• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
jendrek1988

Wiedźmin 2. Problem z instalacją Edycji Rozszerzonej (Z podmienionymi plikami patcha 2.1)

Pytanie

Witam. Pomóżcie, proszę, bo mnie szlag trafi. Nie mam już sił do tej Edycji Rozszerzonej. Zamiast zrobić grę w stu procentach sprawną to spier-- dzielą sprawę i się trzeba użerać z kilkugigowymi poprawkami.

Ściągnąłem w końcu Edycję Rozszerzoną Wiedźmina 2, ale przy instalacji wyskakuje błąd. Zainstalowałem najpierw patch 1.35, następnie 2.0. Później chciałem zainstalować ER, ale po dwudziestym podejściu w tym samym momencie wyskakuje mi błąd z plikiem "patch0.dzip". Instalacja się zatrzymuje. Podmieniłem dwa pliki z newsa o Wiedźminie 2, w którym pisano, iż dwa pliki są zepsute. Zrobiłem wszystko i nadal nic. Krążę po necie w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie znalazłem rozwiązania problemu. Jak komuś się uda, to się nie podzieli, jak to zrobił, tylko wychodzi z założenia "mi się udało więc jest cudnie, reszta niech się martwi".

Proszę o odpowiedź, bo krew mnie zaleje. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

66 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.04.2012 o 16:41, zwodowy napisał:

ściągałem kilka razy te części metodą od cd project ale dalej nie chcą działać. Cały
czas ściągają się z błędem.



Twa wypowiedź nie napawa optymizmem, ale cóż... Spróbuję. Mam nadzieję cichą, że jednak się stanie cud, choć nadzieja... To nadzieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2012 o 19:34, RobeN napisał:

Polecam download managery (Free Download Manager lub Flashget)


Cieszy szybka reakcja:)

Niestety, nie działa wciąż - co ciekawe wszystkie pliki, które ściągałem wczoraj są ok wg tego programu, a pliki które ściągnąłem dziś - wszystkie źle. Np.ściągnąłem plik 1 dziś - jest "checksum...", a ściągnięty wczoraj tego nie powoduje. Próbowałem ściągać przeglądarką, Flashgetem i FDM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli cały czas nic? No i jak tu nie być wku*wionym? Szlag by to trafił! CDP powinien sprawdzać każdą następna grę pod KAŻDYM względem. Czy questów dużo, czy wszystko działa etc. A nie popełniać takie babole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2012 o 15:21, RobeN napisał:

Pomoc techniczna CD Projekt przygotowała instrukcję postępowania w przypadku problemów
z instalacją:
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/6035/bad_download



Tak, jak pisał poprzednik - nic z tego. Nawet, jeśli pliki były dobre, to po ponownym sprawdzeniu TE SAME były błędne. Sposób ten się nie sprawdza. CDProjekt powinien popracować nad swoimi grami lepiej następnym razem. Zawiedli mnie jak cholera. Jeśli nikt nie zna prawidłowego rozwiązania problemu - proszę zamknąć temat. I tak nic nie wskóram. Jedna osoba nic nie może. A narzekanie nic nie da, skoro nawet tak "porządna" firma graczy ma daleko w d*pie. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sam się męczyłem z tym, pobieranie na nowo, podmiana plików, reinstalka gry, net.framework i inne dostepne na oficjalnym forum wiedźmina.
Straciłem cierpliwość, wywaliłem wszystko, restart pc ...
Rejestracja gry na gog.com, pobranie wiedźmina 2 (od razu w edycji rozszerzonej) , instalacja i w końcu bez błędów i innych upierdliwości...
Oczywiście pod koniec każdego aktu musimy restartować grę zmieniając proporcje jeśli mamy monitor inny niż 16:9 (w moim przypadku 16:10) ponieważ nowe cut scenki nie są dostosowane do innych proporcji co kończy się czarnym ekranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I oto firma, która się chwali SZACUNKIEM... dla graczy. Żenada. Bzdura i klęska totalna. JAK MOŻNA WYPUŚCIĆ PATCHA, KTÓRY JEST Z BŁĘDAMI?

Nie mieści mi się to w głowie... Nie będę się rozpisywał, bo mam takie same problemy jak były opisywane wcześniej. ŻADEN ZAPROPONOWANY PRZEZ CDPROJEKT SPOSÓB NIE DZIAŁA!!! Wielkie halo związane z premierą edycji rozszerzonej, to zwykły bubel, ch*nia i jak dla mnie skandal...

NIE ŚMIESZY mnie news na stronie gram.pl pt "UPS WE DID IT AGAIN". Jest to tylko rozpaczliwa zatuszowania skandalicznej jakości produktu, który wypuściła, rzekomo firma, która dąży do perfekcji. Od 17kwietnia Wiedźmin 2 jest niegrywalny. Wszystkie propozycje CDprojektu jak problem rozwiązać są do d*y. Totalny zawód na całej linii.

Może bierzcie pieniądze za te wersje rozszerzone i dodatki, to może wtedy będziecie się bardziej starać. Żenada. Trzy raz ściągałem pliki i nic z tego. Żeby przez prawie pięć dni nie potrafić się uporać z wadliwym patchem... Brak mi słów. Odwracam się od tej firmy. Obrzydł mi Wiedźmin. Zepsuty wikend. Szacunek? Chyba kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli prawidłowe pliki stają się błędne oznacza to, iż jakaś aplikacja działająca w tle (np. program antywirusowy) modyfikuje pliki na dysku.

Patch jest prawidłowy i znaczna większość graczy zainstalowała go bez problemów.

W Waszym przypadku sugeruję kontakt z pomocą techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam prośbę jak komuś z was zadziała jakiś sposób to napiszcie tutaj jak naprawić ten problem dla przyszłych pokoleń xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2012 o 01:30, Damix2_8 napisał:

Oczywiście pod koniec każdego aktu musimy restartować grę zmieniając proporcje jeśli
mamy monitor inny niż 16:9 (w moim przypadku 16:10) ponieważ nowe cut scenki nie są dostosowane
do innych proporcji co kończy się czarnym ekranem.


A intro się dobrze odtwarza? Jestem w drugim akcie, do tej pory z filmikami było ok. w wersji bez rozszerzenia. Czyżby ona psuła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej. Po dwóch dniach walczenia z tych cholernym patchem udało się. Po trzykrotnym ściągnięciu 10GB danych, a właściwie po czwartym ściągnięciu. Nie spotkałem się z czymś takim nigdy wcześniej. Może po prostu gram w dobre gry, DOBRYCH wydawców, którzy nie nie dają tak d*y jak CD PROJEKT. Naprawdę jestem ciągle zażenowany próbą obrócenia w żart tego SKANDALU. Chodzi mi o artykuł na GRAM.PL zatytułowany chyba "UPS WE DID IT AGAIN". Mam nadzieję, że nikogo nie śmieszy ta kpina.

Mój sposób, który zadziałał. OLEJCIE PORADY TECHNICZNE CDPROJEKTU. Cała ta żenadka ze sprawdzaniem sum, ściąganiem programu do tego i tak dalej... Do d*y. Straciłem prawie cały dzień na tym. Ciągle wyskakiwał błąd sumy, i ciągle próbowałem od nowa ściągać. Nic z tego. W końcu po prostu olałem te raporty.

Po prostu ściągnąłem WSZYSTKIE paczki od 0-35 patcha, oraz wszystkie 5 paczek polskiej wersji językowej. Mimo, że program od "sum" meldował mi, że pliki się nie zgadzają i są błędne, włączyłem instalację i patch zainstalował się bez problemów!!!!

Patchowanie z "downloadera" nie działa. Z loadera też. Powyższy sposób zadziałał.

Tu link gdzie znajdziecie paczki patcha:

http://pl.thewitcher.com/ee_manual/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystkie programy działające w tle wyłączyłem. Reinstall Wieśka też nie pomógł. A pomoc techniczna mnie olała, bo napisałem do nich i nie było odpowiedzi. Nie sądziłem, że CDP może tak zrobić w ch*ja rodaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2012 o 12:32, jendrek1988 napisał:

Wszystkie programy działające w tle wyłączyłem. Reinstall Wieśka też nie pomógł. A pomoc
techniczna mnie olała, bo napisałem do nich i nie było odpowiedzi. Nie sądziłem, że CDP
może tak zrobić w ch*ja rodaków.


Wysłałeś zgłoszenie przez formularz na stronie CD Projekt? ( http://www.cdprojekt.pl/support/notify/3129/Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow)

Kiedy wysłałeś zgłoszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2012 o 12:34, RobeN napisał:

Kiedy wysłałeś zgłoszenie?


Wysłałem to w czwartek (a właściwie piątek, bo było po północy), tyle, że ze strony Widźmina. Też był formularz. Praktycznie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2012 o 13:09, jendrek1988 napisał:

Wysłałem to w czwartek (a właściwie piątek, bo było po północy), tyle, że ze strony Widźmina.
Też był formularz. Praktycznie taki sam.


Wysłałeś zatem zgłoszenie do CDP RED, a ich pomoc techniczna obsługuje cały świat. W takim wypadku na odpowiedź możesz poczekać dłużej.

Sugeruję, w przypadku gier wydawanych przez CD Projekt, wysyłać zgłoszenia do pomocy CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2012 o 13:11, RobeN napisał:

Sugeruję, w przypadku gier wydawanych przez CD Projekt, wysyłać zgłoszenia do pomocy
CD Projekt.


Eh... Myślałem, że dojdzie. Przepraszam zatem za zawikłanie sprawy i dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Robię wszystko co podane jest tu: Pomoc techniczna CD Projekt przygotowała instrukcję postępowania w przypadku problemów z instalacją:
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/...bad_download

Od dawna nie mogę wejść na stronę witcher.com bo wyskakuje mi : BRAK DOSTĘPU DO STRONY

Co mam zrobić proszę o szybką pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli posiadacie problem przy instalacji Edycji Rozszerzonej do Wiedźmina 2, należy pobrać pliki:
wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/files/wwwpatch/TW2EE_Patch-1.bin
wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/files/wwwpatch/TW2EE_Patch-2.bin
a następnie przenieść je w katalogu do którego pobieraliśmy pliki instalatora edycji rozszerzonej, podmieniając te, które zostały już pobrane, a następnie ponownie uruchomić instalator.


to jest sposob ktory mi pomogl . Wystarczylo sciagac te 2 pierwsze pliki podmienic i finito. Mam nadzieje ze pomoglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować