Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Path of Exile - darmowy, sieciowy klon Diablo

490 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2014 o 15:06, Farimato napisał:

zobacz post 162 w tym temacie. Generalnie - grałem pod linuksem (wine) ale musiałem
zmienić system (W). Obecnie przymierzam się do powrotu na Fedorę i może odpalę PoE znów
przez wine :) Pozdrawiam "wolnomyslicielu".


Ja również z myślą o fedorze :) Z ciekawosci - mocny masz komputer, w szczegolnosci grafę?
Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laptop Dell1500 (3GB RAM, nVidia 8400M GS -128 MB)

Dnia 20.05.2014 o 21:13, rhyz napisał:



btw - jak się nazywa twoja postać w PoE? - może jakoś razem pogramy kiedyś (ja mam na razie duelist 27 lvl, act 2, standard league, Ghidon).
Mam ochotę zacząć shadowem - tak po mału się przymierzam, może do jakiejś innej ligi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 22:39, Farimato napisał:

btw - jak się nazywa twoja postać w PoE? - może jakoś razem pogramy kiedyś (ja mam na
razie duelist 27 lvl, act 2, standard league, Ghidon).
Mam ochotę zacząć shadowem - tak po mału się przymierzam, może do jakiejś innej ligi...



Nie graj standard league. graj Ambush, albo Invasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 22:39, Farimato napisał:

laptop Dell1500 (3GB RAM, nVidia 8400M GS -128 MB)
>

btw - jak się nazywa twoja postać w PoE? - może jakoś razem pogramy kiedyś (ja mam na
razie duelist 27 lvl, act 2, standard league, Ghidon).
Mam ochotę zacząć shadowem - tak po mału się przymierzam, może do jakiejś innej ligi...


Sorry ze dopiero po 2 miechach odpisuje, chwile mnie nie bylo na forum...
PoE mi hula (póki co) na Fedorze20, spod PoL. Miałem lekkie problemy z rozdzielczością, ale udało się naprawić. Skonfigurowałem sobie grę głównie dla sportu, bo nie gram praktycznie już wcale, tak więc już raczej nie piszę się na granie w teamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 11:59, Farimato napisał:

no no no - po wielu tygodniach znów zasiadłem do PoE - w końcu zmęczyłem drugi akt. Akt
trzeci zaskoczył mnie - jest pięknie, duża mapa, jasna (dużo słońca). Super. Gierka ma
potencjał.


Ostatnie lokacje w 3 akcie są najciekawsze ze wszystkich w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 11:59, Farimato napisał:

no no no - po wielu tygodniach znów zasiadłem do PoE - w końcu zmęczyłem drugi akt. Akt
trzeci zaskoczył mnie - jest pięknie, duża mapa, jasna (dużo słońca). Super. Gierka ma
potencjał.


Ma potencjał :)))))))) dobre
popatrz sobie co dodadzą 20 sierpnia :) gra juz od dawna jest TOP ....(nie będę pisał miejsca bo mnie zjedzą hejterzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 11:59, Farimato napisał:

no no no - po wielu tygodniach znów zasiadłem do PoE - w końcu zmęczyłem drugi akt. Akt
trzeci zaskoczył mnie - jest pięknie, duża mapa, jasna (dużo słońca). Super. Gierka ma
potencjał.


Również ostatnio zasiadłem, bo nie mogę już patrzec na to co Blizzard wyprawia w Diablo... Bawię się chyba jeszcze lepiej niż przed dodatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa zawartość na pewno będzie wprowadzała masę dobrego. Czasem jednak zdarza mi się znudzić gierką (przemęczenie ogólne, praca). Czasem trzeba się oderwać od jednego tytułu i wskoczyć w inny. Akurat w PoE moje podejście - gram dla rozrywki, nie spieszę się, gra nie zając, wciąż rozwijana, ma być przecież akt kolejny też dodany w końcu - niech gra się rozwija, a ja swoim tempem będę ją eksplorował. Tak to widzę. Nie lubię speed-race''ów w grach. Wolę czerpać żmudną przyjemność, że tak to nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 20:55, Farimato napisał:

Czyli D3 ok? No ja z racji ceny wybieram PoE, choć i w D3 by się poszarpało (ubiłem króla
szkieletów chyba z 10 razy - wersja starter).


W D3 przyjemność ubijania mobów jest bardzo duża. Ale Blizzard doprowadza do absurdalnej casualizacji tego tytułu. Zabrali już legendarne składniki craftu, w nowy patchu dex będzie dawał armor, a nie szanse na unik x_X Przykładów jest wiele, ale nie będę się tutaj produkował, bo to temat nie o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a, q-mam :)
No w każdym razie PoE daje mi wielką frajdę i radochę - wracam co jakiś czas i jest coraz lepiej, za każdym razem miło zaskakuje mnie nowym dodatkiem, jakimś usprawnieniem itd. Teraz skoczyłem jak już pisałem do Akt 3 i jestem pod wrażeniem rozmachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.2 patch notes: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/998489.
Chyba jeszcze nigdy tak bardzo mi się nie udzielał hype, jak w przypadku Forsaken Masters. Już od jakiegoś czasu z niecierpliwością odliczam godziny do premiery tego mini-dodatku. :D Chyba wszystkie zmiany i nowości mi się podobają, a nowe ligi też się prezentują bardzo fajnie. Poza tym po paru miesiącach walki z technikami Orange udało mi się ich przekonać do naprawy problemów z moim łączem, także (chyba) mam już sprawny internet. Czyli jest idealnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po baaaaardzo długim wahaniu postanowiłem spróbować PoE. I od razu na dzień dobry zonk. Czy naprawdę nie można pozwolić graczom na wybór dowolnego imienia? Czy każde musi być jedyne w swoim rodzaju? Przecież i tak są przypisane do konta, więc nie ma raczej problemu z tym, że pomyli się dwie postaci o imieniu Stefan Młotogłowy :/ Z zegarkiem w ręku przez 4 minuty próbowałem wybrać imię dla mojej postaci, bo co wpisałem, to już było. Ja rozumiem, że dla niektórych jest to detal, ale dla mnie jest to istotna kwestia - chcę się jakoś zżyć z prowadzoną postacią, a to oznacza, że chciałbym móc ją nazwać tak, jak mi się podoba...

Druga kwestia - mam w steamowym Inventory "Ornamental Skull" z letniej wyprzedaży. Myślałem, że automatycznie pojawi się w grze (tak, jak itemki z BattleBlock Theater chociażby), ale nie. Nie ma jej moja postać, nie ma jej w skrzynce. Ktoś wie, co zrobić, by móc z niej skorzystać? Na przedmiocie jest instrukcja "Right-click this item then left-click a head slot item to apply it." i super, tylko najpierw powinna chyba być w Inventory postaci, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj klawisza M - on otwiera zakładkę z posiadanymi przez Ciebie mikrotransakcjami, do których steamowa czaszka się zalicza. A z imionami niestety już tak jest.
Taka rada na początek - nie graj w lidze Standard, tylko wybierz Rampage. Albo Beyond, jeśli wolisz Hardcore, ale tego nie polecam na początek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jeśli PoE zrobiło na Tobie dobre wrażenie i zamierzasz spędzić z grą więcej czasu, to teraz jest doskonała okazja do zakupu dodatkowego miejsca w skrzynce, którego na początku przesadnie dużo nie ma. :P Aktualnie trwa (i będzie trwać jeszcze przez kilkanaście godzin) promocja - zestaw sześciu stron w skrzynce jest tańszy o 26%. Wydaje mi się, że można użyć do zakupu steamowego portfela, chociaż głowy nie daję, bo nigdy tego nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 16:15, matiz123 napisał:

I jeszcze jedno - jeśli PoE zrobiło na Tobie dobre wrażenie i zamierzasz spędzić z grą
więcej czasu, to teraz jest doskonała okazja do zakupu dodatkowego miejsca w skrzynce


Gra zrobiła dość pozytywne wrażenie. Ok, nie jest to pierwsze Diablo, nie jest to Sacred (choć trochę mi ten tytuł przypomina), ale jest całkiem nieźle. Wprawdzie początkowo przytłoczyło mnie drzewko umiejętności, ale jakoś sobie radzę. Mam 25 poziom, gram Shadowem i na razie idę w claws. Zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Natomiast raczej nie będę nic kupował. Przynajmniej nie w tym momencie. Może w końcu się skuszę i kupię trochę punktów, ale na razie zobaczę, jak będzie dalej bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie już parę dni (dość intensywnie, bo trochę wolnego czasu miałem) i choć nadal PoE mi się bardzo podoba, to widzę, że cierpi na syndrom Diablo 3 - loot jest tragiczny, wypada sam badziew (od około 10 poziomów biegam z tą samą bronią, bo po prostu na nic lepszego nie trafiłem), przedmioty unikatowe (odpowiednik Legendarnych) są po prostu śmieszne i nikt nie myśli o czymś takim, jak skalowanie. Właśnie wypadły mi unikatowe rękawwice Sadima''s Touch. Super. Tyle tylko, że one wymagają poziomu 11 (i mają odpowiednio dopasowane statsy), natomiast moja postać jest na 42 poziomie... Czy naprawdę od czasu Sacred nikt nie pomyślał o tym, by loot był odpowiednio skalowany? :( Od D3 uciekłem (do czasu Loot 2.0) właśnie przez tragiczny system lootu. Mam nadzieję, że to samo nie spotka PoE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 17:34, Ring5 napisał:

(od około 10 poziomów biegam z tą samą bronią, bo po prostu na nic lepszego nie trafiłem)

Tutaj wkracza do akcji crafting. Jeśli o bronie chodzi, to niesamowicie przydatny jest przepis: broń (zwykła "biała" kupiona u vendora, najlepiej jak najbardziej zbliżona do poziomu Twojej postaci, żeby miała możliwie wysokie bazowe obrażenia) + Blacksmith''s Whetstone (to cuś, co zwiększa Quality broni) + Rustic Sash. Wychodzi z tego magiczna broń z jedną właściwością - Increased Physical Damage. Wartość procentowa cechy zależy od jakości paska - rzadkie (Rare) mogą chyba dać do 90%. I już z tak zrobiona broń powinna dać niezłego kopa. Możesz jeszcze potem użyć Orb of Augmentation - nie są one wiele warte, a przy odrobinie szczęścia wpadnie jakaś fajna statystyka. Albo skorzystać z dodanych w tym dodatku Mistrzów i za ich pomocą dodać tę drugą statystykę do broni - pewnie najlepsze będzie flat Physical Damage (w sensie, że takie z przedziałem, na przykład 10-20). Przy czym z Mistrzami bym nie szalał, bo ulepszenia u nich zwykle trochę kosztują.

Natomiast unikaty są... różne. Część jest bardzo słaba, inne są w miarę ok, niektóre są bardzo dobre, ale mają jedne cechę negatywną, a jeszcze inne są "build enabling", czyli można na nich oprzeć całą postać. Ja nie widzę nic złego w tym, że się nie skalują - po prostu trzeba się przyzwyczaić do tego, że jak jakiś unikat wypadnie, to nie warto od razu szaleć z radości. :P W PoE nie ma wielu unikatów "best in sort", przedmioty Rare potrafią być lepsze od większości z nich. One charakteryzują się tym, że mają w sobie coś... unikatowego. Przepraszam za słaby żart. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować