Zaloguj się, aby obserwować  
Torquemada_Varenkorn

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

94 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2014 o 17:02, Carter napisał:

... z rządów plemiennych (Tribal), na rządy Feudalne (Feudal)


Po pierwsze odpowiednie technologie (Legalism I + Castle Infrastructure I), Fort rozwinięty do poziomu Stone Hillfort. Z zakładki Intrigue wybieramy Adopt Feudalizm - chyba nawet po najechaniu na tą opcję będą wymienione wszystkie warunki. W międzyczasie trzeba w zakładce Laws co jakiś czas zwiększać Tribal Organisation do Absolute tribal Organisation. Pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 18:42, damienthorn napisał:

> ... z rządów plemiennych (Tribal), na rządy Feudalne (Feudal)
>

Po pierwsze odpowiednie technologie (Legalism I + Castle Infrastructure I), Fort rozwinięty
do poziomu Stone Hillfort. Z zakładki Intrigue wybieramy Adopt Feudalizm - chyba nawet
po najechaniu na tą opcję będą wymienione wszystkie warunki. W międzyczasie trzeba w
zakładce Laws co jakiś czas zwiększać Tribal Organisation do Absolute tribal Organisation.
Pestka.

Mam to co opisałeś Rząd tribal maks autorytet korony maks tehnologie odpowiednie i dalej jest napisane że nie mam władzy absolutnej by prejść na feudalism. :( (a fort mam kamienny na maks w stolicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 00:09, Adidas66 napisał:

A religię jaką masz? Trzeba być katolikiem albo zreformować wiarę pogańską.

To tu może tkwi problem Gram Polską i mam słowiańską (znaczy się początkową),jak się zreformować bo tu rok 930 AD i katolika żadnego w sąsiedztwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2014 o 00:32, Carter napisał:

To tu może tkwi problem Gram Polską i mam słowiańską (znaczy się początkową),jak się
zreformować bo tu rok 930 AD i katolika żadnego w sąsiedztwie

Hej, mam prośbę. Staraj się proszę pisać z zasadami polskiej ortografii i gramatyki. Forum to nie chat, więc możesz na wszystko spojrzeć na spokojnie i poprawić ewentualne błędy (po przecinku jest spacja ;)) i dodać znaki interpunkcyjne. Ułatwi to odbiór nam wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz dwie. Albo poczekaj aż któryś katolicki władca przyśle do Ciebie biskupa i pozwól mu nawracać, będziesz miał wydarzenie, gdzie możesz go pojmać lub zostawić w spokoju. Druga możliwość to reformowanie wiary słowiańskiej. Do tego potrzebujesz mieć w swoim państwie co najmniej 3 święte miejsca danej religii (religijny tryb mapy, będąc w nim kliknij którąś ze słowiańskich prowincji, święte miejsca będą zaznaczone na biało), poza tym będziesz potrzebował 750 pobożności. W dodatku religia musi mieć autorytet moralny na poziomie co najmniej 50% (liczba w prawym górnym rogu zakładki religia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze możesz wysłać swojego dziedzica do jakiegoś katolika żeby go nauczał (guardian). Zazwyczaj zmienia wiarę, tylko jeszcze przy okazji może zmienić kulturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 17:45, Stanczykele napisał:

Wie ktoś może od jakiego współczynnika zależy odblokowanie nowego holding slotu w prowincji?


Jest z góry ustalona liczba slotów dla każdej prowincji, nie da rady jej zwiększyć. Tu masz listę prowincji wraz z ilością slotów na budowę. Mapka nie pokazuje tylko Indii, ale jest aktualna na Europę.

http://www.ckiiwiki.com/Provinces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże gdyż prześladuję mnie bardzo upierdliwy błąd techniczny.
Otóż dość często podczas gry niektóre liczby i napisy znikają np: nad armiami jest pusta kolorowa belka bez żadnej liczby, okienko wiadomości robi się puste( wyskakują mi nowe wiadomości ale nie ma w nich tekstu) w menu dyplomacji belki też są puste.
Nie ma przy tym żadnego dźwięku błędu ani nic, gra idzie dalej ale bez ¾ informacji nie da się grać, pomaga tylko restart gry. Próbowałem szukać jakoś pomocy przy użyciu google ale nawet nie wiem jak mam nazwać ten problem więc nie mogę nic adekwatnego znaleźć.
Może ktoś miał nieprzyjemność z tym i może mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 18:25, Wilzyg napisał:

Może ktoś miał nieprzyjemność z tym i może mi pomóc.

Nie spotkałem się z czymś takim. Spróbuj napisać na forum Paradoxu w dziale pomocy technicznej. Forum wymaga rejestracji z tego co pamiętam.
http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?679-Crusader-Kings-II-Tech-Support
Masz może jakieś mody wgrane? No i jakieś screeny by nie zaszkodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 19:46, Adidas66 napisał:

> Może ktoś miał nieprzyjemność z tym i może mi pomóc.
Nie spotkałem się z czymś takim. Spróbuj napisać na forum Paradoxu w dziale pomocy technicznej.
Forum wymaga rejestracji z tego co pamiętam.
http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?679-Crusader-Kings-II-Tech-Support
Masz może jakieś mody wgrane? No i jakieś screeny by nie zaszkodziły.


Z modów nic nie mam. Wcześniej ten problem nie pojawiał się zawsze, a jak był to pojawiał się po dłuższej sesji ok 2h, a teraz potrafi i częściej. Kiedy wyskoczy jeszcze raz to wstawie screeny.
Co do forum to problem ma z tym, że nie wiem jak to ubrać w słowa żeby zostac zrozumianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 23:09, Wilzyg napisał:

Co do forum to problem ma z tym, że nie wiem jak to ubrać w słowa żeby zostac zrozumianym.

Prób screeny i wrzuć tam, myślę że wtedy nawet jak niedokładnie opiszesz o co chodzi to Cię zrozumieją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób zaczynają się święte wojny?
Wiem, że to przywódca danej religii ją ogłasza ale jak to się dzieje i czy da się to jakoś wywołać?
Gram słowianami. Religia zreformowana i jak do tej pory mój arcykapłan ogłosił 2 wielkie święte wojny. Obie zwycięskie. Czy ja jako cesarz mogę wpłynąć jakoś na cel lub rozpoczęcie następnej? Znalazłem w Internecie, że władcy pogańscy mogą sami ogłaszać krucjaty ale dopiero po roku 1100 z tym ze mam 1145 i nie mam takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 20:12, GodOfLiar napisał:

Gram słowianami.

Nie ta religia. Cel świętej wojny wybierany jest na podstawie tej tabelki:
http://www.ckiiwiki.com/Crusades,_jihads_and_great_holy_wars
Wyprawę zawsze ogłasza przywódca religijny, w przypadku np. religii nordyckiej tak się szczęśliwie składa , że jest to władca który zreformował religię i jego następcy. Niestety w przypadku Słowian zostaje Ci czekanie na AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 20:16, Adidas66 napisał:

> Gram słowianami.
Nie ta religia. Cel świętej wojny wybierany jest na podstawie tej tabelki:
http://www.ckiiwiki.com/Crusades,_jihads_and_great_holy_wars
Wyprawę zawsze ogłasza przywódca religijny, w przypadku np. religii nordyckiej tak się
szczęśliwie składa , że jest to władca który zreformował religię i jego następcy. Niestety
w przypadku Słowian zostaje Ci czekanie na AI.


Jak do tej pory arcykapłan ogłosił wojnę o Niemcy, Bułgarię i Chorezm, tak więc nie mam co liczyć na np: Anglie?

Jest jakiś inny sposób( kody czy coś) żeby wywołać Wielka Święta Wojnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować