Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kupiłeś pre-purchase Guild Wars 2? Szykuj się na pierwszy weekend z betą

94 postów w tym temacie

Robicie taki spam, a gram.pl nie jest niczemu winne. Jeśli chodzi o info o podzieleniu na kilka rzutów to było na forum i każdy kto był naprawdę zainteresowany GW2 tam był. A jeśli chodzi o to że niektórym usuwało grę z koszyka, to robili to wszyscy, którzy byli wtedy na serwerach gram. Po prostu nie wytrzymały. I nie piszcie teraz że gram.pl powinno się lepiej przygotować, kupić lepsze maszyny itd. bo żadnej firmie nie opłacała by się taka inwestycja na 1-2 okazje w roku. Po za tym grę w edycji standardowej i deluxe cały czas można kupić na oficjalnej stronie Guild Wars 2. Płacąc za standardową niecałe 30zł. Jeśli komuś na prawdę zależy na pewno mógł by zapłacić te kilkanaście złoty więcej. A jak kupicie na gram.pl i tak musicie sciągać 20 GB albo i 25 z internetu bo gry jeszcze nie ma, więc nikt wam płyty nie da. Jedyne co, to po premierze mogą wam ją przysłać jak już będziecie mieli zainstalowaną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 15:02, MacRam9 napisał:

Robicie taki spam, a gram.pl nie jest niczemu winne. Jeśli chodzi o info o podzieleniu
na kilka rzutów to było na forum i każdy kto był naprawdę zainteresowany GW2 tam był.

Czy to jedyny argument obrońców gramu? Jak ktoś był zainteresowany GW2 to wiedział o tym info? Tyle razy to czytałem, że aż się zrobiło żałosne. Ja i wielu innych było zainteresowanych i jakoś o tym info nie wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując tą grę przed oficjalną datą premiery większość graczy okazuje wielkie zaufani do tej produkcji.
Ja musiałbym zagrać w open betę aby zamówić (nie kupuję w ciemno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 15:11, Karanthir666 napisał:

> Robicie taki spam, a gram.pl nie jest niczemu winne. Jeśli chodzi o info o podzieleniu

> na kilka rzutów to było na forum i każdy kto był naprawdę zainteresowany GW2 tam
był.
Czy to jedyny argument obrońców gramu? Jak ktoś był zainteresowany GW2 to wiedział o
tym info? Tyle razy to czytałem, że aż się zrobiło żałosne. Ja i wielu innych było zainteresowanych
i jakoś o tym info nie wiedzieli.


No i co? Ja się nie załapałem. Pojawiła się jednak informacja, że mogą pojawić się jeszcze jakieś kopie, bo wiadomo, że niektórzy nie opłacą w terminie, inni zrezygnują. I proszę, we wtorek były dostępnych jeszcze parę sztuk. Wystarczyło mieć otwartą stronę i raz na ruski rok odświeżyć (robiłem tak od 10 kwietnia do 17 kwietnia). Udało się? Udało. Dla chcącego nic trudnego, szczególnie dla kogoś, kto uważa się za fana gry i zależy mu na zdobyciu pudełkowego pre-ordera. I nie pisz "zainteresowanych", bo gdybyś był bardzo zainteresowany to wiedziałbyś co i jak.

Swoją drogą, ciekawe kiedy zjawi się moderator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym, że będą rzuty poinformowano już 10 kwietnia, na forum... Nie poinformowano za to od razu o godzinach. Pierwszy rzut miał być o 9, był o jakiejś 10:10. Drugi rzut miał być o 12, był koło 12:40. Był chyba jeszcze jeden, albo dwa... Do tego błędy ze stroną, brak informacji na głównej, robienie sobie jaj z użytkowników dwa dni później i mała ilość egzemplarzy(przez co nawet nie wiadomo do końca kiedy rzut się zaczął i skończył, trwało to tak szybko...). Jak dla mnie to są JAJA. Początkowo miałem zamiar kupić GW2 właśnie tu, jednak na innych serwisach był tańszy, toteż wolałem się nie stresować.
Mimo to, nadal gram.pl należy do moich ulubionych serwisów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 12:20, Karanthir666 napisał:

A pisali, że będzie kilka rzutów? Nie. Tylko, że będzie w sprzedaży. I proszę, nie strasz
mnie warnem ani tym bardziej banem.


Oczywiście, że pisali. Jest coś takiego jak konsulat, gdzie ekipa gramu i inni przedstawiciele branży rzucają nowinkami, tam było info. Podobnie info było w wątku o guild wars 2. Nie chciało Ci się szukać, to teraz nie narzekaj, a pre-purchase są w ciągłej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 17:01, Budo napisał:

Oczywiście, że pisali. Jest coś takiego jak konsulat, gdzie ekipa gramu i inni przedstawiciele
branży rzucają nowinkami, tam było info. Podobnie info było w wątku o guild wars 2. Nie
chciało Ci się szukać, to teraz nie narzekaj, a pre-purchase są w ciągłej sprzedaży.

Za przeproszeniem, ale jak coś takiego się robi powinno być info na stronie głównej, a nie info ukryte gdzieś na forum. To miałem przekopać kilkadziesiąt stron w poszukiwaniu info o którym pojęcia nie miałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 16:59, Afro69 napisał:

O tym, że będą rzuty poinformowano już 10 kwietnia, na forum... Nie poinformowano za
to od razu o godzinach. Pierwszy rzut miał być o 9, był o jakiejś 10:10. Drugi rzut miał
być o 12, był koło 12:40. Był chyba jeszcze jeden, albo dwa... Do tego błędy ze stroną,
brak informacji na głównej, robienie sobie jaj z użytkowników dwa dni później i mała
ilość egzemplarzy(przez co nawet nie wiadomo do końca kiedy rzut się zaczął i skończył,
trwało to tak szybko...). Jak dla mnie to są JAJA. Początkowo miałem zamiar kupić GW2
właśnie tu, jednak na innych serwisach był tańszy, toteż wolałem się nie stresować.
Mimo to, nadal gram.pl należy do moich ulubionych serwisów :).


Jako osoba odpowiedzialna za sprzedaż pre-purchase''ów w sklepie gram.pl ośmielam się streścić przebieg wydarzeń:

Przed świętami zapowiedzieliśmy, że od wtorku 10.04.2012 od 9:00 będzie można składać zamówienia na prepurczasy, tak jak na całym świecie.
Towar do nas wjechał w piątek, we wtorek o 9:00 usiłowałam odblokować te dwa produkty do zamówień, ale zainteresowanie przerosło oczekiwania tak bardzo, że klikanie osób zainteresowanych (mieliśmy wyłączność na prepurczasy pudełkowe w Polsce) sparaliżowało serwis do 10:00 z minutami, a kiedy już serwis wstał i udostępniłam te produkty do zamawiania, to cała ilość się sprzedała w godzinę (sic!). Tak, nie dostaliśmy prepurczasów tyle, ile byśmy chcieli, ale generalnie na świecie też się one szybko skończyły (...)
Tydzień później, czyli 17.04.2012 odblokowałam te produkty do zamówień - bo część osób anulowała zamówienia. Uwolnione sztuki rozeszły się w godzinę.
Ja rozumiem, że to może być taka polityka, że dajemy mało towaru do sklepów, żeby wzmóc zainteresowanie, ale moim zdaniem (...)

Update:
Wszystkie zapytania odnośnie sklepu gram.pl proszę kierować tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=11014


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 16:10, TobiAlex napisał:

> > Robicie taki spam, a gram.pl nie jest niczemu winne. Jeśli chodzi o info o
podzieleniu
>
No i co? Ja się nie załapałem. Pojawiła się jednak informacja, że mogą pojawić się jeszcze
jakieś kopie, bo wiadomo, że niektórzy nie opłacą w terminie, inni zrezygnują. I proszę,
we wtorek były dostępnych jeszcze parę sztuk. Wystarczyło mieć otwartą stronę i raz na
ruski rok odświeżyć (robiłem tak od 10 kwietnia do 17 kwietnia). Udało się? Udało. Dla
chcącego nic trudnego, szczególnie dla kogoś, kto uważa się za fana gry i zależy mu na
zdobyciu pudełkowego pre-ordera. I nie pisz "zainteresowanych", bo gdybyś był bardzo
zainteresowany to wiedziałbyś co i jak.

Słuchaj no. W przeciwieństwie do ciebie nie mam sposobności siedzenia na necie przez cały dzień i od czasu do czasu wchodziłem na stronę. To było bodajże przez 3 dni po pre-purchase. Potem niekulturalnie podziękowałem za zakup GW2 na gramie. Poczekam aż będzie jakiś pre-order lub coś w tym stylu. Ale na pewno tutaj tej gry nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja siedziałem w domu i godzina 9 rano BACH strona padła. Myślę sobie "zaczęła się batalia o GW2". Polazłem na 10 do roboty a tam (na całe szczęście) miałem mało pacjentów więc siedziałem i odświeżałem stronę. Jak tylko pojawił się komunikat że CE jest dostępne od razu zamówiłem i cieszę się z tego.

Info na temat "rzutów" po parę sztuk gry na sklep było podawane przez Anie. Wystarczyło tylko czytać posty. Jeśli ktoś się spóźnił z kupnem na Gram.pl to mówi się trudno. Z tego się nie strzela i nie jest to bitwa o złote kalesony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 18:11, Trolowarzysz napisał:

Czyli ci co dali kasę sobie pograją a reszta ma się obejść smakiem ?


Ciągle możesz kupić grę. Beta eventy to nagroda za kupno w ciemno- chcesz ryzykować, to kup i będziesz z nami grał w weekend, klucze są nawet od 160 zł w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 17:30, Karanthir666 napisał:

Za przeproszeniem, ale jak coś takiego się robi powinno być info na stronie głównej,
a nie info ukryte gdzieś na forum. To miałem przekopać kilkadziesiąt stron w poszukiwaniu
info o którym pojęcia nie miałem?


No, wg. Ciebie może tak, jak widać nie wg. wszystkich. A kopać nie musiałeś głęboko, bo wątek o gw2 był w tamtym czasie na szczycie non stop i była dyskusja o pre-purchase. Podobnie jak w wątku o sklepie w konsulacie. Nie zajrzałeś, nie znalazłeś, trudno- ale nie wiń za to wszystkich dookoła.
Poza tym, już pisałem- przestańcie jojczyć i kupcie grę, jak chcecie betę- klucze są w necie dostępne przynajmniej na kilku stronkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo przecież oni tego nie zrobią :) Duma im widocznie zabrania. Plucie jadem na Gram.pl jest widać lepsze niż poświęcenie paru sekund na zakup gry z innych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 19:00, Varon napisał:

Budo przecież oni tego nie zrobią :) Duma im widocznie zabrania. Plucie jadem na Gram.pl
jest widać lepsze niż poświęcenie paru sekund na zakup gry z innych źródeł.


Dokładnie, z hejterami nie pogadasz. Są zbyt zajęci hejceniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 19:10, Budo napisał:

Dokładnie, z hejterami nie pogadasz. Są zbyt zajęci hejceniem :)


Powinien być tutaj taki tytuł jak Hejter Gram.pl :D Śmieszą mnie tacy ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdania nie zmienię. gram.pl postąpiło brzydko w tej sprawie. I tyle w temacie bo widzę, że obrońcy gramu i ci co zakupili grę mają aby jeden argument. I faktycznie, może trochę jestem haterem, ale się mocno wkurzyłem. Koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie GW2 specjalnie nie interesuje, ale zachowanie Gramu w tej sprawie jest, moim zdaniem, karygodne. Bo jak można nie dawać takiej informacji, która na pewno była niezwykle ważna dla wielu z was, na główną stronę? Szczególnie jak sobie przypomnę, że na głównej pojawiały się ostatnio informacje tak "ważne", jak różnice jakichś dwóch durnych medalików wiedźmińskich. Gram się stacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować