Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III: Demon Hunter w akcji; tryb Inferno będzie naprawdę trudny

61 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2012 o 14:38, Hartus napisał:

Co do bety to zamiast mnie przekonać do zakupu w moim przypadku jest zupełnie odwrotnie.
To świetna gra, siekanie daje masę frajdy, fabuła jest interesująca tylko, że według
mnie... to nie jest Diablo.
Jako fan serii oczywiście grę kupię (choć raczej zrezygnuje z EK), jednak chyba tylko
po to, aby mieć w co grac do premiery Guild Wars 2. Liczyłem na ten niepowtarzalny diabelski
klimat, tą niepokojącą, przyprawiającą o ciarki muzykę, ale w Diablo III tego nie znalazłem.
Już od publikacji pierwszych screenów miałem złe przeczucia i teraz wiem, że miałem rację.
Jeżeli ktoś patrzy na Diablo głównie pod kątem masowego zabijania potworów to będzie
zachwycony. Rozczarują się za to ci, którzy wypatrują w kontynuacji emocji jakie towarzyszyły
graniu w poprzednie odsłony.


Skoro gra straciła klimat to nie może być kontynuacją takiej wspaniałej gry. Poza tym jak miała nie stracić skoro jest ona bajecznie bajkowa :) Czuć wowem na metr i coś mi się zdaje, że panowie od tego mmo maczali w tym paluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście żałuję że nie zdążyli (powstrzymam się i nie powiem nic złośliwego) wszystkich przerywników zrobić renderowanych, dostaniemy część z nich jako 2D, mam jednak nadzieję że efekt końcowy będzie świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 13:56, marcin-malysza napisał:

/ciach/

Paladyn jak i Nekromanta są "dostępni" w DIII tylko przemodelowani - odpowiednio za takie klasy można podstawić Monka (aury wspomagające drużynę) oraz Witch Doctora (przyzywanie różnych stworzeń + klątwy) - oczywiście nie są to dokładne odpowiedniki, ale sposób ich działania bardzo przypomina wspomniane klasy z dwójki. Zresztą z tego co do tej pory grałem "nowe" klasy są całkiem ciekawe i ja osobiście mam zamiar grać Demon Hunterem, który na chwilę obecną wydaje się być najbardziej wymagającą postacią ze względu na niezbyt silne ataki (choć to na pewno w dużej mierze wynika ze słabego sprzętu - głównie broni) i konieczność atakowania z doskoku, stawiania pułapek i ponownym atakom. Wizard to samograj: bardzo mocny skill podstawowy, a kolejny, który otrzymujemy to wręcz genialne AOE zmiatające większość mobków po jednym strzale... Monk na chwilę obecną IMO jest mocno OP w zwarciu, gdy na dodatek ma mocarne AOE. Witch Doctor mi nie podszedł, a Barba nawet nie ruszam - ta klasa mi się już daaaawno znudziła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 13:29, Valmar napisał:

Ja zacznę rozgrywkę barbem i pewnie właśnie tą postacią będę grał najwięcej. Zresztą
tak samo jak w d2.


Ja też zaczne Barbarzyńcą.Fajną sieczke można nim zrobic;)
A co do narzekań na grafikę to zgadzam się, że nie wygląda zbyt satysfakcjonująco.Znacznie lepiej prezentuje się SC2 który jest o dwa lata starszy, ale w końcu to Blizzard.Myślę, że nie zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 13:31, pepsi napisał:

To samo, choć mam nieodparte wrażenie, że barbarzyńca jest najmniej interesującą postacią.


Skoro barbarzyńca jest najmniej interesującą postacią to dlaczego właśnie nim zamierzasz zacząc rozgrywkę w Diablo III? Co do Demon Huntera to w becie ta postać bardzo mi się podoba i myślę, że w pełnej wersji właśnie DH będzie moją główną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 14:38, Hartus napisał:

Co do bety to zamiast mnie przekonać do zakupu w moim przypadku jest zupełnie odwrotnie.
To świetna gra, siekanie daje masę frajdy, fabuła jest interesująca tylko, że według
mnie... to nie jest Diablo. /.../


Ano właśnie. Gra się świetnie ale w ogóle nie czuć, że to Diablo. ;/ I, do cholery, mówię to ja, fanboj całej serii. Muzyka jest niezła, choć jest daleko w tyle za tym co stworzył Matt Uelmen na potrzeby 1 i 2 części, siekanie potworów jest megasoczyste, ale brakuje tego ''czegoś'' z poprzednich dwóch części, zwłaszcza klimatu. Do dziś pamiętam jakie ciary wywołało u mnie spotkanie z Butcher''em z jedynkli, albo Krwawą Orlicą z dwójki, a tutaj kompletnie nic mnie nie rusza. Taki Path of Exile dużo bardziej przypomina mi Diablo i grało mi się w niego lepiej, a to jest przecież darmowa produkcja...

Trailer postaci IMO przeciętny. Kompletnie nie podoba mi się zamiana many na inne źródła ''mocy'' u każdej z postaci - zwłaszcza u Demon Hunter''a, pomysł z podzieleniem drugiej kuli na pół to porażka i niepotrzebne kombinowanie. Skille z tego co widzę stają się jeszcze bardziej efekciarskie niz w becie, jakoś mnie to nie zachwyca.

@Lordpilot

Grafika i animacje są akurat bardzo ładne (choć ta pierwsza jest przerysowana, zalatuje WarCraft''em), rzeczywiście musiałbyś zagrać w betę. Co do uproszczeń - no niestety, miejscami czułem się jakby Blizzard uważał mnie za półmózga. Gra jest prostsza od poprzednich części i nie mam tu wcale na myśli poziomu trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 16:01, Kajmal napisał:

Ja też zaczne Barbarzyńcą.Fajną sieczke można nim zrobic;)
A co do narzekań na grafikę to zgadzam się, że nie wygląda zbyt satysfakcjonująco.Znacznie
lepiej prezentuje się SC2 który jest o dwa lata starszy, ale w końcu to Blizzard.Myślę,
że nie zawiodą.


Naprawdę... Nazwa firmy już nie ma nic wspólnego z wysoką jakością oferowanych przez nich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę... Nazwa firmy już nie ma nic wspólnego z wysoką jakością oferowanych przez nich gier.

Sad, but true.
Nie widzę pasji, klimatu, powagi i długożywotności w tej grze.
Full uproszczenia, kreska jak z gumisiów i przekombinowane Lore.
Proces tworzenia tej gry jest po prostu smieszny i zajeżdża straszną amatorką.

Jedynie fizyka i interfejs to genialna robota, ale tylko tyle. Gra na 1, góra 2 razy.

Dobrze, że tak dużo osób zrezygnuje z D3 na widok grafiki i tego niby "braku mroku" Będzie mniej niedzielniaków i narzekaczy na serwerach i będzie można spokojnie pograć.

Grafa w tej grze (pomimo beznadziejnego stylu) jest całkiem w porządku. Pół biedy. Ludzie rezygnujący z DIII (o ile tacy są, bo większość ciągle wierzy że to ten sam Blizz) robią to z innych, ważniejszych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 16:44, Artmaster88 napisał:

Ludzie
rezygnujący z DIII (o ile tacy są, bo większość ciągle wierzy że to ten sam Blizz) robią
to z innych, ważniejszych powodów.

Tak, wiem, ale naprawdę, Ksiądz Natanek tylko żartował, on sam ma preordera na kolekcjonerkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 13:34, Lordpilot napisał:

Ależ to kiepściutko wygląda :/ Nawet nie chodzi mi o grafikę (choć gdzie te czasy kiedy
przy pierwszym Diablo zbierałem szczęke z podłogi ?)


Nadal próbujesz wmówić ludziom że grafika Diablo1 powala w starciu z choćby Quake .

Dnia 03.04.2012 o 13:34, Lordpilot napisał:

Ano właśnie. Gra się świetnie ale w ogóle nie czuć, że to Diablo. ;/ I, do cholery, mówię
to ja, fanboj całej serii. Muzyka jest niezła, choć jest daleko w tyle za tym co stworzył
Matt Uelmen na potrzeby 1 i 2 części, siekanie potworów jest megasoczyste, ale brakuje
tego 'czegoś' z poprzednich dwóch części, zwłaszcza klimatu. Do dziś pamiętam jakie
ciary wywołało u mnie spotkanie z Butcher'em z jedynkli, albo Krwawą Orlicą z dwójki,
a tutaj kompletnie nic mnie nie rusza. Taki Path of Exile dużo bardziej przypomina mi
Diablo i grało mi się w niego lepiej, a to jest przecież darmowa produkcja...


Akurat Krwawa Orlica nie robiła żadnego wrażenia a już na pewno nie porównywalnego z Butcher'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pewnie zmiany jak usunięcie rozdzielania punktów na statystyki i umiejętności to dobry pomysł. Trudno tu mówić o uproszczeniu, bo swoboda i tak była znikoma na zasadzie: albo rozdasz je według sprawdzonych sposób albo stworzysz własną hybrydę, która będzie do niczego na wyższych poziomach trudności.

Dziwią mnie narzekania na grafikę. Już w Diablo 2 mieliśmy otwarte lokacje (często tak samo kolorowe). Zresztą z tego co widzę to większość kolorów jest odpowiednio stonowana. Poza tym czy całe to napinanie nie jest trochę dziecinne? Nie cały świat musi się składać z przyciemnionych lochów a z tego co widziałem to i tego typu miejsc też nie zabraknie. Trzeba też zrozumieć prawa rynku - mało kogo dzisiaj poza dość wąską grupą fanów starszych RPG zainteresowałaby gra składająca się z niemal samych ciemno-szarych podziemi.

Jeśli chodzi o klasy to Demon Hunter do mnie szczególnie nie przemawia. Wygląda na miks łotrzycy, zabójczyni i amazonki (preferowałbym też zwykłą kuszę zamiast dwóch małych). Moją klasą na pewno będzie Witch Doctor, ponieważ jego umiejętności wydają się najciekawsze (niektóre bazujące na tych nekromanty) oraz posłuży jako niebezpośrednia kontynuacja mojej klasy z WoW (szaman).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w D2 to zawsze necromantą grałem. Szkoda tylko ,że go teraz niema ,ale doktorek się nieźle zapowiada, więc już mam swoją postać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a propo edycji koleckjonerskiej diablo 3 , kiedy można zamówic pre-order, od dłuższego czasu nie można (jedynie edycje standardową). Można sie spodziwac kolekcjonerki jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:24, kosaqz napisał:

Ciekawe jak na kims może robić wrażenie orlica, a to już nie...
http://www.youtube.com/watch?v=fI-WvgNOCls


No, jeżeli na kimś robi wrażenie efekciarstwo to i może nad tym fapować. Brakuje tu grozy, a ta epicka muzyka klimatu nie tworzy. W becie nie było tego stwora, był tylko Skeleton King i jako pierwszy boss był roczarowujący. Nie to co "AAAH, FRESH MEAT" Butcher''a, albo "Moja armia cię zniszczy" Krwawej Orlicy właśnie, jedna linijka tekstu a takie wrażenia zapewniała i to prawie że na samym początku gry. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LordPilot - po twoich wypowiedziać widać, ze w bete nie grałęś - ja też tak podchodziłęm do sprawy - zagrałem i nie mogę się doczekać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:45, Niflheim napisał:

No, jeżeli na kimś robi wrażenie efekciarstwo to i może nad tym fapować. Brakuje tu grozy,
a ta epicka muzyka klimatu nie tworzy. W becie nie było tego stwora, był tylko Skeleton
King i jako pierwszy boss był roczarowujący. Nie to co "AAAH, FRESH MEAT" Butcher''a,
albo "Moja armia cię zniszczy" Krwawej Orlicy właśnie, jedna linijka tekstu a takie wrażenia
zapewniała i to prawie że na samym początku gry. :3


Ten potworek z pierwszych gameplay to nawet nie był jeden z głównych bossów tylko jakiś poboczny przeciwnik i nie wiem na kim może robić wrażenie taka standardowa scena. Jeśli chodzi o króla szkieletów to te jego "nigdy mnie nie pokonasz" brzmi raczej zabawnie niż mroczno. W przypadku Butcher''a to się zgadze jego tekst robiło wrażenie ale krwawa orlica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:42, rejter napisał:

Hmm a propo edycji koleckjonerskiej diablo 3 , kiedy można zamówic pre-order, od dłuższego
czasu nie można (jedynie edycje standardową). Można sie spodziwac kolekcjonerki jeszcze
?

Na razie nie można, limit wyczerpany, sklepy się zabezpieczają. Poczekaj trochę, może jeszcze się pojawią (ludzie rezygnują i takie tam...BTW trzeba być szybkim w przypadku kolekcjonerki takich gier jak Diablo 3 :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować