• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszm100

Podkręcanie procesora .. :)

Pytanie

Witam,
Chciałbym podkręcić mój procesor , lecz nie wiem czy dam radę na moim sprzęcie . Na dole napiszę co tam mam .. :)

Procesor : Intel Core 2 Duo E4300 ( 1.8GHz )
Płyta główna : GA-965P-S3
Grafika : NVIDIA Georce 9400 GT ( 1GB )
Chyba tyle .. Bo zasilacza z poziomu komputera się raczej nie dowiem :) Lecz mogę jutro sprawdzić . Chciałbym spytać czy da radę go coś podkręcić , kupić jakąś pastę,żeby się nie przegrzał czy raczej na tej płycie głównej nie da rady. Komputer był kupowany jakieś 4 lata temu z tego była wymieniana grafika w międzyczasie ( spaliła się stara ,a że była na gwarancji to dostałem lepszą ) . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zasilacz nie jest wysokich lotów i nie wiem na ile można mu ufać [ nawet nie w samym podkręcaniu, a ogólnej, zwykłej pracy ] ale takie maciupenieńkie podkręcenie, o 200 mhz nie powinno stanowić problemu. Płyta główna też da radę i spokojnie pozwoli na więcej niż 2 Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój zasilacz jest na czarnych listach, jeśli chcesz podkręcać, to na własne ryzyko. O zmianie napięcia przy OC w każdym razie nie powinno być mowy. Po ewentualnie zmianie zasilacza możesz myśleć o trochę większym OC, w tym celu warto by przeczyścić dokładnie radiator procesora (bo jak rozumiem, chłodzenie masz boxowe) i wymienić pastę termoprzewodzącą (polecam Zalman STG-2). Poza tym warto też pomyśleć nad wymianą karty graficznej, ten GF 9400 GT napakowany pamięcią nie jest najwyższych lotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten proc to nie jest generalnie jakiś demon do OC.
Zasilacz tragiczny, imho kręcenie tego kompa to prosta droga żeby go uszkodzić [padnie zasilacz - pociągnie za sobą np sekcję zasilania na mobo lub grafikę i jesteś w przysłowiowej czarnej dupie z multi-podzespołową usterką której naprawa lub wymiana części wyniesie krocie w stosunku do cen nowych zestawów komputerowych]

Samo OC w kwestii grania tu wiele nie da, nie wiem czy wykręcił byś na tym realne 4-6 klatek w górę, imho lepiej składać kasę na nowy sprzęt [za 1200-1500zł złożysz spokojnie kilkukrotnie mocniejszego kompa niż ten staroć jaki posiadasz :)] a tego nie katować bo chyba nie chcesz zostać bez komputera w ogóle prawda :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O boże TRACER. Wyrzuć go w tej chwili. Wymień go na jakiś markowy typu SeaSonic 450 W. Potem możesz spokojnie podkręcać procka na tej płycie. A dlaczego ? Bo ten zasilacz nie trzyma napięcia i przede wszystkim w rzeczywistości nie ma on 400 W tylko mniej. Przy bardziej wymagających grach po prostu komp będzie ci się resetował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować