Zaloguj się, aby obserwować  
Obee

Film w świecie "Warcraft" - oficjalna zapowiedź!

20 postów w tym temacie

"Albo okaże się, że to wszystko jedna wielka plotka. Oficjalne informacje - przybywajcie!" - piszą w newsie z 9 maja redaktorzy gram.pl. Tymczasem nikt jeszcze nie napisał, że świeżutkie "oficjalne informacje" kwitną sobie na stronie Blizzard (www.blizzard.com) :D Według nich Blizzard wraz z Legendary Pictures (którzy współpracują także z Warner Bros) wkrótce rozpoczną pracę nad pełnometrażowym, kinowym filmem osadzonym w świecie gry Warcraft :) W materiale nie pisze zbyt wiele, ale przynajmenij mamy jakieś oficjalne info ;)

http://www.blizzard.com/press/060509.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 08:07, demrenfaris napisał:

Mam tylko nadzieje ze nie bedzie to kolejne "dzielo" pokroju filmow Uwe Bolla :)


Hehe :)

Szanowny wać pan Uwe jest naprawdę mocno kopnięty - tak samo jak pokopał "growe" filmy...

Mam nadzieję, że ten film o Warcrafcie będzie chociaż na poziomie filmików z Diablo II i Warcrafta III - to dopiero jest kino :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2007 o 08:09, Naymar napisał:

Mam nadzieję, że ten film o Warcrafcie będzie chociaż na poziomie filmików z Diablo II i Warcrafta
III - to dopiero jest kino :D

Niom, te intro z Diablo jest diablo dobre ;) Kandydowac do Oskara mogloby ;) A WoW tez ma niezgorsze ;P Blizzard pod tym wzgledem rzadzi.Tylko czekac na ten film ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro swoją drogą, a pełnometrażówka swoją...

Wydaje mi się, że nikt jeszcze nie zwrócił uwagi na jeden czynnik (no, felieton na zbliżony temat pisał dawno temu Piotr Pieńkowski w ś.p. "ŚGK") - gry z reguły nie nadają się do ekranizacji, ani nawet adaptacji. Spójrzcie na przykład WoW - na czym miałaby polegać fabuła filmu opartego na tej grze? Kilku bohaterów penetruje podziemia? Leveluje się?

Z kolei stworzenie "zwykłego" filmu osadzonego w świecie Warcrafta zostałoby natychmiast potępione przez fanów - bo przecież "żadnego związku z grą", albo "przecież gryfy mają pióra innego koloru", albo wreszcie " w trakcie handlu się nie rozmawia".

Trochę to chaotycznie wygląda, ale i ja się czasem męczę, a późno już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze (jeżeli chodzi o taki typ: książka-film-gra) to książka była pierwsza, potem film i na końcu często nie udana gra. Nie wiem, czy pomysł na ekranizację gier jest dobry, może się okazać, że będzie miał więcej przeciwników.
Jak tak dalej pójdzie to książki zaczną wydawać o grach (nie poradniki). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 08:09, Naymar napisał:

> Mam tylko nadzieje ze nie bedzie to kolejne "dzielo" pokroju filmow Uwe Bolla :)

Hehe :)

Szanowny wać pan Uwe jest naprawdę mocno kopnięty - tak samo jak pokopał "growe" filmy...

Mam nadzieję, że ten film o Warcrafcie będzie chociaż na poziomie filmików z Diablo II i Warcrafta
III - to dopiero jest kino :D


A wg. mnie na Oscary zasługują 3 wstępniaki do gier. A mianowicie: Mark od Chaos, Dawn of War i Rise of Legends :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, były i inne kolejności. Choćby wspomniany "Warcraft" - najpierw gra, potem książki, a teraz mówi się o filmie.

Bywa też i tak, że najpierw jest film, potem książka, a na koniec gra (przykładu teraz nie pomnę, wybacz).

No i właśnie - książki o grach. "Warcraft" właśnie, a także "Starcraft" i "Diablo" (czyżby Blizzard tak miał?). Nie zapominajmy też, że światy gier RPG i figurkowców - "Forgotten Realms" czy "Warhammer" też najpierw były "growe" - wprawdzie bez prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 22:51, DJ Danielus napisał:

Zawsze (jeżeli chodzi o taki typ: książka-film-gra) to książka była pierwsza, potem film i
na końcu często nie udana gra. Nie wiem, czy pomysł na ekranizację gier jest dobry, może się
okazać, że będzie miał więcej przeciwników.
Jak tak dalej pójdzie to książki zaczną wydawać o grach (nie poradniki). :)

Nioo zazwyczaj tak było, ale teraz pewnie będzie tak = gra ->film->książka (w co już wątpię:P)

Na samej fabule świata Warcrafta (Warcraft''a !!! Nie WoW''a!) da się stworzyć naprawdę niesamowity film, nie każdy raczej widzi potencjał fabularny w tym. Jednak, żeby przedstawić tę "fajniejszą" część fabuły i żeby wszystko było super cacy trzeba byłoby stworzyć nawet aż 2 , a nawet 3 filmy :/
Bo naprawdę jest co opowiadać tam, a sama fabuła, jak ktoś nawet choć trochę gustuje w fantasy to przyzna, że jest bardzo dobra (legendarny jest Władca Pierścieni - dla porównania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 22:56, dudi1212 napisał:


A wg. mnie na Oscary zasługują 3 wstępniaki do gier. A mianowicie: Mark od Chaos, Dawn of War
i Rise of Legends :D


Intro do DoW rzeczywiście jest świetne. Do "Mark of Chaos" już mniej, choć też niezłe.

Ja dorzuciłbym też briefingi i przerywniki z serii "Command & Conquer" (najlepsze chyba w "Red Alert 2"). Nie za jakość (która jest słabiutka), ale za... No, za to "coś", co powoduje, że mogę je oglądać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego chcecie od Bolla :P On specjalnie (chyba) tych filmów nie psuje :P A słyszałem, że przeżywa załamanie umysłowe, bo mu Postal wyszedł dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest już temat o filmach na podstawie światów/gier Blizzarda.
Po drugie - są nowsze wieści na ten temat:
http://www.film.gildia.pl/news/2007/08/warcraft-details
Po trzecie - z paru oficjalnych informacji wynika, że film nie będzie robiony na podstawie fabuły z Warcraft 3 i World of Warcraft, ale czas i miejsce akcji ma być gdzieś pomiędzy historiami z obu gier - jak dla mnie to powstanie film w stylu Eragon, 300 albo Narnia - czyli niezbyt ciekawie. Władcy nie ma szans pobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 13:47, Galadin napisał:

Po pierwsze jest już temat o filmach na podstawie światów/gier Blizzarda.
Po drugie - są nowsze wieści na ten temat:
http://www.film.gildia.pl/news/2007/08/warcraft-details
Po trzecie - z paru oficjalnych informacji wynika, że film nie będzie robiony na podstawie
fabuły z Warcraft 3 i World of Warcraft, ale czas i miejsce akcji ma być gdzieś pomiędzy historiami
z obu gier - jak dla mnie to powstanie film w stylu Eragon, 300 albo Narnia - czyli niezbyt
ciekawie. Władcy nie ma szans pobić.


A ja sobie dam uciac kawalek gumy od buta ze czytalem(nie pamietam gdzie to bylo) ze WarCraft: The Film bedzie tworzony w calosci przez ko0mputery. Wiec na pewno nie bedzie to cos w stylu tego co napisales. A Wladce tak czy siak pobije:P. Z wiadomych wzgledow, za duzo jest fanow tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 13:51, goomis74 napisał:

A ja sobie dam uciac kawalek gumy od buta ze czytalem(nie pamietam gdzie to bylo) ze WarCraft:
The Film bedzie tworzony w calosci przez ko0mputery. Wiec na pewno nie bedzie to cos w stylu
tego co napisales. A Wladce tak czy siak pobije:P. Z wiadomych wzgledow, za duzo jest fanow
tej gry.


No to utnij sobie gume. Blizz zawsze wspominal tylko o filmie AKTORSKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 13:51, goomis74 napisał:

A ja sobie dam uciac kawalek gumy od buta ze czytalem(nie pamietam gdzie to bylo) ze WarCraft:
The Film bedzie tworzony w calosci przez ko0mputery. Wiec na pewno nie bedzie to cos w stylu
tego co napisales. A Wladce tak czy siak pobije:P. Z wiadomych wzgledow, za duzo jest fanow
tej gry.


Czytaj tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=15121

Władcy nie pobije klimatem na pewno. Zresztą więcej jest fanów Tolkiena niż WarCrafta. A ten film żeby pobić Władcę musiałby trwać dłużej niż te 2 godziny i być co najmniej tak dobry, żeby opłacało się im sequel robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować