Zaloguj się, aby obserwować  
syriusz_b

Magazyn Komputer Świat Gry

566 postów w tym temacie

KŚ GRY kupowałem kiedyś tylko dlatego, że mieli nawet fajne gierki. Teraz- beznadzieja. Oni w ogóle pisać nie umią. Tacy "poważni" są. Teraz to gierki takie, że...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 07:47, syriusz.b napisał:

w KŚgry podoba mi sie ich styl oceniania,


Kiedys to kupowałem jak były fajne gierki
np. Simon the Sorcerer 2

a system oceniania to mają tragiczny,
jak ostatnio to widziałem to były jakieś gwiazdki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak w CDA crashday dostał chyba 8 a w ksgry 2 na 5 sami wiecie jaka to "super" gra


ps. i czasami mi sie wydaje że CDA jest troche przekupione tak jak powyższy przykład sporo kiebskich gier dostaje u nich dobre oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem KŚG, ale w prównaniu do CD-A ma mało stron, marne pełne wersje itp. Nie podoba mi się też sytem oceniania "X/5"... Jednak "X/10" w CD-a to jest to. Recenzja też ma dosyć marne. I gdyby jeszcze jakieś normalne te recenzje, a nie jaranie się "Barbie"... :/ Tak samo kiedyś "Codename: Panzers" dostało ocenę "bardzo dobre" a w recenzji niedawnej (marnej) reedycji gry tylko 3/5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

click podobnie ocenia do CDA a ksgry do play

ale jakoś play i ksgry wydają mi się bardziej niezależne i bezstronne a terz czasami mają fajne choć mało znane gry w które przyjemnie sie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czytam KŚG regularnie. Gazetka bardzo mi się podoba. Recenzje są niezłe, nie wiem czego się czepiacie, gierki czasami też. No i jeszcze nie przepdam za brutalnymi grami, a GRY zwracają na to uwagę (a taki CDA uważa to za wielką zaletę). No i jeszcze jest tani ;)

Nie oznacza to, że nie mam im nic do zarzucenia. Wręcz przeciwnie, czytając to tyle czasu, zauważam wady taki jak niekonsewencja w ocenianiu - w aktualnym numerze Ghotic 2 otrzymał 2/5 (kiepska, chociaż mogłoby być gorzej), podczas gdy parę miesięcy temu dostało 4/5 (bardzo dobra, ale nieidealna; osobiście zgadzam się z najnowszą oceną). Podobnie teraz piszą, że Worms 3D to hała, a w dniu premiery uznali za jedną z lepszych gier na rynku. Cóż, gra mogła się zestarzeć. Ale NWN było przesadą - parę miesięcy temu dostalo 5/5 (jedna z najlepszych gier), podczas gdy w dniu premiery otrzymało 3/6 (była od tamtego czasu reforma w ocenianiu). Podobnie w wypadku Jedi Academy grafgika była słaba, a opstatnio okazała się wspaniała. Zapewne to przez to, że różni redaktorzy pisali recenzje, ale mogliby ustalić jedną ocenę redakcji. Tym bardziej, że nie podpisują się redaktorzy pod tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przodownikiem Jupi!!! A jeśli chodzi o temat KŚG nie wiem czego ludzie nie lubią tej gazety, tez zawiodłem się kilka razy na niej ale nadal ja kupuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 12:36, Mik Nik napisał:

click podobnie ocenia do CDA a ksgry do play


Z tym się nie zgodze:

Moge podać bez przeszkód dwa przykłady: Stolen i Mistrzostwa Świata Fifa 2006. Stolen dostał w Clicku chyba ocene 4/6 a w CD-A zaledwie 3/10. Mistrzostwa Świata z kolei dostały w Clicku -3/6 a w CD-A 7/10.
Poza tym ocena gry zależy w zasadzie tylko od recenzenta, więc to że dane czasopismo wydaje jeden wydawca nie ma żadnego znaczenia.

Dnia 13.05.2006 o 12:36, Mik Nik napisał:

ale jakoś play i ksgry wydają mi się bardziej niezależne i bezstronne a terz czasami mają fajne
choć mało znane gry w które przyjemnie sie gra


Hmmm...bardziej niezależne?? Ja przez to rozumiem że same sie utrzymują a więc nie zawierają reklam itp. Powiesz że reklam jest bardzo mało w porównaniu do CD-A czy Clicka?? CD-A ma ponad 140 stron - trzeba jakoś czasopismo utrzymać.
KŚG nie posiada tej renomy co CD-A i nie może sobie pozwolić na tyle co CD-A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać:
Jedyny plus dla KŚG należy się za to że wszystkie pełne wersje mają po polsku, no ale jakie są te pełne wersje to każdy wie...
Moim zdaniem najlepszymi grami które ukazały się w KŚG były dwie części gry Emergency - wie ktoś może czy będzie 3 część tej gry w KŚG ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 11:15, Markus89 napisał:

KŚG nie posiada tej renomy co CD-A i nie może sobie pozwolić na tyle co CD-A



tylko że KŚG jest tylko cześcia komputer swiata. takie CDA wydaje tylko 1 gazete na miesiąc a KS? ile tego masz co miesiąc: 2 razy KS, raz KSG, KS film, ks expert, niezbędnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 11:26, janusz82 napisał:

tylko że KŚG jest tylko cześcia komputer swiata.

Nieprawda. Jest od tego samego wydawcy (Axel Springera, który notabene wydaje także Playa), ale redaktorzy są zupełnie inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 13:56, lampak napisał:

> tylko że KŚG jest tylko cześcia komputer swiata.
Nieprawda. Jest od tego samego wydawcy (Axel Springera, który notabene wydaje także Playa),
ale redaktorzy są zupełnie inni.



sama firma "komputer swiat" jest jedna która wydaje poszczególne gazety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2006 o 14:03, janusz82 napisał:

sama firma "komputer swiat" jest jedna która wydaje poszczególne gazety


wiem rze czepiam się detali ale "komputer swiat" nie jest firmą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było to bardzo dobre pismo, ale to ciągłe unowocześnianie źle im zrobiło. Kiedy zobaczyłem pierwszy zmieniony numer to pomyślałem " co to za chłam"?. Teraz czytam cd- action. Oni upadają. Jako jedyni nie pomyśleli też o dvd. Teraz to pismo jest chyba tylkoi dla początkujacych graczy ze słabymi kompami. Ale nadal bardzo lubię tego gościa , co teraz jest m.in w Review Territory i ściągawki apollo na Hyperze. Ma gość styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak nie jest... Zobaczmy co piszą w CDA lub CLick-u, jesli ktos napisze jakiś list do tych 2 gazet nie dostanie niegdy pożądnej odpowiedzi, zawsze z tej osoby śmieją, a w KŚG zawsze tak bylo, że odpowiadająjak tylko mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 19:49, Mik Nik napisał:


> sama firma "komputer swiat" jest jedna która wydaje poszczególne gazety

wiem rze czepiam się detali ale "komputer swiat" nie jest firmą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



rzeczywiście czepiasz sie szczegółów.:)
przecież wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM cd-a FAJNE GRY POJAWIAJĄ SIĘ RZADKO A W KSG PRAWIE CAŁY CZAS RACJA MOŻE NIE SĄ ZNANE ALE FAJNIE SIE W NIE GRA W CDA SĄ STARE HITY KTÓRE WIĘKSZOŚĆ LUDZI OD DAWNA MA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować