Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oops... We did it again, czyli problemy z instalacją łatki Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2 na PC

199 postów w tym temacie

Nie no, tutaj to jest ewidentnie wina cdpu... chciałem sobie ściągnąć łatkę, ale nadal nie wiem co działa, a co nie, czy autopatcher ma już dobrą wersję. Myszasty podesłał mi 36 plików do ściągnięcia osobno wtf... to jest XXI wiek? xD
A testy musieli mieć dokładne, skoro nie zauważyli braku filmików i napisów w menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie tykam nic, poczekam spokojnie tydzień-dwa aż partacze z CDP poprawią wszystko tak, żeby dało się to normalnie pobrać. Szkoda nerwów i miejsca na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 10:52, Pietro87 napisał:

Dlatego ja nie tykam nic, poczekam spokojnie tydzień-dwa aż partacze z CDP poprawią wszystko
tak, żeby dało się to normalnie pobrać. Szkoda nerwów i miejsca na dysku :)


No ja robię tak samo, tylko mam nadzieję, że ktoś jakiegoś newsa walnie, że już naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 10:04, Olamagato napisał:

Nie wiem jak można uszkodzić pliki, za to wiem jak bardzo badziewne serwery i połączenia
potrafią zepsuć każdą transmisję. Z drugiej strony doskonale wiem jak każde ściąganie
psuje robactwo zainstalowane przez samych użytkowników. Bardzo często są oni więc sami
sobie winni.


Wiesz, sami REDzi poniekąd przyznali, ze te pierwsze paczki były uszkodzone ( http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/29068-news-ulepszenie-do-edycji-rozszerzonej-jest-juz-dostepne/page__view__findpost__p__800556), więc proszę, nie broń ich tam, gdzie ewidentnie zawalili. BTW, ja też nie wiem, jak odbywa się "uszkadzanie" plików, ale nie wmówisz mi, ze nigdy nie dostałeś uszkodzonego zipa czy rara, którego nie dało się rozpakować - w przypadku ER działa to podobnie. I jakoś nie wydaje mi się, że tylu ludzi w Polsce i na świecie miało jakiś syf w komputerze, który złośliwe pouszkadzał dwa konkretne pliki z Edycji Rozszerzonej. Jak poczytasz, dowiesz się, że na starcie wszyscy mieli uszkodzone dokładnie te same dwa pliki i dopiero ręczne pobranie ich jeszcze raz załatwiało sprawę.

Dnia 22.04.2012 o 10:04, Olamagato napisał:

Może już od dawna nie mają monitorów 4:3 ;)


Jakoś inne firmy nie mają z tym problemów ;). I też kiepsko to świadczy o ich dziale testującym (bądź o programistach, którzy nie zaimplementowali poprawek), jeśli nie są w stanie zainwestować w choćby jedno stanowisko z monitorem 4:3 czy 16:10 (jakiego używam np. ja). Albo po prostu pokazuje, jak podchodzą do testów ;)

Dnia 22.04.2012 o 10:04, Olamagato napisał:

Ja już od kilku lat kupuję gry zazwyczaj dwa lata po premierze. Pięknie dopracowane,
bez DRMów i na dodatek kilka razy tańsze. Jakoś przestałem się podniecać "nowościami".
Szukam rzeczy działających i to działających długo.


W moim przypadku nie chodziło o "nowość'', tylko w pewnym sensie o wsparcie REDów za fajną grę, jaką był W1 i pokazanie, że niecierpliwie czekam na drugą część. Sprawy premierowe zawalili koncertowo, zgłoszone błędy najwyraźniej olewają, to teraz nie widzę powodu, żeby ich wspierać. Owszem, sama gra jest bardzo fajna, ale cierpi na niedopracowaniu technicznym i na paru decyzjach projektowych. Jeżeli nic się nie zmieni, to z żalem, ale do ich kolejnych gier będę podchodził ostrożniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten quest po stronie Iorwetha i szczerze powiem spodziewałem się więcej. Quest przy dobrych wiatrach można ukończyć w około pół godziny. I nic ciekawego w nim nie ma. Na plus zasługuje możliwość zdobycia po stronie Iorwetha zapomnianego miecza Vranów. A tak to głównie nawładowali tam różnego typu stworów. Od endriag, poprzez królową endriag (i w tym miejscu zabijanie królowej endriag w I akcie mija się z celem, bo w III też można zdobyć feromon), zgnilce i na golemach skończywszy... Zobaczymy co Roche pokaże, twórcy zapowiadali 4h dodatkowej gry, przekonamy się czy po stronie Rocha będzie ponad 3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie GOGową wersję, zainstalowała się bez problemu. Zacząłem grać na mrocznym, dwa razy mi wyszła do windowsa. W 1 akcie skrzynia na loot mi się zbugowała i nie mogłem wyciągnąć z niej nic, tylko wkładać. Reinstalka nie pomogła, zapisanie i wczytanie też nic nie dało... Usunąłem, bo nie mam jak wyjąć składników czy to na potiona czy bombę...
To jednak nie koniec. Ponoć Geralt nadal płonie przy rozmowach w ognisku i jeszcze wiele, wiele innych. (Myszasty mi w komentarzach od recki pisał że tego nie miał.) Wniosek sam się nasuwa.. Może i wydali najbardziej doszlifowaną wersję ale na pewno nie na PC ale na X pudło. Wkurza mnie trochę że co wywiad trąbili o tym że to najbardziej dopracowana wersja i że czytają fora, skoro nawet w tej ER babole z czasu premiery biją po oczach. Dam sobie łapę uciąć bez grania że wszystkie babole które były są i będą nadal, bo raczej kolejnej ER do 2 nie zrobią.. Wczoraj jak żartobliwie napisałem na forum "To kiedy patch do ER?" moderator usunął mój wpis... Szkoda gadać. Przy premierze 3 raczej z zakupem się grubo wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 10:52, Pietro87 napisał:

Dlatego ja nie tykam nic, poczekam spokojnie tydzień-dwa aż partacze z CDP poprawią wszystko
tak, żeby dało się to normalnie pobrać. Szkoda nerwów i miejsca na dysku :)


Dlatego ja pobrałem wersję z gog.com. Co prawda 16 GB z lekkim okładem musiałem ściągnąć, ale za to gra jest już w Edycji Rozszerzonej i działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 17:50, Wojman napisał:

Dlatego ja pobrałem wersję z gog.com. Co prawda 16 GB z lekkim okładem musiałem ściągnąć,
ale za to gra jest już w Edycji Rozszerzonej i działa bez problemu.



O to ciekawe, bo ja mam wersję z GOGa oprócz swojej EK również [dostałem swego czasu od pana Kicińskiego darmowy kod w ramach zadośćuczynienia za problemy z EK :)]
To muszę zerknąć pewnie i moje wydanie już zaktualizowali.

Btw - jest tam dalej opcja dociągnięcia polskich plików audio ? [w dniu premiery bodajże były]
Bo po angielsku jednak w Wieśka grac to tak jak np w dobre zagraniczne gry grac po naszemu xD


P.S.2

Dali opcje ustawienia grafiki adekwatnej dla X360 ?
Jestem ciekaw jak by to na piecu wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 17:56, Pietro87 napisał:

Dali opcje ustawienia grafiki adekwatnej dla X360 ?


tia, tylko musisz na czuja grzebać co ustawić na low a co na med.

@Spec
spoko, u mnie party pobrały się dobrze /instalacja na innym kompie z winseven/, a na xp dalej strajkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 17:56, Pietro87 napisał:

O to ciekawe, bo ja mam wersję z GOGa oprócz swojej EK również [dostałem swego czasu
od pana Kicińskiego darmowy kod w ramach zadośćuczynienia za problemy z EK :)]
To muszę zerknąć pewnie i moje wydanie już zaktualizowali.


Zaktualizowali na pewno. Wiem, bo sam dostałem kod na Wiedźmina 2 w serwisie gog.com. I gra została zaktualizowana do Edycji Rozszerzonej (na stronie gog.com).

Dnia 24.04.2012 o 17:56, Pietro87 napisał:

Btw - jest tam dalej opcja dociągnięcia polskich plików audio ? [w dniu premiery bodajże
były]
Bo po angielsku jednak w Wieśka grac to tak jak np w dobre zagraniczne gry grac po naszemu
xD


Edycja Rozszerzona ma w sobie wszystkie wersje językowe. Nie musisz dodatkowo ściągać polskich plików audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 18:24, SpecShadow napisał:

Ściągnąłem W2 EE z GOGa i co? 5 z 7 partów jest popsute. Tydzień zbędnego ściągania.


Ja swoją wersję W2 EE z GoGa ściągnąłem przez gog downloader i nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wiedzimską kolekcje 1+ 2. Ściągnąłem patcha, potem poprawione 2 pliczki z tej strony, podmieniłem, zainstalowałem, działa bez problemów. Przesadzacie i narzekacie (jak to polacy mają w zwyczaju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezusie jaki ten gog downloader to się syf zrobił... w ogóle nie mogę tej wersji z goga pobrać z jakąkolwiek prędkością ponad 500-700kb/s...
Gdzie bez problemu dla testu pobrałem teraz całego AVP ze steama i leciał w full przepustowości 50 mega [więc to nie wina zmulonego łącza tylko jakiegos idiotycznego odgórnego limitu samego goga i ich serwera...]

Syf totalny...

P.S.
Party pojedyncze tez próbowałem pociągnąć oddzielnie - tak samo, wyżej 700kb/s nie chcą iść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:15, Thunderbolt napisał:

Kupiłem wiedzimską kolekcje 1+ 2. Ściągnąłem patcha, potem poprawione 2 pliczki z tej
strony, podmieniłem, zainstalowałem, działa bez problemów. Przesadzacie i narzekacie
(jak to polacy mają w zwyczaju).


No fakt, przecież gra im działa, więc tak dla picu powstał ten temat i użytkownicy sobie siedzą i wymyślają jak to im niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ja poradziłem sobie bez problemów. Tych, co narzekają zapraszam do poczytania o Battlefield Bad Company 2: Vietnam (dla przykładu, bo jest to dodatek o podobnym "rozmiarze" jak ER).
Nie dość, że dostaliście DLC za darmo (z jednym małym potknięciem, ale za to jakie DLC), to jeszcze narzekacie.
Powinniście dziękować, że te dwa pliczki (te poprawione) nie są udostępnianie odpłatnie.

A tak po za tym, to czy downloader z thewitcher.com (nie z gogu) ma już poprawione pliki? Czy dalej trzeba podmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na lapie mam tak samo z GOG''a ale na stacjonarnym mam pudełkową(zwykłego update do enhanced) i nie miałem problemów z patchem ściągnięcie instalacja 2 minuty lapek/pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 19:04, Thunderbolt napisał:

Powinniście dziękować, że te dwa pliczki (te poprawione) nie są udostępnianie odpłatnie.


Ta. Na kolanach. Poza tym nie odkopuj tematu sprzed 2 miesięcy, oczywiście że teraz już nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować