Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Ja nie mam tego Sciona przy wyborze postaci... Coś gdzieś trzeba włączyć specjalnie żeby nim grać?
Mam normalnie: Templar, Maruder, Shadow, Ranger, Duelist i Witch, ale nikogo poza tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:51, Abi_Dalzim napisał:

Ja nie mam tego Sciona przy wyborze postaci... Coś gdzieś trzeba włączyć specjalnie żeby
nim grać?
Mam normalnie: Templar, Maruder, Shadow, Ranger, Duelist i Witch, ale nikogo poza tym
:/


Znajdziesz ją po drodze do Dominusa (ostatni quest w a3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:56, Feno napisał:

Znajdziesz ją po drodze do Dominusa (ostatni quest w a3).

Aaa, dzięki :) Jestem na początku 3-go aktu jedną postacią (a nie gram praktycznie teraz w PoE), więc mi trochę zejdzie, ale przynajmniej wiem, że u mnie z grą wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, o co tu się rozchodzi. Jak to jest lepsze od Diablo 3? Grałem trochę w becie, teraz gramy w trójkę i jak na F2P jest cacy, ale w D3, nawet teraz przed patchem, gra się dużo, dużo przyjemniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 16:11, tomoliop napisał:

Powiedzcie mi, o co tu się rozchodzi. Jak to jest lepsze od Diablo 3? Grałem trochę w
becie, teraz gramy w trójkę i jak na F2P jest cacy, ale w D3, nawet teraz przed patchem,
gra się dużo, dużo przyjemniej...

Zakladam, że F2P pasuje każdemu, ale już klimat, gameplay, poziom trudności, trading, crafting (itd itp) to sprawy indywidualne.Jeżeli grałeś i w PoE i D3 to sam masz najlepsze porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 16:11, tomoliop napisał:

Powiedzcie mi, o co tu się rozchodzi. Jak to jest lepsze od Diablo 3? Grałem trochę w
becie, teraz gramy w trójkę i jak na F2P jest cacy, ale w D3, nawet teraz przed patchem,
gra się dużo, dużo przyjemniej...



Mnie w diablo również gra sie przyjemniej. Lepsze walki, ich dynamika i ogólnie fajniejszy ''feeling'' gry. Jednak marzę o tym, żeby diablo miało taki craft i system skilli jak poe. Nie chodzi mi nawet o drzewko, tylko o rozbudowanie systemu diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obie gry na pewno gra się inaczej. Wszystko zależy od tego, czego się szuka w h&s. Jeśli komuś zależy na indywidualizacji postaci, własnym pomyśle na sposób walki, mrocznym i dojrzałym klimacie- PoE miażdży D3. Aczkolwiek zgadzam się, że przyjemność z walki i cała mechaniczna otoczka stoi po stronie Diabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem zarówno z D3, jak i PoE mnóstwo czasu i dla mnie ta druga produkcja jest po prostu lepsza, chociaż obie mają coś do zaoferowania i ogólnie są skierowane do innego grona odbiorców. W Diablo problemem dla mnie jest brak end-game''u - jedyne, co można teraz robić, to farmić te same lokacje, które zwiedzało się podczas przechodzenia gry z okazjonalną wizytą u Uberbossów. W PoE jest rozbudowany system map z losowymi przeciwnikami i właściwościami, także naprawdę jest co robić po "ukończeniu" gry. Kolejna przewaga dzieła GGG to fakt, że patche pojawiają się co mniej więcej dwa tygodnie. Każdy z nich dodaje zwykle jeden skill gem (albo 3-4 support gemy), 4 unikatowe przedmioty (które, w przeciwieństwie do D3, naprawdę są unikatowe - na niektórych z nich można cały build postaci oprzeć albo znaleźć dla nich naprawdę ciekawe rozwiązania/połączenia z poszczególnymi umiejętnościami), parę achievementów, jakiś przepis u vendora się też trafi czasem. Poza tym jeśli pojawi się jakiś bug, to można liczyć na bardzo szybkie jego naprawienie. Natomiast kiedy był ostatni patch do D3? Pół roku temu? Chyba nawet jeszcze dawniej. Ogólnie rzecz biorąc Blizzard dba o swoje gry (teraz zwykle nie ma co liczyć na darmowe patche z contentem), ale w tym porównaniu wygląda żałośnie słabo. Kolejny wielki plus (powtarzam - oczywiście dla mnie) to specjalne laddery w PoE, które trwają 4 miesiące i charakteryzują się posiadaniem jednej cechy, która odróżnia je od lig Standard i Hardcore. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że to swego rodzaju reset drabinki - w nowej lidze trzeba stworzyć nowych bohaterów, ekonomia gry jest świeża (każdy startuje od zera i ma "równe szanse"), to też doskonała okazjia do powrótu do gry (bo razem z tymi ligami wchodzą też spore zmiany w balansie i dużo nowych klejnotów, przedmiotów i innych rzeczy - można powiedzieć, że to coś między sporym patchem, a dodatkiem do gry) albo przetestowania nowego buildu. Inna świetna sprawa to wyścigi - eventy trwające od kilkunastu minut do tygodnia (wydaje mi się, że kiedyś nawet miesięczny race był), w których każdy startuje od zera, zwykle są tutaj jakieś utrudnienia/uatrakcyjnienia - ogólnie chodzi o to, żeby w wyznaczonym czasie zebrać jak najwięcej punktów doświadczenia. W tych wyścigach (są one podzielone na sezony, które trwają mniej więcej tyle, co challenge leauges) zbiera się punkty, po osiągnięciu odpowiedniej ich ilości dostaje się z góry ustalony item - zwykle są to przedmioty, które posiadają inny artwork, co znacznie podwyższa ich wartość. Poza tym jest też oczywiście ekonomia bez jednej waluty, świetne drzewo umiejętności pasywnych, które wraz ze sporą ilością skill i support gemów daje masę możliwości, rozbudowany crafting i pewnie jeszcze masa innych rzeczy, które teraz mi nie przychodzą do głowy.
Generalnie wszystko to sprowadza się do jednego - w Path of Exile zwykle jest coś do robienia - można farmić mapy, wziąć udział w wyścigu, stworzyć nową postać, żeby przetestować inny build, sprawdzić, jak działają przedmioty i gemy dodane w patchu. W Diablo pozostaje tylko farmienie w kółko tych samych lokacji i właśnie dlatego teraz spędzam jedynie z produkcją Grinding Gear Games. Zresztą te gry dość mocno się od siebie różnią i każda ma swoje zalety. D3 jest idealne, jeśli chce się po prostu włączyć grę i bez żadnego kombinowania i zbędnego myślenia (tutaj nikogo nie chcę obrażać, żeby nie było wątpliwości) zabrać się za ubijanie potworów i czerpać z tego radość. PoE jest o wiele bardziej rozbudowane i skomplikowane. Te gry po prostu odpowiadają innym ludziom i mają na celu sprostać innym oczekiwaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do PoE po półrocznej przerwie - i jestem miło zaskoczony. Dużo rzeczy usprawnili, polepszyli. Gra mi się bardzo dobrze. PoE jest bardzo rozbudowany i nie da rady się zanudzić. D3 - grałem ostatnio tylko w starter (nie stać mnie na wydawanie 100 zł na grę, chociaż serię Diablo lubię od najstarszego wypustu uniwersum Sanktuarium) - dużą przyjemność sprawiało mi ubijanie mnichem 4x z kolei Króla Szkieletów, co może świadczyć, że D3 ma grywalność (przynajmniej dla mnie). Powrót do darmowego PoE dał mi za to dużo satysfakcji, że gram za darmochę w pełną, bardzo dobrą grę, w której można sobie bardzo dużo kombinować - jestem dopiero w Akcie 2 a lokacje są ogromne, potworki się ładnie rozbryzgują - cały smaczek porządnego h&s. No i kombinowanie z możliwościami postaci - zostaję w PoE na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2013 o 09:02, Farimato napisał:

/ciach/


Masz racje, zostań przy PoE, osobiście kupiłem d3 w dniu premiery i żałuje każdej złotówki. Niby wszystko fajnie ale po 4 przejściu nudzi niesamowicie, no i wspomniany mnich który jest najsłabszą klasą w endgamie, natomiast PoE wygląda i działa tak jak powinien wyglądać godny następca d2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej, przecież to nie jest Blizzard, żeby wydawać patcha raz na 100 lat i to po wielu opóźnieniach. :P Z niecierpliwością czekam na 1 marca, żeby się dowiedzieć wszystkiego na temat tego dodatku. A potem jeszcze parę dni, żeby wrócić do gry i następne kilka, żeby zacząć narzekać na to, że postać mi zginęła przez desynch. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze względów zdrowotnych przestałem juz grać na HC ale nie powiem że wrzodów to i przy crafcie się można dorobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jest jakaś szansa że kiedyś znajdę pancerz(czy cokolwiek ;p), co sprawi że mój maruder nie będzie biegał z ''gołymi nogami'' mając na sobie ''full plate''? xD


Btw, gra ma chyba jakiś system wynagradzania jak ktoś dawno nie grał - dziś po dobrych 3 miesiącach trochę pobiegałem i dwa legendarne przedmioty(kołczan i pałka - słabe bo słabe, ale zawsze legendy).:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 23:30, Nephren-Ka napisał:

Btw, gra ma chyba jakiś system wynagradzania jak ktoś dawno nie grał - dziś po dobrych
3 miesiącach trochę pobiegałem i dwa legendarne przedmioty(kołczan i pałka - słabe bo
słabe, ale zawsze legendy).:D


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 09:03, B1SH0P napisał:

Nie.


Wiem że nie, żartowałem sobie.;p

Bardziej poważne było pierwsze pytanie, bo szczerze mówiąc spodziewałem się że da się marudera opancerzyć m/w jak barba w d2, a tu mnie biega postać z odkrytymi nogami cały czas.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całą grę bawiłem się wybornie, równie dobrze co w Diablo. No, może z jedną "drobną" różnicą-po przejściu PoE na pierwszym poziomie trudności nie chciało mi się grać dalej. Ukończyłem fabułę i basta. Cholera wie, z czego to wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i to jest ciekawe podejście :) Bo kończąc tylko fabułę czyli normal pozbawiłeś się około 90% zabawy jaka daje twór GGG.Ale po co porównywać od razu D z PoE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 14:51, stg_Olo napisał:

O i to jest ciekawe podejście :) Bo kończąc tylko fabułę czyli normal pozbawiłeś się
około 90% zabawy jaka daje twór GGG.Ale po co porównywać od razu D z PoE??


A powiedz co stanowi te 10%? Pytam serio bo zacząłem dopiero grać i poznawać PoE i chciałbym wiedzieć co ta gra jeszcze oferuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować