Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest nowy zwiastun Prototype 2, tym razem z udziałem aktorów

13 postów w tym temacie

Nie tylko nie jest podobny, a na dodatek nie był zły w poprzedniej części gry. Producentom już się skończyły pomysły i zaczynają zmieniać fakty, żeby zbudować nową fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście fabuła w Prototype 2 mi się nie podoba! Robią z Aleksa Mercera jakiegoś zbrodniaża i złego gościa, a to właśnie w Prototype 1 Aleks szukała zemsty za to co z nim zrobiono!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wykorzystaniem kawałka Hurt w wykonaniu Casha całkiem fajny, ale końcowa scena jakoś tak psuje efekt. Mimo wszystko, dobrze wykonany filmik, chociaż i tak nie zagram : 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy komentujący tutaj przeszli pierwszego prototypa w całości, ale twierdzenie że nie był zły jest zabawne w każdym kontekście. Przypominam, że oprócz zemsty nie miał nic przeciwko mordowaniu niewinnych ludzi. Tym zdaje się charakteryzuje się zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 16:16, tab16 napisał:

Nie wiem, czy komentujący tutaj przeszli pierwszego prototypa w całości, ale twierdzenie
że nie był zły jest zabawne w każdym kontekście. Przypominam, że oprócz zemsty nie miał
nic przeciwko mordowaniu niewinnych ludzi. Tym zdaje się charakteryzuje się zło.

Fabularnie nic takiego nie miało miejsca. Jasne, mogłeś sobie grać jak rasowy morderca i zjadać cywili dla zabawy, ale osią jedynki była jego walka z Blackwatch i Greene. Konsumowałeś żołnierzy, którzy na ciebie polowali, naukowców zaplątanych w całą afere z Red/Blacklight i raczej nikt spośród nich nie był "niewinny". To już oryginalny Mercer był większym bydlakiem niż jego wersja 2.0.

Nie było przy tym jakiegoś komiksu czy czegoś, gdzie Mercer ogólnie był przedstawiony jako "nie taki zły"? Nie szukałem tego jakoś specjalnie, ale coś mi się obiło o uszy.

A na sam temat - aktor faktycznie niepodobny. O ile jego przeciwnik wygląda ok, to Mercer się średnio kojarzy ze swoją grową wersją. Cóż, dobrze że przynajmniej nie występuje za długo, bo psuje efekt całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 16:27, KaPe napisał:

> Nie wiem, czy komentujący tutaj przeszli pierwszego prototypa w całości, ale twierdzenie

> że nie był zły jest zabawne w każdym kontekście. Przypominam, że oprócz zemsty nie
miał
> nic przeciwko mordowaniu niewinnych ludzi. Tym zdaje się charakteryzuje się zło.

Fabularnie nic takiego nie miało miejsca.

Fabularnie to Mercer wypuścił wirusa... No i nie wiem czy walka z regularnymi oddziałami marines (którzy tak naprawdę mieli tylko osłaniać cywili i gardzili Blackwatch określając ich jako Nazi) zaliczała się jako czynienie dobra.
Zgadzam się z tab16. Ci którzy mają Mercera za tego "dobrego" chyba w ogóle nie grali w pierwszą część, albo nie przywiązali specjalnej uwagi do fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 19:13, Darkstar181 napisał:

Fabularnie to Mercer wypuścił wirusa... No i nie wiem czy walka z regularnymi oddziałami
marines (którzy tak naprawdę mieli tylko osłaniać cywili i gardzili Blackwatch określając
ich jako Nazi) zaliczała się jako czynienie dobra.
Zgadzam się z tab16. Ci którzy mają Mercera za tego "dobrego" chyba w ogóle nie grali
w pierwszą część, albo nie przywiązali specjalnej uwagi do fabuły.

Mercer jako człowiek to kawał skur... i tu nie ma żadnych wątpliwości.
Mercer jako Blacklight... no to już znacznie bardziej dyskusyjne. Marines mają ten problem, że są po przeciwnej stronie barykady. Z ich punktu widzenia, Mercer to morderca i sprawca całego zamieszania z Redlight. Z jego punktu widzenia, Marines to pionki które próbują go zabić. No, a że nie jest to bajka dla dzieci, to stawanie na drodze Mercera kończy się zwykle tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy Mercer/Zeus był zły? Przeważnie robił tylko co musiał żeby osiągnąć swoje to co chciał i zabijał wszystkich i wszystko co stało mu na drodze. Taki typowo neutralny bohater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja apropo dyskusji o moralności bohatera, to chciałbym tylko przypomnieć, że pod koniec gry uratował miasto przed zniszczeniem(bomba czy cuś, nie pamiętam już. To był brutalny sk"", który nie cofał się przed niczym. Ale robił to w konkretnym celu. Dlatego nie uważam, że był zły ala Joker tylko po prostu zdeterminowany.
A w Prototype 2 raczej nie zagram. Nie widzi mi się ta gra, np. przez zmianę grafiki na jakieś kolorowe badziwie. Pseudorealizm grafy w pierwszej części bardziej do mnie trafiał(porównajcie choćby Hunterów, w Prototype 1 wyglądały jednocześnie mocarnie i obrzydliwe, a w trailerach dwójki - nuda. Tak samo ,,wirusowe" bronie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu to faktycznie Alex nie przypomina ani trochę growej wersji. A włączając się do moralności bohatera: trudno powiedzieć że był konkretnie dobry albo konkretnie zły. Po prostu był ludzki a to że szukał sprawców "po trupach do celu" nadaje mu wiarygodnych cech dzięki czemu łatwiej jest nam się z nim utożsamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry czy nie fakt jest taki - lubiłem go :P mam nadzieję, że fabuła w dwójce będzie jakaś sensowna, bo nie podoba mi się, że z Alexa robią złego drania, a aż taki zły to on nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować