Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powróci kultowe Spy vs Spy!

13 postów w tym temacie

Dodam nieśmiało, że w 2005 roku ukazała się wersja na PS2 - http://en.wikipedia.org/wiki/Spy_vs._Spy_%282005_video_game%29

Mam nadzieję, że WB weźmie pod uwagę również graczy pecetowych. Niektórzy z nas bardzo chętnie powróciliby do wspomnień z wczesnej młodości, kiedy to z uśmiechem na ustach sprawiało się ból "szpionowi" z drugiej strony barykady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:28, piomink napisał:

Wszystko fajnie tylko napiszcie dla młodszego pokolenia o co chodzi w tej grze ;) Ja
jestem z 95 i wgl nie kojarzę nic


W pewnej ambasadzie jest sobie dwóch szpiegów: czarny i biały - każdy gracz kontroluje jednego. Celem jest odnaleźć wyjście na lotnisko, zdobywając po drodze paszport. Oczywiście trzeba to zrobić zanim przeciwnik Cię ubiegnie. Można go też po prostu zabić, gdy będzie zmierzał do wyjścia. Dostępny był spory arsenał m.in. bomby zegarowe, kwas, sprężyny, pistolety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:28, piomink napisał:

Wszystko fajnie tylko napiszcie dla młodszego pokolenia o co chodzi w tej grze ;) Ja
jestem z 95 i wgl nie kojarzę nic


Zabawa polegała na tym, że rywalizowało ze sobą dwóch szpiegów, Biały i Czarny. W pierwszej części gry (''83? ''84? Jakoś tak) chodziło o to, by z pewnego budynku (to chyba jakaś ambasada była) wykraść tajne dokumenty. Jako że po budynku poruszał się również drugi Szpieg (sterowany przez komputer lub drugiego gracza, o ile mnie pamięć nie myli), należało go unieszkodliwić, zakładając przeróżne pułapki po drodze - wiadra na drzwiach, bomby w szufladach itp. Każda pułapka spowalniała przeciwnika, zwiększając nasze szanse na sukces.

Natomiast same postaci Szpiegów pochodzą z komiksów, ukazujących się w magazynie MAD gdzieś w okolicach lat siedemdziesiątych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:33, Vojtas napisał:

W pewnej ambasadzie jest sobie dwóch szpiegów: czarny i biały - każdy gracz kontroluje
jednego. Celem jest odnaleźć wyjście na lotnisko, zdobywając po drodze paszport.


A celem czasem nie było dostać się do rakiety po drodze zdobywając kilka przedmiotów, a także zastawiać pułapki na przeciwnika? Pamiętam, że piłą dało się robić pułapki w lodowych etapach, a jak przeciwnik w nią wpadł to nasz szpieg fajnie się śmiał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:37, Wojman napisał:

A celem czasem nie było dostać się do rakiety po drodze zdobywając kilka przedmiotów,
a także zastawiać pułapki na przeciwnika?


Tak, ale to w sequelach, w które jednak nie grałem. W Spy vs. Spy 1 pocinałem na Commodorku 64. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 17:37, Wojman napisał:

Pamiętam, że piłą dało się robić pułapki w lodowych etapach, a jak przeciwnik w nią wpadł to nasz szpieg fajnie się śmiał. :)


Nie było czegoś takiego, jak "lodowe etapy". Mówisz teraz o trzeciej części, której akcja działa się w lodowej scenerii (na Arktyce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, ile ja w to łupałem z bratem na dwa joy''e na atari 65xe
i to w trzy części 1 (baza), 2 (dżungla), 3 (arktyka) - ale nie wiem czy dzisiaj taki rodzaj gry by mi podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ja pocinałem w nią a Comodore xD przy zakupie dostałem zestaw darmowych kaset z grami i na jednej z nich własnie było Spy vs Spy dobre czasy wgrywania i opisywania czasu w którym jaka gra występuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w to na commodore, zastawianie pułapek i ten wyścig z czasem :). Fantastyczne wspomnienia mam z tą grą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować