Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze nie chcą GfWL w Dark Souls. Namco słucha uważnie

24 postów w tym temacie

Efekty są bo PCtowcy wreszcie sami odzywają się ludzkim głosem i wychodzą z kulturalną petycją a nie z podejściem "GfWL? NIE KUPUJĘ!". Jak widać nie każdy developer to bezduszne bydle, trzeba tylko wiedzieć jak do rozmów podejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Geeko
Takich petycji było już wiele i na różne tematy, lecz nie przynosiły większego (aby nie powiedzieć - żadnego) skutku. Ja osobiście nie znam i nie pamiętam sytuacji takiej jak ta - aby wydawca tak wsłuchiwał się w głos społeczności, co jest nadzwyczaj ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ładnie... powiem szczerze, że jeżeli to się powiedzie to można się spodziewać wielu takich akcji. Bardzo dobrze, że nie ogranicza się to tylko do wylewania kubła pomyj na forach ale i także po prostu przedstawienia głosu niezadowowolenia w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Namco rzeczywiście posłucha graczy i usunie GfWL z DS, to będę pełen dla nich podziwu. Byłby to chyba pierwszy taki przypadek "dyskusji" graczy z wydawcą na naprawdę wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:20, Miszkaa napisał:

A jest jakaś różnica z "Games for Windows Live" lub bez poza DRMem?


Mniej problemów?
Sam nie mam kłopotów z GfWL ale procent ludzi męczących się z tym programem jest spory. Porównać to można ze Steamem z okresu premiery HL2, gdy ten był wymagany do grania. Tyle że Steam się poprawił (choć nadal nie jest doskonały) ale ten GfWL? Chyba stanął w rozwoju, jeśli chodzi o związane z nim problemy.

Poza tym gracze wychodzą z propozycją wymiany GfWL na Steama. Dość kuriozalne ale pokazuje, do jakiego momentu doszła branża gier video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:21, K0j0t napisał:

@Geeko
Takich petycji było już wiele i na różne tematy, lecz nie przynosiły większego (aby nie
powiedzieć - żadnego) skutku. Ja osobiście nie znam i nie pamiętam sytuacji takiej jak
ta - aby wydawca tak wsłuchiwał się w głos społeczności, co jest nadzwyczaj ciekawe...


imho syndrom kickstartera - wydawcy zaczeli zauważać że produkcja pod głos graczy może się opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:20, Miszkaa napisał:

A jest jakaś różnica z "Games for Windows Live" lub bez poza DRMem?

Akurat mnie to nie dotyczy, ale wiele osób ma problemy z tym cudem techniki od Microsoftu. Zresztą w sumie ta platforma to do dzisiaj takie niewiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, generalnie też nie mam problemów z GfWL, ale ten program potrafi zabrać nawet 250MB pamięci RAM (powaga) a nie zapominajmy, że niektórzy jeszcze mają 2GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:30, SpecShadow napisał:

Poza tym gracze wychodzą z propozycją wymiany GfWL na Steama. Dość kuriozalne ale pokazuje,
do jakiego momentu doszła branża gier video.


raz kupiłem grę pudełkowa wymagającą steama, więcej nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:30, SpecShadow napisał:

Poza tym gracze wychodzą z propozycją wymiany GfWL na Steama. Dość kuriozalne ale pokazuje,
do jakiego momentu doszła branża gier video.


Do jakiego? Do takiego, że gracze chcą mieć wszystkie gry w jednym miejscu? Sam mam na Steamie ok. 300 a znam ludzi, którzy mają więcej. Druga sprawa, zawsze można liczyć, że w promocji gra pojawi się za 4 EURO, gdzie takowej ceny w Polsce nie osiągniemy przez parę dobrych lat od dnia premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 21:01, 1t4chi napisał:

> Poza tym gracze wychodzą z propozycją wymiany GfWL na Steama. Dość kuriozalne ale
pokazuje,
> do jakiego momentu doszła branża gier video.

raz kupiłem grę pudełkowa wymagającą steama, więcej nie chce


Biorąc pod uwagę fakt, że jakieś 70% gier obecnie wymaga Steama, jeszcze trochę i nie będziesz miał w co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:35, Henrar napisał:

Do Namco - usuńcie GfWL i wrzućcie Origina.

Od razu gracze inaczej zaśpiewają, bez przesady już.


Origin i GfWL to zupełnie co innego, więc dziwny jest Twój tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować