Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2013 o 10:04, matiz123 napisał:

że połowę chcesz zmienić. :P Chociaż jakiś czas temu (to chyba przy rozpoczęciu open
bety było) każdy dostał darmowy refund wszystkich punktów, ponieważ wprowadzono spore
zmiany w drzewku. Nie wiem, czy teraz też tak nie będzie, przy czym nie orientuję się
za bardzo, czy teraz dużo zmienią w tym aspekcie, więc mogę się mylić. :)

Wg zapowiedzi GGG nie bedzie resetu drzewka, wiec jak macie punkty do rozdania/wycofania to lepiej moze poczekac do "patcha".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 13:03, Fimbulvinter napisał:

ligi to chyba nie dla początkującego.

W sumie to nie, bo Standard, w którym zapewne grasz teraz, to też liga (albo ladder, czy jakkolwiek inaczej to się zwie). :P Standard i Hardcore to są dwa podstawowe laddery, które istnieją cały czas, a poza tym są też takie, które trwają 4 miesiące. Jedna z nich działa na zasadach Standard (możesz ginąć tyle razy, ile chcesz), a druga Hardcore (po śmierci tracisz postać - to znaczy ona jest przenoszona do ligi Standard, ale w lidze, w której ją stworzyłeś już się nie pojawi), przy czym każda z nich ma bonusowe zasady/atrakcje. Tutaj masz je krótko opisane: www.pathofexile.com/forum/view-thread/536969. Generalnie wydaje mi się, że zdecydowana większość graczy porzuci na te 4 miesiące swoich bohaterów ze stałych lig i zacznie się bawić w dwóch nowych. Ogólnie dla mnie takie coś to świetna opcja jest - wróciłem do Path of Exile po dłuższej przerwie (po tym jak mi skradziono wszystkie currency items ze skrzynki odechciało mi się grać) właśnie z tego powodu - nowe ligi to nowy start, także można bawić się ponownie, a brak przedmiotów nie przeszkadza. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:54, Fimbulvinter napisał:

Czy ma sens Maruder pod bronie dwuręczne i obrażenia ogniowe?

Marauder pod bronie dwureczne jak najbardziej ma sens, typ obrazen bedzie glownie fizyczny, elementale nie bede raczej oplacalne bo wiekszosc bonusów bedziesz mial do physical dmg. Popatrz na buildy w sieci, np tutaj:
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/73072

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań z innej beczki. Czy umiejętności wiedźmy zwiększające obrażenia od żywiołów dotyczą ataków czy zaklęć? Opłaca się przechowywać klejnoty? Jak działają te butelki?! Raz mi się regenerują szybko, raz natychmiastowo, a raz w ogóle - dotyczy to też tych bez bonusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 07:52, Fimbulvinter napisał:

Kilka pytań z innej beczki. Czy umiejętności wiedźmy zwiększające obrażenia od żywiołów
dotyczą ataków czy zaklęć? Opłaca się przechowywać klejnoty? Jak działają te butelki?!
Raz mi się regenerują szybko, raz natychmiastowo, a raz w ogóle - dotyczy to też tych
bez bonusów.

Co do wiedźmy to nie wiem, ale co do reszty
- różnego rodzaju kamyczki są tutaj walutą i służą do wyjątkowo sensownego craftingu. Trzymać, używać, handlować (byle nie z vendorami, chyba że korzystając z recipe''ów ;))
- butelki regenerują się miarowo pokonując przeciwników, jedynie graficzne przedstawienie tego daje iluzję że ładują się ''nagle''. Bo gra zwyczajnie nie pokazuje naładowania się flaszki do połowy, ćwierci etc. jednostek potrzebnych do użycia, tylko pokaże to naładowanie dopiero gdy nazbiera się wystarczająco by móc jej użyć. Mam nadzieję że wyraziłem się zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/540498 - post dotyczący zmian w balansie w patchu 1.0.0. Jest tam między innymi takie zdanie: "Everyone is given a one-off passive skill respec which allows them to alter old characters to the new balance." - czyli chyba jednak będzie darmowy respec. I jeśli dobrze rozumiem, to przy kazdym kolejnym starcie czteromiesięczych lig wszyscy dostaną możliwośc zresetowania drzewa pasywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 10:21, misioo napisał:

- różnego rodzaju kamyczki są tutaj walutą i służą do wyjątkowo sensownego craftingu.
Trzymać, używać, handlować (byle nie z vendorami, chyba że korzystając z recipe''ów ;))


Te kamyczki chomikuję. Chodziło mi o kamyczki od skilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 10:50, matiz123 napisał:

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/540498 - post dotyczący zmian w balansie
w patchu 1.0.0. Jest tam między innymi takie zdanie: "Everyone is given a one-off passive
skill respec which allows them to alter old characters to the new balance." - czyli chyba
jednak będzie darmowy respec. I jeśli dobrze rozumiem, to przy kazdym kolejnym starcie
czteromiesięczych lig wszyscy dostaną możliwośc zresetowania drzewa pasywek.

Tak, 1 respec point ma byc, symboliczne w zasadzie, jakby co to lepiej miec pare Orb of Regret zachomikowanych. Ciekawe jest tez to:
It''s approximately 233% easier to obtain four linked sockets.
It''s approximately 25% easier to obtain five linked sockets.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 18:49, rhyz napisał:

Tak, 1 respec point ma byc, symboliczne w zasadzie, jakby co to lepiej miec pare Orb
of Regret zachomikowanych.

Dlaczego miałbyś dostać tylko 1 pkt respec by dopasować się do zmian balansu? One-off to jednorazowy. To chyba raczej jednorazowy pełny respec będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 00:07, zadymek napisał:

Dlaczego miałbyś dostać tylko 1 pkt respec by dopasować się do zmian balansu? One-off
to jednorazowy. To chyba raczej jednorazowy pełny respec będzie.

Zdaje się, że masz rację, pisałem na szybko, my bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 20:05, B1SH0P napisał:

Well, czy tylko ja nie mogę się zalogować do gry na gateway "Europe"?


Nie, nie tylko Ty. Jedziemy na tym samym wózku, który krzyczy do nas: Unable to connect to login server.

Chociaż byłem blisko - powiązałem konto steam z kontem z bety ale reset logowania mnie wywalił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować niestety więc dodaję nowy post.

Teraz gra już wrzuca mnie niby do serwera logowania, ale wisi i wisi na autoryzacji i kaplica...

A zapowiadał się miły wieczór :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować