Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kup Guild Wars 2 przed premierą - ciesz się weekendowymi betatestami i wejdź wcześniej do gry

559 postów w tym temacie

Wszystko ze sklepu wyszło i pewnie nie będzie więcej dostaw. Na dany kraj poszła wydzielona ilość egzemplarzy. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Skoro na Pre-Purchase był taki olbrzymi popyt to pewnie AN weźmie to pod uwagę i na Polskę (na czas Pre-Order) przydzieli znacznie większą ilość kopii gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje CDP:
CDP - I co tam? Jak tam?
NCsoft - Dostaniecie XXX sztuk SE i XX sztuk CE.
CDP - To może więcej dacie jednak, co?
NCsoft - Nie!
CDP - OK
Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realistycznie jedyne zastrzenie ktore moglbym miec do gram.pl to udostepnianie mozliwosci zakupu "falami" - to naprawde bzdurny pomysl. Jesli sprzedaz startuje od okreslonej godziny to wszystko powinno byc wtedy przygotowane i koniec - jesli gra bedzie wyprzedana juz w kilka minut to trudno - pozostaje wtedy cyfrowa wersja lub oczekiwanie na pre-order ale wtedy sytuacja jest przynajmniej jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:48, wodnym napisał:

Negocjacje CDP:
CDP - I co tam? Jak tam?
NCsoft - Dostaniecie XXX sztuk SE i XX sztuk CE.
CDP - To może więcej dacie jednak, co?
NCsoft - Nie!
CDP - OK
Koniec.


To sobie wyobraź że jeśli CDP nie poszło by na warunki AN to byśmy w Polsce nie mieli sklepu który by sprzedał grę. A co za tym idzie większy wydatek za zamawianie zza granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będą jeszcze fazy sprzedaży SE?

Czuję się poszkodowany - wstałem wcześnie, żeby kupić. Niestety sprzedaż rozpoczęła się bardzo późno w warunkach chaosu. Potem straciłem zasięg w telefonie i mnie wszystko ominęło... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego jak "przydział". Jest zamówienie, którego ewentualnie nie da się zwrócić. A to co napisała obsługa: "Najpierw płacze i żale na forum, że kolekcjonerka jest w horrendalnej cenie i przecież nikt nie kupi i musimy obniżyc cenę, bo to chore... a potem momentalnie się wszystko rozchodzi. Sami rozumiecie, jak bardzo ostrożnie musimy podchodzić do Waszych opinii ;)". Podziwiam za "luz". Więc jak widać i brak zainteresowania ceną jak i popytem, kto nie ryzykuje ten traci. Klientów i szacunek. ArenaNet nie ma z tym nie wspólnego, bo każdy inny kraj załatwił sobie istotnie dużo więcej (zapraszam sprawdzić zagraniczne sklepy przed wydaniem jakiejkolwiek opinii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:52, LemanSachs napisał:

Czy będą jeszcze fazy sprzedaży SE?

Czuję się poszkodowany - wstałem wcześnie, żeby kupić. Niestety sprzedaż rozpoczęła się
bardzo późno w warunkach chaosu. Potem straciłem zasięg w telefonie i mnie wszystko ominęło...
;(

Niestety nie będzie. Wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo ale jednak przy Edycji Standardowej nie ma okienka gdzie jest napisane "Wszystkie egzemplarze zostały zarezerwowane" jak w przypadku kolekcjonerki. Więc coś w tym musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja radze Ci się zastanowić, bo to jest edycja limitowana, a gdyby każdy kraj zamawiał sobie tyle ile chce to nie była by zbytnio limitowana, tak? Myślisz że ANet by takie coś zrobiło, żeby w zamkniętą bete grał każdy kto chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:53, Kenzi napisał:

Nie istnieje coś takiego jak "przydział". Jest zamówienie, którego ewentualnie nie da
się zwrócić. A to co napisała obsługa: "Najpierw płacze i żale na forum, że kolekcjonerka
jest w horrendalnej cenie i przecież nikt nie kupi i musimy obniżyc cenę, bo to chore...
a potem momentalnie się wszystko rozchodzi. Sami rozumiecie, jak bardzo ostrożnie musimy
podchodzić do Waszych opinii ;)". Podziwiam za "luz". Więc jak widać i brak zainteresowania
ceną jak i popytem, kto nie ryzykuje ten traci. Klientów i szacunek. ArenaNet nie ma
z tym nie wspólnego, bo każdy inny kraj załatwił sobie istotnie dużo więcej (zapraszam
sprawdzić zagraniczne sklepy przed wydaniem jakiejkolwiek opinii).


A skąd wiesz ile dokładnie sztuk miało gram.pl, a ile servisy w innych krajach?
Czy opierasz się na tym "jak ci się wydaje"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie udalo mi sie wyrwac swoja kopie ale to co sie dzialo na stronie sklepu to jakas kpina i mam szczera nadzieje, ze dla dobra klientow, ktos za to odpowie. Tak samo z sama iloscia zamowionych kopii, osoba negocjujaca przydzial na Polske powinna wyleciec z roboty momentalnie, psuje wizerunek firmy plus przyczynila sie do poniesienia strat finansowych. Szkoda, ze na tej amatorszczyznie najbardziej cierpli klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:47, Varon napisał:

Wszystko ze sklepu wyszło i pewnie nie będzie więcej dostaw. Na dany kraj poszła wydzielona
ilość egzemplarzy. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Skoro na Pre-Purchase był taki
olbrzymi popyt to pewnie AN weźmie to pod uwagę i na Polskę (na czas Pre-Order) przydzieli
znacznie większą ilość kopii gry.



Tylko mnie pre-order nie obchodzi.

Chcę pre-purcharse z dostępem do bety / early start i narazie zobacze co się stanie w ciągu najblizszych ~ 2 dni ,a jak nie to kupie pre-purcharse gdzieś indziej (u Areny w ostateczności)

Gram.pl mogło zarobić na pre-purcharse ze mną albo wcale nie zarobi.

Jeszcze sprawdzę jutro czy jakieś wieści może w sprawie dodatkowej dostawy czy coś bo chcę pudełko.

W ostateczności j/w obejdę się bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:47, Varon napisał:

Wszystko ze sklepu wyszło i pewnie nie będzie więcej dostaw. Na dany kraj poszła wydzielona
ilość egzemplarzy. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Skoro na Pre-Purchase był taki
olbrzymi popyt to pewnie AN weźmie to pod uwagę i na Polskę (na czas Pre-Order) przydzieli
znacznie większą ilość kopii gry.


I dlaczego mam płacić taką samą cenę jeśli nie dostanę dodatkowych itemów i tylko 1 dzień head-startu zamiast 3, skoro chciałem kupić a nawalił sklep?

I nie zrzucajmy winy na Anet, odświeżałem stronę co 5 sekund i gdy tylko pojawiła się opcja dodaj do koszyka produkt był już niedostępny... wow...serio ? to naprawdę niezły przydział mieliście, gdyby to była liczba 1 byłbym skłonny uwierzyć.
Ale nie poddałem się, o 13 weszła druga fala (co było idiotyzmem btw), udało mi się dodać do koszyka i co? Kiedy kliknąłem zamów nagle już nie była dostępna. Wszystko w ciągu 20 sekund.


Nikt nie nazwie tego profesjonalizmem, wykazaliście brak jakiegokolwiek zorganizowania i zdenerwowaliście masę klientów. Daliście wspaniały przykład czego nie robić, bo od dziś zakupy u was będą robione jedynie w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:56, Laid_back napisał:

Nie, tak to nie działa. Twój post jest z gatunku "nie znam się, to się wypowiem".


To przykre, że u Was to tak nie działa. Szkoda tylko, że inne sklepy, inne kraje potrafiły. Z resztą, spodziewałem się, że albo moderacja jest aktualnie nieaktywna albo coś w tym stylu, bo żaden problem jest nierozwiązany, a widzę tylko krytykę użytkowników, niesłuszną z resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:56, LemanSachs napisał:

Pysznie, dziękuję bardzo ekipie gram.pl za jej profesjonalizm...


Negocjacją zajmował się CD Projekt bo to on jest w tym kraju dystrybutorem tego tytułu. Gram dostało tyle ile dali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja stąd ide. Przestańcie wreszcie płakać że gram.pl za mało zamówiło, bo oni tego nie zamawiali. Nie raz było mówione. Polska dostała tyle kopii i już. Dziękuje, do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować