Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Klawiatura CM Storm QuickFire Rapid - mała, mechaniczna i dla graczy

10 postów w tym temacie

E tam, wolę tańsze klawiatury membranowe z niskim skokiem. Jak się coś spieprzy, to kupię (za te same pieniądze co CM Storm) dwie następne i mi jeszcze zostanie na wielkanocne ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:28, Vojtas napisał:

E tam, wolę tańsze klawiatury membranowe z niskim skokiem. Jak się coś spieprzy, to kupię
(za te same pieniądze co CM Storm) dwie następne i mi jeszcze zostanie na wielkanocne
ciasta.

Tyle że membrany mają rating 1-10 milionów, a mechaniczne zazwyczaj 20-50 milionów. Czyli potencjalnie mozesz zmienić klawiaturę kilkadziesiąt razy, zanim mechaniczna się zużyje. Do tego, jeśli się nie mylę, w mechanicznej nie ma problemu z wymianą pojedynczych switchy. Jasne, jak klepiesz okazyjnie, to membrana starczy Ci na długo, ale wśród profesjonalistów żywotność takiego sprzętu jest nierzadko w granicach roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vojtas Tenkeyless nie znaczy, że klawiatura nie jest dla graczy a do pisania...

Szkoda, że nie podano z jakiego rodzaju plastiku zrobione są klawisze, po cenie wnioskuje że najtańszy ABS. No i oczywiście pominięto informacje jakiego rodzaju nadruk jest na klawiszach ale również pewnie najtańszy pad printing który zejdzie po kilku miesiącach.

Po wymianie klawiszy na dobre PBT z Double-shotem będzie ok, tylko wtedy cena znacznie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na przelomie roku mialem dylemat, ktora klawke mechaniczna wybrac bo zwrocie pieniedzy za uszkodzony SS G6 v2. myslalem wlasnie o CM quickfire, bo chcialem TKL, switche byly do wyboru w wersji brown/red, bardzo atrakcyjna cena (w US kosztuje ok. 70$), zbierala pozytywne opinie na GH. nie za bardzo chcialem sprowadzac zza granicy i chcialem czekac, ale ciesze sie, ze w koncu zdecydowalem sie na Noppoo Choc Mini White na mx brown.
rewelacyjny layout, PBT klawisze zamiast zwyklego ABS, NKRO na USB (taki tam bajer) i kosztowala mnie ok. 350zl z przesylka z singapuru (clo/vatu placic nie musialem - gift)


tbh cena w polsce troche rozczarowuje, liczylem na niecale 300zl, ale nawet w obecnej jest chyba najfajniejsza opcja na polskim rynku. no i irytuje przesadzony branding na tej klawce.

co do tych switchy "20-50mln stukniec" to ja bym do tego podchodzil z dystansem. switche maja duzo bardziej skomplikowana budowe i lubia sobie "pasc", ja np. tak mialem przy poprzedniej klawiaturze mechaniczna po paru miesiacach uzytkowania. wymiana nie jest prosta, trzeba liczyc sie z utrata gwarancji, ale to tez raczej zalezy od modelu klawiatury. w serwisie gwarancyjnym u nas raczej po prostu daja nowa klawiature albo zwacaja pieniadze. (chociaz z perspektywy serwisu to bylaby banalna naprawa)
zreszta pozyskanie tych switchy jest ciezkie, w polsce nie ma szans na dostanie takich.

--

tak, w CM QuickFire sa ABS keycapy. ale jakosciowo klawiatura jest podobno bardzo dobra (porownywalna z leopoldami i filco) a cena nawet u nas dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę klawiatury z niskim skokiem. Od ładnych kilku lat używam Logitech UltraX Premium i jest ok zarówno do grania jak i pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 18:22, TobiAlex napisał:

Ja również wolę klawiatury z niskim skokiem. Od ładnych kilku lat używam Logitech UltraX
Premium i jest ok zarówno do grania jak i pisania.

A miałeś okazję pograć na mechanicznej? Niech zgadnę - nie?
Kilkanaście lat użytkowałem membranowe - od logitech''a po razery. W zeszłym roku przesiadłem się na ss 6gv2 z cherry black i komfort grania jest nieporównalnie większy, Jest wręcz ogromny. Wysoki skok tylko dodaje pewności w poruszaniu się podczas grania w fps''y, czy inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować