Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W I Am Alive cierpieli też Polacy

17 postów w tym temacie

Hehe miło, ze ktoś zauważył to cierpienie :)
Bo w sumie Polacy lubią celebrować cierpienie, przede wszystkim własne i przypominają o tym przy każdej nadarzającej się okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że komuś chce się tworzyć takie szczegóły. Ale pomijając to napiszę coś co miałem napisać już dawno. Teraz będę to pisał pod każdym artykułem z dodanym filmem. Mianowicie, Ściszcie tę cholerną czołówkę w filmikach!!! Głośność mam ustawioną standardowo, jak co dzień gdy przeglądam net a w waszych filmikach najpierw wali ogłuszająca czołówka podczas gdy później trzeba jeszcze podkręcić dźwięk bo materiał właściwy jest strasznie cichy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chicago jest po prostu dużym ośrodkiem Poloni, więc dodali i nas - w końcu ponad 11% mieszkańców tego miasta mają jakiś związek z Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając szczegół, że wejście trwa gdzieś 25% filmiku, to rozwaliło mnie popełnienie absurdalnego błędu: "maski gazowe".

Ja tam słyszałem o maskach przeciwgazowych, ale co tam.


...chyba, że przespałem co nieco i obecnie zwrot "maska gazowa" jest traktowana jako poprawna wymowa. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 13:38, BlazejGB napisał:

Chicago jest po prostu dużym ośrodkiem Poloni, więc dodali i nas - w końcu ponad 11%
mieszkańców tego miasta mają jakiś związek z Polską.

Przecież I Am Alive się nie dzieje w Chicago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 13:23, Rocket02 napisał:

Mianowicie, Ściszcie tę cholerną czołówkę w filmikach!!! Głośność mam ustawioną standardowo, jak
co dzień gdy przeglądam net a w waszych filmikach najpierw wali ogłuszająca czołówka


Dokładnie. Zwłaszcza jest to wkurzające w nocy, gdy podrywa na równe nogi. Gdyby nie CDP, to Gram.pl jako czołówkę miałoby czarną planszę z białym napisem w Comic Sans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest, to można się tylko złapać za głowę.

Dla mnie, to właśnie "maska przeciwgazowa" znaczy maskę, która chroni przed wdychaniem gazu.
Za to "maska gazowa" brzmi, jakby człowiekowi sama aplikowała gaz.

Tak czy inaczej, niezbadane są prawa ojczystego języka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować encyklopedię internetową PWN: "maska przeciwgazowa, pot. maska gazowa, urządzenie z elastyczną osłoną szczelnie przylegającą do twarzy, chroniące twarz, oczy i drogi oddechowe przed działaniem szkodliwych dla zdrowia substancji;". To chyba rozwiewa wątpliwości - poprawna jest maska przeciwgazowa. Maska gazowa to wyrażenie potoczne - trochę nielogiczne ale hm... w sumie wiadomo o co chodzi... :P

PS Gramie, ściszcie (i skróćcie :P) czołówkę, a podgłośnijcie właściwy materiał w filmiku! Przecież to aż szkoda, że taki duży porta wypuszcza takiego bubla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować