie wiedziałem jak zmienić) i za słabym chłodzeniem (do tego źle rozmieszczonym) jak się okazało po otwarciu. Więc skoro ja nie miałem kłopotów, dopóki komp nie zaczął sprawiać problemów przy włączonej 1 stronie w necie i odbiło się to na Wiedźminie 2 jako jednej z 3 ostatnich dobrze działających gier (choć padł przedostatni, przed AC: R, ale po Wiedźminie*, Batmanie, CoJ: Cartel, Deus Ex''ie, demie Might&Magic : Heroes VI i zacinaniu się Max Payne''a w stopniu uniemożliwiającym grą) to na czym grają ci, którzy je mają?
*Tak. 1. część Wiedźmina okazała się trudniejsza dla mojego komputera do odpalenia niż 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba leży w tym, że w mentalności gracza patch i dodatek to dwie osobne sprawy.

Więc kiedy dajmy na to Bethesda wydaje DLC to norma, wszyscy tak robią, wszyscy każą sobie płacić, a patche wychodzą zupełnie niezależnie.

Ale gdy RED wydaje jedno połączone z drugim, bo to po prostu sensowne rozwiązanie niezmuszające graczy do ściągania i instalowania kilkunastu elementów - jest źle, bo jeżeli coś jest w patchu i za darmo = poprawka. Nieistotne, że to zupełnie nowe elementy + poprawki.

Albo można na to spojrzeć jeszcze inaczej - czym się różni edycja rozszerzona od takiej edycji GOTY? W sumie tylko tym, że za każdy element GOTY płaciłbyś osobno, albo jeszcze raz, po tak samo wysokiej cenie jak gdybyś kupił grę w dniu premiery...

Przykro mówić, ale to trochę takie myślenie wytresowane przez korporacyjną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

Z jednej strony "wiele hałasu o nic", czyli jak zwykły patch rozdmuchać do rozmiaru "Wersji
Rozszerzonej" czy wręcz nowej gry, dawanej "oczywiście za darmo".


Chcesz powiedzieć, że jest czymś zupełnie normalnym, że deweloper w patchu dodaje 4 h nowego gameplaya, nowe cutsceny, postacie, CGI itd.? Łatanie jest niejako przy okazji - i niestety nie ma na tej liście jeszcze wielu rzeczy.

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

złośliwie mogę wręcz rzec - przysłowie "z gówna bicza nie ukręcisz" straciło właśnie
rację bytu. CDP potrafi coś takiego zrobić. Zrobić coś z niczego, pięknie obłożyć "pijarem"
i zaplusować...


Całe halo nie dotyczy samych poprawek, a tego, że jest to duże wartościowe uaktualnienie, za które większość wydawców skosiłaby 10-15 $. Poza tym chyba zdajesz sobie sprawę, że zbliża się premiera na klocka, dzięki której CDP może jednocześnie zwiększyć sprzedaż wersji PC? Co więc dziwnego w tym, że się reklamują? Bo w tych kategoriach należy to rozpatrywać.

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

Za co ? Za to, że wydają patcha - lol, to jest obowiązek każdego dewelopera,
a nie żadna łaska.


Wielu deweloperów ma ten obowiązek w rzyci - głębokość tego stosunku jest wprost proporcjonalna do aktualnego stażu gry na rynku. :P

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

Do tego lista bugów jest nadal konkretna, szczerze to nie wiedziałem,
że ta gra jest aż tak zabugowana...


W najbardziej skomplikowanych gatunkach - a takim jest szeroko pojęty dział RPG - zawsze jest dużo bugów, różnica jedynie tkwi w uciążliwości. Taka jest natura tych gier. Co w tym dziwnego? Prawda jest taka, że w każdej grze można praktycznie non stop coś poprawiać i dodawać. Sęk w tym, że 95% firm nie ma tyle czasu i kasy co Blizzard, więc nie może sobie pozwolić na deadline "when it''s done".

Dnia 26.03.2012 o 08:30, Lordpilot napisał:

^^ Generalnie więc odczuwam pewien absmak ;-)


Generalnie to się zwyczajnie czepiasz. Jedyne, na co można naprawdę ponarzekać, to brak poprawek interfejsu k+m. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:04, pocketrocker napisał:

tyle hałasu o edycję rozszerzoną jakby to "3" wychodziła a nie produkt który od razu
z tymi wszystkimi"połatanymi" dziurami powinien trafić

No tak. Bo wszystkie gry gdy mają premierę, są idealne. Bez bugów, z genialną optymalizacją. Czy tak?
Źle ci jeszcze, ze redzi po roku od premiery poprawaiają grę? A może, po prostu chcesz ponapinać?

Dnia 25.03.2012 o 22:04, pocketrocker napisał:

WIEDŹMIN w droższej cenie??? nie rozumiem całej afery z tym związanej i codziennych artykułów
w tym temacie? możne ktoś mi poda jakieś ważne argumenty? czym mianowicie się tak podpalamy??
;)

Ktoś ci karze czytać wszystkie newsy o Wiedżminie? I w czym są one takie irytujące? To nie sieczka jak z bf3, gdzie atakowali z tą gra z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 26.03.2012 o 11:19, Vojtas napisał:

Chcesz powiedzieć, że jest czymś zupełnie normalnym, że deweloper w patchu dodaje
4 h nowego gameplaya, nowe cutsceny, postacie, CGI itd.? Łatanie jest niejako przy okazji
- i niestety nie ma na tej liście jeszcze wielu rzeczy.


^^ No dobra, zwracam honor tym megalomanom ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę niektórzy nie rozumieją. W żaden sposób nie neguję wszelkich nowości i ciężkiej pracy CDP Red na ich przygotowaniem. Nie podoba mi się natomiast chwalenie się poprawionymi błędami - twórcy najwidoczniej tak bardzo chcieli pokazać jak się napracowali nad tych patchem, że się zapędzili i rozdmuchali listę zmian o rzeczy, których obecność na tej liście jest po prostu wstydem. Bo ciężko mi nie nazwać wstydem chwalenia się tym, że niemal rok po premierze gry poprawiło się tekstury, błędne animacje czy ragdoll. Zwyczajnie psim obowiązkiem twórców jest takie rzeczy wyłapać podczas beta testów, albo najpóźniej w tydzień-dwa po premierze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest dodatkowy content, a ten w dzisiejszych czasach trudno dostać za darmo. Powiem szczerze, że gracze zapewne nie pogardziliby pełnoprawnym dodatkiem nawet pudełkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 13:19, Mercuror napisał:

Zwyczajnie psim obowiązkiem twórców jest takie rzeczy wyłapać podczas beta
testów, albo najpóźniej w tydzień-dwa po premierze gry.


Primo: wyłapanie to jedno, poprawienie to drugie. Wiele bugów zostało zidentyfikowanych i opisanych dawno temu. Można się o tym przekonać czytając np. oficjalne forum. Najważniejsze są błędy priorytetowe, a te z listy ER nie trafiły, jak widać, do tej grupy. To samo tyczy się priorytetów produkcji, a tym był W2 na XB. Wstyd i skandal to byłby, gdyby po prawie roku W2 był niegrywalny.

Secundo: marketing ma swoje prawa. Cisza w eterze przed premierą, źle świadczy o wydawcy/twórcach.

Krótko mówiąc: haters gonna hate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale wy narzekacie. Na usta się pcha żeby powiedzieć że narzekacie gorzej niż Polacy.

Dobrze, że CDP red długo wspiera i poprawia wszelkie błędu przez długi czas po premierze. Maja taki sposób na swój wizerunek, no i dobrze. zawsze mogli iśc jak EA, Ubi żeby każdego gracza traktować jak złodzieja, oszusta i do tego za każdą pierdółkę każą płacić, a co robi CDP daje to zadarmo, bo widać, że patrzą w szerszej perspektywie i wolą teraz mniej zarobić ale na dłuższy czas tak na prawde więcej zarobią i więcej zyskają..


Panowie narzekacze. Podajcie mi pare wysokobudżetowych produkcji gdzie gra w dniu premiery była idealna i wszystko miała.? i przez pierwsze (powiedzmy) 6 miesięcy nie musieli wydawać jakiegos patcha, ani dodawać DLC (które i tak wydaje się że zostało wycięte z finalnej wersji) Wydaje mi się, że takiej produkcji nie ma, a o darmowych DLC to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 13:43, Vojtas napisał:

Primo: wyłapanie to jedno, poprawienie to drugie. Wiele bugów zostało zidentyfikowanych
i opisanych dawno temu. Można się o tym przekonać czytając np. oficjalne forum. Najważniejsze
są błędy priorytetowe, a te z listy ER nie trafiły, jak widać, do tej grupy. To samo
tyczy się priorytetów produkcji, a tym był W2 na XB. Wstyd i skandal to byłby, gdyby
po prawie roku W2 był niegrywalny.

To byłoby skrajne przegięcie i jak na tytuł klasy AAA porażka. Jednak wciąż błędy krytyczne krytycznymi, ale jaki problem dla kilkudziesięcioosbowego oddziału naprawić złą teksturę albo animację? Nawet jeśli nie zdołali zrobić tego wcześniej to teraz mogliby pokornie zgarnąć te ~70 punktów z "poprawiono/naprawiono" w jeden - "poprawiono mnóstwo drobniejszych problemów".

Dnia 26.03.2012 o 13:43, Vojtas napisał:

Secundo: marketing ma swoje prawa. Cisza w eterze przed premierą, źle świadczy o wydawcy/twórcach.

Może i ma swoje prawa, ale zawsze jego końcowym efektem ma być zaciekawienie odbiorcy, a nie zażenowanie go.

Dnia 26.03.2012 o 13:43, Vojtas napisał:

Krótko mówiąc: haters gonna hate.

So true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 15:09, Mercuror napisał:

jaki problem dla kilkudziesięcioosbowego oddziału naprawić złą teksturę
albo animację?


Nie wszyscy w 90-osobowym zespole specjalizują się w animacji. Animatorzy mogą być po prostu zajęci ważniejszymi rzeczami - jakoś nie wydaje mi się, by dłubali w nosie albo pracowali po 4 h dziennie. Poprawka jednej rzeczy wydaje się drobiazgiem, ale jeden detal bardzo często pociąga za sobą kilka następnych, które trzeba skorygować, a potem rzecz jasna też przetestować. Jak tych drobiazgów zbierze się kilkadziesiąt, to ani się zorientujesz, a minie kilka dni. A deadline jest rzeczą świętą. I tyle na ten temat, marudo.

Dnia 26.03.2012 o 15:09, Mercuror napisał:

Nawet jeśli nie zdołali zrobić tego wcześniej to teraz mogliby pokornie
zgarnąć te ~70 punktów z "poprawiono/naprawiono" w jeden - "poprawiono mnóstwo
drobniejszych problemów".


Myślę, że chcieli Ci popsuć dzień, a teraz czerpią z tego zajebistą satysfakcję. ;)

Dnia 26.03.2012 o 15:09, Mercuror napisał:

> Secundo: marketing ma swoje prawa.
Może i ma swoje prawa, ale zawsze jego końcowym efektem ma być
zaciekawienie odbiorcy, a nie zażenowanie go.


Ale ty nie jesteś odbiorcą, bo odbiorców interesują przede wszystkim poprawki, a nie zasadność sztuczek marketingowych.


@ Cygi

Zbliża się premiera, nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może byście dodali w końcu opcję zmiany płci oraz imienia, skoro Sapkowski i tak zaprzeczył jakoby historia przedstawiona w grze miała jakikolwiek związek z książką? Bo ja np. chciałbym żeby mój wiedźmin był kobietą i nazywał się Shelazara! Oprócz tego gracze chcą więcej fryzur!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:57, N3xuS napisał:

"prawie" robi wielka różnice. :)

Jaką konkretnie? Chcę system zapisu, w którym mogę nadpisywać poprzednie stany, i mogę szybko kasować niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi? REDzi poprawili jakieś pierdółki, których pewnie większość graczy nawet nie zauważyła, dodali kilka nowych bajerów, jakieś areny, nowe questy, i inne takie. Wszystko kompletnie za darmo. Acti czy inne EA pociachało by to na 3 DLC i każde wydało za 20$. Marudzicie tak, jakby Wiedźmin w dniu premiery był niegrywalny. A aktualizację trzeba ściągnąć z internetu, O ZGROZO. Ja rozumiem że nie każdy ma łącze 10Mb, ale skoro to jest za darmo, to można się przemęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować