Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Legend of Grimrock

77 postów w tym temacie

Jeśli ktoś z łezką w oku wspomina takie gry, jak Dungeon Hack, nie może przejść obojętnie obok Legend of Grimrock, która premierę będzie miała za dwa tygodnie (11 kwietnia).

Nie wiem jak inni gramowicze, ale jeśli tylko cena nie będzie przegięta, biorę na 100%. Będzie co robić do premiery Diabełka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 19:52, Lucas01 napisał:

Mi to się przypomina eye of the begolder :)


Eye of the Beholder. Fani pamiętający jeszcze takie tytuły zacierają łapki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

Jeśli ktoś z łezką w oku wspomina takie gry, jak Dungeon Hack, nie może przejść obojętnie
obok Legend of Grimrock, która premierę będzie miała za dwa tygodnie (11 kwietnia).

Nie wiem jak inni gramowicze, ale jeśli tylko cena nie będzie przegięta, biorę na 100%.
Będzie co robić do premiery Diabełka :)


zdefiniuj przegiętą cenę bo przy obecnym kursie dolara preorder na gog to okazja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest już pre-oreder na gog.com w cenie jakiś 11 dolarów. Osobiście uważam, że to naprawdę fajna cena bo na pewno gra mogła by być nawet dwukrotnie droższa i nikt by specjalnie na to nie psioczył. Póki co nie mam funduszy ale jak tylko się jakieś znajdą poważnie roważe zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2012 o 21:01, gmx napisał:

zdefiniuj przegiętą cenę bo przy obecnym kursie dolara preorder na gog to okazja ;]


Oj prawda. Przy dzisiejszym kursie to jakies 38 zeta czyli prawie nic. Brałbym w sumie ale jeszcze poczekam na start preordera Stimowego. A nuż będzie jeszcze taniej? (Pewnie nie ale pomarzyć można :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 21:01, gmx napisał:

zdefiniuj przegiętą cenę bo przy obecnym kursie dolara preorder na gog to okazja ;]


Przyznaję bez bicia i ze wstydem, że nie sprawdziłem. Ale 11$ za takie cudo... Nieźle. Naprawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 21:07, Pizarro napisał:

Oj prawda. Przy dzisiejszym kursie to jakies 38 zeta czyli prawie nic. Brałbym w sumie
ale jeszcze poczekam na start preordera Stimowego. A nuż będzie jeszcze taniej? (Pewnie
nie ale pomarzyć można :P )


Cena ta sama ale w euro. Okazja po byku.
Można dać te 12$ na stronie twórców, dostaje się klucz na Steam.

Sam chyba kupię w ten sposób. Twórcy otrzymają całą kwotę, ja dodatki i acziki (ma być ok. 40 osiągnięć, będzie dobrą motywacją do przechodzenia ponownie).

Sam nie grałem nigdy w gry tego typu, jedynie w obie części Ultima Underworld a przecież to nie to samo. Zresztą i tak się bym się bał przez momentami kosmiczny poziom trudności. Oczywiście nie oczekuję poziomu "casual", premiowanie kombinowania owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też sprawdzić demo technologiczne, które twórcy udostępnili.
http://www.atomicgamer.com/files/95753/legend-of-grimrock-hardware-test-v1-0-4
Ściąganie trwało dłużej niż sam test. Wynik? 45 klatek na sekundę. Mało mi oczy nie wyplynęły, taka śliczna grafika jest.

Mówicie o dungeon crawlerach a co sądzicie o Demise: Rise of Kut''an?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, genialna sprawa.
Ja już zakupiłem preorder na stronie twórców http://www.grimrock.net/buy/
Samodzielny instaler oraz klucz Steam mnie przekonały :)

Cieszę się, że ktoś zdecydował się ożywić ten gatunek. Eye of the Beholder to jeden z moich ulubionych tytułów i żałuję, że nie ma go na GOGu.

Teraz czekam tylko do premiery :) 11 kwietnia już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:53, SpecShadow napisał:


> Mówicie o dungeon crawlerach a co sądzicie o Demise: Rise of Kut''an?

Nie polecam (choć pewnie jestem w mniejszości) - pamiętam, że strasznie mnie to-to odrzuciło już w dniu premiery, główny zarzut jaki do tego tytułu miałem to wszechobecna nuda, dosłownie przy tym zasypiałem. Nie czepiam się fabuły (bo ta nie istniała, trudno więc się czepić czegoś czego nie ma ;-)), która w dungeon crawlerach zawsze odgrywa rolę raczej drugorzędną (wedle zapowiedzi w LoG nie będzie inaczej) - liczy się fajna walka, multum opcji w rozwoju postaci, skarby poukrywane w skrzyniach,ciekawe wraże stwory do ubijania, plus jako rodzynek zagadki :) IMO większość tych elementów w Demise była zrealizowana na miernym poziomie - na tyle miernym, że zwyczajnie nie potrafiłem w to wsiąknąć.

Trudno mi też niestety polecić Ci starsze tytuły takie jak: Stonekeep*,Anvil of Dawn, Thunderscape, Dungeon Master 2, etc., nie dlatego, że coś z nimi nie tak (zagrywałem się w nie z wywieszonym jęzorem), tylko obawiam się, że okrutnie się zestarzały, do tego może być problem z odpaleniem (chociaż dosbox powinien dać radę).

Z już windowsowych mogę Ci z czystym sumieniem polecić Wizardry 8 (aczkolwiek nie wiem czy działa pod Vistą i Win7) - nie jest to dungeon crawler sensu stricte, ale sporo elementów z tego podgatunku ma. Jeśli wpadłaby Ci w łapy PS2 albo PS3, to warto sprawdzić odsłony serii przygotowane już przez Japończyków (po bankructwie Sir-Techu), nerdy bardzo sobie chwalą - wprawdzie Europejczyk musi przełknąć mangową stylistykę postaci ;-), ale to małe uprzykrzenie wobec totalnego oldskulu jaki sobą reprezentują te zacne (i mocno niszowe) tytuły.

*Tadam, tadam - tutaj dobra wiadomość dla Ciebie :) Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś swoją przygodę z tym gatunkiem zaczął właśnie od LoG: z tych materiałów, które są dostępnę, widzę że twórcy Grimrocka ostro inspirowali się megaświetnym Stonekeep''em :) Nie jest to zarzut, wręcz przeciwnie - patrzę na LoG i widzę dużo ładniejszego Stonekeep''a - wspomnienia wracają :) No i tak w ogóle to się cieszę, że ktoś odgrzebał ten totalnie martwy na PC gatunek - oby LoG się przyjął i niech żyje szczęśliwie w niszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 12:40, Phobos_s napisał:

Tak, genialna sprawa.
Ja już zakupiłem preorder na stronie twórców http://www.grimrock.net/buy/
Samodzielny instaler oraz klucz Steam mnie przekonały :)


O, a ten samodzielny instalator to to samo co znajdzie się na GOG''u, tzn. sama instalacja gry, bez żadnych czarcich DRM''ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 13:34, Niflheim napisał:

O, a ten samodzielny instalator to to samo co znajdzie się na GOG''u, tzn. sama instalacja
gry, bez żadnych czarcich DRM''ów?


Tak. Zgodnie z tym co Antti napisał na forum, GOG wykorzystuje ten sam samodzielny instalator.
http://www.grimrock.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:53, SpecShadow napisał:

Można też sprawdzić demo technologiczne, które twórcy udostępnili.
http://www.atomicgamer.com/files/95753/legend-of-grimrock-hardware-test-v1-0-4
Ściąganie trwało dłużej niż sam test. Wynik? 45 klatek na sekundę. Mało mi oczy nie wyplynęły,
taka śliczna grafika jest.

Mówicie o dungeon crawlerach a co sądzicie o Demise: Rise of Kut''an?



Ten test naprawdę składa się tylko z tego drzewo-grzybo-cosia w korytarzu + możliwość ograniczonego rozglądania się czy to ja jestem ułomny i nie potrafię się ruszyć? W każdym razie 210 klatek nieźle :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 15:03, Pizarro napisał:

Ten test naprawdę składa się tylko z tego drzewo-grzybo-cosia w korytarzu + możliwość
ograniczonego rozglądania się czy to ja jestem ułomny i nie potrafię się ruszyć?


Nie jesteś, ale czytać nie umiesz ;P

Wyraźnie jest napisane (nawet pogrubione) "Just to be clear, there''s no gameplay of any kind in the build".
Czyli nie możesz sobie pograć w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2012 o 15:19, Phobos_s napisał:

Nie jesteś, ale czytać nie umiesz ;P

Wyraźnie jest napisane (nawet pogrubione) "Just to be clear, there''s no gameplay
of any kind in the build
".
Czyli nie możesz sobie pograć w żaden sposób.


Oj tam oj tam :P. Od razu waliłem w download a nie marnowałem czasu na czytanie jakiegoś tam opisu. :P
Nic to, przynajmniej wiem że gra będzie śmigała aż miło a to ważna sprawa. Byle do 11 bo się smakowicie zapowiada. Dzienks w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 15:27, Pizarro napisał:

Nic to, przynajmniej wiem że gra będzie śmigała aż miło a to ważna sprawa. Byle do 11
bo się smakowicie zapowiada. Dzienks w każdym razie.


Nie za ma co ;)
No ja właśnie zaczynam ściągać bo dopiero do domu dotarłem.
Zobaczymy jak będzie hulało na moim dziadku PeCecie. Przynajmniej przetestuję również optymalizację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to benchmark z prawdziwego zdarzenia. Jak odpaliłem dawno temu jakiegoś (jeden jedyny raz, z 7 lat będze) to kamera latała, efekty zalewały ekran a karta graficzna wyła z bólu.
A tu? Grzybek.

@lordpilot
mimo to przetestuję. Po DA, Daggerfallu, ME oraz Drakensangu nic mnie nie zanudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to odpaliłem to demo i co?
Na starym Athlonie 64 X2 4400+, 2GB Ramu i Radku HD4670 na AGP, przy maks ustawieniach w 1280x1024 miałem 43-46 klatek na sekundę :)
To się Finowie postarali :)
Czekam na premierę i już łapki zacieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować