Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kup Guild Wars 2 przed premierą - ciesz się weekendowymi betatestami i wejdź wcześniej do gry

559 postów w tym temacie

Wiadomo czy na EK trzeba będzie koczować po północy, czy pojawi się w jakiejś bardziej cywilizowanej godzinie? Gdzieś słyszałem coś o 9 rano we wtorek. Is that true?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 23:15, anakin1000 napisał:

Wiadomo czy na EK trzeba będzie koczować po północy, czy pojawi się w jakiejś bardziej
cywilizowanej godzinie? Gdzieś słyszałem coś o 9 rano we wtorek. Is that true?

Potwierdzonych informacji na ten temat raczej nie było, ale mi się wydaje że będzie 0 12 w nocy. Dla mnie to lepiej bo o 9 śpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 13:18, Drazok napisał:

Jak dla mnie cena za ek zaporowa, już nawet blizard ma taniej za d3.

Bo to jest MMO bez abonamentu, długo jeszcze będzie trzeba to pisać? Cena jest dobra, a że EK zbyt bogate nie jest to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 13:26, MacRam9 napisał:

> Jak dla mnie cena za ek zaporowa, już nawet blizard ma taniej za d3.
Bo to jest MMO bez abonamentu, długo jeszcze będzie trzeba to pisać? Cena jest dobra,
a że EK zbyt bogate nie jest to inna sprawa.

D3 też jest prawie MMO bez abonamentu. Zresztą co to za argument, że MMO to musi być droższe. Battlefieldy/CoDy też cały czas serwery utrzymują i nie są droższe ani nie mają abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 17:45, SkocznyMroczny napisał:

D3 też jest prawie MMO bez abonamentu. Zresztą co to za argument, że MMO to musi być
droższe. Battlefieldy/CoDy też cały czas serwery utrzymują i nie są droższe ani nie mają
abonamentu.


Otwarty świat i ciągłe ulepszanie contentu wiąże się z większymi wydatkami- żywe mmo w otwartym świecie zawsze będzie droższe w utrzymaniu od shootera. Niewiele gier dostaje patche co tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 17:54, Budo napisał:

Otwarty świat i ciągłe ulepszanie contentu wiąże się z większymi wydatkami- żywe mmo
w otwartym świecie zawsze będzie droższe w utrzymaniu od shootera. Niewiele gier dostaje
patche co tydzień...

A GW1 dostaje patche co tydzień? Nic nie wiadomo o dodatkach, jest szansa, że content patche będą płatne. Kasę trzaskają na dużych dodatkach więc na nich się skupią, zasady zasadami ale jak przyjdzie co do czego to skupią się na tym co im przynosi dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Drazok & SkocznyMroczny

NCS to nie fundacja charytatywna tylko wielka firma i spółka giełdowa. Szefostwo odpowiada głową przed inwestorami .
Władowali miliony zielonych papierków w ten projekt, więc normalnym jest to że chcą opłacić pracowników i zadowolić właścicieli deszczem pieniędzy.
Nie masz kasy, odstaw browar i fajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 20:03, SkocznyMroczny napisał:

chętnie chcę zapłacić za GW2, ale wiem, że jeśli zapłacę 180 zł, to znaczy że to akceptuję
i od tej pory wszystkie gry na PC będą za 180 zł.......


A teraz popatrz na inne gry. Kosztują koło 120 złotych i starczają czasowo na maks 20,30 godzin. Tutaj płacisz raz, 180 złotych i masz grę na minimum 100 godzin. W GW1 mam wszystkie części i ponad 2000 godzin przegranych. Za 400 złotych to jest bardzo tanio.

Jest jeszcze inna sprawa. Jako, że gra jest bez abonamentu to skąd ArenaNet i NcSoft musza mieć kasę na utrzymanie serwerów. O ile w GW 1 było łatwo, bo światy były zamknięte ( a gra tańsza ) o tyle teraz świat jest otwarty i przeciążenie serwerów będzie o wiele większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 19:19, SkocznyMroczny napisał:

A GW1 dostaje patche co tydzień?


Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś jak grałem to dostawało co tydzień-dwa. Potem przeszli do większych, ale rzadszych uaktualnień, ale ciągle jakieś fixy i patche wypuszczali, generalnie często były update''y. Jak świat gry jest "żywy" i zależy w pewnym stopniu od graczy (np ekonomia), to taka gra wymaga więcej uwagi niż shooter.

Dnia 09.04.2012 o 19:19, SkocznyMroczny napisał:

Nic nie wiadomo o dodatkach, jest szansa, że content
patche będą płatne. Kasę trzaskają na dużych dodatkach więc na nich się skupią, zasady
zasadami ale jak przyjdzie co do czego to skupią się na tym co im przynosi dochody.


Patche nie, większe dodatki i kampanie na pewno, nic z tym dziwnego. Na pewno sporo contentu dodadzą za darmo, nawet teraz dodawany jest nowy content do gw1, mimo że gra ma lata świetności za sobą i zaraz wychodzi sequel. ArenaNet na pewno chce zarobić, ale ma inny model- nie leci na kasę jak inni producenci, dają dużo za darmo (w sensie za cenę gry) i dbają o fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 17:45, SkocznyMroczny napisał:

D3 też jest prawie MMO bez abonamentu. Zresztą co to za argument, że MMO to musi być
droższe. Battlefieldy/CoDy też cały czas serwery utrzymują i nie są droższe ani nie mają
abonamentu.

Jesteś w bardzo dużym błędzie. Serwery CoD''a czy BF''a obsługują o wiele mnie informacji i nie muszą trzymać otwartych światów po którym w jednej chwili podróżuje tysiące graczy. Utrzymanie takiego serwera jest potwornie drogie, a każde MMO ma ich kilka. Właśnie to jest powodem, tego że MMO zazwyczaj mają abonamenty. Skoro GW2 ich nie ma, to musza zarabiac w inny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 20:23, MacRam9 napisał:

Jesteś w bardzo dużym błędzie. Serwery CoD''a czy BF''a obsługują o wiele mnie informacji
i nie muszą trzymać otwartych światów po którym w jednej chwili podróżuje tysiące graczy.
Utrzymanie takiego serwera jest potwornie drogie, a każde MMO ma ich kilka. Właśnie to
jest powodem, tego że MMO zazwyczaj mają abonamenty. Skoro GW2 ich nie ma, to musza zarabiac
w inny sposob.


Blizzard w 2008 roku podał, że WoW w sumie od 2004 roku (serwery, customer support, gamemasterzy) kosztował ich 200 mln $ (źródło: http://kotaku.com/5050300/how-much-has-wow-cost-blizzard-since-2004 ). Biorąc pod uwagę, że zarabiają miesięcznie około 10 mln * 15$ (a przynajmniej przez długi czas zarabiali), wychodzi na to że w dwa miesiące pokryli wydatki a reszta to czysty zysk.

Cytując jednego z założycieli ANet (który odszedł już z firmy):
"Gamers don''t buy the argument that an MMO has to charge a subscription fee to cover the ongoing cost of servers and development. We know it, and they know it."

http://www.eurogamer.net/articles/gc-film-and-mmos-dont-mix-arenanet

"potwornie drogie" serwery to mit, który się utrzymuje od jakiegoś czasu i nikt go specjalnie nie podważa, bo po co skoro gracze płacą abonament "na serwery" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was. Czekacie i śledzicie rozwój tej gry już kilka lat, wychwalacie ją pod niebiosa, mówicie, że rozwali system, przebije WoW''a itp. Teraz płaczecie, że gra jest droga, a w cale tak nie jest. Nie ma abonamentu i myślę, że te 200zł to wasz jedyny wydatek na tą grę przez rok od premiery, tyle pewnie poczekamy na dodatek. Zauważcie, że aby zacząć swoją przygodę w SWTOR trzeba było wydać około 200zł + abonament co 2 miesiące około 70zł.
Idźcie szukać jakiegoś mongolskiego sklepu, który nie odróżnia pre orderu od pre purchase. Droga wolna. Będziecie więcej egzemplarzy dla prawdziwych fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 07:43, Alucardek napisał:

Czy ktoś wie o której godzinie będą sprzedawane wersje Digital Deluxe na stronie GW2?


http://www.timeanddate.com/counters/fullscreen.html?mode=a&year=2012&month=4&day=10&hour=0&min=0&sec=0&p0=234

prosze tutaj link do odliczania :) jeszcze godzinka i 3 minuty na teraz :)

ja kurde mam błąd 403 na stronie, ma ktoś taki jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 07:57, Onybic napisał:

ja kurde mam błąd 403 na stronie, ma ktoś taki jeszcze?


Tak. Moim zdaniem oni przygotowują stronę, by była możliwość sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować