Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kup Guild Wars 2 przed premierą - ciesz się weekendowymi betatestami i wejdź wcześniej do gry

559 postów w tym temacie

Cena ja kz kosmosu :) rozumiem ze tworcy musza na czymsc zarobic no ale bez przesady chociaz w innych krajach 60$ to nie duzo dla nich no ale przy Polskich zarobkach niestety 200 zl to przesada ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 11:13, davis87 napisał:

kurde, czyli nie bedzie po polsku tak jak pierwsza czesc?


Jak dla mnie nie powinno być polskiej wersji językowej. Chyba że będą polskie napisy w stawkach filmowych. Pora nauczyć się angielskiego bo bez tego ani rusz w większości gier. Skoro mozna było w Guild Wars grać po angielsku i dawać sobie radę (do czasu polonizacji) to w Guild Wars 2 też damy radę. Niestety są tacy ludzie co nawet jeśli maja grę po polsku potrafią zadawać głupie pytania typu "Co zrobić w danym quest" mimo iz mają wszystko napisane czarne na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 12:11, sharkien napisał:

Minął ledwie jeden dzień i gra już niedostępna? To chyba jakiś żart:/

przeczytaj pierwsze zdanie tego newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 12:11, sharkien napisał:

Minął ledwie jeden dzień i gra już niedostępna? To chyba jakiś żart:/


Eeeeeee? Minął dzień od czego? Przecież gra będzie dostępna dopiero od 10 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. mam nadzieje ze ceny pre-orderow beda lepsze!
A te ceny to dla wielkich fanow ktorzy chca grac w bete i 3 dni przed premiera =]
Chcialbym miec EK GW2 ale nie za 500zl! To jest lekkie przegiecie..
A nie zalezy mi na dodatkach tylko figurce!
Wiec mysle ze EK pre order bedzie dostepny i w dobrej cenie :)
np. 300-350zl jak D3 EK.
Jesli chodzi o ceny wysylek x2 to dla mnie rowniez jest to dziwne!
Wole poczekac na pre-order a jesli z tym pre-orderem bedzie tak samo to zamowie gre w dniu premiery lub po!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja rezygnuję z pre-purchase. Poczekam aż gra wyjdzie w normalny sposób i kupię w MM trochę taniej. Kilka dni czekania po premierze mnie nie zbawi a przynajmniej uniknę początkowego chaosu.

I wcale sie nie dziwię zaskoczeniu wielu graczy odnośnie ceny. Tak sie tu trąbiło, że CDP negocjije twardo ceny i w ogóle wydanie gry w Polsce a tu się okazuje, że negocjacje pewnie opierały się na dwóch mailach:
CDP: Mozemy wydać grę taniej?
ANet: Nie.
Mnie osobiscie stać na grę, choć na pewno nie jest to wydatek który niezauważalnie uszczupli mój portfel. Wolę zachować zimną krew i poczekać na premierę. Aż tak napalony nie jestem. Zobacze jakie będą ceny w Empikach i innych MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena może jest duża ale jeszcze w granicach rozsądku w porównaniu dościągania jej z zagranicy. Za granicą takie ceny to normalna żecz a polacy nie są dfo tego przyzwyczajeni i wródce wszystkie gry zaczą byhć w podobnej cenie.
Jest szansa na tańszą gre ( pewien portal fanowski ogłosił że będzie kupował bezpośrednio od AN ) ale wądpiliwe jest by uzyskali niŻszą cen niz pare złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak kolega wyzej napisal. Faktycznie 200pln to sporo, ale na MMO bez abonamentu chyba juz nie.
Ja tak czy siak poczekam do premiery i na pierwsze recenzje. Ale po cichu licze na ta gre, jesli okaze sie tak dobra jak zapowiadaja tworcy to chyba WoW pojdzie w odstawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 19:43, TigerXP napisał:

Dokladnie tak jak kolega wyzej napisal. Faktycznie 200pln to sporo, ale na MMO bez abonamentu
chyba juz nie.
Ja tak czy siak poczekam do premiery i na pierwsze recenzje. Ale po cichu licze na ta
gre, jesli okaze sie tak dobra jak zapowiadaja tworcy to chyba WoW pojdzie w odstawke.

Bez abonamentu, ale z IS. No i co za różnica czy jest abo, czy go nie ma dla kogoś, kto pogra miesiąc? Skończy grę i będzie czekał do następnego dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 19:47, karghoul napisał:

Bez abonamentu, ale z IS. No i co za różnica czy jest abo, czy go nie ma dla kogoś, kto
pogra miesiąc? Skończy grę i będzie czekał do następnego dodatku?


Taka, ze moze wrocic w kazdej chwili i nie musi placic abo. lol

PS. a z tym is to tez bym uwazal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja, że nie ma abonamentu jest bez sensu, szczególnie biorąc pod uwagę co oferują nowsze pozycje MMO, choćby Aion ostatnio F2P.

Owszem, GW2 nie ma abonamentu, ale ma mikrotransakcje oraz będzie wypuszczać dodatki co 6 miesięcy albo ileś. I co, jak będzie pierwszy dodatek za 200 zł to też powiecie, że nie ma abonamentu więc jest spoko?

Eve Online ma tylko abonament, nie płacisz za pudełko, nie płacisz za dodatki, da się? da się.

Czekałem na GW2 pięć lat, ale widać poczekam jeszcze dłużej. 200 zł płaci się za gry konsolowe... no nie, nawet kolekcjonerska edycja TERA Online jest tańsza od standardowej GW2 (160 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jest adekwatna do rynku. Gorzej, że kod będzie wysyłany kurierem, co spowoduje zapłatę za dostawę wszystkiego =30zł. Może i wersja podstawowa jest wyższa w Polsce. Jednak wynika to z niskiego kursu walut, który nie jest pewny. Kolekcjonerka w UK kosztuje 129.99 funtów, co w przeliczeniu na złote to 655zł, więc marudzenie odstawcie na bok. Jak ktoś jest przedsiębiorczy to kupi w Polsce i sprzeda dla UK i jeszcze mu się zwróci, bo my mamy za 500zł. Do tego gra wyczepista, a figurka super.
Po któreś tam. Jeśli nie macie kasy na MMO bez abonamentu, a płaciliście za WoWa to gratuluję intelektu.
Nikt nie każe wam gry kupować. Nie porównujcie jej do gier, które przeszły na model F2P, a były płatne. Aion jest w F2P i to gra ArenaNet dla przypomnienia, która była płatna. W F2P została pozbawiona pewnych elementów dla graczy free typu rozwinięty handel etc. Guild Wars zawsze było B2P, a z czegoś trzeba utrzymać te serwery( szczególnie, że Guild Wars ma teraz całkiem otwarty świat, a nie tak jak przedtem instancje).
Ja kupuję kolekcjonerkę i kij wam w nos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SkocznyMroczny
Aion to gra ArenaNet. Zaskoczony? To też gra, która przeszła z modelu P2P i zawiera ograniczenia dotyczące gameplayu.
Każdy dodatek GW to jak całkiem nowa historia, całkiem nowy świat. To nie płatne DLC, które dodaje kilka broni i instancje. Popatrz na pierwsze GW.
Koszty prowadzenie serwerów są wysokie szczególnie, że teraz świat jest całkowicie otwarty, co doprowadza do stanu, gdzie wszystkie muszą być włączone cały czas.
Gry P2P są tańsze, jeśli chodzi o pudełko etc, bo ludzie płacą abonament, który daje wielokrotnie większe zyski, niż B2P. Twórcy WoWa dostają w rękę, co miesiąc miliony $, a wy narzekacie na grę, którą płacisz raz? Za każdy dodatek do WoWa też płacisz. Fajnie co nie? Abonament na rok jest większy, niż cena kolekcjonerki.
Kij wam w nos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo. Jesli wiesz jakie mikrotransakcje będą w GW2 to rozumiesz, że żadna z nich nie da nikomu znacznej przewagi, jak w innych MMO. Większość tego co jest w tym sklepiku w grze to stroje i przedmioty, które możesz zdobyć normalnie w grze. Jednak jeśli chcesz je mieć szybciej to płacisz(żadnych intemów, które dają przewagę twojej postaci) Np. kolorki dla strojów do kupienia, które można w grze zdobyć etc. (tego typu). Proste jasne. Nie wpływa to w żadnym stopniu na PvP pomiędzy graczami, ani na PvE. Jedynie można dokupić pkt dla gildi, które można też zdobyć normalnie.
Zatem mylicie się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shaker0
adekwatna do jakiego rynku? takie przeliczanie że kolekcjonerka w UK kosztuje 655 zł nie działa, bo oni tak jak w Polsce zarabiają 2000. Tyle, że nie złotych, tylko funtów. Gdybym zarabiał tyle co na zachodzie Europy to by mi nie przeszkadzała taka cena, bo dla nich to jak 4 wypady do kina kosztuje, u nas GW2 kosztuje jak 15 wypadów do kina :)

Aion to nie gra ANet tylko NCSoft East.
Koszty dodatków (części) są dużo niższe bo nie trzeba pokrywać tworzenia silnika i takich bajerów.

"Koszty prowadzenie serwerów są wysokie szczególnie, że teraz świat jest całkowicie otwarty, co doprowadza do stanu, gdzie wszystkie muszą być włączone cały czas."
obejrzyj sobie investor call Activision Blizzard, u nich serwery WoWa pożerają aż 2% dochodu z tego co pamiętam :) zresztą sam ANet wielokrotnie mówił, że te koszta są marginalne.

"Twórcy WoWa dostają w rękę, co miesiąc miliony $, a wy narzekacie na grę, którą płacisz raz? Za każdy dodatek do WoWa też płacisz. Fajnie co nie? Abonament na rok jest większy, niż cena kolekcjonerki."

aha, czyli ludzie się dają robić w konia w abo + płatne dodatki więc mamy się cieszyć, bo może być gorzej? abonament w grach MMO funkcjonuje tylko dlatego, że istnieje mit, że to idzie na serwery itd., możliwe, że po premierze GW2 bańka pęknie bo ludzie zaczną się zastanawiać "jakim cudem takie fajne mmo bez abo utrzymuje serwery".

"Jesli wiesz jakie mikrotransakcje będą w GW2 to rozumiesz, że żadna z nich nie da nikomu znacznej przewagi, jak w innych MMO."

wiem jakie będą. Można kupować exp boost, karma boost, można kupować specjalne klucze do otwierania skrzyń (których nie można otworzyć bez mikrotransakcjowych kluczy). Niewiele to się w sumie różni od innych gier F2P (nie licząc koreańskich ale one są kijowe i tak). Poza tym, można za pieniądze rzeczywiste kupować oficjalnie golda (nie wprost, ale przez gemy, ale to na jedno wychodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować