Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft: Chcecie grać w Assassin`s Creed III na PC? Lepiej sprawcie sobie pada

121 postów w tym temacie

Wiesz, tu ogólnie rzecz biorąc nie chodzi o to, że w AC lepiej się gra na padzie. To jest jak najbardziej logiczne i w pełni zrozumiałe. To, co jest nienormalne, to brak woli w dostosowaniu gry do standardowego wyposażenia PC, czyli K+M. Myślę, że nikt tu specjalnie nie będzie polemizował z faktem, że pad lepiej się sprawdza w zręcznościówkach TPP - bo zazwyczaj tak właśnie jest. Tu chodzi tylko o to, by deweloper dostosował grę pod pecetowy standard na tyle, na ile jest to możliwe - a nie na tyle, na ile mu się chce. I to jest uczciwe podejście. iRacing i symulatory lotu to gry niszowe, bardzo specjalistyczne, których zadaniem jest możliwie najwierniej oddać realizm zachowania wirtualnej maszyny. Stąd kierownica, stąd joystick. Czy AC jest niszowy i dąży do realizmu? Oczywiście nie. Trudno mi sobie wyobrazić mainstream w czystszej postaci.
"Dozorcy po prostu nie chce się sprzątać".

A, i jeszcze jedno. Zastanawiające, jak Ubisoft świetnie wypełnia punkty z poniższej listy:
http://arstechnica.com/gaming/news/2011/08/ars-guide-how-to-ruin-your-pc-port-in-five-easy-steps.ars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy już nie kupie jakiejkolwiek ich gier na PC,chyba,że na wyprzedaży za 20 zł. Ew. mogę na konsole,chociaż i tak,gdzie nie kupie,tą "firmą" już mi się chce rzygać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiesz, tu ogólnie rzecz biorąc nie chodzi o to, że w AC lepiej się gra na padzie. To jest jak najbardziej logiczne i w pełni zrozumiałe. Myślę, że nikt tu specjalnie nie będzie polemizował z faktem, że pad lepiej się sprawdza w zręcznościówkach TPP - bo zazwyczaj tak właśnie jest.

Myszka i klawa lepiej się sprawdzają w każdym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 14:35, kesik93 napisał:

Myszka i klawa lepiej się sprawdzają w każdym gatunku.


To powiedz, ilu profesjonalnych wymiataczy w Mortal Kombat gra na K+M? Jak nie korzystają z pada, to z arcade sticka. A symulatory lotu? Tylko joystick, koniec pieśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na padzie dobrze gra się tylko w gry typu " Shift 2 ", " F1 ", " Spider Man ", itp.
nawet w " Bionic Commando " gra się lepiej na klawie i myszy bo na padzie fatalnie się celuje i strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 14:29, Vojtas napisał:

"Dozorcy po prostu nie chce się sprzątać".

Coś mi się zdaje, że prędzej czy później źle skończą. Taka arogancja, pycha i lenistwo, musi kiedyś przynieść swoje żniwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle z mojego oczekiwania na udostępnienie pre-orderu kolekcjonerki na gram.pl. Tak myślę...
A zapowiadało się świetnie do momentu kiedy obudzili się i przypomnieli sobie, że im się jednak nie chce, bo inaczej nie potrafię osobiście usprawiedliwić ich zachowania, zostaje tylko zwalić na lenistwo. Czuję się tak jakby mi mówili - "Robimy wersję na PC żebyś nie płakał i nam zapłacił, a jak się nie podoba to spadaj". Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź pana od Ubi jest co najmniej "gburowata" no ale cóż. Jeśli sterowanie na klawiaturze i myszce będzie w takim samym stanie jak w poprzednich częściach to ok, mi się akurat właśnie na k+m WYGODNIEJ gra, padem próbowałem i po 30 min odrzuciłem go. Kwestia gustu i przyzwyczajeń.

BTW dialog świetny :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając życie i Ubi to w końcu po narzekaniach PCtowców w końcu zrobią obsługę klawiatury i myszy, ale poskutkuje to co najmniej półrocznym opóźnieniem premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie mógłbym w AC zagrać na padzie. Po prostu nie mógłbym umiejętnie obsługiwać kamery. Klawa i Mysz jest bardzo wygodna mimo, że czasami wkurzają ustawienia kamery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 13:04, Kadaj napisał:

W AC (tak jak i większość obecnych gier) gram na padzie, to znacznie wygodniejsze od
myszy i klawiatury, więc nie widzę problemu.


Niestety (lub na szczęście, zależy jak kto patrzy) nie wszyscy tak robią, i ja na przykład nie mam za bardzo ochoty kupować sobie pada do jednej gry. Szczególnie, że poprzednie jakoś dało się przystosować do pc.

No ale jasne, bo MI jest dobrze, to znaczy że wszystkim innym też i problemu nie ma - dobre podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 13:04, Kadaj napisał:

W AC (tak jak i większość obecnych gier) gram na padzie, to znacznie wygodniejsze od
myszy i klawiatury, więc nie widzę problemu.

To go zobacz, bo nie każdy ma pada i nie każdy chce kupować pada tylko pod jedną grę. Poza tym do tej pory w każdą z 4 wydanych części dało się normalnie, a nawet wygodnie, grać na klawie i myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubi powinno podać powody, dla których nie bedzie wspierana klawiatura i myszka przy wersji pecetowej, bo jezeli wszystko bedzie na podobnej zasadzie jak w "Brotherhood" czy "Revelations", który wyszedł zaledwie 2 tygodnie po premierze konsolowej to wszystko sprowadzi się do kwestii przyzwyczajenia. Jedni wybiorą opcję grania na klawiaturze bo im tak wygodniej a inni podepną pada lub zakupią wersję na X360 czy PS3. Ta informacja powinna być szybko sprostowana bo wprowadza zamęt a wielu graczy pewnie chciałoby już złożyć preordera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 16:44, Adjatha napisał:

No ale jasne, bo MI jest dobrze, to znaczy że wszystkim innym też i problemu nie ma -
dobre podejście.

Mi jest dobrze, a reszta mnie nie obchodzi. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oni będą mi mówić na czym mam grać.
To mój wybór a nie ich.Pewnie jeszcze wydadzą własne kontrolery do AC żeby tylko wyłudzać pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny wywiad :)

Co do samej zawartośc merytorycznej - Jubi robi sobie jaja.
Jasne, mam pada, ale praktycznie z niego nie korzystam. Nie po to mam PC, żeby grać inaczej niż klawiaturą i myszką.
Jak już Ubisoft wydaje łaskawie na PC, niech się dostosują do danej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować