Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Format maiłem a wzięło mnie i mam ochotę na jakieś dobre klikando. Jak się sprawuje wersja na Steam? Słyszałem, że są problemy, ale dawno nie śledziłem newsów z PoE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 15:21, Robertcik1 napisał:

nie ma problemu. mam wolne i spędzam je w internecie, bardzo produktywnie.
idę zabić jeszcze raz Dominusa. xD


Hmm, a jeśli postaci są w różnych ligach, to też się da? Jedna postać z bety siedzi sobie w ''standard league'', a dwie nowe w ''domination league'', ciekawe czy to się da jakoś obejść, czy też nie.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:34, Nephren-Ka napisał:

Hmm, a jeśli postaci są w różnych ligach, to też się da? Jedna postać z bety siedzi sobie
w ''standard league'', a dwie nowe w ''domination league'', ciekawe czy to się da jakoś
obejść, czy też nie.xD

nie mam zielonego pojęcia. jestem tak wielkim noobem, że jeszcze nawet nie do końca rozgryzłem czym są ligi i wszystkie postaci mam w tej samej. więc nie wiem jak wygląda sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, wspólny stash jest tylko dla postaci w tej samej lidze. Aczkolwiek po zakończeniu tych lig (w sensie że Nemesis i Domination) bohaterowie i zawartość skrzynki są przenoszone do lig stałych (czyli odpowiednio Hardcore i Standard). Te ligi trwają 4 miesiące jakby co.

@Fimbulvinter
Ponoć na początku były jakieś problemy. Ja się na Steama przeniosłem 2 dni po premierze i żadnych problemów nie spotkałem - ani z patchowaniem, ani z samą grą.

Tak w ogóle to mi smutno jest, bo dzisiaj w starciu z Dominusem na Cruel poległa moja dzielna Rangerka poziomu 53. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:43, matiz123 napisał:

Tak w ogóle to mi smutno jest, bo dzisiaj w starciu z Dominusem na Cruel poległa moja
dzielna Rangerka poziomu 53. :(

o, a już myślałem, że tylko ja nią gram. strasznie rzadko ją ostatnio na serwerach widuję, wszyscy ganiają nijaką Scion.

swoją drogą, w jakie skill gemy poleciałeś? ja mam LA + GMP + fork. naprawdę wymiata, choć manę zżera jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:50, Robertcik1 napisał:

o, a już myślałem, że tylko ja nią gram. strasznie rzadko ją ostatnio na serwerach widuję,
wszyscy ganiają nijaką Scion.

No... Niestety na graniu Rangerką się moja hipsterskość kończy, bo grałem ze Spectral Throw i Double Strike jako główne skille. :D Ta klasa jest chyba najlepsza do ST, bo ma dużo łatwo dostępnych pasywów do mieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 18:20, matiz123 napisał:

No... Niestety na graniu Rangerką się moja hipsterskość kończy, bo grałem ze Spectral
Throw i Double Strike jako główne skille. :D Ta klasa jest chyba najlepsza do ST, bo
ma dużo łatwo dostępnych pasywów do mieczy.

łeee, nie grasz Rangerką, grasz Scionem w krótszych włosach! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:43, matiz123 napisał:

Nie, wspólny stash jest tylko dla postaci w tej samej lidze. Aczkolwiek po zakończeniu
tych lig (w sensie że Nemesis i Domination) bohaterowie i zawartość skrzynki są przenoszone
do lig stałych (czyli odpowiednio Hardcore i Standard). Te ligi trwają 4 miesiące jakby
co.


Aha, to teraz już wiem wszystko os krzynce co mnie interesowało, dzięki.;>


A teraz będzie bardzo noobskie pytanie, odnośnie skilli. Gram sobie maruderem(nie ma to jak komuś porządnie przypieprzyć w takiej grze xD) i na pojedyncze cele używam heavy strike, a fale stworków ground slam(plus czasami decoy totem do odwracania uwagi). Biegam teraz z jakąś banalną dwuręczna maczugą ''na żółto'' która ma tylko jeden czerwony socket na skilla i tam właśnie siedzi sobie heavy strike. Czy jak znajdę jakąś broń(ofc dla tego skilla dobrą) i będzie w niej np 4 miejsca, to włożenie w nią 4 takich samych skilli skumuluje efekt ich działania?

A chwaląc się czymś, to wczoraj chyba jakiś unikatowy przedmiot znalazłem, o ile unikaty są na taki ciemno pomarańczowy kolor. Rękawiczki, zwą się Hrimsorrow, ofc wypadły ze zwykłej skrzynki.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 01:32, Nephren-Ka napisał:

A teraz będzie bardzo noobskie pytanie, odnośnie skilli. Gram sobie maruderem(nie ma
to jak komuś porządnie przypieprzyć w takiej grze xD) i na pojedyncze cele używam heavy
strike, a fale stworków ground slam(plus czasami decoy totem do odwracania uwagi). Biegam
teraz z jakąś banalną dwuręczna maczugą ''na żółto'' która ma tylko jeden czerwony socket
na skilla i tam właśnie siedzi sobie heavy strike. Czy jak znajdę jakąś broń(ofc dla
tego skilla dobrą) i będzie w niej np 4 miejsca, to włożenie w nią 4 takich samych skilli
skumuluje efekt ich działania?

zdaje mi się, że nie. kiedyś tego próbowałem z fire trap i po prostu mogłem pod dwa różne hot keye podpiąć, ale efekty nie były podwojone.

Dnia 09.11.2013 o 01:32, Nephren-Ka napisał:

A chwaląc się czymś, to wczoraj chyba jakiś unikatowy przedmiot znalazłem, o ile unikaty
są na taki ciemno pomarańczowy kolor. Rękawiczki, zwą się Hrimsorrow, ofc wypadły ze
zwykłej skrzynki.xD

ha, ja do 38 poziomu czekałem na pierwszego unikata. też jakieś fajne rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 01:32, Nephren-Ka napisał:

Czy jak znajdę jakąś broń(ofc dla
tego skilla dobrą) i będzie w niej np 4 miejsca, to włożenie w nią 4 takich samych skilli
skumuluje efekt ich działania?

Nie, efekt się nie kumuluje. Wzmacniać swoje skill gemy można za pomocą support gemów, przy czym sockety w przedmiocie muszą być połączone, żeby to działało. Dla Heavy Strike dobre support gemy to na przykład Multistrike (który można dostać chyba dopiero na Merciless z questa albo po prostu wydropić, na co szansa jest mała, także nie spodziewaj się tego zbyt szybko :P), Added fire damage, Melee splash (jeśli chcesz, żeby ten skill zadawał obrażenia obszarowe), Weapon elemental damage, Faster attacks.

Ogólnie polecam się z wiki zapoznać, jeśli się chcesz dowiedzieć czegoś o podstawach, przedmiotach, klejnotach i wielu innych sprawach związanych z grą: http://pathofexile.gamepedia.com/Path_of_Exile_Wiki/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że runy/klejnoty dostają doświadczenie za zabijanie, ale czy jest coś co jeszcze na to oddziałuje? To jest, np im więcej run w ekwipunku tym bardziej się to doświadczenie rozkłada itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klejnoty dostają 10% punktów doświadczenia, które zdobywa bohater. Ilość gemów w ekwipunku nie ma na to wpływu. Chyba jedyne, co może zmienić tempo levelowania klejnotów, to support gem, który zostanie wprowadzony w najbliższym patchu, o którym można więcej się dowiedzieć tutaj: http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/601764 - jest tam link do filmiku prezentującego nowości w nadchodzącym patchu.
Jeszcze mogę dodać, że jak brakuje Ci miejsca w ekwipunku na klejnoty, to pamiętaj, że możesz mieć dwa zestawy broni i klejnoty, które siedzą w tym drugim chyba też zdobywają XP, mimo że w ogóle ich nie używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubilem wczoraj Dominika na Cruel, na solo. Czytalem o tym wczesniej, wiec spodziewalem sie, ze bedzie ciezko, ale jest naprawdę przegięty. Nie wiem jak go ludzie przechodzą na hardcore ligach. Nawet w grupie nie jest to chyba proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 15:01, rhyz napisał:

Nie wiem jak go ludzie przechodzą na hardcore ligach.

Mi się udało tego dokonać parę dni temu. :P I chyba faktycznie on jest nieco zbyt mocny, bo teraz przez Nemesis przechodzę bez większych problemów. Dopiero z Weaverem było trochę emocji (-60% chaos resist robi swoje, poza tym na Nemesis ilość wyskakujących pająków jest przesadzona, ciągle miałem ich jakieś pół ekranu :D), podobnie z Vaalem, chociaż jego błyskawica tylko połowę HP mi zabierała, więc w sumie nie było tak źle. I jakieś 10 ostatnich punktów na drzewie pasywek dawałem w ofensywę. Teraz, w połowie trzeciego aktu nieco sobie podbijam HP i pancerz, ale to bardziej przez to, że znowu się trzeba będzie na Dominusa zbroić. :D

Co do mojej postaci, to jest to Shadow, główne skille to Spectral Throw i Double Strike, broń to dagger + tarcza, idę w crit chance i crit damage. Przy Domku na Cruel miałem jakieś 2,8k HP, coś koło 4k armora (z aktywnym Grace) i resisty niemalże wymaksowane (chyba kilku procent mi przy cold brakowało, ale z Enduring Cry dobijałem do 75%). Poza tym bardzo przydatne jest Enfeeble, mikstura usuwająca bleeding to w zasadzie konieczność. Generalnie Dominusa pokonałem dopiero za 6-7 podejściem, zawsze w ostatniej fazie wymiękałem i parę razy musiałem się ratować użyciem Alt+F4. :P I gram solo. Głównym problemem chyba był brak sensownej regenacji życia - bazowego regena mam może kilka punktów na sekundę, life leecha też niewiele, zwłaszcza że obrażenia miałem wtedy słabe (może jakieś 1,5k DPS na Double Strike). No ale jakoś się udało. :)


@Isildur
Wydaje mi się, że kiedyś (ale to już było chyba z pół roku temu) zapowiadano polską wersję PoE, ale po tym nic na ten temat nie słyszałem. Co do buildu - najlepszym źródłem jest aktualnie oficjalne forum gry - http://www.pathofexile.com/forum. Takie coś może Ci się spodoba - http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/73072 - bardzo sympatycznie wyglądający build i poradnik dla początkujących graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 19:49, matiz123 napisał:

zawsze w ostatniej fazie wymiękałem
i parę razy musiałem się ratować użyciem Alt+F4. :P


Też mi hardcore ;)
Akurat w poe nie gram hc, ale dzięki bogu, że w diablo nie ma zaklęcia alt + f4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 22:27, Feno napisał:

Też mi hardcore ;)

Oj tam, oj tam. :P Po tylu straconych postaciach już nie mam aż takich wyrzutów sumienia gdy tego używam. Przy czym nie korzystam z tego jakoś straszliwie często - może 4-5 razy, a mój Shadow ma 63 poziom aktualnie. I 2 razy tego użyłem gdy mi się desynch trafił, co jest, według mnie, wystarczającym usprawiedliwieniem. Poza tym dopiero od pojawienia się nowych lig zacząłem grać HC i w żadnej grze wcześniej tego nie robiłem, więc chyba można mi nieco wybaczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 19:49, matiz123 napisał:

Co do mojej postaci, to jest to Shadow, główne skille to Spectral Throw i Double Strike,
broń to dagger + tarcza, idę w crit chance i crit damage. Przy Domku na Cruel miałem
jakieś 2,8k HP, coś koło 4k armora (z aktywnym Grace) i resisty niemalże wymaksowane

Ja gram Templarem lvl 61, główny skill Lightning Strike, 2.4k HP, 4k Armor, resy max. Wydawało się, że to nieźle. Otarłem się o śmierć już po 2-3 sek. walki z

Spoiler

High Templarem

, nie miałem topaz flasków a 75% res to o wiele za mało na tego gościa. To był chyba główny mój błąd, zginąłem i to nie 1 raz. Poza tym bardzo dokuczliwy był shock effect. Walka z
Spoiler

Ascendantem

poszła już o wiele łatwiej, za pomocą Heavy Strike.

EDIT: alt-f4 to esencja gry h-c w PoE, ale wiele osób się do tego nie przyznaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 23:29, rhyz napisał:

EDIT: alt-f4 to esencja gry h-c w PoE, ale wiele osób się do tego nie przyznaje ;)


Pewnie, że się nie przyznaje, bo alt+f4 to zwykłe tchórzostwo. Ile razy już słyszałem, ze softcore jest dla łamag, aby nauczyli sie grać, bo "prawdziwa gra" i "prawdziwi gracze" to tylko hardcore. Przychodzi co do czego i taki jeden cwaniak z drugim przestają te alt+f4 nawet liczyć, tacy hardkorowi są. Dlatego właśnie nie gram na hardcore bo wiem, ze miałbym frustrującą jazdę, nie potrafiłbym wyłaczać gry przed śmiercią a to rodziłoby z czasem frustrację, która jest właściwą esencją hardcore. Z moich osobistych doświadczeń wynika, że hardcore w PoE to z jednej strony świetna, stabilna ekonomia, a z drugiej banda nadętych bufonów uwazających się za najlepszy pr0 graczy eva. Dla mnie imo nie ma sensu.

Zbieram się by wrócić do PoE, sam nie wiem czy kontynuowac moim wysokolevelowym templarem, czy zacząc od zera w tej nowej lidze. Postacie walczące na bliski dystans dostały ponoć mocnego buffa, może tym razem spróbuje właśnie taką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować