Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

OpenOffice - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2013 o 22:25, Gregwil napisał:

Mam pytanie: da się odzyskac nadpisany plik? Przez pomyłkę zapisalem coś na cos innego
i czy da sie to jakos odzyskac?


Raczej nie da rady. Pogrzmeraj w tempie, ewentualnie spróbuj odzyskać pliki *.tmp (np. softem DMDE). Zależy gdzie były zapisywane i nadpisywane pliki. Jednakże nie wróżę sukcesu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 22:31, ArkStorm napisał:

> Mam pytanie: da się odzyskac nadpisany plik? Przez pomyłkę zapisalem coś na cos
innego
> i czy da sie to jakos odzyskac?

Raczej nie da rady. Pogrzmeraj w tempie, ewentualnie spróbuj odzyskać pliki *.tmp (np.
softem DMDE). Zależy gdzie były zapisywane i nadpisywane pliki. Jednakże nie wróżę sukcesu
niestety.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy da się usunąć jakoś numerację ze stron, gdyż podczas pisania numeruje mi wszystkie strony, a ostatnie mają pozostać nie numerowane pełniąc role załączników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:33, Gregwil napisał:

Chciałem się zapytać czy da się usunąć jakoś numerację ze stron, gdyż podczas pisania
numeruje mi wszystkie strony, a ostatnie mają pozostać nie numerowane pełniąc role załączników?


W libre ofice należy stworzyć nowy styl strony bez stopki (z inną stopką) i wstawić podział strony i w stylu następnej strony wybrać ten nowo stworzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2014 o 21:00, Nufiko napisał:

W libre ofice należy stworzyć nowy styl strony bez stopki (z inną stopką) i wstawić podział
strony i w stylu następnej strony wybrać ten nowo stworzony.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jest możliwe stworzenie tabeli z komórkami o określonej liczbie znaków? Tzn. po wpisaniu zadeklarowanej ilości znaków (w moim przypadku jeden znak, dokładniej cyfra) pisząc dalej piszemy w kolejnych komórkach tabeli?

Druga sprawa, czy przy tworzeniu szablonu jest możliwe, aby po kliknięciu na część tekstu zmieniał on automatycznie swój styl? Chodzi mi o to, żeby utworzyć tekst (sama treść nie ulega zmianie), który po kliknięciu na niego podkreśla się, po ponownym kliknięciu wraca do poprzedniego stylu.

Dawno, bardzo dawno nie musiałem tworzyć żadnych dokumentów, stąd w głowie pustka.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka !
Mamy problem. Mój Tata od lat korzysta z Outlooka''a 2003 ("klasyg"). Przy próbie odbierania poczty (wyślij/odbierz) pokazał się komunikat "system operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchomienia tej aplikacji" :o. Korzystamy z Win8. Czasem pojawia się też po prostu komunikat "operacja nie powiodła się", widać outlook ma taki kaprys.
Ktoś ogarnia temat ? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenOffice lubi robić psikusy...Ile razy mi się wszystko rozsypywało albo...plik jakimś tajemniczym sposobem się nie zapisywał..;/ Nie lubię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 18:46, nowakija napisał:

OpenOffice lubi robić psikusy...Ile razy mi się wszystko rozsypywało albo...plik jakimś
tajemniczym sposobem się nie zapisywał..;/ Nie lubię...

Gorszego psikusa zrobił (mojej żonie) Office od Microsoftu. Przestał drukować! Reinstalacja nie pomogła. A Open Office drukował. Jak masz cierpliwość, to znajdziesz dokładny opis tutaj : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=37100 i potem w następnych postach.
Nie przeczę, ogólnie Office Microsoftu jest lepszy, ale za Open Office nie trzeba płacić, zaś różnica w niezawodności i użyteczności nie jest warta ceny, jakiej żąda Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w openofficowym excelu chcę wpisać w jednej z komórek ,, 1/2015".
Po wpisaniu tego i kliknięciu enter program mi zamienia to na 1.01.2015.

Nie mam już pomysłu jak to zrobić, pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym na komórkę i sprawdź co masz w "formatuj komórkę". U mnie w ogóle nie podmienia takiego ciągu i zostawia go tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować