Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Blue screena dziś miałem przez grę. Pierwszy raz od wielu lat. Nostalgiczne przeżycie :)
Z kolei u znajomej, gra przegrzewa procesor :/
Urok bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 21:30, Astropath napisał:

Z kolei u znajomej, gra przegrzewa procesor :/
Urok bety.


Nic dziwnego, że przegrzewa procek, bo wystarczy spojrzeć jakie wykorzystanie procka ma ta gra ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pobieram grę i zastanawiam się czym by tu pograć.
Waham się między Marauder''em a Witch''em (choć domyślam się, że drugi wybór byłby znacznie trudniejszy do opanowania). Na razie po obejrzeniu kilku game play''ów wszystko wydaje się pięknie, ładnie ale jak spoglądam na drzewko umiejętności to ogarnia mnie przerażenie...masakra, powiedzcie, czy trudno jest to wszystko ogarnąć?
Moje doświadczenie w mmo opiera się jedynie na 4 latach grania w GW;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 12:50, Ha_Xior napisał:

Ja właśnie pobieram grę i zastanawiam się czym by tu pograć.
Waham się między Marauder''em a Witch''em (choć domyślam się, że drugi wybór byłby znacznie
trudniejszy do opanowania). Na razie po obejrzeniu kilku game play''ów wszystko wydaje
się pięknie, ładnie ale jak spoglądam na drzewko umiejętności to ogarnia mnie przerażenie...masakra,
powiedzcie, czy trudno jest to wszystko ogarnąć?
Moje doświadczenie w mmo opiera się jedynie na 4 latach grania w GW;)


Ogarnąć jest łatwo, drzewko jest intuicyjne i każda gałąź drzewka odpowiada dla czegoś, np masz 6 pasywów zwiększających dmg do 1H sword i attack speed i tak jest praktycznie ze wszystkim. Co do wyboru postaci to równie dobrze możesz zrobić witch pod tanka, a maraudera pod magię, ale to już zależy od preferencji i witch nie jest trudniejsza w ogarnięciu, ogólnie to idzie tak, że wszystko co leci pod łuk jest najłatwiejsze w graniu, później leci wszystko z magią, a najtrudniejsze postacie to melee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 14:39, B1SH0P napisał:

(..) ogólnie to idzie tak, że wszystko co leci pod łuk jest najłatwiejsze w graniu,
później leci wszystko z magią, a najtrudniejsze postacie to melee.


O proszę a byłem święcie przekonany, że jest dokładnie na odwrót ;)
Pograłem jakąś godzinkę i muszę powiedzieć, że jest nieźle z tym, że rodzą się kolejne pytania.
Czy jest możliwości ustawienia autoataku (1 klik na potwora = naparzanie jego aż padnie) czy trzeba klikać i klikać aż plugastwo padnie (strasznie mnie to irytuje bo czasem nie mogę trafić na potwora i woj lata w koło nikogo nie bijąc :p)? Podświetla się jakimś klawiszem potwory, skrzynie, itp? Z tego co wiem, to altem podświetlają się rzeczy na ziemi a jak jest z podświetlaniem reszty? I w jakie bronie opłaca się wsadzać te gemy z umiejętnościami? Bo póki co na 3 lvl mam 2 gemy, które dają dodatkowe skille ale nie wiem czy wsadzać je już od razu czy czekać aż znajdę coś lepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do autoataku, to ja mam tak, że jak raz kliknę na potworka i będę trzymał wciśnięty przycisk, to bohater ciągle atakuje. Nie wydaje mi się, żeby to się w opcjach ustawiało, więc też powinieneś tak mieć. :P
Z podświetlaniem radzę zajrzeć do ustawień i zrobić tak, żeby przedmioty/skrzynki zawsze wyświetlało. Jak będziesz miał zbyt dużo nazw jednocześnie, to klawiszem "z" możesz je tymczasowo schować. Przy czym rzeczy typu kamienie i beczki nie są wtedy wyświetlane (może jest od tego inna opcja, której nie zauważyłem). Chociaż to jest kwestia preferencji, może Tobie się nie spodobać ciągłe pokazywanie nazw przedmiotów. :)
Co do gemów, to możesz je w każdej chwili wyjąć, także śmiało z nich korzystaj. Co więcej, radzę też wsadzać klejnoty, których w danej chwili nie używasz, ale może później się okażą przydatne (jeśli masz wolne sockety w ekwipunku) - będą one wtedy przy okazji zdobywać doświadczenie. Tempo zdobywania XP-ów przez klejnoty nie zależy od ich ilości w ekwipunku, więc nie spowolni to awansowania pozostałych gemów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 15:33, matiz123 napisał:

Co więcej, radzę też wsadzać klejnoty, których w danej chwili nie używasz, ale może później się
okażą przydatne.


Tego akurat nie polecam, bo na około ~30 poziomie jest dużo gemów, które ludzie kupują, głównie supportujące i nie opłaca się ich levelować, bo trudniej je sprzedać, ludzie kupują najczęściej lvl 1 gema + quality z GCP, wiięc jeżeli Ha_Xior będzie wkładał wszystkie gemy nawet takie których nie używa, to nie ma w tym sensu, plus do tego niektórych gemów nie będzie mógł lewelować ze względu na wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 15:33, matiz123 napisał:

Co do autoataku, to ja mam tak, że jak raz kliknę na potworka i będę trzymał wciśnięty
przycisk, to bohater ciągle atakuje. Nie wydaje mi się, żeby to się w opcjach ustawiało,
więc też powinieneś tak mieć. :P

Ano tak, faktycznie tak jest :)

Dnia 03.02.2013 o 15:33, matiz123 napisał:

Z podświetlaniem radzę zajrzeć do ustawień i zrobić tak, żeby przedmioty/skrzynki zawsze
wyświetlało. Jak będziesz miał zbyt dużo nazw jednocześnie, to klawiszem "z" możesz je
tymczasowo schować. Przy czym rzeczy typu kamienie i beczki nie są wtedy wyświetlane
(może jest od tego inna opcja, której nie zauważyłem). Chociaż to jest kwestia preferencji,
może Tobie się nie spodobać ciągłe pokazywanie nazw przedmiotów. :)

O, właśnie pewnie bardzo się spodoba taka opcja :)

Dnia 03.02.2013 o 15:33, matiz123 napisał:

Co do gemów, to możesz je w każdej chwili wyjąć, także śmiało z nich korzystaj. Co więcej,
radzę też wsadzać klejnoty, których w danej chwili nie używasz, ale może później się
okażą przydatne (jeśli masz wolne sockety w ekwipunku) - będą one wtedy przy okazji zdobywać
doświadczenie. Tempo zdobywania XP-ów przez klejnoty nie zależy od ich ilości w ekwipunku,
więc nie spowolni to awansowania pozostałych gemów. :)

A czy z wyciąganiem wiąże się jakaś wizyta w mieście czy coś w tym stylu?
Czy można je wyciągać w każdym dowolnym miejscu i momencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 16:10, Ha_Xior napisał:

O, właśnie pewnie bardzo się spodoba taka opcja :)

Opcje są nawet 3:
Z Alt masz podświetlenie wszystkiego oprócz zniszczalnych "dekoracji"
Można też ustawić coś podobnego, tylko toggle, a więc przełaczasz siępomiędzy podświetlaj wszystko-nic nie podświetlaj (to te 2 opcje;).

Dnia 03.02.2013 o 16:10, Ha_Xior napisał:

A czy z wyciąganiem wiąże się jakaś wizyta w mieście czy coś w tym stylu?

Nie, normalnie pklik na socket i wyciągasz kamyk.
Co do zachwalanego wyżej levelowanie zbędnych gemów: startowe wymgania kamyka to pikuś, gorzej, że z każdym lvl rosną i gdy wyskoczą ponad twoje statystyki klejnot taki spowoduje, że twój przedmiot też zwiększy swoje wymagania (równają w górę) i będzie trzeba klejnot wyjąć. O wile lepiej wykorzystać zbędne gemy w barterze z NPC.

BTW Koniecznie przed sprzedażą sprawdzaj staty zdublowanych gemów i wybieraj dla siebie te najlepsze. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale chyba ostatnio dodal taką opcję, że teraz nawet takie same gemy mają swoje unikalne premiie typu zwiększenie obrażeń elementarnych czy szansy critów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, są bardzo pomocne na początku przygody :)
Jako, że na pierwszą postać wybrałem Maraudera, chciałbym skonsultować z kimś kto nim gra build, który znalazłem i planuję użyć a mianowicie:


Na filmiku wszystko wygląda w porządku, chciałbym go zrobić pod 2h weapon.
Wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 17:12, Ha_Xior napisał:

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, są bardzo pomocne na początku przygody :)
Jako, że na pierwszą postać wybrałem Maraudera, chciałbym skonsultować z kimś kto nim
gra build, który znalazłem i planuję użyć a mianowicie:


Na filmiku wszystko wygląda w porządku, chciałbym go zrobić pod 2h weapon.
Wasza opinia?

Jaki masz nick, i który lvl? Bo mogę zacząć od nowa i byśmy pykali razem :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 17:22, Riddl3r napisał:

Jaki masz nick, i który lvl? Bo mogę zacząć od nowa i byśmy pykali razem :}


Dziś zacząłem grę, lvl mam dopiero 6, nick Kondzix :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o wrzucanie jakichkolwiek gemów, tylko takie, z których na pewno/prawdopodobnie będzie się korzystać. Na przykład ja używam Lightning Strike''a, ale jednocześnie mam w tej chwili maksymalnie 4 połączone sockety w ekwipunku, dlatego mam gdzieś wsadzone Lesser Multiple Projectiles, bo gdy znajdę coś 5L albo 6L, to na pewno dołożę ten klejnot do LS. Albo używam Warlord Mark, ale niedawno znalazłem tę samą umiejętność, tylko że tym razem z kilkoma procentami Quality, dlatego aktualnie mam wsadzone oba gemy - pozbędę się pierwszego (którego ciągle używam), gdy ten drugi nieco wyleveluje. Poza tym prawdopodobnie będę się bawił ze spark totemem, dlatego trzymam Spell Totem i Sparka w ekwipunku. W sumie tego drugiego w tej chwili nie mam, bo mi brakuje inteligencji do wbicia go na kolejny poziom. :P Jeszcze Blood Rage trzymam, bo może będę tego używał, jak się dorobię większej ilości punktów życia i poprawię ich regenerację - w tej chwili keljnot sobie spokojnie siedzi w butach i się ulepsza. :P
Aha, jeszcze z dodatkowych gemów mam Cleave - aktualnie używam Sweepa, ale docelowo planuję używać miecza, a ten rodzaj broni nie jest kompatybilny ze Sweepem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 17:52, Ha_Xior napisał:

> Jaki masz nick, i który lvl? Bo mogę zacząć od nowa i byśmy pykali razem :}

Dziś zacząłem grę, lvl mam dopiero 6, nick Kondzix :)

Dodałem, ja mam piąty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście lewelowanie gemów nie jest trudne, bo te nisko lewelowe nie potrzebują aż tyle expa, więc na późniejszych poziomach nie ma problemu ^ ^, polecam cleave z gemami do atk speed, oraz life gain per hit itp, u mnie to główny skill jakiego używam i leczy kilkadziesiąt razy lepiej niż potiony ^ ^, ogólnie melee na późniejszych poziomach ma duży problem z przeżyciem, mam 75% resisty wszystkiego oprócz chaosu i prawie 5k armoru i nadal padam szybko ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie do Sweepa wsadziłem sobie Life Leech (4% aktualnie) i Life gain on hit (30 punktów życia za każdego trafionego przeciwnika). :) Poza tym Warlord''s Mark daje kolejne 6% life leecha. No i muszę w końcu wziąć te dodatkowe 2% z drzewka pasywów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 16:40, Ha_Xior napisał:

> /.../

Grasz Marauderem?


Niet, duelistem (marauder IMO wygląda beznadziejnie :C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś raptr podczas gry? Znalazłem opcję dodania manualnego, ale za każdym razem gra zawiesza się na ekranie "loading" kiedy jest dodana. Po odznaczeniu wszystko jest już ok i można grać dalej. Z xfire problemów nie ma żadnych. I pytanko drugie - grał ktoś na padzie? Bo sam jestem ciekaw czy ta gierka jest do ogarnięcia kontrolerem, czy lepiej pozostać na klawiatura + mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować