Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG.com w nowych szatach i ze znacznie szerszą ofertą

51 postów w tym temacie

Arcanum... gra, którą mam do dzisiaj i nigdy nie moglem się do niej przekonać, a już kilka dobrych lat minęło... :/

Dobrze że GOG sprzedaje właśnie klasyki. Może kiedyś skuszę się na starocie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z GoGiem jest taki, że większośc nowszych produkcji, jak napisał Kadaj, jest na Steam w podobnej (a często niższej) cenie. Z kolei klasyki - cóż, wiekszość z nich można kupić w obrocie wtórnym za ułamek ceny, którą życzy sobie GoG. Stąd ok, doceniam inicjatywę, ale nie widzę też większych powodów do skakania z radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 11:30, Tenebrael napisał:

Z kolei klasyki - cóż, wiekszość z nich można kupić w obrocie wtórnym za ułamek ceny, którą życzy sobie GoG.

Tylko w Polsce - na Zachodzie sprawa wygląda z goła inaczej, bo tam wydawcy nie bawią się za bardzo w reedycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legend of Grimrock - co jak co ale tym mnie zaskoczyli ;]

troche brakuje starej listy newsów na głównej, i szkoda że podbili górną granicę do 15$, no ale inaczej raczej by się nie dało wypuścić LoG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 11:34, Henrar napisał:

Tylko w Polsce - na Zachodzie sprawa wygląda z goła inaczej, bo tam wydawcy nie bawią
się za bardzo w reedycje.


Tak, tylko wiesz, ja jednak mieskzam w Polsce i dla mnie (bo przecież przekazuję swoją opinię, swoja perspektywe, prawda?) sytuacja jest taka, że spokojnie moge sobie większość z tychgier kupić znacznie taniej, w dodatku w wersji PL. Stąd napisałem, że samej idei nie neguję, jednak dla mnie nie ma ona wiekszej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te klasyki z GOGu są przerobione pod nowe windowsy. Odpal Commandosa ze Steama i zoabczysz o czym mówię ;)

Problemem raczej jest tylko 1 wersja językowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2012 o 11:39, Tenebrael napisał:

Tak, tylko wiesz, ja jednak mieskzam w Polsce i dla mnie (bo przecież przekazuję swoją
opinię, swoja perspektywe, prawda?) sytuacja jest taka, że spokojnie moge sobie większość
z tychgier kupić znacznie taniej, w dodatku w wersji PL. Stąd napisałem, że samej idei
nie neguję, jednak dla mnie nie ma ona wiekszej wartości.


Na gogu jest masa gier, ktore w Polsce nigdy nie byly, lub nie sa juz dostepne. Dajmy na to The Last Express, bo to akurat przyszlo mi do glowy. Poza tym sa weekendowe obnizki cen (50-60%) no i wszystko bez cholernego DRM, DLC itp! Jasne ze nie kupie tam Baldur''s Gate, ktore w Polsce latwo dostac taniej, ale takie np. Dungeon Keeper to juz zupelnie inna sprawa. Mam tam 33 gry (z czego 7 darmowych) i bardzo polecam ten serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 12:08, Lailonn napisał:

Problemem raczej jest tylko 1 wersja językowa.


dokładnie, kupiłbym tam kilka tytułów od ręki gdyby były w wersji PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 12:08, Lailonn napisał:

Tylko, że te klasyki z GOGu są przerobione pod nowe windowsy. Odpal Commandosa ze Steama
i zoabczysz o czym mówię ;)


Odpal dungeon keepera 2 albo interstate z gog to zobaczysz :P gog.com umożliwia legalne kupienie starszych tytułów i dokłada starań żeby działały poprawnie ALE wody w wino nie zamieni, nie zawsze się udaje zapewnić kompatybilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"One world ,fair price"
Wiedźmin 2: Zabójcy królów - 54,99 $ (ok 170 zł) Gog.com
To samo na steam - 39,99 Euro (ok 165 zl)
Gram.pl -99 zł
Taaa opłaca się jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 12:44, Phoenix505 napisał:

"One world ,fair price"
Wiedźmin 2: Zabójcy królów - 54,99 $ (ok 170 zł) Gog.com
To samo na steam - 39,99 Euro (ok 165 zl)
Gram.pl -99 zł
Taaa opłaca się jak nigdy.


Nie wiem jak to teraz jest (będzie) rozwiązane. Póki co jest "awaria" i Wiedźmina 2 nawet do koszyka dodać nie można, ale dotychczas Wiedźmin 2 był jedyną grą w serwisie bez stałej, jednej ceny na cały świat. Amerykanie płacili 39,99$, a Europejczycy 39,99 ale Euro, co dawało w przeliczeniu właśnie te 54.99$. Ale, żeby dla Niemca, czy Francuza (dla Polaka ta cena nigdy nie byłaby opłacalna, bo przecież w dniu premiery grę można było kupić za mniej niż 80 złotych), nie było to takie nieopłacalne dodawano 16$ rekompensaty na zakup gier z katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować