Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja Rozszerzona - recenzja

70 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2012 o 19:36, lis_23 napisał:

O ile dobrze pamiętam to już pod koniec Wiedźmińskiej sagi z potworami było trochę krucho
dwójka różni się od jedynki ale tego należało się spodziewać, W2 ma bardziej Europejski
klimat, mniej Słowiański.


Druga czesc po prostu upodobnila sie do innych gier tego typu zeby lepiej sie sprzedala poza Polska ;)

Dnia 13.04.2012 o 19:36, lis_23 napisał:

Cóż, dla mnie to też niebo a ziemia, tyle że na korzyść Wiedźmina 2.


Kazdy ma swoj gust, ja w Wiedzmina gralem moze 20 h? W Skyrima mam 170 h i gram nadal, w dodatku jest jeszcze pelno miejsc ktorych nie odkrylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź: "Ja mam pytania bardzo konkretne, a mianowicie, czy dostęp do nowych zadań w wersji PC będzie możliwy po ukończeniu wątku fabularnego, czy też są one częścią rozwijającej się fabuły, a więc aby je poznać należałoby przechodzić Wiedźmina po raz... wtóry. Dalej, czy nowe zadania dotyczą tylko aktu III, a jeśli tak, czy można je uruchomić wczytując stare savy, czy też do Edycji Rozszerzonej będzie można mieć dostęp rozpoczynając rozgrywkę od początku. Jeśli tak, to Edycja Rozszerzona jest zupełną pomyłką, nie dość że gracz, by zaspokoić swą ciekawość poznania wszystkich smaczków Wiedźmina, był poniekąd zmuszony przechodzić grę co najmniej dwa razy - któż będzie na tyle szalony by grać po raz kolejny, tfu, znowuż dwa razy, wszak i tym razem mamy do czynienia z dwiema ścieżynami zadań! ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 22:42, Gosu napisał:

Druga czesc po prostu upodobnila sie do innych gier tego typu zeby lepiej sie sprzedala
poza Polska ;)


Dokładnie. Jedynka miała słowiański klimat i jak się sprzedała? Dwójkę trzeba było trochę zmienić by mieć większą szansę na sprzedaż...

@Siupsiupek
Trzeba grać od początku na zainstalowanej łatce, questy są w 3 akcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i niestety sa bugi w wersji na xbox360 :) A mianowicie, w epilogu podczas zdobycia miasta w swiatyni gdy trwa rozmowa gdzie sa dzieci :) nie widac postaci :) a mianowicie nie widac geralta i krola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobili coś z systemem zapisu w Edycji Rozszerzonej na PC? To jest wg. najgorszy element gry :P Co złego jest w slotach na zapis, albo w profilach graczy? Muszę ręcznie kopiować zapisy do zewnętrznego folderu, żeby brat mógł grać na swoim zapisie :P Nie wspominając już o tym, że na koniec III aktu miałem jakieś 450 zapisów manualnych (łącznie, bo co jakiś czas usuwałem je) i ze 100 automatycznych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 23:26, Sanders-sama napisał:

Dokładnie. Jedynka miała słowiański klimat i jak się sprzedała? Dwójkę trzeba było trochę
zmienić by mieć większą szansę na sprzedaż...


Juz nie chodzi o slowianski klimat, tylko o sposob prowadzenia rozgrywki, w 2 czesci jest juz bardziej taki Gothicowy, czyli taki ktory jest bardziej znany gracza na swiecie niz tak jak bylo w 1 czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A mianowicie, w epilogu podczas zdobycia miasta

Dnia 13.04.2012 o 23:36, rafcio007 napisał:

w swiatyni gdy trwa rozmowa gdzie sa dzieci :) nie widac postaci :) a mianowicie nie
widac geralta i krola :)


Chyba w prologu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam za sobą 5 godzin gry. Wydanie kolekcjonerskie prezentuje się dobrze. Znacznie lepiej niż widać to na nagraniu ukazującym jego zawartość. Twierdzę, że dobrze, bo okładka artbooka pozostawia wiele do życzenia (mam tu na myśli jej jakość). Co do samej gry to daje się zauważyć drobne niedoróbki. Ogólnie gra się przyjemnie, a gra działa mi płynnie. Raz się zacięła. Praktycznie zgadzam się z powyższą recenzją z jednym wyjątkiem. Chodzi o oprawę graficzną. Nie spodziewałem się cudu graficznego, ale prawdę mówiąc uważam, że w sporej swej części wygląda ona po prostu brzydko. O ile wygląd postaci nie przeszkadza, nasycenie kolorów też jest w porządku to otoczenie razi wręcz po oczach niską rozdzielczością tekstur. Im dłużej gram tym coraz mniej na to zwracam uwagi, ale na początku to był szok, co to jest? :) Prawdę mówiąc wkurzają mnie nie tyle co niskiej jakości tekstury, a ten filtr rozmycia. Momentami mam przed oczyma Shift 2, którego oprawa graficzna skutecznie odrzuciła mnie od tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 18:31, ACE_2005 napisał:

Chodzi o oprawę graficzną. Nie spodziewałem się cudu graficznego, ale prawdę mówiąc uważam,
że w sporej swej części wygląda ona po prostu brzydko.


Gdy się najpierw widziało tekstury na PC, nic już nie będzie takie samo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=AFjRFiyW4YY

Dosyć kiepsko to wygląda, wszystko takie rozmyte i pomarańczowe ... raczej nie chciałbym grać w Wiedźmina 2 na Xboxie i cieszę się, że mam wersję PC - choć z drugiej strony, nie wiem czy na Xboxie jest ładniejszy RPEg, więc dla graczy Xboxowych ta grafika może być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:13, lis_23 napisał:

Dosyć kiepsko to wygląda....


Dość kiepski jakościowo gameplay. Grafika jest bardzo przyzwoita, wiadomo że gorsza od wersji PC-towej (X360 swoje lata już ma), najlepiej na żywo obadać i wtedy ocenić. Co do innych gier RPG to jesteś w błędzie - FF 13, 13-2 chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2012 o 01:30, Oxva napisał:


Dość kiepski jakościowo gameplay.


Też to zauważyłem, gdyż napisy są krzywe ;)
ale w oczy rzuca się czarny, szary ekran po cud scenkach, na PC chyba tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę w wersji Xboxowej jest skopany Quick Time Event w skrócie QTE w wersji na pc jest łatwiej go wykonywać na klawiaturze np w walce na piąchy ja zanim na początku w miescie jak ratowałem jaskra i zoltana od powieszenia to kilkanascie razy wczytywałem grę bo mi strażnik obił dziub w QTE i była animacja jak mi geralta wieszają na szubienicy i było game over musiałem wczytywać od nowa to jedyny minus gry na xboxa skopany jest w nim lekko QTE bo na padzie od xboxa trzeba to robić niemal z prędkoscią światła za 12 albo 13 razem dopiero jakoś pokonałem tego strażnika i kata i jakoś uratowałem zoltana i jaskra ale ile nerwów i krwi sobie napsułem zanim mi się to udało to żadne słowa tego nie wyrażą to jedyny minus tej gry ten skopany QTE a tak poza tym gra jest ok fajne są też walki z bossami np z kejranem z 1 aktu co wygląda jak pół ośmiornica i pół krewetka jak dla mnie ta gra zasługuje na 9+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, jeden znak interpunkcyjny na całą ścianę tekstu.


Na kompie nie pogram, wersją na xboxa nie pogardzę. A za stary już jestem, żeby zwracać uwagę na grafikę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 17:51, The_Gray_Fox napisał:

trochę w wersji Xboxowej jest skopany Quick Time Event w skrócie QTE w wersji na pc jest
łatwiej go wykonywać na klawiaturze np w walce na piąchy ja zanim na początku w miescie
jak ratowałem jaskra i zoltana od powieszenia to kilkanascie razy wczytywałem grę bo
mi strażnik obił dziub w QTE i była animacja jak mi geralta wieszają na szubienicy i
było game over musiałem wczytywać od nowa to jedyny minus gry na xboxa skopany jest w
nim lekko QTE bo na padzie od xboxa trzeba to robić niemal z prędkoscią światła za 12
albo 13 razem dopiero jakoś pokonałem tego strażnika i kata i jakoś uratowałem zoltana
i jaskra ale ile nerwów i krwi sobie napsułem zanim mi się to udało to żadne słowa tego
nie wyrażą to jedyny minus tej gry ten skopany QTE a tak poza tym gra jest ok fajne są
też walki z bossami np z kejranem z 1 aktu co wygląda jak pół ośmiornica i pół krewetka
jak dla mnie ta gra zasługuje na 9+/10.


Kolego, albo coś mocno jest nie tak z Twoim refleksem, albo z padem. Jeżeli chodzi o QTE to ja nie miałem jeszcze z tym żadnego problemu. Póki co wychodzi mi za pierwszym podejściem.

Wielkie dzięki dla Gram.pl za dostarczenie gry w piątek. Pograłem sobie wczoraj, a w nocy i przez większość dzisiejszego dnia zrobiłem sobie maraton. :) Muszę powiedzieć, że coraz bardziej przekonuje się do tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować