Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Po nowej edycji Baldur`s Gate`a przyjdzie czas na Icewind Dale?

33 postów w tym temacie

Zajęliby się czymś ciekawszym niż robienie remake''ów gier, które dobrze się skalują z rozdzielczością (mody, bo mody, ale jednak) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ID jako hack&shlashowata zabawa na mechanizmach RPG ma mniejsze szanse na sukces. Nie mówiąc o tym, że tytuł jest mniej popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżona Ultima Online to by było coś. W Polsce wciąż działają serwery tej gry, nowa oprawa mogłaby tchnąć w nie trochę życia. Szkoda, że EA się na to nie zgodzi tylko wydusi ile się da z marki i wyrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, Icewind Dale było bardzo słabe, fabuła na poziomie Diablo, a ówczesny przeniesiony na pc system D&D nawet nie pozwalał na robienie ciekawej drużyny i bawienie się w taktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 10:45, Henrar napisał:

Zajęliby się czymś ciekawszym niż robienie remake''ów gier

Co masz do wydań wznowionych? Z niektórymi grami jest tak, że trącą myszką lub są problemy z ich uruchomieniem na nowych systemach. IMO niech będzie jak najwięcej tego typu produkcji, szczególnie tych lepszych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:02, topyrz napisał:

Co masz do wydań wznowionych? Z niektórymi grami jest tak, że trącą myszką lub są problemy
z ich uruchomieniem na nowych systemach.

Mam o tyle, że gry na Infinity Engine chodzą praktycznei bez problemu na nowych systemach (a nawet jeśli nie - jest GoG).

@TobiAlex:

Dnia 13.04.2012 o 11:02, topyrz napisał:

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D

Tak, doskonały pomysł. Wydać grę pod licencją AD&D nie korzystającą z tego systemu.
Powiedz mi, nie narzekałeś czasem na to, że Dungeon Siege III nie miał nic wspólnego z poprzednimi częściami? Co za hipokryzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:01, TobiAlex napisał:

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)


Bluźnisz oj bluźnisz synu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krok jak najbardziej zrozumiały- jeżeli BG odświeżony się sprzeda to i inne tytuły będą odświeżać. A że w ID nie grałem ani grama to chętnie zagram w nową wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:01, TobiAlex napisał:

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)

Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 11:31, Boro666 napisał:

Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary
poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.


Czego oczekujesz od kogoś kto BG zna tylko ze screenów w internecie i opisowej tabelki na gry-online xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:31, Boro666 napisał:

Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary
poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.


Polecam tak zrobić i w BG i w ID, po 10 sekundach będziesz miał całą drużynę wyrżniętą. Osoby, które twierdzą, że ID to był zwykły h&s, a walka nie wymagała żadnej taktyki grały chyba w inną grę niż ja. Pamiętam, że w ID starcia były naprawdę wymagające i wymagały używania różnej taktyki, wykorzystywania słabych punktów przeciwnika, rzucania różnorodnych zaklęć ochronnych i ofensywnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmieszą mnie takie studia trochę, po 1 nic nie wiadomo o tym BG, miały być screeny i materiały a nie ma. Do tego chcieli by robić wszystko. Same remake a jeżeli odzywali się do EA o ultime online to nieźli idioci. EA już wiele razy mówiła że nie chce i nie jest zainteresowana. I to nie byle komu ale dużo sławniejszym i większym studiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:01, TobiAlex napisał:

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)

Weź człowieku głowę pod kran i puść zimną wodę. Potem zastanów się co za brednie wygadujesz.
Jakby jakiejś firmie zachciało się profanować BG w taki sposób to wież mi, nikt by tego nie kupił a fani by poszli pod siedziby firm i zaczęli by je palić.
Nawet na pirackiej wersji bym nie chciał w to zagrać. tfuuuuu.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 11:43, pawbuk napisał:

Polecam tak zrobić i w BG i w ID, po 10 sekundach będziesz miał całą drużynę wyrżniętą.


Dobra dobra ale co ma piernik do wiatraka ?
Grając na najwyższym poziomie w DA:O [zanim patche zrobiły z tej gry kolejnego casual-faila] była analogiczna sytuacja, tzn kto nie korzystał z aktywnej pauzy rozsądnie i nie zmieniał taktyki w trakcie potyczki pod konkretne sytuacje ten padał po kilku sekundach trudniejszych starć.

Tu chodziło o sam fakt, że gość nie ma pojęcia jak gra wyglądała [jak wyglądał system rozgrywki] i pisze, ze dobry by był w remaku ten z DA:O podczas gdy faktycznie system walki w BG i DA:O nie różni się od siebie za wiele - co mu zwyczajnie wyjaśniono.

W BG też jak byś się uparł dajesz najniższy poziom trudności [w ID tak samo] i możesz lecieć jak głupi przez całą grę kompletnie olewając taktykę czy aktywną pauzę.

Z resztą się zgadzam, kto uważa serię ID za zwykłego h&sa ten co najwyżej sobie na easy pograł kilka minut i grę olał, ci co grali na HOFie wiedzą ile ta gra wymaga kombinowania [pewnie jak to w AD&D są klasy lepsze i gorsze, vide miksy z kapłanem wymiatającym niepodzielnie tudzież przegięty Druid i jego armia summonów :)]

A na sam remake się ciesze, paradoksalnie z ID2 spędziłem chyba nawet więcej godzin niż z BG, jedna z moich ulubionych gier PC zdecydowanie w 1szej 10tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować