Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prototype 2 bez wersji demo. Dlaczego?

32 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2012 o 12:26, Boro666 napisał:

Zgadza sie. Co do Deusa to mozna polemizowac. Ja mam mieszane uczucia. Gra wg mnie byla
pelna uproszczen i jest to stracony potencjal. Poza tym potrafila mi sie zawiesic i nieustannie
sie przycinala, mimo ze mialem chyba 90fps...


Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego mogłeś mieć problemy z działaniem Deus Ex: Human Revolution a zwie się to przegrzaniem podzespołów komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak brak pokazu przedpremierowego filmu dla dziennikarzy/krytyków. Może dużo mówić, ale nie musi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie kopma nie moze nastapic przy 90fps gdyz w skalii Celsjusza jest to ok 34.83486stopnia. Stosujac wiec zaawansowane algorytmy matematyczne mozna wywnioskowac, ze przegrzanie moze byc dopiero w okolicy ~255fps co odpowiada odczuwalnej faktyczno-autentyczej temperaturze w granicy 95stopni Celsjusza.

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 15:15, Piotrek_K napisał:

Przegrzanie kopma nie moze nastapic przy 90fps gdyz w skalii Celsjusza jest to
ok 34.83486stopnia. Stosujac wiec zaawansowane algorytmy matematyczne mozna wywnioskowac,
ze przegrzanie moze byc dopiero w okolicy ~255fps co odpowiada odczuwalnej faktyczno-autentyczej
temperaturze w granicy 95stopni Celsjusza.

Jakiego wzoru używasz na przeliczanie FPSów na stopnie Celsjusza? Chętnie bym go poznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie pole edycji posta jest na tyle malo rozbudowane, ze nie udaudalo mi sie zawrzec calego wzoru. Posluze sie wiec drobnym uogolnieniem:

[(pi)*(drzwi)]*3+0.64345

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 01:44, SarenkaB napisał:

> Sporo
Ta? To wymień chociaż pięć i mnie przekonasz.


Po pierwsze, to ma być mój argument więc będe wymieniał tyle ila ja zechce, a nie tyle ile ktoś wymaga =]
Ale postaram się podać takie które przychodzą mi go głowy (lub wszystkie jakie są):
Red Faction Guerrilla i chyba Armageddon też; wszystkie części CrackDown; Mafia i chyba Mafia 2 też; Assassin''s Creed I i II (te na pewno miały); (nie lubie tych gier wiec znam tylko 2 ostatnie --> ) FallOut 3 i New Vegas; wydaj mi się że oba Just Cause''y miały swoje dema; co tam jeszcze.. Crysis (pierwszy)?; InFamous 2 ?; Saints Row; Mercenaries 2; FarCry, zwłaszcza 2...Także troche tego jest..
Znając mnie to pewnie pominołem z 10 razy tyle no ale cóż, najwyżej sam sie rozejrzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 19:07, Piotrek_K napisał:

Obawiam sie pole edycji posta jest na tyle malo rozbudowane, ze nie udaudalo mi sie zawrzec calego wzoru.

Obawiam się, że niezależnie od tego jak bardzo byłoby rozbudowane pole edycji posta, to nie udałoby ci się napisać poprawnego wzoru, który by przeliczał liczbę klatek w grze na sekundę na stopnie Celsjusza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 15:15, Piotrek_K napisał:


chłopie przegrzewanie podzespołów w kompie zalezy od wielu czynników, a nie od ilości fps. Obciążenie, własciwa cyrkulacja powietrza, poprawnie działająca wentylacja, temperatura otoczenia. Pewnie wzór da się stworzyć, ale opierać na klatkach na sekundę to raczej daleko nie zajedziesz. Najlepiej ściągnij sobie jakąś aplikację monitorującą stan temperatury poszczególnych podzespołów i w momencie wywalenia gry od razu zobacz ile stopni było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 10:48, Arachnos napisał:

chłopie przegrzewanie podzespołów w kompie zalezy od wielu czynników, a nie od ilości
fps. Obciążenie, własciwa cyrkulacja powietrza, poprawnie działająca wentylacja, temperatura
otoczenia.


Podejrzewam, że Piotrk_K dobrze o tym wie tyle, że próbował zrobić żart prima aprilisowy. :)

Tak czy inaczej jeśli ma się w grze powyżej 60 FPSów to jest to moim zdaniem tylko niepotrzebne obciążanie karty graficznej oraz niepotrzebne wydzielenie dużej ilości ciepła, które może mieć wpływ na pracę podzespołów komputera. No i rzecz jasna na pobór prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 12:11, Wojman napisał:


co do tej niepotrzebności to bym jednak polemizował. Uwierz mi jest odczuwalna róznica pomiędzy 60 a 90 fps przy dynamicznych grach jak FPS czy TPS. W każdym razie ja ją czuję i nie jest to po prostu podświadomość. Dla gier innych czy dla gracza, który nie bawił się w esport to pewnie wszystko jedno, a vsync ładnie poprawi wyglad gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 10:48, Arachnos napisał:

chłopie przegrzewanie podzespołów w kompie [...]

Nagroda dla Ciebie!
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/210/119/+_2acc5a8841f8752904d37f90a8014829.png?1322693145

Dnia 02.04.2012 o 10:48, Arachnos napisał:

w momencie wywalenia gry od razu zobacz ile stopni było.

Jakbym jeszcze w ogole gral w cos na kompie.

PS. Widzisz. Wojman zorientowal sie o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować