Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seria Total War może trafić na następną generację konsol

41 postów w tym temacie

Kurcze.Ja tu piszę bez złośliwości, ale to będzie jedno z największych głupstw.Seria Total War?Nie dość, że się to nie nadaje na konsole, to wyniki sprzedaży również będą mizerne.Ale jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki Medieval II z 2006 roku nie znalazł się na konsolach, bo był na nie za mocny? Bullshit.
A co do sterowania, w przyszłej generacji najprawdopodobniej oprócz standardowych kontrolerów pojawią się tablety, co na pewno znancznie ułatwiłoby zarządzanie jednostkami. Pojawi się też druga, udoskonalona wersja kinecta, możliwe, że za jego pośrednictwem wreszcie będzie się dało sensownie wydawać polecenia.
Może jestem naiwny, ale wierzę, że kolejna generacja konsol, przywróci blask chwały niektórym gatunkom (jak obecna np. zrobiła to z bijatykami), albo pozwoli na stworzenie zupełnie nowych, bo ileż można grać w FPSy i inne strzelaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś napisać o tym, jak nowe konsole będą miały tablety w standardzie (przynajmniej jedna) i znacznie lepsze kontrolery ruchowe wraz z lepszym softem odpowiedzialnym za rozpoznawanie mowy, ale uznałem, że to nie ma sensu.

Idę po popcorn i szykuję się na niezły flame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:46, Vroo napisał:

Czyli taki Medieval II z 2006 roku nie znalazł się na konsolach, bo był na nie za mocny?
Bullshit.


true

Dnia 30.03.2012 o 19:46, Vroo napisał:

Może jestem naiwny, ale wierzę, że kolejna generacja konsol, przywróci blask chwały niektórym
gatunkom (jak obecna np. zrobiła to z bijatykami), albo pozwoli na stworzenie zupełnie
nowych, bo ileż można grać w FPSy i inne strzelaniny.


możesz zmienić sprzęt, nie zmienisz amerykanów... odstawiając kwestie sterowania, daliśmy konsolowcom rpg i shootery - co z tych gatunków zrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wypowiadają się Ci, którzy nie mają, się nie znają, nie wiedzą, tylko krytykować...Boże...No więc co się stało z Rpg''ami i Fps''ami przez konsole? Skyrim, Bf3, COD, Syndicate to tylko kilka przykładów więc co jest w nich złego do cholery?! Total War normalnie pasował by nawet na pad''a. Ok, zgoda, że sterowanie było by mniej wygodne, ale trudniejsze, a jakoś cały czas komputerowcy narzekają że gry są przez konsole ułatwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:00, Henrar napisał:

Miałem coś napisać o tym, jak nowe konsole będą miały tablety w standardzie (przynajmniej
jedna) i znacznie lepsze kontrolery ruchowe wraz z lepszym softem odpowiedzialnym za
rozpoznawanie mowy


Hahahaha, po prostu wrzucą lepsze bebechy i dadzą dzieciakom ku ich radości i smutku portfeli ich rodziców. Postęp? Po co, skoro można się nachapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:19, Mercuror napisał:

> Miałem coś napisać o tym, jak nowe konsole będą miały tablety w standardzie (przynajmniej

> jedna) i znacznie lepsze kontrolery ruchowe wraz z lepszym softem odpowiedzialnym
za
> rozpoznawanie mowy

Hahahaha, po prostu wrzucą lepsze bebechy i dadzą dzieciakom ku ich radości i smutku
portfeli ich rodziców. Postęp? Po co, skoro można się nachapać.


Dorosły się odezwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:19, Mercuror napisał:

Hahahaha, po prostu wrzucą lepsze bebechy i dadzą dzieciakom ku ich radości i smutku
portfeli ich rodziców. Postęp? Po co, skoro można się nachapać.

Co mi po tym postępie technologicznym, skoro tylko garstka devsów potrafi iść z takim postępem (polecam poszukać wywiadu z jednym z gości z Naughty Dog i jak wyglądała sytuacja podczas przejścia z PS2->PS3).
A nawet jak potrafią, to cały budżet gry leci w engine i cała reszta gry ssie.

Zresztą - hehe, po co mi postęp, skoro i tak 99% oryginalnych gier operuje na tym, co jest dostępne obecnie (Journey anyone?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:46, Vroo napisał:

A co do sterowania, w przyszłej generacji najprawdopodobniej oprócz standardowych kontrolerów
pojawią się tablety, co na pewno znancznie ułatwiłoby zarządzanie jednostkami. Pojawi
się też druga, udoskonalona wersja kinecta, możliwe, że za jego pośrednictwem wreszcie
będzie się dało sensownie wydawać polecenia.


RUSE miało obsługę Move, było dostosowane do konsol, wszyscy twierdzili jak to się świetnie gra w to na padzie. Sprzedaż słabiutka. End War miało sterowanie głosem - sprzedaż słaba.

Dnia 30.03.2012 o 19:46, Vroo napisał:

Może jestem naiwny, ale wierzę, że kolejna generacja konsol, przywróci blask chwały niektórym
gatunkom (jak obecna np. zrobiła to z bijatykami), albo pozwoli na stworzenie zupełnie
nowych, bo ileż można grać w FPSy i inne strzelaniny.


Jak długo będą to kupować Brytyjczycy i Amerykanie tak długo bedą powstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:12, oxygar napisał:

Ok, zgoda, że sterowanie było by mniej wygodne, ale trudniejsze,
a jakoś cały czas komputerowcy narzekają że gry są przez konsole ułatwiane.


Można jeść zupę łyżką do herbaty. Ok, mniej wygodnie i trudniejsze, ale jakim pro by sie wtedy było. Tylko po co? Historia sprzedaży strategii na konsolach jasno pokazuje, że nie ma tam dla tego gatunku targetu i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie !!!! Tylko nie total war na konsole! Chociaż... by nie było problemów z uruchomieniem(raczej), ale i tak tego sobie nie wyobrażam.
Do Bambuska nie tylko Amerykanie i Brytyjczycy grają w FPS O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie na ekarnie dużego telewizora to fajna sprawa, ale jak ze sterowaniem?
Chyba wolę aby Total War pozostał domeną pecetów, nie konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:41, Crummyadi087 napisał:

Nie !!!! Tylko nie total war na konsole! Chociaż... by nie było problemów z uruchomieniem(raczej),
ale i tak tego sobie nie wyobrażam.


Zapomnij. CA już robiło jednego RTSa na konsole i był pełen bugów

Dnia 30.03.2012 o 20:41, Crummyadi087 napisał:

Do Bambuska nie tylko Amerykanie i Brytyjczycy grają w FPS O_o


Ale to ich pieniądze wydawcy najbardziej lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niech lepiej nie biorą się za konsole... I tak swoich tytułów na pc nie umieją dopracować(wywalanie do pulpitu, crash-e, niemożliwość włączenia gry, bugi(dlatego napoleon mi nie działa)) ech...

A co do FPS-ów masz racje że najwięcej ich się sprzedaje w Ameryce i Anglii ale gatunek i tak bez nich przeżyje. Tak czy siak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 20:01, gmx napisał:


> możesz zmienić sprzęt, nie zmienisz amerykanów... odstawiając kwestie sterowania, daliśmy

Dnia 30.03.2012 o 20:01, gmx napisał:

konsolowcom rpg i shootery - co z tych gatunków zrobili...



Za przeproszeniem - gówno daliście. Te gatunki były na konsolach praktycznie od zawsze - konsolowcy mieli swoje rpg (i jRPG - te w szczególności i "od zawsze"), pecetowcy swoje. Tak samo jeśli idzie o shotery, ktore (tak na marginesie) od dawien dawna były wydawane multiplatformowo. To, że teraz także dawni pecetowi deweloperzy przyszli też na konsole (czasem na kolanach) to juz nie jest wina żadnego konsolowca, więc proszę się... odczepić :)

Polecam troszkę spojrzeć na swoje podwórko, tak na marginesie i posprzątać górę syfu u siebie, a potem krytykować ewentualne szambo u sąsiadów :) <----- to odnośnie kwestii "co z tych gatunków zrobili".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:39, Bambusek napisał:

> Ok, zgoda, że sterowanie było by mniej wygodne, ale trudniejsze,
> a jakoś cały czas komputerowcy narzekają że gry są przez konsole ułatwiane.

Można jeść zupę łyżką do herbaty. Ok, mniej wygodnie i trudniejsze, ale jakim pro by
sie wtedy było. Tylko po co? Historia sprzedaży strategii na konsolach jasno pokazuje,
że nie ma tam dla tego gatunku targetu i tyle w temacie.


Mi nie zależy żeby gra była trudniejsza czy łatwiejsza, wiem tylko tyle ze PC''towcy nieraz już czepiali się o to, że z powodu konsol gry są ułatwiane (Patrz Diablo III). Chyba nie chodzi Ci o sprzedaż tych gier na konsolach w Polsce, bo chyba wszyscy wiemy jak to jest z tym naszym krajem. Druga sprawa to, że na konsolach fajnych RTS''ów , strategii nie znajdziesz, chyba że Halo Wars, które fanom tego uniwersum i nie tylko się podoba. Jeżeli wciąż panuje takie właśnie przekonanie i jeszcze długo panowało będzie że do pada strategia nie pasuje to nie ma się co dziwić, że tak słabo to schodzi. Ja na ten przykład byłbym idealnym targetem dla Total War, grałem w pierwszą część na komputerze i miło by mi było w to zagrać na konsoli mimo niewiem jakiego sterowania. Do wszystkiego można się nauczyć, nawet do jedzenia zupy łyżką do herbaty jak to ująłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracz konsolowy zapewne rywalizowałby jedynie z graczem konsolowym więc po co to narzekanie, że by się grać nie dało? Dobrym przykładem, że da się grać jest np Halo Wars na konsolę MS. Wystarczyłoby zapewne odpowiednio zmodyfikować interfejs aby poruszanie się w nim było szybkie i jasne. Osobiście bardzo bym się ucieszył gdybym mógł zagrać np w Shoguna 2 na swoim Xboxsie. Gram w niego obecnie na PC, jednak słaby sprzęt odbiera część radości z rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować