Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Prezentujemy monitory Cinema 3D - LG DM2350D-PZ i D2342P-PN

7 postów w tym temacie

gram.pl

Technologia Cinema 3D pozwala na szybką i bezproblemową konwersję obrazu 2D do 3D, opierając się przy tym na znanej z sal kinowych, pasywnej technologii wyświetlania bez przeplotu. Dzis poznamy dwa monitory firmy LG, które pozwolą nam cieszyć się trzecim wymiarem w grach i filmach.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Prezentujemy monitory Cinema 3D - LG DM2350D-PZ i D2342P-PN" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że artykuł sponsorowany, bo leje się marketingowy bullshiting, a przydałyby się jakieś obiektywne testy. Aczkolwiek sprzęcik warty zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł dobry moim zdaniem. Można się pośmiać z tego całego bullshitu, jaki został tam popełniony. Serio, każda osoba siedząca w temacie to wyśmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak ubolewać. Wiadomo konkretów nie ma, błedów w takim artykule nie wytkną. Zakupiłem tenże monitor (bez tunera) z rozpędu. Nawet nie wiedziałem co to Cinema 3D. Składałem nowego kompa i skusiło mnie (cena) by w przyszłości podłączyć jakiś odtwarzacz 3D i popatrzyć o co chodzi. Jeżeli chodzi o normalną pracę to monitor jest bardzo "fajny". Jedyny mankament to z pewnych kątów widoczna jest powłoka, która odpowiada za polaryzację (to chyba ona, bo cóż innego mogłoby by być). Materiały dostarczone z monitorem (3D) robią wrażenie. Ale jak to wygląda z naturszczykami? Oprogramowanie konwertuje wszystko co komp potrafi zdekodować. Ale dla mnie jest mały problem dyskwalifikujący. Oprogramowanie skaluje scenę od góry do dołu... niby logiczne, niebo na horyzoncie, na pierwszym planie u dołu elementy będące najbliżej, tylko że widać jak postacie są ząbkowane i głowa jest w pewnej odległości jak nogi (wiadomo, są niżej, więc program lokuje je bliżej widza). Przeglądałem tak film z DVD, coś z plików avi i to nie o to chodzi. Jeżeli ten tuner w drugim modelu konwertuje tak samo to jest to do bani. A teraz dość psioczenia. Odpaliłem Two Worlds II (nie ma nigdzie profilu dla tej gry, więc skorzystałem z profilu Two Worlds) i to jest to o co chodziło. Wrażeń się chyba do końca nie da opisać. Powiem tak: jest to jaknajbardziej naturalna forma rozrywki i rozgrywki. Mini gierka z otwieraniem zamków jest teraz bajecznie prosta (w tych co trudniejszych zamkach), bardzo wyraźnie widać która zapadka jest wyżej która niżej. Generalnie jest o wiele lepiej. Jest owszem też i minus. No nie jest to tak do końca jasne, jak się "recenzenci" rozpisują. Na wolnym powietrzu jest ok, ale po wejściu w lochy jest trudno. Podbijałem dopiero korekcję gamma żeby coś zobaczyć. Jest ciemniej, ale akceptowalnie. Jak zaznaczałem, podbijałem korekcję gamma a nie samą jasność monitora. Jeżeli jesteście na kupnie monitora i macie ochotę dołożyć trochę by mieć efekt 3D to warto. A, i jeszcze jedno i pewnie bardzo ważne. Nie muliło mnie nawet po dłuższej rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vervurax Bo tak to działa niestety.Rzecznik prasowy LG wysyła maila do redakcji z opisem nowych monitorów , potem szanowni dziennikarze toczą walke o to kto pierwszy to przepisze i zgarnie wierszówke. Więc to nawet nie jest sponsorowany artykuł tylko czyste lenistwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, znowu wszyscy narzekają, ale skrycie liczą na to, że na koniec będzie jakiś konkurs przysponsorowany przez LG :D

A co do samego tekstu - z 23-calowymi LG nie miałem kontaktu, za to widziałem w akcji monitor 27-calowy z tej samej serii. Wrażenie robił naprawdę niezłe - zero crosstalku, który normalnie występuje przy 3D, obraz bardzo ostry i wyraźny. Sam bym się może zastanowił nad kupnem, ale cena jest (za 27 cali z tunerem TV) raczej zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś roku mam model LG D2342P-PN
Do filmów efekt 3d jest fajny ale jeśli chodzi o gry to lepiej se to podarujcie.
Nie chce mi się rozpisywać ale ogólnie szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować