Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kup Guild Wars 2 przed premierą - ciesz się weekendowymi betatestami i wejdź wcześniej do gry

559 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2012 o 12:59, Budo napisał:

Mercedesy są drogie, ale nikt nie zmusza Cię do kupowania. Mimo to są ludzie, którzy
uważają, że merc jest warty każdej złotówki. Inny kupi Skodę.
Naprawdę nie rozumiem płaczu na cenę gw2, to wielki projekt i ludzie chyba nie doceniają,
co dostają. Może wolałbyś 130 zł za grę i 50 zł abonament?


Gry drożeją a Ty dziwisz się, że ludzie narzekają ? Jak jesteś bogaty i Ciebie na to stać to tylko pogratulować. Problem w tym, że nie każdy chcę tyle kasy na grę wydać, szczególnie gdy wie że gram.pl po prostu go naciąga bo chcą jak najwięcej dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 13:41, SkocznyMroczny napisał:

i znowu argument że "może być gorzej". Mnie nie obchodzi, że WoW kosztuje tyle ile kosztuje,
bo są ludzie którzy tyle płacą. Wolę spojrzeć obiektywnie i widzieć, że przeliczenie
ceny z dolarów na złotówki daje ~187 zł, więc nie dość, że zarabiamy dużo mniej od np.
Amerykanów to jeszcze płacimy więcej po przeliczeniu.


Już pisałem, wiesz co to vat?

Maelius---> nie jestem wcale bogaty, rozumiem narzekanie na ceny, ale odpowiednia jakość odpowiedniej ceny niestety wymaga. Grałem w jedynkę przez lata i jestem pod wielkim wrażeniem tego co ArenaNet potrafi dostarczyć graczom. Nie wiem kto Cie naciąga, ale wierzę, że cena będzie adekwatna do jakości gry i że nie będę żałował wydanej kasy. Guild Wars 2 to wielki projekt. Jeśli chodzi o cenę na gram.pl, to mówię- vat. W anglii jest gw2 za 50 funtów, czyli ok 250 zł, może wolisz zamówić od brytoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo wliczmy w to nawet sam transport i nawet cło (jeśli podlega ). Cena 200zł i 500zł jak dla mnie jest tańsza od tego jak chcielibyśmy zamawiać to z innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 15:41, Shinigami napisał:

Poczekaj na ceny w rublach, stawiam na jakieś ~130 PLN ;)


Tak? Z tego co wiem Rosji nie ma na liście krajów które są upoważnione do sprzedaży Guild Wars 2 a Białoruś tym bardziej. Więc Twoja wypowiedź jest strzałem w stopę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 13:48, Maelius napisał:

Problem w tym, że nie każdy chcę tyle kasy na grę wydać,
szczególnie gdy wie że gram.pl po prostu go naciąga bo chcą jak najwięcej dla siebie.


Jeśli uważasz, że gram Cię naciąga nie kupuj tutaj gry. Nikt do tego siłą nie zmusza. Chcesz kupić grę - proszę bardzo. Nie chcesz - nie kupuj. A jak Cię nie stać to idź do pracy. Ja jakoś nie mam problemu z zebraniem pieniędzy na EK gry, która mnie interesuje i na która czekam od dawna. Akurat nie mówię tu o GW tylko o Diablo III. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 16:05, Varon napisał:

Tak? Z tego co wiem Rosji nie ma na liście krajów które są upoważnione do sprzedaży Guild
Wars 2 a Białoruś tym bardziej. Więc Twoja wypowiedź jest strzałem w stopę :)

ta lista odnosi się do prepurchase, ale preordery wszędzie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 13:41, SkocznyMroczny napisał:

i znowu argument że "może być gorzej". Mnie nie obchodzi, że WoW kosztuje tyle ile kosztuje,
bo są ludzie którzy tyle płacą. Wolę spojrzeć obiektywnie i widzieć, że przeliczenie
ceny z dolarów na złotówki daje ~187 zł, więc nie dość, że zarabiamy dużo mniej od np.
Amerykanów to jeszcze płacimy więcej po przeliczeniu.


Zaczne od tego, ze mnie wynegocjowana cena boxa bardzo nie pasuje, bo wysoka. Po czym powiem ze i tak biore digital standard, 60$ usmiecha mnie sie o wiele bardziej i nie musze sie bawic w kuriera/odbior osobisty tylko wszystko sciagam instalujac szybciej niz z plyty dvd...
Co do sedna wypowiedzi: GW2 zajelo tyle lat, tyle pracy naprawde najlepszych znanych mi developerow (opinie podpieram ich otwartoscia i szczeroscia wobec fanow, co jest rzadkoscia w tych czasach, rowniez ich kreatywnoscia) ze moglbym dac i 300zl za standard, myslac ze im sie to w 100%nalezy, kwestia jest taka iz NIE mam zamiaru dac zarobic naszemu polskiemu dystrybutorowi jezeli tak ceny negocjuje. Popieram tez polityke odnosnie tanszego digital downloadu standarda nizeli wersji boxowych, nie dbaja o nas dystrybutorzy - to niech maja teraz orzech do zgryzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, też chciałbym wiedzieć czy muszę płacić za przesyłkę pierwszego pudełka z kodem, czy tylko drugiego z grą ? A może udostępnicie opcje pobrania kodu ze strony zamówień, jak np. do PrePaidów ?
Po drugie, do wszystkich którzy sądzą że taniej wyjdzie kupić od ANety za 60 USD - ANet właśnie ogłosili że te wyświetlane ceny nie są dobrze dopasowywane do regionu, więc z 10 kwietnia jestem na 99% przekonany że dostaniemy cenę 60 EUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 20:12, Taranis napisał:

Po pierwsze, też chciałbym wiedzieć czy muszę płacić za przesyłkę pierwszego pudełka
z kodem, czy tylko drugiego z grą ? A może udostępnicie opcje pobrania kodu ze strony
zamówień, jak np. do PrePaidów ?
Po drugie, do wszystkich którzy sądzą że taniej wyjdzie kupić od ANety za 60 USD - ANet
właśnie ogłosili że te wyświetlane ceny nie są dobrze dopasowywane do regionu, więc z
10 kwietnia jestem na 99% przekonany że dostaniemy cenę 60 EUR.



Chcesz jakis zakladzik w zwiazku z powyzszym? bo czuje ze przelicza nie 1:1, dodatkowo, moge dac i 60eu, wole to niz 199zl za boxa +dostawa jak mowilem juz, a co do kodu - pewnie dadza go w zamowieniach... jak zwykle...
No i nie kupujesz od Anet tylko od NCsoftu... taki szczegol... jezeli juz sie wyslowic chcesz prawdziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 15:15, Varon napisał:

Budo wliczmy w to nawet sam transport i nawet cło (jeśli podlega ). Cena 200zł i 500zł
jak dla mnie jest tańsza od tego jak chcielibyśmy zamawiać to z innych krajów.


Możliwe, że w niektórych przypadkach będzie nieco taniej, ale nikt kokosów nie zaoszczędzi kupując np od ncsoftu. ale mamy wolny rynek, niech każdy sobie kupi gdzie chce, nawet w RPA (ponoć tanio mają).

Taranis---> płacisz za przesyłkę pudełka z kluczem, a potem drugi raz opcjonalnie za przesyłkę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nudów przeliczyłem ceny ze strony ANet zakładając ze 1$=1Euro. A na 100% ceny będą w Euro (EU i te sprawy).
Kurs Euro 4,15zł (7.04.2012).
Digital Ed. (standardowa) 248zł
Collector''s Ed. 622zł
Obie ceny bez kosztów wysyłki pudełka (poczta/kurier), podatków itp.
Ceny w Polsce:
Standard 199zł
Kolekcjonerska 499zł.
Więc narzekanie "Dystrybutor zawalił sprawę" jest trochę nie fair.

btw Wolę zamówić w Polsce wersję pudełkową i mieć spokój, niż wykłócać się z gostkiem po drugiej stronie oceanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w CBT w pierwszym weekedndzie (nie wiem czy mnie jeszcze obowiązuje NDA, ale już nie chce mi się sprawdzać) i sama gra jest świetna, lecz niestety (przynajmniej w moim wypadku) pojawiały się spadki wydajności a różnic pomiędzy ustawieniami średnimi a minimalnymi nie miałem (czyt. dalej się cięło) a o wysokich mogłem zapomnieć. O ile jeszcze byłem sam lub w małej grupce to się grało super, ale jak już był jakiś większy event (albo WorldVsWorld pvp) to po prostu oczy bolały. Samo levelowanie i walka były bardzo dobre, choć czasem bywało naprawdę trudno.

Zapomniałbym dodać, że dla porównania Skyrim działa mi płynnie przy ustawieniach high/medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 10:18, saurus123 napisał:

poczekajcie do premiery ceny beda nizsze ;)

Nie będą niższe niż 180zł, bo to dobra cena. Lubię czytać te posty i śmiać się z ludzi którzy piszą że ta gra jest droga, ale w WoWa pewnie grali kilka lat i nie narzekali że jest drogi. Ja się tam cieszę, bo za taką grę 200zł to nie jest w cale drogo, mogło być więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 22:27, Glowka94 napisał:

Brałem udział w CBT w pierwszym weekedndzie (nie wiem czy mnie jeszcze obowiązuje NDA,
ale już nie chce mi się sprawdzać)


Ktoś Cię podkabluje i wylatujesz z bety, uważaj troszkę i lepiej sprawdź dokładnie nda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 21:01, Arkhon napisał:

Chcesz jakis zakladzik w zwiazku z powyzszym? bo czuje ze przelicza nie 1:1, dodatkowo,
moge dac i 60eu, wole to niz 199zl za boxa +dostawa jak mowilem juz, a co do kodu - pewnie
dadza go w zamowieniach... jak zwykle...
No i nie kupujesz od Anet tylko od NCsoftu... taki szczegol... jezeli juz sie wyslowic
chcesz prawdziwie


Jeszcze wczoraj cena na Europę wynosiła 59.99 EUR, dzisiaj widzę już tylko 54.99. Łatwo to sprawdzić zmieniając w przeglądarce język na np. Niemicki i zaglądając na https://buy.guildwars2.com/. I, tak, ciągle mam wrażnie że Polska dostanie (na ich stronie) tą samą cenę co reszta Europy.

A do obsługi sklepu - przemyślcie opcję dostawy kodu drogą elektroniczną bez potrzeby płacenia za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować