Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja Rozszerzona - recenzja

70 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

@Myszasty
Dobra recenzja, choć przez jakąś połowę skupiasz się na rzeczach o których była mowa
przy wersji PC. Jest to zrozumiałe zważywszy że nie wszyscy w nią grali.


Od początku taki był plan. Oczywiście większość graczy, nawet czekających na wersję X360, czytała wszystkie możliwe recki, ale wiesz, jak jest... Jeśli poprzestałbym na wypunktowaniu różnic i nowym contencie, od razu pojawiłyby się głosy, że nie szanuję tych, którzy nie czytali. Lepiej więcej, niż mniej. :)

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:


Wszak wiedźmak, to istota chutliwa i pochędożyć lubi, więc w tejże materii również
co nieco dodano...


Tym oto zdaniem przywróciłeś mi nadzieję na ER xD
Ciekawe czy nowe animacje kur**** czy po prostu Triss dostanie rundę 2 xD


A tego nie powiem, bo to spoiler! :P

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

Skoro już grałeś to mam do ciebie kilka pytań, hope you don''t mind :-)
Czy nadal:
- Geralt płonie po rozmowach przy ognisku?


Nie doświadczyłem.

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

- W cutscenach walki, Geralt ma w łapie miecz defaultowy stalowy czy taki jaki masz wyposażony
aktualnie?


Wszelkie zabawy z mieczami miały model aktualnie noszony, ale mogłem coś przeoczyć. Jak się gra w sesjach po kilkanaście godzin, z małymi przerwami na sen, czasem jakiś duperel może umknąć. :)

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

- Geralt przy animacji z elfką w Vergen ma na sobie defaultowe brzytwy i kurtkę?


Nie pamiętam. :)

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

- Geraltowi magicznie wisi na plecach hak na trofea, mimo że nie ma na sobie zbroi podczas
scenki z sukkubem?


Nie.

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

- Brak finisherowych animacji na wilkołaku, endriadze i krabopająku?


Możliwe, bo żaden finisher mi się chyba nie odpalił. Potencjalnie powinien, bo biegałem długo z majchrami ze stunem i szybko podkoksowałem Aard.

Dnia 13.04.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

To kilka palących kwestii na których poprawę liczyłem wraz z premierą ER. Zdaję sobie
jednak sprawę że na niektóre nie znasz odpowiedźi gdyż mogłeś nie mieć okazji sprawdzić
;-)


Jak wyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

Od początku taki był plan. Oczywiście większość graczy, nawet czekających na wersję X360,
czytała wszystkie możliwe recki, ale wiesz, jak jest... Jeśli poprzestałbym na wypunktowaniu
różnic i nowym contencie, od razu pojawiłyby się głosy, że nie szanuję tych, którzy nie
czytali. Lepiej więcej, niż mniej. :)


Rozumiem

Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

A tego nie powiem, bo to spoiler! :P


Ok ;-) Większa zachęta by zagrać 3 raz xD

Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

> - Geralt płonie po rozmowach przy ognisku?

Nie doświadczyłem.


No to chyba ok:-)

Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

> - W cutscenach walki, Geralt ma w łapie miecz defaultowy stalowy czy taki jaki masz
wyposażony
> aktualnie?

Wszelkie zabawy z mieczami miały model aktualnie noszony, ale mogłem coś przeoczyć. Jak
się gra w sesjach po kilkanaście godzin, z małymi przerwami na sen, czasem jakiś duperel
może umknąć. :)


Ok, upewnię się grając.

Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

> - Geraltowi magicznie wisi na plecach hak na trofea, mimo że nie ma na sobie zbroi
podczas
> scenki z sukkubem?

Nie.


No to też ok.

Dnia 13.04.2012 o 13:36, Myszasty napisał:

> - Brak finisherowych animacji na wilkołaku, endriadze i krabopająku?

Możliwe, bo żaden finisher mi się chyba nie odpalił. Potencjalnie powinien, bo biegałem
długo z majchrami ze stunem i szybko podkoksowałem Aard.


Sęk w tym że REDzi w ogóle nie robili dla nich finisherów ale skoro reklamowali ER z "nowymi animacjami" to iskierka nadziei na to że dodali zabłysnęła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.04.2012 o 11:38, Myszasty napisał:

Ale grafa naprawdę wygląda wyraźnie gorzej, niż na piecu. I nie chcę wciskać kitów, bo
na iksie widziałem gry, które wyglądały lepiej. To nie trolling, to moje odczucia po
porównaniu. :)


Ale to nie o to chodzi, przecież to dziecko nawet wie, że W2 lepiej wygląda na mocnym piecu. Chodzi o to, że nie chciało Ci się sprawdzić czy po opcjonalnej instalacji na dysk/pendrive też występują pop-upy. Masz dysk w iksie a tego nie sprawdziłeś - dziwne i nieracjonalne. To trochę tak, jak mieć kompa, który udzwignie W2 na full, a grać na średnich detalach ;-)

Sorry, ale jako rzetelny recenzent powinieneś jednak taki "detal" sprawdzić, tym bardziej, że instalacje zaleca sam deweloper. Xboxsiarze na pewno chętnie by się dowiedzieli, czy warto poświęcać te 5-10 min. na kopiowanie danych. Czasem taka instalka nie daje kompletnie nic, czasem pogarsza sprawę (vide: Halo 3), często natomiast zmniejsza pop-upy i skraca loadingi (nieraz dość znacznie - vide:Lost Odyssey)."Last but not least" - oszczędza napęd DVD, który w iksie do najcichszych nie należy (w starszych modelach to wręcz "wyjąca porażka"). Instalacja= błoga cisza :)

I tyle :) IMO trochę jednak strolowałeś, a sprawdzić to było akurat warto - wersja PC, którą mam też nieraz mi takie "figle" płatała - najczęsciej na rynku we Flotsam, gdzie szubienica wraz z otoczeniem potrafiła się wczytywać na moich oczach ;-). IMO to zwykły bug , jeśli tego nie poprawili do tej pory, to faktycznie ciut słabo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 14:17, Lordpilot napisał:

I tyle :) IMO trochę jednak strolowałeś, a sprawdzić to było akurat warto - wersja PC,
którą mam też nieraz mi takie "figle" płatała - najczęsciej na rynku we Flotsam, gdzie
szubienica wraz z otoczeniem potrafiła się wczytywać na moich oczach ;-). IMO to zwykły
bug , jeśli tego nie poprawili do tej pory, to faktycznie ciut słabo ;)


U mnie także. Ale najbardziej uciążliwe to było gdy wchodziło się do gospody a tam najpierw modele, rozmazane tekstury a póżniej już normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania bardzo konkretne, a mianowicie, czy dostęp do nowych zadań w wersji PC będzie możliwy po ukończeniu wątku fabularnego, czy też są one częścią rozwijającej się fabuły, a więc aby je poznać należałoby przechodzić Wiedźmina po raz... wtóry. Dalej, czy nowe zadania dotyczą tylko aktu III, a jeśli tak, czy można je uruchomić wczytując stare savy, czy też do Edycji Rozszerzonej będzie można mieć dostęp rozpoczynając rozgrywkę od początku. Jeśli tak, to Edycja Rozszerzona jest zupełną pomyłką, nie dość że gracz, by zaspokoić swą ciekawość poznania wszystkich smaczków Wiedźmina, był poniekąd zmuszony przechodzić grę co najmniej dwa razy - któż będzie na tyle szalony by grać po raz kolejny, tfu, znowuż dwa razy, wszak i tym razem mamy do czynienia z dwiema ścieżynami zadań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Stary, musisz uważać co piszesz, bo Wiedźmina 2 nie można obrażać, bo to Polska gra. Mnie prawie zjedli jak napisałem, że jak wyjdzie Wiedźmin 3 to poczekam do edycji rozszerzonej i wtedy kupię. No i zaczęła się jazda jaki to polaczek jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niech sie wlasciciele Xboxa bawia :) Ja tam raz skonczylem ta gre na PC i to na sile, bo 3 akt strasznie kulawy i nudny, jak i samo zakonczenie beznadziejne, no chyba ze cos zmienili na konsole, jednak mimo nawet tego nie zagral bym w ta gre drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 16:49, Gosu napisał:

Dobrze niech sie wlasciciele Xboxa bawia :) Ja tam raz skonczylem ta gre na PC i to na
sile, bo 3 akt strasznie kulawy i nudny, jak i samo zakonczenie beznadziejne, no chyba
ze cos zmienili na konsole, jednak mimo nawet tego nie zagral bym w ta gre drugi raz.


Kolejny który chyba nie wie, że trzeci akt jest wydłużony o ok. 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 16:56, lis_23 napisał:

Kolejny który chyba nie wie, że trzeci akt jest wydłużony o ok. 4 godziny.


No nie wiem, ale napisalem ze nawet jesli zmienili cos na konsole to nie zagral bym w to drugi raz :)

Jesli mam juz rozwinac wypowiedz a nie chcialem bo zaraz by ktos to odebral za trolowanie jak zwykle, to oprocz 1 aktu reszta byla taka sobie, a koncowka jak juz napisalem beznadziejna. Ogolnie wiesiek 2 to dla mnie srednia gra, fabularnie znacznie gorsza od 1, za duzo polityki za malo wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 17:27, Gosu napisał:


Jesli mam juz rozwinac wypowiedz a nie chcialem bo zaraz by ktos to odebral za trolowanie
jak zwykle, to oprocz 1 aktu reszta byla taka sobie, a koncowka jak juz napisalem beznadziejna.
Ogolnie wiesiek 2 to dla mnie srednia gra, fabularnie znacznie gorsza od 1, za duzo polityki
za malo wiedzmina.


No tak, jakby w powieściach Sapkowskiego od polityki stroniono ;)
a mi osobiście chyba bardziej podobał się drugi akt, miał bardzo fajne lokacje z miastem krasnoludów na czele
coś mi się też wydaje, że jedno z miast w TESV Skyrim jest bardzo podobne do tego z W2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcąc zbytnio spoilerować, powiem tylko, że zadania przypisane do jednej ze ścieżek są znacznie dłuższe i ciekawsze fabularnie, w przypadku drugiej mamy zaś do czynienia z krótkim, acz intensywnym epizodem, opartym na kilku ciekawszych pomysłach."

Która jest dłuższa drogi Autorze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 18:57, mikins napisał:

"Nie chcąc zbytnio spoilerować, powiem tylko, że zadania przypisane do jednej ze ścieżek
są znacznie dłuższe i ciekawsze fabularnie, w przypadku drugiej mamy zaś do czynienia
z krótkim, acz intensywnym epizodem, opartym na kilku ciekawszych pomysłach."

Która jest dłuższa drogi Autorze? :)


Stawiam że ta z Brygidą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 17:34, lis_23 napisał:

No tak, jakby w powieściach Sapkowskiego od polityki stroniono ;)


No wiedzmin staral sie stronic od niej, chodz nie zawsze wychodzilo. Chodzi mi bardziej o to ze bylo za malo qestow z potworami, jakos tak w 2 czesci nie czulem ze gram wiedzminem.

Dnia 13.04.2012 o 17:34, lis_23 napisał:

a mi osobiście chyba bardziej podobał się drugi akt, miał bardzo fajne lokacje z miastem
krasnoludów na czele
coś mi się też wydaje, że jedno z miast w TESV Skyrim jest bardzo podobne do tego z W2
;)


Mi tak sobie, jakos las mnie bardziej zafascynowal. Moze miasto bylo podobne do jednego ze skyrima, ale na tym koncza sie podobienstwa, dla mnie Skyrim a Wiesiek to niebo i ziemia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 19:26, Gosu napisał:



No wiedzmin staral sie stronic od niej, chodz nie zawsze wychodzilo. Chodzi mi bardziej
o to ze bylo za malo qestow z potworami, jakos tak w 2 czesci nie czulem ze gram wiedzminem.

O ile dobrze pamiętam to już pod koniec Wiedźmińskiej sagi z potworami było trochę krucho
dwójka różni się od jedynki ale tego należało się spodziewać, W2 ma bardziej Europejski klimat, mniej Słowiański.

Dnia 13.04.2012 o 19:26, Gosu napisał:


Mi tak sobie, jakos las mnie bardziej zafascynowal. Moze miasto bylo podobne do jednego
ze skyrima, ale na tym koncza sie podobienstwa, dla mnie Skyrim a Wiesiek to niebo i
ziemia ;)


Cóż, dla mnie to też niebo a ziemia, tyle że na korzyść Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt nie wymawia wybranych kwestii tak jak w serii ME. A to psia jucha...
Sterowanie też jakieś pokiereszowane. O grafice nawet nie wspomnę bo miała być najlepszą na XBOX360 a jest przeciętna już na samym początki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować