Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs Risen 2: Mroczne Wody - dokończ opowiadanie i zgarnij wspaniałe nagrody

187 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2012 o 14:52, Rzulek napisał:

A takie głupie pytanie mam, gdzie to publikować ? Komentarze, gramsajt czy jakiś specjalny
mail ?


"Na Wasze zgłoszenia zamieszczane w komentarzach czekamy do 15 kwietnia włącznie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:02, Laid_back napisał:

"Na Wasze zgłoszenia zamieszczane w komentarzach czekamy do 15 kwietnia włącznie."


Zgłoszenia, czyli zgłoszenia: Chcę to napisać, czy gotowe prace? Dosyć nieprecyzyjne to określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:06, oxygar napisał:

Zgłoszenia, czyli zgłoszenia: Chcę to napisać, czy gotowe prace? Dosyć nieprecyzyjne
to określenie.


Zgłoszenia chęci o gotowości zgłoszenia swojego zgłoszenia gotowości do napisania pracy.

a tak na serio to przecież oczywiste, że gotowej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej byłoby załączać pracę przez formularz.
Przecież ktoś może podłapać pomysł innej osoby, czy styl pisania, zarys fabuły, przedstawić pracę jako swoją i wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:39, Harrolfo napisał:

Wydaje mi się, że lepiej byłoby załączać pracę przez formularz.
Przecież ktoś może podłapać pomysł innej osoby, czy styl pisania, zarys fabuły, przedstawić
pracę jako swoją i wygrać.


Uwierz mi, że zawsze wygrywają takie prace, że osoba, która chciałaby taką skopiować/przekształcić itp. poniosłaby porażkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:39, Harrolfo napisał:

Wydaje mi się, że lepiej byłoby załączać pracę przez formularz.
Przecież ktoś może podłapać pomysł innej osoby, czy styl pisania, zarys fabuły, przedstawić
pracę jako swoją i wygrać.


na to jest sprytne rozwiazanie, bo przeciez widac kto pierwszy zamiescil prace na forum i kto od kogo skopiowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roland i reszta grupy biegli przez cuchnący, ciemny tunel nie wiedząć w co się wpakowali - szybko dotarli to dużej sali przypominającej punkt handlowy - było tam mnóstwo nowo wyglądająych skrzyń, beczek, worków i podobnych pojemników.Dragon nie myśląc o zagrożeniu podszedł do skrzyni, i biorąc w ręce leżący obok łom wyłamał górną pokrywę.
- Zostaw to idioto ! - powiedział Roland.
- Chcę tylko sprawdzić czy jest tu coś ciekawego.
- A jeżeli obudzisz jakieś złe moce przez swoją pazerność ? - powiedział Strup.
- Nic sie nie stanie, opamiętajcie się ! - Wrzasnął Moonshine.
Wtem jakiś niepokojący odgłos przerwał im kłótnię.
- Wszyscy zginiemy ! - Krzyczeli bliźniacy Cloudy.
- Zagłada ! Zagłada ! - Nie ma nadziei ! - Krzyczał Baobab.
- Spokój ! Musimy iść przed siebie, nie możemy się zatrzymywać ! Rozumiecie ? - Próbował wytłumaczyć Roland.
- Tak chodź...
Przerwał im głośny ryk mieszkającego tu olbrzymiego, humanoidalnego aligatora pędzącego na nich na 2 nibynogach.
I zaczęła się walka...
Pierwszy oberwał Strup - Dostał mocny cios lewą ręką i wyleciał uderzając plecami o skrzynię.Kopnięcie potwora było zarezerwowane dla nie wiedzącego co się dzieje Willowa - wyleciał z sali z dużą prędkością.Aligatora próbował trafić Dragon, ale nie zdążył wycelowac i dostał w twarz pazurem.Baobab skryty za filarem zaczął czarować i uderzył potwora falą uderzeniową - ten po wstaniu nie zobaczył w sali nikogo - Piraci ukryli się w środku miejsca ze skrzyniami.O dziwo potwór nie posiadał zmysłu wzroku, a nie mógł ich rozpoznać węchem bo mądry Moonshine polał wszystko flaszką z grogiem którą zawsze nosił przy sobie - A, że piraci również "pachnęli" grogiem, monstrum nie mogło wyczuć gdzie są.Grupa przygotowywała się do ataku pokazując sobie na migi co kto będzie robił.Po obmyśleniu strategii zaczęło się :
Willow rzucił kamień w stronę wyjścia z tunelu - Potwór podbiegł tam, a wtedy cała grupa pognała do miejsca skąd wyszło to "coś" - Tam mieli większe szanse na walkę, bo było to dość ciasne miejsce.Aligator nie zdążył złapać nikogo z nich, ale wyczuł zapach krwi kiedy Strup po drodze nadepnął na sporego gwoździa wystającego z deski.Potwór pognał w ich stronę, ale wtedy oberwał z pistoletu od jednego z bliźniaków Cloudy - Baobab rzucił weń kulą ognia a monstrum zacharczało - cała kompania stała w nadzwyczaj zwartym szyku - To monstrum to nie przelewki.Kiedy przeciwnik wykorzystując chwilową dezorientację grupy próbował włożyć rękę do wąskiego przejścia - dostał po łapie cutlasem Rolanda.Aligator zaprzestał dalszej walki i uciekł w drugą stronę.
No ! Narazie mamy z nim spokój.Ale co z wejściem - potem może się tu wślizgnąć. - Powedział Willow
Nie bój się. Baobab zawal przejście - Tylko zrób to solidnie ! Nikt nie może tędy wejść ! - Odparł Roland
Zagłada ! Zagłada ! - Mówił ciągle Baobab zawalając przejście.
No dobra, chodxmy dalej - oby obyło się bez niespodzianek. - Dodał Dragon
Po około 20 minutach wyszli na powierzchnię - Nic się tam nie waliło ani nie paliło.Było spokojnie.
Cała grupa poszła dalej wydeptaną drogą - nie wiedzieli co ich jeszcze w życiu spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi mi o to, że ktoś podpatrzy sposób prowadzenia fabuły, jej zarys, czy chociażby wydarzenia i ich łączenie.
Formularz rozwiązałby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że lepszym rozwiązaniem byłoby nadsyłanie swoich opowiadań na maila i do tego jakiś limit znaków. Bo co z tego, że liczy się jakość a nie ilość... jak ktoś by miał wenę to by napisał drugie tyle i jakby było dobre to też by wygrało.

Ale pomyślę i może udział w konkursie wezmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować