Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity nie będzie jednak wymagać stałego połączenia z siecią, ale...

25 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2012 o 22:06, maniekk napisał:

Ciekawe co to za dane będą pobierane i wysyłane?


Zapewne zaraz dojdą w komentarzach teorie, że EA nam przegląda komputer i sieć...

Te informacje to zapewne statystyki z gry; jakieś rozbudowania, czas grania, osiągnięcia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:19, bezlerg napisał:

> Ciekawe co to za dane będą pobierane i wysyłane?

Zapewne zaraz dojdą w komentarzach teorie, że EA nam przegląda komputer i sieć...

Te informacje to zapewne statystyki z gry; jakieś rozbudowania, czas grania, osiągnięcia
itd.


O w tym nie byłoby nic dziwnego, zwłaszcza, że nigdzie nie jest powiedziane co będzie wysyłane/odbierane. Tego możemy się tylko domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z trzy razy zaczynałem komentarz ale za każdym razem dochodziłem do słów które zakończyły by się conajmniej degradem... chcą ewolucji gry która zawsze bazowała na singlu - ok, tylko niech to nie będzie obligatoryjne. Znowu psucie znanej marki - jeden syndicate im nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:19, bezlerg napisał:

Te informacje to zapewne statystyki z gry; jakieś rozbudowania, czas grania, osiągnięcia
itd.

Bo przegląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak tu uczciwie kupować gry :(
mam już prawie 400 gier w kolekcji i chciałem dołączyć do tego nadchodzące SimCity, ale takie zabezpieczenie mnie satysfakcjonuje ... zwłaszcza, że np. nie mam internetu na kompie (tylko w telefonie) ... czyli albo nie mogę grać, albo jestem zmuszony do spiracenia gry.

brawo EA, jeszcze jakieś pomysły by zniechęcić do zakupu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:19, bezlerg napisał:

> Ciekawe co to za dane będą pobierane i wysyłane?

Zapewne zaraz dojdą w komentarzach teorie, że EA nam przegląda komputer i sieć...

Te informacje to zapewne statystyki z gry; jakieś rozbudowania, czas grania, osiągnięcia
itd.

To samo robi Steam. Dzięki temu jak odpaliłem Deus Exa na nowym kompie, to miałem zapisy ze starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jak hejtujecie... Naprawdę nie zauważyliście, że teraz 90% gier wymaga połączenia/rejestracji przez internet? Nie tylko produkcje EA.
Nie mówię, że to fajne, ale niestety tak już jest. Pozostaje wspierać gry, które czegoś takiego nie wymagają, a nie pienić się na forach. Choć mi to osobiście aż tak strasznie to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać panie i panowie, ja chętnie pogram, o ile będzie to zjadliwe, w poprzednie części grałem chwilę i były dobre, klasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 05:21, Sad_Statue napisał:

Jezu, jak hejtujecie... Naprawdę nie zauważyliście, że teraz 90% gier wymaga połączenia/rejestracji
przez internet? Nie tylko produkcje EA.


Nie chodzi o sam fakt połączenia, który w najgorszym wypadku możemy nazwać mocno uciążliwym (jeśli ktoś korzysta z netu bezprzewodowego), tylko o to, że po raz kolejny "Origin wita was".

A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Origin to jeden wielki spyware (jak kolega bezlerg wyżej), radzę przejrzeć sobie umowę licencyjną, na którą wyraża się zgodę przy instalacji tego badziewia. Zezwala mu się na zbieranie, gromadzenie i przekazywanie dalej dowolnych informacji z naszego kompa - nie tylko tych dotyczących konfiguracji sprzętowej czy statystyk gry. Origin może sobie przeglądać nasze oprogramowanie, dokumenty, książki adresowe... Jednym słowem - wszystko.

Ale cóż, widać są osoby, które uważają to za zupełnie normalne, dając twórcom przyzwolenie na dalsze tego typu praktyki, a krytykowanie tego uznają za "hejtowanie". Człowiek jest jednak dziwnym stworzeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 09:41, Ring5 napisał:

> Jezu, jak hejtujecie... Naprawdę nie zauważyliście, że teraz 90% gier wymaga połączenia/rejestracji

> przez internet? Nie tylko produkcje EA.

Nie chodzi o sam fakt połączenia, który w najgorszym wypadku możemy nazwać mocno uciążliwym
(jeśli ktoś korzysta z netu bezprzewodowego), tylko o to, że po raz kolejny "Origin wita
was".

A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Origin to jeden wielki spyware (jak
kolega bezlerg wyżej), radzę przejrzeć sobie umowę licencyjną, na którą wyraża się zgodę
przy instalacji tego badziewia. Zezwala mu się na zbieranie, gromadzenie i przekazywanie
dalej dowolnych informacji z naszego kompa - nie tylko tych dotyczących konfiguracji
sprzętowej czy statystyk gry. Origin może sobie przeglądać nasze oprogramowanie, dokumenty,
książki adresowe... Jednym słowem - wszystko.

Ale cóż, widać są osoby, które uważają to za zupełnie normalne, dając twórcom przyzwolenie
na dalsze tego typu praktyki, a krytykowanie tego uznają za "hejtowanie". Człowiek jest
jednak dziwnym stworzeniem...

No bo Origin to drugi Steam, tylko gorsza jako platforma cyfrowa, ale oba są takimi samymi spyware z licencji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 10:10, Pain_Blaster napisał:

No bo Origin to drugi Steam, tylko gorsza jako platforma cyfrowa, ale oba są takimi samymi
spyware z licencji ;]


Nie do końca. Porównywałeś ich umowy licencyjne? Sprawdzałeś, na co pozwalasz każdej platformie? Steam nie zbiera takich ilości danych, jak Origin, poza tym skupia się głównie na danych dotyczących konfiguracji sprzętowej, a nie na tym, co mamy zainstalowane na kompie i jak tego używamy.

I malutka prośba - tnij cytaty. Wrzucasz jedną linijkę odpowiedzi po 3 akapitach mojego posta. Cytowanie takiej ilości tekstu tylko ogranicza czytelność forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba przesyłanie kupy danych przez origin itd, ale granie w simcity przy pomocy takie pseudo-multiplayera może dodać wiele do samej rozgrywki, pomyśleć tylko co to daje dla handlu pomiędzy miastami, miodzio. Ale NIE popieram że należy nas do tego zmuszać, powinna być możliwość wyboru, chcę pograć bez tych bajerów, ale też bez łączenia sie z netem proszę bardzo, w innym przypadku piraci na tym sporo zyskają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sad_Statue, Jezusa nikt nie wzywa, piana nikomu z pyska się nie toczy. "Naprawdę nie zauważyliście, że teraz 90% gier wymaga połączenia/rejestracji przez internet?" A ty zauważyłeś, że 100% tych produkcji jest łamanych w ciągu kilku dni od premiery? I kto tu się cieszy, a kto jest przegrany? Legalni użytkownicy płaczą, wydawca się wkurza, a piraci się cieszą. Który wydawca tego nie zrozumie, dalej będzie toczył walkę z wiatrakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować