Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

OpenOffice - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Postanowilem wypróbować OpenOffice''a (w wersji 2.0.2). Wcześniej nie miałem styczności z tym programem. I już widzę kłopot - idiotyczna funkcja Szykiego Uruchamiania. Otóż klikając na krzyżyk nie wyłączam programu - jest on ciągle uruchomiony w tle. Jeżeli otworzę więcej programów pakietu i poużywam sobie różnych funkcji, program rozrasta się w RAMie do potężnych rozmiarów. Jestem raczej graczomaniakiem i pamięć ta jest mi potrzebna. Jak można wyłączyć tą funkcję? Znalazłem tylko opcję wyłączenia uruchamiania programu podczas startu systemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 19:42, lampak napisał:

Z poprzednim problemem sobie poradziłem. Mam jednak kolejny: jak tu się pisze twardą spację?

Już dzięki, znalazłem, Ctrl+Spacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym pakiecie jest jakiś program do tworzenia stron www.
Czy może tak Word w Offce tu taką role spełnia Write
Czy może jest jakiś program na wzór FronPage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 19:48, Maker3 napisał:

Czy w tym pakiecie jest jakiś program do tworzenia stron www.
Czy może tak Word w Offce tu taką role spełnia Write
Czy może jest jakiś program na wzór FronPage


Nie ma wprawdzie takowego w OpenOffice, ale polecam edytor oparty na Gecko - silniku m.in. Firefoksa - NVU ( http://nvu.com i http://nvu.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 19:48, Maker3 napisał:

Czy w tym pakiecie jest jakiś program do tworzenia stron www.
Czy może tak Word w Offce tu taką role spełnia Write

Zapisz jako html. Albo nowy-> strona html. Bardzo uproszczone. NVu lepsze. Już teraz w recenzjach piszą, iż najlepszy darmowy wizualny edytor stron html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, to tu napiszę.
Czy jest jakiś darmowy program, który zastępuje WORD''a ? Nie mam Office''a, a potrzebuję otworzyć plik w formacie WORD. Proszę o odpowiedzi. (Jeżeli ma to znaczenie, to mam XP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:16, paweusz napisał:

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, to tu napiszę.
Czy jest jakiś darmowy program, który zastępuje WORD''a ? Nie mam Office''a, a potrzebuję otworzyć
plik w formacie WORD. Proszę o odpowiedzi. (Jeżeli ma to znaczenie, to mam XP).


Może notepada użyj po prostu? Zalezy jakie chcesz opcje wykorzystać, jeśli jakieś wstawianie obrazków to odpada, ale jak tylko coś przeczytać albo dopisać to będzie w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2006 o 12:20, Mistic napisał:

Może notepada użyj po prostu? Zalezy jakie chcesz opcje wykorzystać, jeśli jakieś wstawianie
obrazków to odpada, ale jak tylko coś przeczytać albo dopisać to będzie w porządku

Czy chodzi Ci o Notatnik?
Ciekawe, jak otworzysz nim plik binarny do edycji. Notatnik nie nadaje się do otwierania dokumentów Worda. OpenOffice''e , AbiWord. To otworzą , Notatnik nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:16, paweusz napisał:

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, to tu napiszę.
Czy jest jakiś darmowy program, który zastępuje WORD''a ? Nie mam Office''a, a potrzebuję otworzyć
plik w formacie WORD. Proszę o odpowiedzi. (Jeżeli ma to znaczenie, to mam XP).

Tak się składa, że dobrze trafiłeś z tematem :)
OpenOffice jest absolutnie darmowym programem, który potrafi otwierać pliki w foramcie .doc
Pobrać go możesz m. in. ze strony www.openoffice.pl, gdzie znajdziesz także adresy wielu mirrorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:31, lampak napisał:

OpenOffice jest absolutnie darmowym programem, który potrafi otwierać pliki w foramcie .doc

A jak jest w drugą stronę? To znaczy, czy pliki napisane w OpenOffice mogą być czytane w MS Wordzie?
I jeśli tak, to czy są jakieś ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:37, Mistic napisał:

Ajaj, chodziło mi o Wordpada. :/

Oj, żeby on potrafił otwierać wszystkie .doc to byłoby idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenOffice potrafi exportowac pliki do formatu Ms Office''a - i wychidzi mu bardzo dobrze - problemow nie ma(nawet z prezentacjami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:49, A-cis napisał:

> OpenOffice jest absolutnie darmowym programem, który potrafi otwierać pliki w foramcie
.doc
A jak jest w drugą stronę? To znaczy, czy pliki napisane w OpenOffice mogą być czytane w MS
Wordzie?

Niestety, Word nie czyta formatu OpenOffice''a. Czytałem, że MS ma jakąś wtyczkę do niego, ale na razie jej nie udostępnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:58, WorldWar3PL napisał:

A czy open office jest w stanie otwierać pliki z OFFICE XP ?



Tak, odczytuje. A jeśli chodzi o odczytywanie przez Worda formatu openoffice to dspawa jest bardzo prosta. Gdy coś napiszemy we Writerze to pierzemy opcje "zapisz jako" i zmieniamy format pliku na .doc (plik programu World) i śmiga na Wordzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Format OpenOffice''a .odt został uznany przez kilka dużych organizacji i urzędów państwowych w Europie i niektórych stanach USA za oficjalny format zapisu dokumentów. W Polsce jest zalecenie, by dokumenty były zamiast w Wordzie pisane w .odt, a ten format jest obsługiwany ( OO zapisu dokumentów tekstowych) przez np. KWorda. Podobno MS ma w najnowszym MS OFFice też umożliwić edycje dokumentów .odt, co jest możliwe, bo każdy może sobie stworzyć edytor tekstu do obróbki tego formatu. Ino musi potrafić. Format jest bezpłatny.
Tylko nie byłoby już argumentu, że wszyscy mają Worda, to po co OO, jak jego dokumentów Word nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby się, żebo Office odczytywał pliki zapisane w OpenOffice. Miałem taki problem na informatyce. Zrobiłem prace u sieiebie na kompie i zapisałem jako Baze danych OpenOffice, a nauczycielka na kompie ma Offica i nie mogła mi procy sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować