Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kup Guild Wars 2 przed premierą - ciesz się weekendowymi betatestami i wejdź wcześniej do gry

559 postów w tym temacie

Takie sprostowanie: Ceny w dolarach na stronie arenanetu są wynikiem błędów, w dzień sprzedaży w europie będzie normalnie 59euro i odpowiednio 159 euro za EK, mam nadzieję, że wtedy skończą się płacze. Pomijam już, że śmieszne jest jak ludzie narzekają na cenę EK, 500zł skandal! Nie można przecież kupić zwykłej edycji jak jakiś plebs, albo niedajboże po premierze TANIEJ, bo to już grzech śmiertelny.

http://www.ohmagif.com/wp-content/uploads/2011/10/cute-twin-rabbits-cup.gif macie na pocieszenie, cieszę się że tyle osób rezygnuje z kupna GW2, mniej będzie ludzi krzyczących w grze "I JA ZAPŁACIŁEM 200zł ZA TO COŚ?!" ;) Smacznego jajka

Hate on!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 21:20, Shaker0 napisał:

Nikt nie każe wam gry kupować. Nie porównujcie jej do gier, które przeszły na model F2P,
a były płatne. Aion jest w F2P i to gra ArenaNet dla przypomnienia, która była płatna.
W F2P została pozbawiona pewnych elementów dla graczy free typu rozwinięty handel etc.


Popieram :) Kij im w nos ;) Też biorę kolekcjonerkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś czekał na ten tytuł kilka ładnych lat gotów jest zapłacić nieomal każdą kwotę, reguła jest taka, że większość graczy i tak skorzysta z IS - bo przecież idea tego typu gier sprowadza się do rywalizacji, nawet na wirtualne e-miecze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 22:00, SkocznyMroczny napisał:

adekwatna do jakiego rynku? takie przeliczanie że kolekcjonerka w UK kosztuje 655 zł
nie działa, bo oni tak jak w Polsce zarabiają 2000. Tyle, że nie złotych, tylko funtów.
Gdybym zarabiał tyle co na zachodzie Europy to by mi nie przeszkadzała taka cena, bo
dla nich to jak 4 wypady do kina kosztuje, u nas GW2 kosztuje jak 15 wypadów do kina
:)

Mówię adekwatnie do rynku, nie adekwatnie do zarobków. Jeśli wiesz to jesteśmy w Europie. Jednak fakt, że nasz kraj jest poniżej standardów Europejskich nic im nie robi. Taka cena i tak by była.

Dnia 06.04.2012 o 22:00, SkocznyMroczny napisał:

"Koszty prowadzenie serwerów są wysokie szczególnie, że teraz świat jest całkowicie otwarty,
co doprowadza do stanu, gdzie wszystkie muszą być włączone cały czas."
obejrzyj sobie investor call Activision Blizzard, u nich serwery WoWa pożerają aż 2%
dochodu z tego co pamiętam :) zresztą sam ANet wielokrotnie mówił, że te koszta są marginalne.


To gra NCSoft i Arena Net to jedno i to samo. Zacytuję: ArenaNet – producent gier komputerowych i część NCsoft Corporation"
Ile zarabiają twórcy(co ja mówię twórcy... wydawcy!!!)WoWa? Mówiłem, że kilkadziesiąt milionów na miesiąc. Człowieku pomyśl ile to jest.
Może i nie pożera to tyle kasy, ale trzeba zarobić nie? W dzisiejszych czasach mało kto wydaje gry myśląc o nich, jako o sztuce. Zwykle wydawca chce, jak najwięcej zarobić, czyż nie? :D (dlatego tak lubię gry Indie)

Dnia 06.04.2012 o 22:00, SkocznyMroczny napisał:

aha, czyli ludzie się dają robić w konia w abo + płatne dodatki więc mamy się cieszyć,
bo może być gorzej? abonament w grach MMO funkcjonuje tylko dlatego, że istnieje mit,
że to idzie na serwery itd., możliwe, że po premierze GW2 bańka pęknie bo ludzie zaczną
się zastanawiać "jakim cudem takie fajne mmo bez abo utrzymuje serwery".


Tak drogie serwery nie są. Jednak, co do WoWa to raczej nie spodziewam się spadku graczy większego niż 5 milionów. Nadal będą płacić za grę...

Dnia 06.04.2012 o 22:00, SkocznyMroczny napisał:

wiem jakie będą. Można kupować exp boost, karma boost, można kupować specjalne klucze
do otwierania skrzyń (których nie można otworzyć bez mikrotransakcjowych kluczy). Niewiele
to się w sumie różni od innych gier F2P (nie licząc koreańskich ale one są kijowe i tak).
Poza tym, można za pieniądze rzeczywiste kupować oficjalnie golda (nie wprost, ale przez
gemy, ale to na jedno wychodzi).


Tylko za gemy kupuje się co innego, niż za normalnego golda. Dzięki dopasowywaniu lvl i statów nic z tego nie daje ci przewagi nad innymi graczami.
PS. Daj mi źródło( jeśli można), gdzie jest o tych kluczach do skrzynek, które można otworzyć tylko przez mikrotransakcje, bo nie zauważyłem nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 10:41, Outlander-pro napisał:

LOL, co to za ceny z kosmosu? Teksty typu "bo to darmowe MMO i muszą się utrzymać jakoś"
możecie sobie o kant dupy rozbić, bo na zachodzie kosztuje 60$ jak większość normalnych
gier, zatem nie wiem czemu u nas jest tak drogo ...


A wiesz co to vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 00:15, Outlander-pro napisał:

Jakby na zachodzie go nie było ...


W USA na przykład nie ma. Jest inne coś, ale dwa razy niższe, a dla niektórych produktów zerowe (podatek od sprzedaży bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wam żal aby grę kupić to sobie pirata ściągnijcie, oj sory zapomniałem, to MMO.
Ja w swoim życiu kupiłem wiele beznadziejnych gier w które do tej pory nie gram, sadze ze GW2 warte swej ceny, wiem ze będzie to odejście od standardu w grach MMO, nowy questing inny system skili. Na WoW, czy TOR wydałem o wiele więcej pieniedzy, a nie sadze aby GW2 przyniósł mi mniej zabawy od tych gier i zapłacę za niego jednorazowo, ewentualny dodatek kupie tylko jeśli gra mi sie spodoba. Gra +dodatek =teoretycznie rok grania = powiedzmy 400zl, lecz roczny abonament plus sama gra (WoW, TOR) wychodzi jakoś ponad 2 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że GW2 nie jest wart swojej ceny. Ale o to, że jest ona wyższa niż w innych krajach. Ja już kupiłem Digital Deluxe u jednego z polskich znanych sprzedawców kluczy, nie dość, że cena przyzwoita to już można zamawiać bez czekania do 10kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 12:54, SkocznyMroczny napisał:

heh, jak gry będą za 250 zł to też powiecie że lepiej niż 300 zł i jak się nie podoba
to nara?


Mercedesy są drogie, ale nikt nie zmusza Cię do kupowania. Mimo to są ludzie, którzy uważają, że merc jest warty każdej złotówki. Inny kupi Skodę.
Naprawdę nie rozumiem płaczu na cenę gw2, to wielki projekt i ludzie chyba nie doceniają, co dostają. Może wolałbyś 130 zł za grę i 50 zł abonament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z gram.pl się wypowie? ponieważ ta sytuacja jest troszkę śmieszna, pierwszy raz widzę aby na oficjalnej stronie gry sama gra była tańsza niż na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 07.04.2012 o 12:59, Budo napisał:

Mercedesy są drogie, ale nikt nie zmusza Cię do kupowania. Mimo to są ludzie, którzy
uważają, że merc jest warty każdej złotówki. Inny kupi Skodę.
Naprawdę nie rozumiem płaczu na cenę gw2, to wielki projekt i ludzie chyba nie doceniają,
co dostają. Może wolałbyś 130 zł za grę i 50 zł abonament?

i znowu argument że "może być gorzej". Mnie nie obchodzi, że WoW kosztuje tyle ile kosztuje, bo są ludzie którzy tyle płacą. Wolę spojrzeć obiektywnie i widzieć, że przeliczenie ceny z dolarów na złotówki daje ~187 zł, więc nie dość, że zarabiamy dużo mniej od np. Amerykanów to jeszcze płacimy więcej po przeliczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować