Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

Tak sobie myślę, by zaczać sobie pykać w tę grę i może podsuniecie mi jakieś porady,
samouczki, filmiki, FAQi czy cokolwiek co pomoże newbiemu? Jestem raczej zielony jeśli
chodzi o gatunek H''n''S zatem każda pomoc mile widziana :)


Ależ to wszystko jest proste, wystarczy że będziesz tłuk wszystko co napotkasz na mapie(chyba że gra na to nie pozwoli), i sam pozostawał żywy, cała filozofia.
Poza tym polecam Google i forum gry(oficjalne, nieoficjalne, czy jakieś inne), tam wszystko jest.
Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Spodziewaj się, że Twoja pierwsza postać będzie ssać (w sensie że nie będzie optymalnie zbudowana i możesz mieć problemy na ostatnim poziomie trudności/w endgame''ie).
- Tu masz wiki z masą przydatnych informacji: http://pathofexile.gamepedia.com/Path_of_Exile_Wiki.
- http://www.pathofexile.com/forum - oficjalne forum gry, na dole masz działy dla poszczególnych klas - przydatne do szukania buildów.
- Graj w lidze Ambush (no chyba że wolisz tryb Hardcore, wtedy liga Invasion, ale tego nie polecam na początek :P)
- Jeśli chcesz eksperymentować, a nie iść za jakimś buildem, to polecam ogarnąć sobie dostępne w grze Skill Gemy ( http://pathofexile.gamepedia.com/Skill_Gems#Gems), wybrać te, które najbardziej Ci się podobają i na tej podstawie dobrać sobie klasę i drogę na drzewie pasywek.
- Klasy różnią się przede wszystkim Skill Gemami otrzymywanymi za wykonanie questów ( http://pathofexile.gamepedia.com/Quest_Rewards) i miejscem startu na Passive Tree ( http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree). I to w zasadzie wszystko. Tutaj nie ma tak, że jeśli wybierzesz Wiedźmę, to musisz rzucać zaklęcia, a Ranger zawsze używa łuku. Każdy może potencjalnie używać wszystkiego.
- Klasa Scion odblokuje się po przejściu gry (czyli trzech dostępnych aktualnie aktów) na poziomie Normal.
- Dobrym pomysłem jest zostawianie sobie w skrzynce parę lepszych "żółtych" przedmiotów na niski poziom, zwłaszcza biżuterię, paski (bo są dość rzadkie) i bronie. Dzięki temu będziesz miał o wiele szybszy start, jeśli zdecydujesz się stworzyć kolejną postać.
- Warto wybrać sobie na początek Skill Gem, który pozwala na zadawanie obrażeń obszarowych - to pomaga w szybszym przebijaniu się przez grupki potworków.
- Jeśli gra Ci się spodoba i będzie planował spędzić z nią wiele godzin, to warto pomyśleć o dokupieniu sobie dodatkowego miejsca w skrzynce (na początku dostępne są chyba 4 strony, co tragedią nie jest, ale po jakimś czasie może zacząć robić się ciasno :P). Przy czym pamiętaj, że codziennie jest inna promocja w sklepie z mikrotransakcjami, także możesz poczekać na obniżkę ceny miejsca w skrzynce (trafia się raz na jakieś 2-3 miesiące, może trochę częściej nawet).
- Global Chat w grze ogólnie jest dość pomocny, także możesz tam śmiało zadawać pytania. Tylko nie pisz rzeczy w stylu "moja ulubiona gra to Diablo 3 i zastanawiam się teraz, czy DOTA 2 jest lepsza od LoLa", bo to się nie skończy dobrze. :D I nie chwal się też, że znalazłeś legendarny przedmiot. W tej grze są unikaty (Unique), legendy są w D3. ;)

To wszystko, co mi w tej chwili przychodzi do głowy, mam nadzieję, że pomogłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: zacząłem grać wspólnie z kolegą, by było weselej, ale jak rozkminiliśmy, gdy lądujemy w jakimś mieście/outpoście po zrobieniu np questa, to czasem ... no niby jesteśmy w mieście, ale się nie widzimy. Wejście i wyjście do miasta na razie pomagało, ale da się jakoś inaczej to zrobić? Bo czasem człowiek chce oddać sobie jakieś itemki czy coś, a tu taka lipa.

A i kumplowi wypadł jakiś orb mu nieprzydatny, chciał mi oddać i wyskoczyło, że nie może go oddać aż osiągnie 25 poziom o.O O co biega?

I zacząłem grać Witchem i chcę przyzywać stwory, jak najlepiej rozdawać punkty umiejętności? Bo jestem całkowicie zagubiony w tym gąszczu, to jednak nie jest proste drzewko umiejętności jak sobie wyobrażałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

Mam pytanko: zacząłem grać wspólnie z kolegą, by było weselej, ale jak rozkminiliśmy,
gdy lądujemy w jakimś mieście/outpoście po zrobieniu np questa, to czasem ... no niby
jesteśmy w mieście, ale się nie widzimy. Wejście i wyjście do miasta na razie pomagało,
ale da się jakoś inaczej to zrobić? Bo czasem człowiek chce oddać sobie jakieś itemki
czy coś, a tu taka lipa.


Miałem już podobne historie, i sprawę załatwia(póki co) miejski portal - jeden rzuca, reszta wchodzi i wszyscy zawsze widzą się w mieście(ofc będąc w jednym party). Trzeba tylko pamiętać, żeby ten co portal rzucił wszedł w niego jako ostatni w drodze powrotnej, bo inaczej zamknie go dla innych.xD

Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

A i kumplowi wypadł jakiś orb mu nieprzydatny, chciał mi oddać i wyskoczyło, że nie może
go oddać aż osiągnie 25 poziom o.O O co biega?


Hmm, pojęcia nie mam. Ale też nie pamiętam dokładnie czy ''handlowałem'' itemami ze znajomymi przed 25 poziomem, może są jakieś limity.

Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

I zacząłem grać Witchem i chcę przyzywać stwory, jak najlepiej rozdawać punkty umiejętności?
Bo jestem całkowicie zagubiony w tym gąszczu, to jednak nie jest proste drzewko umiejętności
jak sobie wyobrażałem.


Również gram teraz takim summonerem i inspiruję się tym drzewkiem: http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgMABkkHYwj0DlwQdBCXEZYTbBZvFy8ZhRpsHNwdFB2qHpQkPCSqJ6ko-iqYL28xiDbpPI5EBEV-RZ1GcUlRTblVxlXWVytXyVptZOdqrGvbbRlwu3NTeQN6qn_GgKSCHoLHj0aTJ5rgm6Gio6cIp1ysP7QMuJO_l8BUwfPJPcy8z2XQ0NP72QvZE9sL3FfhiONq6rrr7vIe89331_no-oD60g== Nie powielam go dokładnie, bo póki co nie poszedłem w żadne aury, ale wybór drogi który ma służyć przyzwanym ''potworkom'' wydaje się całkiem w porządku. Polecam też nie zapominać o hp postaci - niby nie walczy się w pierwszej linii, ale są sytuacje kiedy jego większa ilość jest bardzo przydatna.


Przy okazji, zna się ktoś na handlu? Bo ta moja wiedźma już 62lvl ma i na merciless biegam mając jeszcze jakieś śmieci z normalnego poziomu na sobie... Potrzebuję jakiegoś pośrednika(względnie, może ktoś chce coś sprzedać xD), który będzie wiedział co i za ile można na taką postać kupić żeby było chociaż ''jako-takie'', ew. ile jeszcze(i jakich orbów) będę musiał zbierać przy moim raczej ich skromnym dorobku(patrz obrazek)...

20140411011725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

Mam pytanko: zacząłem grać wspólnie z kolegą (...)

Na graniu w grupie bardzo się nie znam, ale jeśli wchodzicie do miasta przez Waypoint, to trzymaj wciśnięty Ctrl podczas klikania na miasto. Wtedy pojawią się otwarte aktualnie instancje wraz z listą przebywających w nich graczach. Jak przez ten sam portal wchodzicie, to chyba powinniście trafiać do tej samej instancji. Poza tym warto pamiętać o Ctrl + left click, bo to bardzo przydatne do farmienia lokacji jest. :P

Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

A i kumplowi wypadł jakiś orb mu nieprzydatny, chciał mi oddać i wyskoczyło, że nie może
go oddać aż osiągnie 25 poziom o.O O co biega?

Brzmi jak jakieś zabezpieczenie przed botami/nieuczciwymi sprzedawcami, czy czymś w tym stylu. Wejdźcie do jakiejś lokacji "nie-miastowej" i zobacz, czy on może upuścić ten orb na ziemię i wtedy go sobie weźmiesz.

Dnia 11.04.2014 o 00:47, Outlander-pro napisał:

I zacząłem grać Witchem i chcę przyzywać stwory, jak najlepiej rozdawać punkty umiejętności?
Bo jestem całkowicie zagubiony w tym gąszczu, to jednak nie jest proste drzewko umiejętności
jak sobie wyobrażałem.

Ja za dużo summonerem nie grałem, ale wzorowałem się głównie na tym buildzie: http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/479976. Tylko generalnie levelowanie summonerem jest dość średnie, bo zombie szybko padają. Były bardzo fajne momenty - na przykład Vaala na normalu chyba nigdy szybciej nie ubiłem, ale z drugiej strony potworki z dobrym AoE potrafią błyskawicznie ubić wszystkie przywołane istoty i wtedy jest smutno. :P No chyba że grając z kimś jeszcze jest lepiej.

@Nephren-Ka
Jeśli chodzi o kupowanie konkretnych przedmiotów, to przydatną stroną jest http://poe.xyz.is/ - bardzo fajna wyszukiwarka, która przegląda oferty handlowe na oficjalnym forum gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dojściu do 3 aktu na cruel mój maruder ginie raz po raz. Chyba przekombinowałem postać:( A w zasadzie ładowałem tylko w skile na two handed mace i życie oraz armor. A jakiekolwiek obrażenia od elemental mnie rozwalają nie wiem co z tym teraz zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 13:02, Ponury666 napisał:

A jakiekolwiek obrażenia od elemental mnie rozwalają nie wiem co z tym teraz zrobić:(


Kupić itemy z ele resistami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:

Na graniu w grupie bardzo się nie znam, ale jeśli wchodzicie do miasta przez Waypoint,
to trzymaj wciśnięty Ctrl podczas klikania na miasto.

Noo szukałem czegoś na wzór dystryktów w pierwszym Guild Wars, ale nie znalazłem - dzięki za info!

Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:

Poza tym warto pamiętać o Ctrl +
left click, bo to bardzo przydatne do farmienia lokacji jest. :P

W jakim sensie? :D

Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:

Brzmi jak jakieś zabezpieczenie przed botami/nieuczciwymi sprzedawcami, czy czymś w tym
stylu. Wejdźcie do jakiejś lokacji "nie-miastowej" i zobacz, czy on może upuścić ten
orb na ziemię i wtedy go sobie weźmiesz.

Niestety może go upuścić, ale ja już podnieść go nie mogę. Jest to orb (zapomniałem nazwy) nadający chyba nowy slot na gem. Najwidoczniej z jakiegoś powodu jest nałożony taki limit, ale to trochę dziwne o.O

Nephren-Ka i matiz123 - dzięki za odpowiedzi i buildy dla summonera :) Obadam sobie. Ale szalone jest to drzewko pasywów, naprawdę :D

Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:

Tylko generalnie levelowanie summonerem jest dość średnie,... No chyba że grając z kimś jeszcze jest lepiej.

No jak na razie sam początek jest bardzo sympatyczny - kumpel tankuje Marauderem razem z moimi zombie, na naparzam z drugiej linii zaklęciami AoE i jest git.

Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 16:17, Outlander-pro napisał:

> Poza tym warto pamiętać o Ctrl +
> left click, bo to bardzo przydatne do farmienia lokacji jest. :P
W jakim sensie? :D


Wybierasz wtedy nową instancję i nie musisz czekać aż się stara zrestartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 11:16, matiz123 napisał:

Jeśli chodzi o kupowanie konkretnych przedmiotów, to przydatną stroną jest http://poe.xyz.is/
- bardzo fajna wyszukiwarka, która przegląda oferty handlowe na oficjalnym forum gry.


Fakt, całkiem fajne o ile wie co się chce kupić.xD

Ogółem dziś znalazłem zbroję(białą) która w miarę dobre miejsca posiadała(całe 5) i po połączeniu ich miałem chytry plan ją ulepszyć, a potem zamienić w jakiś żółty item. Plan skończył się na tym, że użyłem wszystkie orbs of fusing jakie miałem(prawie 60) i ani razu nie dostałem 5 połączeń. Już drugi raz to przerabiam, i lekko mnie to demotywuje, że aż zastanawiam się, czy w ogóle da się zrobić coś takiego.>:<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trać fusingów,łatwiej Ci będzie kupić 5L niz go zrobić,nie wiem który masz level ale nie opłaca się robic 5L w itemie 5 slotowym(szukaj 6 slota).Ponadto sprawdz jaki ma item level ten armor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 10:12, stg_Olo napisał:

Nie trać fusingów,łatwiej Ci będzie kupić 5L niz go zrobić,nie wiem który masz level
ale nie opłaca się robic 5L w itemie 5 slotowym(szukaj 6 slota).Ponadto sprawdz jaki
ma item level ten armor.


67 poziom, biegam sobie po drugim akcie na merciless. Item sam w sobie na pewno jest żałosny, i na pewno 6 slotowy byłby lepszy. Z tym że taki z 6 slotami to widziałem może z 10 razy. A chciałem sobie przerobić, żeby mieć coś trochę podobnego do dobrej kombinacji skilli dla moich zombie(póki co opiera się to na 4, chciałem ten jeden sobie więcej dodać, posiadanie 6 połączonych socketów z odpowiednimi kolorami to już w ogóle coś jakby wygrać 6 w totka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 13:46, Nephren-Ka napisał:

67 poziom, biegam sobie po drugim akcie na merciless. Item sam w sobie na pewno jest
żałosny, i na pewno 6 slotowy byłby lepszy. Z tym że taki z 6 slotami to widziałem może
z 10 razy. A chciałem sobie przerobić, żeby mieć coś trochę podobnego do dobrej kombinacji
skilli dla moich zombie(póki co opiera się to na 4, chciałem ten jeden sobie więcej dodać,
posiadanie 6 połączonych socketów z odpowiednimi kolorami to już w ogóle coś jakby wygrać
6 w totka).

Znalezienie dobrego chest piece pasującego do klasy i majacego akurat 6S to też loteria.
Na pocieszenie powiem że też to już przerabiałem. Jeżeli nie chcesz kupować to możesz następnym razem jak już nazbierasz dużo orbów zrobić najpierw 6S (jewellers orb), a dopiero potem 5L (fusing). Szanse są większe na 5L wtedy, a i jewsy są tańsze od fusów. Poza tym istnieje znikoma szansa na 6L przed 5L, ale mi sie to nigdy nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu zalogowalem sie na troche, aby sprawdzic jak gra sie po ostatnim patchu. W corrupted area w lunaris merc gra mi zaczęła zwalniać do kilku (?) fpsów, zaczęły się pojawiać descynce, aż oczywiście z niczego zginąłem. Ktoś też tak ma?

@matiz123- faktycznie świetny wątek, thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 21:46, Farimato napisał:

jak PoE się teraz prezentuje? Gracie jeszcze?

Prezentuje się jak zwykle doskonale. :P Ja, po wielu straconych bohaterach w Invasion, skusiłem się parę tygodni temu na ligę Ambush. I mnie niesamowicie wciągnęło, czego się nie spodziewałem, bo po przerzuceniu się na HC w lidze Nemesis jakoś nie mogłem wrócić do SC.
Przy okazji - proponuję się zainteresować dwutygodniowym wiścigiem, który zaczyna się jutro o 22:00. Obowiązują w nim zasady zarówno z Invasion, jak i Ambush. Warto spróbować swoich sił chociażby dlatego, że są fajne nagrody do wygrania - karty graficzne, klawiatury i parę innych rzeczy. No i można też wesprzeć fundację Child''s Play. Więcej informacji tutaj: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/915739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś grał/gra w PoE pod linuxem? Wyszperałem, że przez PlayOnLinux da się uruchomić, ale z szybkością działania to już różnie bywa ponoć. Byłoby fajnie jakby ktoś mógł się wypowiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz post 162 w tym temacie. Generalnie - grałem pod linuksem (wine) ale musiałem zmienić system (W). Obecnie przymierzam się do powrotu na Fedorę i może odpalę PoE znów przez wine :) Pozdrawiam "wolnomyslicielu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować