Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft: Chcecie grać w Assassin`s Creed III na PC? Lepiej sprawcie sobie pada

121 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2012 o 11:16, Lordpilot napisał:



luz, w platformówkach akurat zawsze wolałem pada, chodziło mi raczej o to, co już tu padło - jak się chce, to można, tylko ubi się zazwyczaj jednak nie chce. A i o obsługę tych padów bym się bał, biorąc pod uwagę że tylko platformówki ubi przez te x-lat miały z moim problem (o ironio, uniwersalnym do PS2 i PC).
A o tym steel batalion słyszałem, zawsze mnie ciekawiło jak to w akcji musiało wyglądać, szkoda że patentu nie podchwycono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2012 o 11:23, Tenebrael napisał:


> Zauważ tylko, że zwykle to raczej projektowanie gry pod pada wymaga zmiany mechaniki,

Dnia 28.03.2012 o 11:23, Tenebrael napisał:

ze względu na mniejszą precyzje tego urządzenia (wzgledem precyzji myszki) i mniejszą
ilośc przycisków. Przełożenie sterowania padem na M+K mało kiedy sprawia jakikolwiek
problem.


Nie w wypadku DS (zresztą nie tylko w tym - Castlevani:LoS na K+M, też sobie nie wyobrażam, pomimo tego, że chciałbym port na PC z porządnym framerate, a nie z tym "bieda-framerate" jakie mam na iksie). Cała mechanika jest zrobiona pod pada (precyzja myszy na nic by się tu nie zdała, bo nie o precyzję chodzi, tylko o kontrolę nad postacią). Dyskusja byłaby raczej jałowa - jeśli chcesz zgłębić temat odsyłam na Reddit''a albo do odpowiednich wątków na GOL-u. W skrócie - niezależnie od obłożenia klawiszy i precyzji mychy, niektórych manewrów w DS na tych kontrolerach NIE DA się wykonać. Także jeśli będą przenosić sterowanie na K+M, to spoko, byleby pozostawili opcję grania na padzie jako domyślną, bez kompromisów. Ot co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale podaj choćby jeden przykład manewru, który w Dark Souls na padzie wychodzi świetnie, a ktorego na M+K nie daloby się wykonać. Bo jestem serio przekonany, że jest to jedynie kwestia dobrego dostosowania klawiszy i funkcji myszy. Stąd ciekaw jestem przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który gra w to na lapku twierdzi, że na padzie (u mnie) było o wiele lepiej. Niemniej odnoszę wrażenie, że Ubi wręcz błaga pecetowców, by się od nich odwrócili;

@Pepsi - ależ to MUSI być miłość- w końcu dzięki tym pecetom mogą produkować gry na konsole i trzepać kasiore ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC "Brotherhood" był już bardzo dobrze dopracowany pod PC. Nawet zmieniono w interfejsie konsolowe ikonki na symbole z klawiatury i myszki. Nie można tego kontynuować? Jedyne co czasami wkurzało to praca kamery w trybie zręcznościowym jak np. bieganie i skakanie w dodatkowej misji po akwedukcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No ok, ale podaj choćby jeden przykład manewru, który w Dark Souls na padzie wychodzi

Dnia 28.03.2012 o 11:43, Tenebrael napisał:

świetnie, a ktorego na M+K nie daloby się wykonać. Bo jestem serio przekonany, że jest
to jedynie kwestia dobrego dostosowania klawiszy i funkcji myszy. Stąd ciekaw jestem
przykładu.


Dam Ci więcej :) Tu masz całą dyskusję na ten temat (dość ostrą, jak to zawsze w wojnie pad vs M+K bywa), z linkami do reddita. Miłej lektury :)

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11973756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie skandal, bo jestem osoba niepełnosprawna, jak pewnie sporo graczy i nie jestem w stanie obsługiwac pada. Dla mnie to podejscie nie fair nie tylko z tego względu. PC to mysz i klawa, dla mnie pady to konsole i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji zagrać na padzie, ale sterowało mi się klawiaturą i myszką bardzo przyjemnie i bez najmniejszych problemów. Jakoś do tej pory każda ekipa potrafiła dostosować sterowanie do PCtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC i ACII mam na PC i w obie grałem na padzie od X360, znacznie wygodniej, na klawiaturze to była mordęga... Pozostałe AC mam na Xbox''a. Ogólnie wolę zawsze grać na padzie, nawet w FPS-y, jakoś wygodniej mi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 11:48, Lordpilot napisał:


Czytam wątek, ktory przytoczyłeś, wraz z opisem rzeczy, których teoretycznie nie da się zrobić na M+K. I... kompletnie nie rozumiem, co według tych ludzi jest tutaj trudnego. Przemieszczanie się niezaleznie od kierunku patrzenia? Robię to w każdym FPS''ie, nihil novi. Precyzyjny odskok w konkretne miejsce? Szybkie (liczone w ułamkach sekundy na myszy) ustawienie odpowiednio postaci/kamery + skok do tyłu. 5 sekund na wykonanie manewru składającego się z raptem 2 przycisków + ruch myszą? Damn, w wiekszości gier akcji na PC-cie robi sie nieraz i po 5 akcji w te 5 sekund, o nawet wyższym poziomie złożoności.

Tak więc dalej kompletnie nie rozumiem, gdzie ci ludzie widzą problem. Nie mówiąc o tym, że ten, ktory tam najwięcej krzyczy o niemożliwości gry na M+K, wyraża się w tonie typowego konsolowego fanboy''a, dla którego wszystko, co nie jest konsolą to ZUUUOOO.

Jeszcze jak wrócę do domu (teraz jestem w pracy, więc nie mam zbytnio możliwości) to obczaję te filmiki, ale sądząc po już przytoczonych opisach, nie sądze, by miało to jakoś drastycznie zmienić moja opinię w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej ostrzegli ze będzie to port z konsoli na PC.
A przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Ja akurat nie lubię grac na padzie wyjątkiem są bijatyki i piłki nożne..
I ta informacja mnie zniechęciła do kupna tej gry. Ale nie ma co żałować nigdy nie byłem wielkim fanem tej serii.
Nie mniej trzymam kciuki za tych którzy jednak skuszą się na zakup gry by potem nie żałowali ze wyrzucili pieniądze w błoto :P


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, rozumiem, że umiejętność obsługi czegoś tak złożonego jak klawiatura może porazić ekipę Ubi, ale niech nie generalizują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W AC (tak jak i większość obecnych gier) gram na padzie, to znacznie wygodniejsze od myszy i klawiatury, więc nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zostawią PC w spokoju i skupią się wyłącznie na konsolach, a nie tylko irytują ludzi. To jest chyba takie celowe drażnienie, bo inaczej tego nie da się wyjaśnić ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bez wątpienia wspieramy PC, kochamy PC"

Jak nas tak kochają, to czemu każda gra i to nie było wyjątku, jest wydania z opóźnieniem? A teraz jeszcze pad do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie za bardzo łapię, o co im chodzi ... gra pod klawiaturę i mysz będzie w ogóle niegrywalna, czy jak?
bo przecież jak do tej pory każda odsłona serii miała PC-towe sterowanie a trójka ma być go całkiem pozbawiona, czy ma być ono tylko trudniejsze w obsłudze od sterowania padem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko w newsie brakuje jednej rzeczy tutaj raczej mowa jedynie o padzie od microsoftu. Bo wszystkie obecnie produkowane/portowane gry na PC obsługują jedynie obsługują dobrze tylko te a to już spory dla niektórych wydatek wbrew pozorom. Sam takowy (starsza rewizja bez wejścia audio czy jakoś tak)mam bo potrzebny do kilku moich gier Batman AA&AC, DMC4 oraz paru innych ale do starszych gier to on się nie nadaje i wtedy K+M ewentualnie stary Saitek P2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 10:57, lis_23 napisał:

Mam raczej odmienne zdanie, w AC da się grać tylko na klawie i myszce - próbowałem grać
na padzie ale nie zdzierżyłem tego, cos mi nie pasowało, nie mogłem się przyzwyczaić,
czułem się obco.


Dokładnie u mnie było tak samo... Wkurza mnie tylko że twierdzą że "kochają PC" a ich akcje wskazują na co innego.

Czyli w końcu całkowicie usuną K+M, czy będzie ale nie bedzie gwarancji że będzie się na tym jako tako grać?

@Mercuror
Teraz widzisz jakie ubi jest fajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Im się nie chce wydać kasy na to żeby ustawić sterowanie na myszkę i klawiaturę? W takim razie mi się nie chce płacić im za grę, panowie z Ubi są zbyt chciwi i leniwi żeby wykonywać swoją robotę to się przekonają że to nie popłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować