Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED: Nic się nie zmieniło, Wiedźmin 2 to gra dla dojrzałych osób

68 postów w tym temacie

dobrze wiesz, że zmieniłeś treść posta i zanim odpowiedziałem było w nim co innego, aż szkoda, że dla wygody czytelnika tnę zbędne cytaty. brzydka zagrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:30, Robertcik1 napisał:

dobrze wiesz, że zmieniłeś treść posta i zanim odpowiedziałem było w nim co innego, aż
szkoda, że dla wygody czytelnika tnę zbędne cytaty. brzydka zagrywka.


Owszem zmienilem tylko wydzwiek abys nie poczul sie urazony tekstem abys poprosil kogos aby ci pokazal jak sie z google korzysta xD Nic wiecej nie zmienialem a juz z pewnoscia nie [33] w ktorym masz czarno na bialym co i jak a mimo to czytac nie potrafisz najwyrazniej.

[edit]
Zrobil sie offtop wiec ja go nie kontynuuje. Wszystko co chcialem napisalem przyklady podalem. A teraz niech dalej pisza o amerykanach co cycki cenzuruja i o yt ktore konta za nie usuwa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cycki, tyłek = gra dla dojrzałych osób wg. CDP RED.

Dla dorosłych może i tak, co do dojrzałości to myślę, że wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:19, Henrar napisał:

Przykład pierwszy z brzegu - Gra o Tron, odcinek pierwszy czy Spartacus, również odcinek
pierwszy (chyba). I praktycznie każde kolejne po nich następujące (:P).


Jeszcze cycek od czasu do czasu w True blood się pojawiał. W Spartacusie jest przeważnie co odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:02, dragnor napisał:

Kolejny xD Nie potrafisz czytac bo nic nie pisalem o filmach tylko o serialach. Ale podaj
mi te Polskie seriale w ktorych jest ze szczegolami

Spoiler

ukazany seks oralny

bez zadnych
ciec ani zaslaniania czegokolwiek - i mam tu namysli sytuacje gdy strona aktywna jest
kobieta. Albo serial w ktorym mamy dokladnie pokazana
Spoiler

meska masturbacje przy akompaniamencie
kobiecej masturbacji ze zblizeniami na te intymne czesci ciala

. Nie masz? To moze
serial w ktorym kobieta
Spoiler

zadowala faceta dlonia

co jest dokladnie pokazane. A skoro
zaczeles o filmach to moze pokaz mi jakis inny w ktorym jest pokazane zblizenie na
Spoiler

kobiece
genitalia podczas zabawy z nozyczkami

jak w Antichrist? I tak moge dlugo a to wszystko
sa Amerykanskie filmy. A seriale wypisywalem z pamieci kontrowersyjnych jest duzo wiecej
xD Ja nie bronie Amerykanow tylo uswiadamiam imc Vojtasowi i teraz Tobie jacy jestescie
stereotypowo skrzywieni xD Tak czy inacvzej - dolaczasz do mega beki xD Dziekuje dobranoc
xD
A gry? Gry sa niestety traktowane wciaz jako zabawka dla dzieci i stad takie a nie inne
podejscie mediow. To sie zmienia ale potrzeba czasu.


Piszesz jak dzieciak.Nie mogło być jeszcze więcej tych xD?No dobra.To dawaj jakąś grę teraz.Czekam.A co do tej mega beki to jest co najmniej żałosne.Fajnie by było gdybyś używał słownictwa trochę na poziomie-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,gra dla dojrzałych osób to taka,gdzie poruszana jest ciężka fabuła oraz klimat thrillera. Mistrzami w tym będą Fahrenheit i Heavy Rain. Dla CDP RED gra dla dojrzałych odbiorców to ta z kawałkiem dupy i cycka przez przynajmniej 20 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 22:12, Kajmal napisał:

Piszesz jak dzieciak.Nie mogło być jeszcze więcej tych xD?


Moge dla odmiany dac -.-

Dnia 18.04.2012 o 22:12, Kajmal napisał:

No dobra.To dawaj jakąś grę
teraz.Czekam.


Chocby gry robione przez ThriXXX, cieszące się ogromną popularnością płatne MMO (tak tak) Red Light Center czy Sociolotron ktory rowniez jest MMO. Gier dla doroslych jest bardzo duzo ja podalem tylko kilka przykladow tych najpopularniejszych. Poza tym gra dla doroslych nie rowna sie grze dla dojrzalych. To jest wlasnie najwieksza tragedia tej branzy - wystarczy dac cycki i gra lapie status "dla dojrzalego odbiorcy". Gra dla dojrzalego odbiory nie musi miec golizny - ma poruszac wazne tematy i robic to w sposob nie traktujacy gracza jak idioty. A ze malo takich gier - szkoda. Oby to sie zmienilo.

Dnia 18.04.2012 o 22:12, Kajmal napisał:

A co do tej mega beki to jest co najmniej żałosne.


Zalosne to jest popieranie goscia ktory gada bez sensu i zyje stereotypami. Tak mowa o Vojtasie.

Dnia 18.04.2012 o 22:12, Kajmal napisał:

Fajnie by było gdybyś
używał słownictwa trochę na poziomie-.-


Fajnie by bylo gdybys zamiast slepo wierzyc takiemu Vojtasowi ktory pewnie na forum znowu cos przeczytal xD sprawdzil temat. Miales podac jakies Polskie seriale ale oszczedze Ci tego bo sam dobrze wiesz ze takich nie ma. Troche wiecej obserwacji a mniej sluchania siejacych sucharowymi stereotypami gosci. Zdrowia zycze i do kolejnej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 22:56, bobobo napisał:

Jak dla mnie,gra dla dojrzałych osób to taka,gdzie poruszana jest ciężka fabuła oraz
klimat thrillera. Mistrzami w tym będą Fahrenheit i Heavy Rain. Dla CDP RED gra dla dojrzałych
odbiorców to ta z kawałkiem dupy i cycka przez przynajmniej 20 sek.

Przemoc + wulgaryzmy + cycki = gra dla dojrzałych osób z dojrzałą fabułą o dojrzałych wyborach (wg. CDP RED) ... serio, to tak wygląda jak ktoś się ciągle chwali "dojrzałą fabułą" , a są dojrzalsze jak właśnie przytoczone przez Ciebie, albo chociażby Planescape: Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dzisiaj, żeby grę uznano za dojrzałą, wystarczy wrzucić do niej martwe dziecko albo kawałek nagiego cycka. Żadne osiągnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Przemoc + wulgaryzmy + cycki = gra dla dojrzałych osób z dojrzałą fabułą o dojrzałych

Dnia 18.04.2012 o 23:32, Adamantium napisał:

wyborach (wg. CDP RED) ... serio, to tak wygląda jak ktoś się ciągle chwali "dojrzałą
fabułą" , a są dojrzalsze jak właśnie przytoczone przez Ciebie, albo chociażby Planescape:
Torment.


^^ plus wiele, wiele innych.Ale Torment to dobry przykład - gra miała bodajże rating "T" (odpowiednik PEGI 12), a i tak była bardziej dorosła niż niejeden tytuł z ratingiem "M".

Szkoda, że CDP mając taki tytuł, eksponuje go "od dupy strony", do tego błędnie rozumując. A sama wypowiedź Badowskiego znowu na zasadzie "co to nie my" ;-) Troszkę, żałosne.

Akurat wątek romansowy w W2 mógłby być dojrzały, ale nie jest - niestety. Grając w ogóle nie czułem, że Geralta łączy z Triss jakaś więź emocjonalna - ot jakiś lachon, którego Geralt od czasu do czasu puknie. W przerwie między pukaniem innych. IMO, to nawet w grach BioWare jest to przedstawione o niebo lepiej. W W2 wypada to zwyczajnie słabo (choć i tak lepiej niż w części pierwszej - tam było to wyjątkowo denne), szkoda.

W2 jest grą dla dorosłych na zupełnie innych płaszczyznach - ma brudny, ciężki klimat. Porusza kilka znanych, czasem smutnych prawd uniwersalnych - ot choćby, to, że w polityce nie ma przyjaciół - są tylko interesy. Fajnie pokazano kwestie władzy, gdzie nie ma sentymentów. Ciekawie nakreślono ludzkie charaktery - trudno tu znaleść kogoś nieskazitelnie dobrego, wrecz przeciwnie każdy ma jakieś grzeszki na sumieniu, mroczne tajemnice skrywane przed światem pod fałszywym uśmiechem.
W2 to taki bardziej lajtowy "Dom Zły" Smarzowskiego - czasem, podczas grania przypominał mi się właśnie ten film, bo ludzie w Wiedźminie są równie podli i nieuczciwi (oczywiście - skala jest dużo mniejsza, nie ma aż takiego hardkoru jak w filmie, gdzie jedynie porucznik Mróz od biedy dawał się lubić).

^^ I co robi Badowski mając w ręku takie atuty ? Ano, rozmienia wszystko na drobne definiując dojrzałość jako pokazanie gołej dupy i cycka, co jakąś specjalnie dużą odwagą nie jest, bo w niejednej grze już się takie widoki widziało i nikt z tego powodu wielkiego halo nie robił ;-) Nawet z "a fujara mu się bujała aż do kolan" pewnego kongresmena z Lost&Damned ;-). Więc skoro już wszystko sprowadzamy do tego tematu, to jednak powiem, że Geralt seks to w spodniach uprawia, jak w większości polskich seriali ;-) Konsekwencji więc zabrakło, ale to tak na marginesie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm to daje wiele do myślenia strach pomyśleć że taki 8-10 latek może mu ktoś z rodziny kupić grę od 18 lat bo rodzina nie wiedziała że tam sa sceny erotyczne w niemczech jest inaczej np niż w polsce tam bez dowodu że masz 18 lat lub więcej takiej gry by wam nie sprzedali ale tu w polsce dla sprzedawców w sklepie np w empiku nie interesuje ich czy masz 18 lat czy nie i tak ci grę sprzedadzą dlatego w polsce powinno się wymogi dotyczące sprzedaży takich gier nieletnim zabronić sprzedaży gier z erotyką,hazardem,nadmierną brutalnoscią i narkotykami bo to im namiesza w głowach i ich psychikę zniszczy ale liczy się kasa a nie to ile masz lat w niemczech za sprzedaż takiej gry nieletniemu sprzedawca by nie tylko stracił pracę ale i wylądował w więżieniu ale to polska tutaj pistolet kupisz i broń bez zezwolenia więc co to za problem z jedną grą heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Buahahahahah Dawno się tak nie uśmiałem :-)


Śmiech to zdrowie, ciesze się więc, że mogłem się przyczynić do prawidłowego rozwoju Twojego organizmu :) Szkoda, jednak, że mając inne zdanie, nie potrafiłeś podać choćby jednego argumentu, żeby to swoje zdanie poprzeć, bo "Buahahahahah" trudno jednak, mimo najszczerszych chęci uznać za jakikolwiek argument.

Swoją opinie podtrzymuję - w dowolnej grze BioWare romanse i relacje pomiędzy postaciami, pomimo że dalekie od doskonałości są przedstawione o niebo lepiej niż w rodzimej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty są owszem, czekałem tylko aż zaczniesz się o nie dopominać ;-)

A więc uważasz że jest dobrze jak większość twojej męskiej ekipy ci skacze w ramiona gdy tylko pierwszy raz cię zobaczą? I wciskanie homoseksualistów na siłę?
W Wiedźminie było tylko 2, z czego jedna była już taka w książkach...
Czy dawanie głupich prezencików i włażenie w tyłek towarzyszom by cię bardziej lubili też uważasz za lepiej poprowadzone?
Nie wiem jak ty ale ja od gry która uważa się za mroczną i dorosłą oczekuję czegoś więcej niż hektolitrów juchy na bohaterach i seksu w ubraniach ;-)
Ale jak mawiają De gustibus est non disputandum więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale jak mawiają De gustibus est non disputandum więc....

Dnia 19.04.2012 o 12:16, Sanders-sama napisał:



Wybrałeś zdaje się tylko przykłady z Dragon Age, więc ja odbiję piłeczkę:

- czy uważasz, że romans z Triss jest lepiej poprowadzony niż choćby ten z BG2 z Aerie ?

- albo z Dragon Age z Lidią ?

- albo z Ashley (dla, której Shepard nawet zostaje poetą ;-)) lub Liarą z Mass Effect ?

- czy więź Geralta z Triss jest na poziomie tej łączącej Revana z Bastilią z KOTORa, gdzie czasem nie trzeba było nawet słów, żeby zauważyć jakie są emocje pomiędzy bohaterami ?

^^ IMO w Wiedźminach te sprawy potraktowano po macoszemu - ja nie tylko nie czułem, że Geralt kocha Triss, mnie nawet trudno było dostrzec, że łaczy ich "coś więcej" niż tylko seks. W pierwszej części Geraltem się jej mogłem oświadczyć, w dwójce ten aspekt jest mocno olany, jakby tego w ogóle nie było (już nie wspominam jakie rozczarowanie musiały przeżyć osoby, które w pierwszej części romansowały z Shani, którą w W2 zupełnie olano, jakby nigdy nie istniała). Wątek romansowy w Wiedźminie 2 jest zrobiony dość słabo i tyle,ot taka zapchajdziura, byleby było. W W1 jest wręcz żenujący (karty-rozbieranki, lol - dorosłość na maxa), więc i tak jest spory postęp. W dwójce redzi łapią plusa za scenę w elfickiej łaźni - delikatna erotyka podana w zabawny sposób, a cała scena wyreżyserowana tak, że się uśmiechnąłem. Wtedy, też ten jeden jedyny raz faktycznie poczułem, że Geralt to facet Triss, że to ważna kobieta w jego życiu. Później było już tylko gorzej...

A żeby nie było, że się wykręcam od odpowiedzi. Wątki homoseksualne w grach BioWare uważam, za mega-słabe, taka pogoń za trendami, niby kontrowersyjna, ale IMO jest to zwyczajne wciskanie homoseksualizmu i promowanie na siłę tolerancji. Seks w ubraniach też jest mega słaby (w CDP jednak Geralt też "dymie" w spodniach). Romanse w grach BioWare dalekie są od ideału, sęk w tym, że w grze Redów są od tego ideału jeszcze dalej - a jak mam wybór czegoś co jest "średnie" albo czegoś co jest "słabe" to jednak wolę to pierwsze... Moim zdaniem. Tyle chciałem przekazać i bardzo proszę, żeby mi nie wciskać czegoś czego nie powiedziałem i nie odwracać kota ogonem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 11:28, The_Gray_Fox napisał:

hmm to daje wiele do myślenia strach pomyśleć że taki 8-10 latek może mu ktoś z rodziny
kupić grę od 18 lat bo rodzina nie wiedziała że tam sa sceny erotyczne


To wszystko przez polityków i fałszywe media, które wyrobiły takie, a nie inne zdanie o grach. Większość osób dorosłych twierdzi, że każda gra jest dla dzieci, a skoro to dla nich to nie ma tam na pewno przemocy, wulgaryzmów, erotyki, hazardu czy przyjmowania narkotyków.

Dnia 19.04.2012 o 11:28, The_Gray_Fox napisał:

w niemczech jest inaczej np niż w polsce tam bez dowodu że masz 18 lat lub więcej takiej gry by wam nie
sprzedali ale tu w polsce dla sprzedawców w sklepie np w empiku nie interesuje ich czy
masz 18 lat czy nie i tak ci grę sprzedadzą


Tak, ale zauważ też, że w Niemczech gry są cenzurowane. Więc będąc osobą dorosłą i tak nie otrzymasz tego samego towaru co w innym kraju.
I, proszę Cię, nie mów mi, że w Empiku nie przejmują się wiekiem nabywcy. Mam 15 lat i najwyższe PEGI jakie mi sprzedali to 16. A i tak za kasą była znajoma. Może kiedyś ignorowali wiek nabywcy, teraz sprzedawcy starają się sprawdzić każdego potencjalnego dzieciaka.

Dnia 19.04.2012 o 11:28, The_Gray_Fox napisał:

dlatego w polsce powinno się wymogi dotyczące
sprzedaży takich gier nieletnim zabronić sprzedaży gier z erotyką,hazardem,nadmierną
brutalnoscią i narkotykami


Przecież w Polsce zabroniona jest sprzedaż gry osobie zbyt młodej.

Dnia 19.04.2012 o 11:28, The_Gray_Fox napisał:

bo to im namiesza w głowach i ich psychikę zniszczy


Weź, nie przesadzaj. Sądzisz, że osobie, która ma 17 lat nie powinno się sprzedać shootera pokroju Call of Duty? Psychika może paść każdemu, niezależnie od wieku. Facet, który kiedyś ubił taksówkarza, "bo grał w GjeTeA" był już od dobrych kilku lat pełnoletni.

Dnia 19.04.2012 o 11:28, The_Gray_Fox napisał:

ale liczy się kasa a nie to ile masz lat w niemczech za sprzedaż takiej gry nieletniemu sprzedawca
by nie tylko stracił pracę ale i wylądował w więżieniu ale to polska tutaj pistolet kupisz
i broń bez zezwolenia więc co to za problem z jedną grą heh.


Oczywiście, Polska jest najgorsza na świecie. Po pierwsze - u nas jedyna broń jaką kupisz bez zezwolenia, a jest w stanie komuś coś zrobić to wiatrówka. Pomyliłeś nas z ludźmi od pana Obamy ;)
Po drugie: nie broń tak Niemców. U nich nie kupisz Left 4 Dead z odpadającymi kończynami, mimo ratingu dla pełnoletnich. Nie dostaniesz Bioshocka (u nas już też, trend się przeniósł) z sceną odbierania życia dziecku, mimo oznaczeń dla dorosłych. Czy to jest fair? Skoro jesteś dorosły, to powinieneś otrzymać PEŁEN towar, który oferowany jest osobom pełnoletnim. Zamiast tego wszystko jest cenzurowane "w imię obrony moralności".

P.S.
Niemcy, których tak bronisz, organizują Oktoberfest, reklamowany na bannerach przez dzieci w wieku przedszkolnym. Czy to nie jest chore? Mały uczy się, że należy żłopać piwo litrami, ale kobiecej piersi zbudowanej z poligonów nie zobaczy (legalnie!) do 18 roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

homoseksualizm jest trendem, a promowanie tolerancji to zła decyzja?
interesujące podejście.

ja się z tobą w sprawie wątków romansowych nie zgadzam w ogóle, bo te z gier BioWare mnie zwyczajnie irytują i nie przekonują (inna sprawa jeżeli chodzi o przyjaźń, to im zazwyczaj wychodzi całkiem nieźle). to jest rzeczywiście niekończące się wymienianie prezentami i prawienie sobie słodkich słówek, a ja jeszcze nigdy w życiu nie byłem w związku, który wyglądałby w taki sposób.
jeśli chciałeś już podać przykład dobrego romansu z BG2, to chyba lepiej byłoby wymienić Viconię, która w przeciwieństwie do Aerie nie była nudna, słodkopierdząca i przynajmniej nie ukrywała socjopatycznych skłonności...
[kim była Lidia z Dragon Age, bo ja nie kojarzę, a na wiki też znaleźć nie mogę...]

może problem tkwi w tym, jak poprowadziłeś romans Geralta z Triss, bo mojemu wiedźminowi na czarodziejce bardzo wyraźnie zależało. chociażby w scenie, w której podarował jej różę pamięci albo wtedy, kiedy pognał na drugi koniec świata, by ją uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 14:29, Robertcik1 napisał:

homoseksualizm jest trendem, a promowanie tolerancji to zła decyzja?


Pewnie, że zła. Gry RPG mają opowiadać historię a nie cokolwiek promować. Skoro związki gejowskie to może i np. czarnoskórego kandydata na prezydenta, oczywiście podobieństwo do rzeczywistości czysto przypadkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 14:29, Robertcik1 napisał:

[kim była Lidia z Dragon Age, bo ja nie kojarzę, a na wiki też znaleźć nie mogę...]


Też nie kojarzę... Pewnie chodziło mu o Lelianę z Origins...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować