Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Następca PlayStation 3 będzie nazywać się Orbis. Premiera pod koniec 2013 roku

82 postów w tym temacie

I dlatego zostanę pewnie, jak już miałbym kupować, przy PS3... bo nie muszę jej podłączać do neta żeby pograć sobie w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście brzmi jak strzał w kolano... chociaż mam nadzieję, że to plotki należące do tej kategorii, które nie znajdą swojej realizacji w najbliższej przyszłości. A już najbardziej ''irytujące'' jest kreowanie nazw dla produktów, które wyjątkowo dobrze utrwaliły się w historii elektronicznej rozrywki. Przy PlayStation po prostu wystarczyłby odpowiedni numerek symbolizujący kolejnę generację ;) Bez dorabiania filozofii do nazewnictwa, jak ma to miejsce w przypadku Vity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Czaroxxx
brzmi jak strzał w kolano

Nie wiem kto by kupił nową konsolę gdyby się dowiedział że nie dość że nie ma kompatybilności wstecznej z PS3 to jeszcze wszystkie gry muszą zostać przypisane do konta gracza.
Ja bym nie kupił. Choćby nie wiem jak zajebiste gry wychodziły na ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPU od AMD po milionach władowanych w rozwój Cella z IBM i Toshibą. Jasne, jasne.
No, chyba, że Cell będzie władowany jako osobny procesor jak CPU z poprzedniej generacji montowane we wczesnych wersjach PS3 i PS2.

Poza tym, narzekajcie sobie dalej na system antyużytkowy - i tak konsola się sprzeda. Steam i inne klienty DD na PC pokazały, że taki DRM ma rację bytu. Wg plotek MS też to wprowadzi i też ich konsola się sprzeda. Czyli wynika z tego, że zostaje Nintendo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych plotek to pewnie bzdury a nazwa może być jedynie robocza. Jedynie to o aktywacjach może być prawdziwe. Wydawcy bardziej niż z piractwem walczą teraz z rynkiem używek. Oczywiście z piratów nie mają zysków, ale strat (bezpośrednich) też nie. Kwestia tego, że oryginalna kopia dalej sobie gdzieś krąży i posiadacz sobie na niej zarobi (czy raczej w większości przypadków - odzyska część wydanych pieniędzy a wydawca nic z tego nie będzie miał). Natomiast w przypadku używek ktoś odsprzedaje oryginalny produkt komuś skłonnemu wydawać pieniądze, więc jak już mamy kogoś skłonnego zakupić oryginał to bardziej się opłaca mu utrudnić życie i zniechęcić do tego - niech dostanie okrojony produkt. Może się zniechęci i zamiast tego trochę dopłaci kupując nowe kopie.

Na PC mamy to już od dawna, więc kwestią czasu jest gdy wymagane aktywacje dotrą do konsol. Warto zwrócić uwagę na czas premiery obecnej generacji konsol - 2005 i 2006. W tym czasie jeszcze obecne metody wydawania wszystkich gier w formie dlc dopiero zaczynały być stosowane. Sam Steam jest niewiele starszy od tamtej generacji, więc można się spodziewać, że nowe konsole zostaną dostosowane do obecnych praktyk.
A rynki takie jak Polska? Dla wielkich firm mają one niewielkie znaczenie. W USA, Japonii, Niemczech itd. takie coś przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gry na Orbis będą ukazywać się jednocześnie w dwóch wersjach: na fizycznym nośniku Blu-Ray, jak i w formie cyfrowej na PlayStation Network. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, jak wymóg stałego połączenia z naszym kontem PSN nawet wtedy, kiedy chcielibyśmy pograć offline."
Skąd takie wnioski? Tj. ja wiem, że to tylko plotki, ale teraz gry na ps3 też wychodza na blu-ray u i na psn i nic takiego nie ma. Poza tym to nie PCty, żeby zmuszać ludzi do bycia ciągle online. Pozostanę sceptyczny wobec tych plotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 19:47, Henrar napisał:

CPU od AMD po milionach władowanych w rozwój Cella z IBM i Toshibą. Jasne, jasne.
No, chyba, że Cell będzie władowany jako osobny procesor jak CPU z poprzedniej generacji
montowane we wczesnych wersjach PS3 i PS2.

Nie jest ważne ile się wydało, tylko ile jeszcze trzeba wydać i jakie są widoki na zyski. A, że mamy kryzys (Sony ma potężne straty) to widocznie jakiś prezez ubił projekt. Do tego jeszcze te wieczne narzekania programistów o problemach z oprogramowaniem tego cosia. Nie zdziwiłbym się jakby proc Intel/AMD był też wymogiem Ubi/EA/ActiBlizz. Oni też tną koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowa konsola Sony pojawi się po nowym Xboxie to będzie musiała walczyć z duża liczą tytułów na konsolę konkurencji. Jeżeli odwrotnie i pozostaną przy obecnych zamierzeniach...

Ogromna cena ze względu na nowoczesne podzespoły, wielkie wydatki na marketing, potrzeba zdeklarowania czy jeszcze inwestują w PS3 czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 20:07, Adan napisał:

"Gry na Orbis będą ukazywać się jednocześnie w dwóch wersjach: na fizycznym nośniku Blu-Ray,
jak i w formie cyfrowej na PlayStation Network. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, jak
wymóg stałego połączenia z naszym kontem PSN nawet wtedy, kiedy chcielibyśmy pograć offline."
Skąd takie wnioski? Tj. ja wiem, że to tylko plotki, ale teraz gry na ps3 też wychodza
na blu-ray u i na psn i nic takiego nie ma. Poza tym to nie PCty, żeby zmuszać ludzi
do bycia ciągle online. Pozostanę sceptyczny wobec tych plotek.


Tak, ale rzekomo premiery w obu typach dystrybucji będą jednoczesne (dziś nie zawsze gra na półce = gra w PSN) i tak jak napisałem, bez podłączenia z internetem gry nie odpalisz. Jak będzie faktycznie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony odkupilo fabryke Cell''a od Toshiby za 600mln $. A na tenze procek programowac potrafia juz chyba wszyscy, to nie 2007 rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SONY zawsze twierdziło, że nie zarabia na konsoli, tylko na grach, więc cena nie zejdzie. Pozostaje jedynie wierzyć, ze sprzęt będzie w miarę przystępnej cenie, a używki, czy gry na wymianę będą działać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostro walczą z tymi używkami. Szkoda. Sam posiadam kilka i są to już niedostępne w sklepach gry mające swój czas. Najwięcej jednak przybywa do mnie premierowych wydań, temu nie zaprzeczam. Co do konsoli, obiecałem sobie, że przy nowej generacji tym razem postawię na japońską firmę. Jedyne czego bym chciał to aby cena na starcie nie była taka kosmiczna jak u konkurencji. PS3 strasznie długo było drogie, między innymi dlatego jestem teraz posiadaczem Xboxa360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 18:21, ivo-gd napisał:

Gdyby faktycznie miał być już koniec z używkami to niestety chyba już pożegnam się z
konsolami po nastu-latach :[

Aż nie chce się wierzyć, by poszli tą drogą. Jeśli jednak tak się stanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robia problem z niczego. Osobiescie gram na PC i niestety musze korzystac z takich programow jak steam czy origin. Jesli w ps4 bedziesz musial byc ciagle polaczony z internetem jaki w tym problem ? Dostosujesz sie albo nie bedziesz gral... proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA !!! Nie, to wcale nie jest śmieszne (walka z używkami), ale ta branża upadła już tak nisko, że w sumie już mi wszystko jedno. Gry są kiepskie (same FPS''y), instalacja nieprzystępna (wymogi posiadania Steam/Origin itd.), brak wstecznej kompatybilności, DLC, DRM Jak dojdzie do tego brak handlu używkami to odpadam. I nie, to nie jest polskie malkontenctwo, to fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie się nazywać Orbis, czy - zgodnie z podpisem pod zdjęciem - PlayStation Orbis? ;) A mówiąc serio - wątpię, żeby ta nazwa się utrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować