Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity wymaga nieustannego połączenia z siecią

42 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2012 o 16:57, Vojtas napisał:

Jeśli SC będzie wyłącznie na O*, to nie ma o czym rozmawiać. Jeśli będzie też na Steam,
to inna historia. Mam jednak przeczucie, że to będzie tylko O*.

Nawet jeśli wyjdzie na Steamie, to i tak pewnie będzie wymagać Origina. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwracam uwagę, że z opisu wynika, że ten "multiplayer" to elementy społecznościowe. Oczywiście mogły by być opcjonalne, ale wtedy nie można by argunetować, że ciągła inwigilacja jest konieczna. Dla mnie ta gra przestała istenieć - może i dobrze bo i tak nie nadąrzam z zalewem dobrych gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...wpływ na globalną ekonomię." Ekonomia to nazwa nauki, powinno być "glonalną gospodarkę". Wiem że pewnie twórcy używają określenia "global economy" ale po polsku ekonomy to właśnie gospodarka. Ekonomia natomiast to po angielsku "economics." Kto pisze te newsy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Origin sma w sobie nie przeszkadza. Zawsze działa offline w przeciwieństwie do Steama gdzie jakimś cudem trzeba przewidzieć awarię sieci..

Wydaje mi się, że wymóg połączenie z netem jest faktycznie spowodowany naciskiem na globalną gospodarkę, ale zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałe połączenie z siecią miałoby sens, jeśli to rzeczywiście będzie gra, która non-stop wymienia istotne dane między graczami. Czuję jednak, że albo jest to tylko pretekst do śledzenia na bieżąco poczynań graczy, albo w drugą stronę - SimCity zmierza w kierunku MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja bojkotuje gry od EA.

A jak na przykład siedzę w pociągu Intercity, to bym nie mógł zagrać w tą grę, bo muszę mieć dostęp do sieci, nawet jak gram w Single Player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: Jestem samolubem i wolę grać sam offline... wszystko kręci się wokół kasy, mam gdzieś tą korporacyjną gadkę, że "multiplayer i znajomi w sieci to przyszłość rozrywki..." Co mnie obchodzą statystyki innych graczy, znajomych, kuzynów, koleżanek itd. co mnie obchodzi, jakie mają zainteresowania, co lubią, czego nie itd. Dla mnie gra to jest odpoczynek, wszystko inne mam gdzieś!

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, EA dziękujemy, gry to nie jest produkt pierwszej potrzeby, a akurat w dziedzinie miejskich simów jest alternatywa (calkiem niezła Cities XL). Nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niektórym wymagane połączenie z netem może przeszkadzać, rozumiem, że innym to bez różnicy... ale na prawdę nie rozumiem dlaczego za każdym razem kiedy ten temat się pojawia to i jedna i druga grupa próbuje przekonać wszystkich, że to właśnie oni mają rację. Czy na prawdę tak bardzo ważne jest to czy ktoś inny kupi czy nie kupi tej gry? Każdy zrobi to co chce, z tych czy innych powodów i nie ma sensu tego roztrząsać przy każdej grze która ma jakiś DRM czy wymaga połączenia z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz zdanie Nieprzerwane podłączenie do internetu jest wymagane z uwagi na nacisk na multiplayer i wpływ, jaki każdy z graczy będzie wywierał na globalną ekonomię w świecie gry. okazalo sie nieaktualne? Nie ma nacisku na globalna ekonomie w swiecie gry? Rotfl...

Tym bardziej wymog logowania sie za kazdym razem jest kretynski, jednorazowa aktywacja powinna wystarczyc. Znow okazuje sie, ze legalny klient jest robiony w bambuko, a pirat bedzie mial lepszy funkcjonalnie produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 10:35, Garett napisał:

Tym bardziej wymog logowania sie za kazdym razem jest kretynski, jednorazowa aktywacja
powinna wystarczyc. Znow okazuje sie, ze legalny klient jest robiony w bambuko, a pirat
bedzie mial lepszy funkcjonalnie produkt.


Co to znaczy "lepszy funkcjonalnie"? Tryb online będzie dla piratów niedostępny. Co się tyczy trybu offline - jak zauważył Dared00, połączenie z internetem wymagane będzie jedynie podczas uruchomienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:42, Principes napisał:

Co to znaczy "lepszy funkcjonalnie"?


Serio pytasz? To znaczy, ze do gry singleplayer pirat nie bedzie musial miec polaczenia z internetem a legalny nabywca owszem. Dla mnie oznacza to, ze takie rozwiazanie jest lepsze, bardziej efektywne, bardziej przyjazne uzytkownikowi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:46, Garett napisał:

> Co to znaczy "lepszy funkcjonalnie"?

Serio pytasz? To znaczy, ze do gry singleplayer pirat nie bedzie musial miec polaczenia
z internetem a legalny nabywca owszem. Dla mnie oznacza to, ze takie rozwiazanie jest
lepsze, bardziej efektywne, bardziej przyjazne uzytkownikowi itp.


Rozumiem Twój punkt widzenia i w dużej mierze się zgadzam, ale tryb single to tylko część przygotowywanej zawartości gry - do równie istotnego trybu online dostęp będą mieć jedynie legalni nabywcy produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA kolejny raz strzela sobie w stopę? Następny raz może odstrzeli również sobie głowę... ;)
Już w 2005 roku mogli ze swoich gier robić MMO - nikt by nie miał dzisiaj pretensji. Jednak sytuacja w której serwer jest wymagany, żeby wykosić piractwo i używki, a potem jest zamykany kiedy przestaje się opłacać supportować nie rozwijaną grę, to bardzo krótkowzroczna polityka. Na dodatek bardzo niewiarygodna. Sugeruje robienie gier badziewnych, sezonowych, nie wartych rozwoju i długiego stażu.
Tak się nie sprzedaje rozrywki, tak się tylko mnoży haterów. I na koniec tak się potem i znojem ;) wyrąbuje drogę do bankructwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie tym produktem spadlo do zera. W SimCity zawsze gralem dla siebie, spokojnie... bez zadnej presji. Stale polaczenie z internetem bo gra ''nastawiona jest na multik'' mnie odrzuca. Coz - bede gral w cos innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować