Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Następca PlayStation 3 będzie nazywać się Orbis. Premiera pod koniec 2013 roku

82 postów w tym temacie

Szkoda, piekny rozdział się zakończył dla graczy po przypisywaniy gier do konta także na konsolach.

Jedyne czego można sie teraz obawiać to przyśpieszonej premiery nowego XboXa i idącej za nią awaryjnością na miarę pierwszych modeli X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 21:10, Headbangerr napisał:

Więc będzie się nazywać Orbis, czy - zgodnie z podpisem pod zdjęciem - PlayStation Orbis?
;) A mówiąc serio - wątpię, żeby ta nazwa się utrzymała.


Ja też jestem zdania, że to nazwa robocza. A nawet jeśli nie, to raczej będzie to PlayStation Orbis niż samo Orbis. To ostatnie, przynajmniej w Polsce, jest już nazwą zarejestrowaną, o czym wspomniałem w newsie. Zresztą, kto rozsądny rezygnowałby z tak rozpoznawalnej marki, jaką jest PlayStation na rzecz jakiegoś orbisowego rebrandu? To dopiero byłby z marketingowego punktu widzenia strzał w kolano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu iż to jest tylko plotka :)

Ogólnie to nie rozumiem niektórych komentarzy "Chciwi jak żydki", "Odwrócę się od Sony". Choroba jasna, wątpię by sami sobie strzelili w stopę tymi urzywkami i brakiem wstecznej kompatybilności<do PS3>. Procesor AMD w PS4<wolę się trzymać tej nazwy> też wygląda podejrzanie<obstawiam odświerzonego Cell'a>. Już o GPU nie wspomnę.

Komentujecie<co niektórzy> ten artykuł tak jak by to były potwierdzone fakty a to są zwykłe plotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te plotki się potwierdzą i podobnie będzie z nowym Xbox''em (a na to się zapowiada) to zmieniam wyznanie na PC. No sorry, ale od razu widać, że producenci tego sprzętu pochodzą z innego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 22:51, vervurax napisał:

Jeśli te plotki się potwierdzą i podobnie będzie z nowym Xbox''em (a na to się zapowiada)
to zmieniam wyznanie na PC.

Gdzie masz dokładnie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, kiedyś dawno temu grałem na PC, zmieniłem wyznanie na konsole i w sumie nie wiem co ludzie widzą w PC. PC jako maszyna do grania jest niemożliwie niedoskonały. Nieskończona ilość konfiguracji, masa problemów przy implementacji, mnóstwo błędów, brak optymalizacji gier. Komputery kosztuja krocie, najlepsze sprzęty kosztują nieraz po 10tyś złotych, a i tak są super przez rok, a potem padaka. Jak ktoś kupił PS3 w 2007 roku, to od 5 lat zagrywa się w te same gierki co PCtowcy (oczywiście pomijam RTS i część strzelanek) i ma tyle samo frajdy, a wydał tam kiedyś 2000zł. Oczywiście grafika z roku na rok była gorsza na konsoli w porównaniu z PC, ale czy to ma znaczenie dla gracza? Mnie się wydaje, że ma to znaczenie dla kasiastego PCtowca, którego oczy bolą jak nie zobaczy tego w najlepszym możliwym konfigu.

Konsola i tak wychodzi taniej. Zawsze. Nawet jeśli gry kosztują na premierze 100zł więcej niz PCtowy odpowiednik, to dopiero po kupieniu 20-30 nowiótkich gier, jeśli dodamy do tej różnicy cenę konsoli, to nam wyjdzie 5tys., czyli cena "porządnego" komputera. Ja 20-30 gier kupowałbym przynajmniej 3 lata, ale jak ktoś to zrobi w rok, czy dwa, to i tak za chwilę przekona się PC jest już stary i niektóre gdy to nawet na minimalnych chodzą tak sobie. To zabija przyjemność z rozrywki, jak ciągle trzeba zaglądać do portfela. :(

PS. Pamiętam jak to było, chyba z Crysisem, że jak wychodził, to nie było w sprzedaży detalicznej takiej konfiguracji, która pozwalała na płynna rozgrywkę na maksymalnych detalach. :)

Ja i tak takie PS4 kupię. Bo zagram zawsze, nie będę się musiał martwić, czy coś mam za słabe, itp.

Teksty o przeprowadzce na PC, myślę, że będą miały uzasadnienie, gdy będą pojawiać się konsole z możliwością rozbudowy i modyfikowania hardware''u. (wiem, wiem. w PSP np. była zmiana ilości pamięci, ale nie miało to aż tak dużego wpływu - Loadingi były dluższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ps4 kupie bankowo, gdyz pomijajac temat cen, pazernosci, kompatybilnosci i strzelania sobie w dolne czlonki sa jeszcze gry. Swietne gry, przynajmniej jesli o exy chodzi. Kupuje i gram, bez zadnych dodatkowych rytualow, od ktorych sie po prostu odzwyczailem. Cenie sobie te wygode i jestem sklonny przebolec agresywna polityke licencyjna itd. na rzecz podtrzymania wlasnego hobby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:12, LionelPL napisał:

przynajmniej gry na pc są tańsze ;) wiec nie to samo

Dokładnie to samo, z tą różnicą, że PC to otwarta platforma i są indie-devsi, którzy mogą ten system delikatnie mówiąc, olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

A ja, kiedyś dawno temu grałem na PC, zmieniłem wyznanie na konsole i w sumie nie wiem
co ludzie widzą w PC. PC jako maszyna do grania jest niemożliwie niedoskonały. Nieskończona
ilość konfiguracji, masa problemów przy implementacji, mnóstwo błędów, brak optymalizacji
gier. Komputery kosztuja krocie, najlepsze sprzęty kosztują nieraz po 10tyś złotych,
a i tak są super przez rok, a potem padaka. Jak ktoś kupił PS3 w 2007 roku, to od 5 lat
zagrywa się w te same gierki co PCtowcy (oczywiście pomijam RTS i część strzelanek) i
ma tyle samo frajdy, a wydał tam kiedyś 2000zł. Oczywiście grafika z roku na rok była
gorsza na konsoli w porównaniu z PC, ale czy to ma znaczenie dla gracza? Mnie się wydaje,
że ma to znaczenie dla kasiastego PCtowca, którego oczy bolą jak nie zobaczy tego w najlepszym
możliwym konfigu.

No, tak ... nigdy nie miałem sprzętu za 10 tysięcy a grałem we wszystko na maxa a komp starcza na ok. 3 - 3,5 roku ( choć ja mam obecnie trzeci PC od 2006 roku ), mimo wszystko, nawet grając w te same gry to róznica jest, chociażby w rodzielczości i nie prawda, ze wszystkie gry na konsole są super zoptymalizowane - z tego co mi przychodzi na myśl to np. Risen, GTA4? ( ze słyszenia ), Crysis 2 na PS3? - tak więc, nie ma sprzętu idealnego a PC ma wieksze możliwości niż konsola, chociażby mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey w czym problem? Nie możecie sobie tworzyć po jednym koncie na jedną gre? Odsprzedaż jest znacznie łatwiejsza, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do modów to masz rację, choć przyznam, że nie jestem fanem przeróbek fanów, za wyjątkiem CSa. GTA4 to Ci się pomyliło coś, bo w wersji na kompa wyszedł niestety tragicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kodi24 no to sie lekko zdziwisz. Cell to rupiec w ktorym bylo wiecej marketingu niz rzeczywistej wydajnosci. Ojjj zdziwisz sie :-). Sony za duzo wtopilo na wlasnych designach przy ps3 i tym razem jak przy psv skorzysta z powszechnie znanych bebechow. Tanich i w miare wydajnych jak za cene za ktora beda te zabawki sprzedawane. Nie bedzie juz takich doplat do sprzetu jak to sie robilo do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha dobra beka z tych DRM :D Jeszcze żeby gry konsolowe kosztowały tyle co na PC ... to okej! ale nie ma tak dobrze! hahah Sony grubo pojechało... zresztą jak zwykle :D Ciekawe, czy M$ zrobi to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

Komputery kosztuja krocie, najlepsze sprzęty kosztują nieraz po 10tyś złotych


LOL. Nawet Gametrailers nigdy nie podawało sumy wyższej niż 2000$. Gratki.

Powiem tak: da się kupić kompa nawet za 20 tysięcy. Czy to oznacza, że takiego trzeba, by móc w pełni komfortowo grać? Oczywiście że nie. Jeśli się składa od podstaw, to te 3 tys. spokojnie wystarczą.

Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

Konsola i tak wychodzi taniej. Zawsze.


Spoko, oszukuj się dalej. :) Żyjesz stereotypami, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Pecet złożony z głową starcza na 3 lata komfortowego grania - odpalasz 95% produkcji na max lub very high. Warunek jest jednak taki, że przy składaniu komputera wziąć się pod uwagę modernizację - czyli wybierasz takie podzespoły, by w przyszłości nie trzeba było wymieniać wszystkiego, a tylko pojedyncze elementy. A więc zasilacz z zapasem mocy, płyta główna, która obsługuje dużą ilość RAM, podstawka CPU, która przyjmie nowsze modele bez żadnych zgrzytów itd. W ten sposób nawet po tych 3 latach można tanio zmodernizować sprzęt i wciąż cieszyć się świetną oprawą wizualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile to czy konsola będzie zdolna do "odtwarzania" używek mam kompletnie gdzieś (w życiu kupilem jedna uzywke na konsole i sie na tym przejechalem i nigdy tego nie zrobie) o tyle brak wstecznej kompatybilności z PS3 to już czysta głupota.
Jeśli ta plotka okaze sie prawda to po prostu nie sprzedam swojej PS3 i Sony może mnie cmoknąć w zad, a jeśli myślą że będę już wcześniej kupione gry kupował poraz drugi w wersji cyfrowej to sie grubo mylą.
Miejmy nadzieję że to kolejna plotka bez pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

A ja, kiedyś dawno temu grałem na PC, zmieniłem wyznanie na konsole i w sumie nie wiem
co ludzie widzą w PC.

Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

Teksty o przeprowadzce na PC, myślę, że będą miały uzasadnienie, gdy będą pojawiać się
konsole z możliwością rozbudowy i modyfikowania hardware''u. (wiem, wiem. w PSP np. była
zmiana ilości pamięci, ale nie miało to aż tak dużego wpływu - Loadingi były dluższe).


Właśnie powiedziałeś, ze przesiadłeś się z PC na konsolę i mówisz, że teksty o przesiadce z konsoli na PC sa bez sensu?

Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

PC jako maszyna do grania jest niemożliwie niedoskonały. Nieskończona
ilość konfiguracji, masa problemów przy implementacji, mnóstwo błędów, brak optymalizacji
gier.


Nie. PC jako maszyna, na którą trzeba tworzyć gry jest niemożliwie niedoskonały i skomplikowany, a to zagadnienie dotyczy jedynie producentów. Gra się całkiem nieźle.

Dnia 28.03.2012 o 23:21, Aszynbeher napisał:

Oczywiście grafika z roku na rok była
gorsza na konsoli w porównaniu z PC, ale czy to ma znaczenie dla gracza? Mnie się wydaje,
że ma to znaczenie dla kasiastego PCtowca, którego oczy bolą jak nie zobaczy tego w najlepszym
możliwym konfigu.


Nieźle... zaraz ktoś stwierdzi, że PC to niezwykle droga zabawka dla ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi i liczy się dla nich jedynie grafika. Pomijając, ze PC służy jednocześnie do pracy, więc jest wielofunkcyjny... Nie to co wyłacznie rozrywkowe PS dla niekasiastych ludzi. (ten argument jest celowo przesadzony, autor nie chciał powodować kłótni lub fan-rage''a zwolenników konsol)

Czy uważam, ze PC sa lepsze od konsol? Nie. Ale uważam, że takie teksty są dziwne, bo udowadnianie wyższości konsoli nad PC (lub odwrotnie) całkowicie mija się z celem - te platformy mają zupełnie inną charakterystykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, że ludzie mówią - wracam na PC, bo mają być DRMy na konsoli (na PC przecież właśnie teraz są DRMy, więc nie kumam). Ludzie mówią, ale lipa, trzeba być online (a na chwilę obecną to niektóre platformy drystybucji gier PC właśnie każą Ci byc online). Sens stworzenia konsoli jest inny w momencie jej projektowania. Sprzęt do gier. Linuxy, czy inne funkcje na konsolach sprawują się średniawo. Raczej o to mi chodziło, że jak wyjdzie takie PS4, to będzie to konsola do gier, PC nie jest jej w stanie zastąpić - bo na nią będą genialne gry, najlepszych studiów programistycznych świata, bo będzie to sprzęt stworzony dla dawania radości.

PC na tym poletku kuleje. Owszem, ja też mam dobry komputer (a może 4 lata temu był dobry??). Photoshop, czy inne proglramy mi chodzią i 2 rdzenie i 4GB dają sobie z tym radę. Gry na nim od czasu do czasu odpalam, ale raczej starsze, z sentymentu. Niestety w momencie kupna sprzętu za 3 tys. nie byłem w stanie odpalić na nim Wiedźmina w lepszej jakości, czy wyższej rozdzielczości (znam się na sprzęcie dość dobrze i nie kupowałem bubla).

Odnosząc się do Twojego ostatniego zdania. Tak PS4, będzie lepsze niż PC - właśnie do grania (jak zaznaczyłem, bez RTS i niektórych strzelanek), bo po to zostanie stworzony. Zapłacę za niego raz i bedę grał do upadłego. A na PC wejdę pisać sobie posty i opisywać tutaj wrażenia :) Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 20:29, kodi24 napisał:

Sony odkupilo fabryke Cell''a od Toshiby za 600mln $.

Tak jak napisałem wcześniej dla korpów nie liczy się to ile się w jakąś technologię wpompowało tylko to ile można na tym zarobić. Jeśli się nie da to się minimalizuje straty. Jeśli robią z nich tylko PS3 i do tego są droższe od AMD to raczej się tego proca pozbędą bez żalu.

Dnia 28.03.2012 o 20:29, kodi24 napisał:

A na tenze procek programowac potrafia juz chyba wszyscy, to nie 2007 rok ;)

To czy potrafią nie jest istotne. Istotny jest koszt stworzenia dwóch osobnych wersji dla X360 i PS3. Jeśli PS? będzie na AMD to będzie można spore kawałki kodu przenosić pomiędzy X? i PS? bez jego przepisywania. Dla wielkiej trójcy to zysk liczony w dziesiątkach (kto wie może i setkach) pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować