Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ZeniMax zastrzega okrzyk “Fus Ro Dah” jako znak towarowy

14 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

ZeniMax Media, czyli właściciel Bethesdy zgłosił do amerykańskiego urzędu patentowego wniosek o zarejestrowanie sześciu nowych znaków towarowych. Wśród nich znalazł się również okrzyk Fus Ro Dah z Skyrim!

Przeczytaj cały tekst "ZeniMax zastrzega okrzyk “Fus Ro Dah” jako znak towarowy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie oznacza że zasypią nas produkty z takim okrzykiem, to tylko oznacza że jak ktoś taki okrzyk użyje na jakimś produkcje przez siebie zrobionym to zostanie pozwany. Oczywiście uważam że zastrzeganie TAKICH haseł to idiotyzm ale cóż ;) nie raz się przekonaliśmy że idiotów w branży i nie tylko tej jest dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 09:27, Kafar napisał:

Czyli teraz za każdym razem jak ktoś krzyknie sobie Fus Ro Dah, to powinien płacić tantiemy?
;p

Nie. Krzyczenia na ulicy nie ma na liście produktów zastrzeżonych (bo nie może być). Ale nie możesz tak nazwać firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 09:34, NemoTheEight napisał:

> Czyli teraz za każdym razem jak ktoś krzyknie sobie Fus Ro Dah, to powinien płacić
tantiemy?
> ;p
Nie. Krzyczenia na ulicy nie ma na liście produktów zastrzeżonych (bo nie może być).
Ale nie możesz tak nazwać firmy.


Ale to nie ja powiedziałem ;) więc nie wiem czemu się cytuje mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja swego czasu obmyslilem sobie reklame Skyrim, ktora nawiazuje do jednej z umiejetnosci wzniecanej okrzykiem w tej grze :D
Do zatloczonej jezdni, pelnej przejezdzajacych samochodow, ktore smigaja w jedna i druga strone, ze nie da sie przejsc, podchodzi dwoch kolesi. Wymieniaja sie spojrzeniami, usmiechami, jest milo, ale czekaja, az kolumna samochodow sie zatrzyma, co nie nastepuje. Nagle chwila ciszy zwolnienie obrazu i jeden z kolesi krzyczy FUS RO DAH, miedzy "przelatujacymi" w tej chwili z predkoscia 80 kilometrow na godzine dwoma samochodami i... juz jest po drugiej stronie ulicy :DDD Potem spoglada tylko z usmiechem na zdezorientowanego przechodnia, ktory stoi, jak slup soli i sie gapi :D Potem leci jakis slogan np. Skyrim - przezyj te gre ... bla bla xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 09:27, Kafar napisał:

Oczywiście uważam że zastrzeganie TAKICH haseł to idiotyzm ale cóż ;) nie raz
się przekonaliśmy że idiotów w branży i nie tylko tej jest dość dużo.


Zastrzeżenie tego jeszcze takie strasznie głupie nie jest, w końcu to pomysł twórców gry. Bzdurą natomiast było grożenie procesem Notchowi za Scrolls...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 11:31, Sanders-sama napisał:

To ja sobie może ściągnę to jako dźwięk smsa, bo spadająca atomówka już mi się znudziła
xD


jak chcesz to ci mogę wysłać ten dzwonek bo go mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewaliście po firmie, która pozywa ludzi za "Scrolls" w tytule, albo która pozywa Interplay, żeby przejąć prawa do pierwszych dwóch części Fallouta. Teraz zaczną się masowe pozwy odnośnie Fus Ro Dah. Nie mogę się już doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować