Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED ogłasza historyczny sukces GOG.com

20 postów w tym temacie

No, ale chwile wczesniej mowili o "niszczeniu branzy gier przez promocje (Steam)". Widac potrafia krytykowac tylko innych, ale wzgledem siebie juz zadnych refleksji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ta strona "działała" :/ Swoją kopię Fallouta dostałem po kilkunastu próbach późnym wieczorem. Jestem z nimi od początku (bety) i cały czas mocno trzymam za nich kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:57, djsound napisał:

Tylko jak ta strona "działała" :/ (...)


A jak działa największy tego typu serwis na globie?. Steam podczas świątecznych wyprzedaży notorycznie wyświetla "Serwery zajęte. Spróbuj ponownie później",a podejrzewam, że infrastrukturę serwerową i nakłady finansowe na jej utrzymanie mają nieporównywalnie większe od GOGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"1,1 mln unikalnych użytkowników, które tego dnia odwiedziły GOG.com to wielokrotnie więcej niż wynosi przeciętny dzienny ruch na tym serwisie, co pokazuje, że cyfrowy dystrybutor jest przygotowany do obsłużenia swojego rosnącego biznesu i związanej z tym zwiększonej liczby użytkowników "

Pieprzenie. Sam w czasie tej promocji chciałem pobrać Fallouta. Dać się dało, ale zajęło mi to chyba z 20 minut, tak wolno się wszystko ładowało. Nie mają przystosowanych serwerów do tak dużego ruchu, więc niech nie gadają, że są przygotowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nowych ludzi przyciągnęła, więc będą stronkę odwiedzać regularnie w poszukiwaniu nowych rarytasów :).
A przy okazji to oglądną, to kupią, tamtym się zainteresują. Fallout to był strzał w dychę, chociaż mnie nie skusił ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 12:43, BigM napisał:

"1,1 mln unikalnych użytkowników, które tego dnia odwiedziły GOG.com to wielokrotnie
więcej niż wynosi przeciętny dzienny ruch na tym serwisie, co pokazuje, że cyfrowy dystrybutor
jest przygotowany do obsłużenia swojego rosnącego biznesu i związanej z tym zwiększonej
liczby użytkowników "

Pieprzenie. Sam w czasie tej promocji chciałem pobrać Fallouta. Dać się dało, ale zajęło
mi to chyba z 20 minut, tak wolno się wszystko ładowało. Nie mają przystosowanych serwerów
do tak dużego ruchu, więc niech nie gadają, że są przygotowani.


Szczegół. Podają, że są przygotowani na większy ruch, a wtedy liczba odwiedzin była kilkakrotnie większa niż normalnie. Znaczy na taki ruch jak wtedy po konferencji wieczorem nie są przygotowani, ale nie wiemy jaki to był wzrost. Może x2, może x4, albo x5? Jeśli przyjąć, że x4, to na wzrost x2, albo x2.5 są przygotowani jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 12:10, VuLgAtUs napisał:

A jak działa największy tego typu serwis na globie?. Steam podczas świątecznych
wyprzedaży notorycznie wyświetla "Serwery zajęte. Spróbuj ponownie później",a podejrzewam,
że infrastrukturę serwerową i nakłady finansowe na jej utrzymanie mają nieporównywalnie
większe od GOGa.


Ha, ale porównanie. Zapomniałeś tylko napisać, że Steam DZIENNIE obsługuje kilka milionów graczy )) a w czasie promocji ta liczba jest kilkukrotnie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "przygotowanie" to mocno dyskusyjna kwestia, ja, zanim udało mi się dodać Fallouta do konta (pobieranie pozostawiłem sobie na później), kilka razy zobaczyłem "miśki" i komunikat "Our servers are undergoing (scheduled) maintenance...". Więc raczej GOG nie był przygotowany na tak szturm :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze dawali polskie wersje językowe... W końcu CD Projekt przygotował niejedną polonizację więc problemów z wieloma licencjami nie powinno być? Mogłyby być nawet dostępne tylko dla użytkowników z Polski :| Taki ukłon w kierunku rodaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile było osób takich jak ja, które załozyły konto , dodały Fallouta (nie ściągając) i sie wylogowały?

Właściwie nie wiem po co to zrobiłem... Kupować na GoGu i tak nic nie zamierzam, nawet z pseudoprogramu lojalościowego CDP nie korzystam. Być może się to zmieni (choć wiem, że na to szanse są praktycznie zerowe) jak bedzie mozna kupować / pobierać u nich gry po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 18:15, Abi_Dalzim napisał:

Ciekawe ile było osób takich jak ja, które załozyły konto , dodały Fallouta (nie ściągając)
i sie wylogowały?


Ja tak zrobiłem.

Mimo że Fallouta mam na płycie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 18:59, Feallan napisał:

Mimo że Fallouta mam na płycie. :D

Ja też. Mam wszystkie i to po polsku. Ale niech sie GoG cieszy, że ma nowego klienta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dawali za darmo to co się dziwić :) Aczkolwiek to dobry sposób, jeśli nie promocję samą w sobie (ale też) to taka promocja jest świetnym testem możliwości platformy i zaplecza. Przetestowali minimalnym kosztem swoja platformę, mogliby cześciej tak robić i z większą ilością gier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować