Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

OpenOffice - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 10:24, Markus89 napisał:

Właśnie zainstalowałem Open Office''a i mam taki problem... Otóż na początku chyba trzeba go
jakoś skonfigurować. Co mam zrobić i czy później już nic nie sprawia problemów?

1. Po co Ci SDK? Jesteś jakimś developerem OOo? To nie jest procesor tekstu.to:''
The OpenOffice.org SDK is an add-on for the OpenOffice.org office suite. It provides the necessary tools and documentation for programming the OpenOffice.org APIs and creating own extensions (UNO components) for OpenOffice.org.

The highlight of the SDK is the 900-page Developer''s Guide. This comprehensive guide provides a detailed description of the OpenOffice.org API concepts, the OpenOffice.org UNO component model and how to use the API in the context of the different application areas. At the close of each chapter, there is at least one example that demonstrates how to use a specific API.

SDK related questions and comments should be sent to the dev@api.openoffice.org mailing list. Bugs and requests for enhancement should be reported as IssueZilla issues. Developers who are new to OpenOffice.org will also find the OpenOffice.org developer page useful. It can be found at:

*
http://development.openoffice.org

Czyli jak widzisz, jest on raczej mało potrzebny.
2. SDK OOo wymaga Windowsa 2000 i wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 21:42, roctez napisał:

Mam taki problem. Mam prezentacje zrobioną w OpenOffice ale msuze nia miec do szkoly w Power
Poincie. /.../

Jak pamiętam, ( nie używam IMpress) to była możliwośc zapisanie w .pps czyli w formacie PowerPointa.
2. Przypomnij nauczycielowi, że Ministerstwo edukacji zaleca używanie OOo.
3. albo niech szkoła zafunduje ci MS Office.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 22:24, AgayKhan napisał:

1. Po co Ci SDK?


Sprawa dawno rozwiązana ;] Mogłem dać znać żeby się ktoś nie wysilał. Mimo wszsytko thx za chęci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2007 o 22:44, Markus89 napisał:

Sprawa dawno rozwiązana ;] Mogłem dać znać żeby się ktoś nie wysilał. Mimo wszsytko thx za
chęci ;]

Muszę se tapetę zrobić z wielkim napisem: patrz na daty, patrz na daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 22:27, AgayKhan napisał:

Jak pamiętam, ( nie używam IMpress) to była możliwośc zapisanie w .pps czyli w formacie PowerPointa.
2. Przypomnij nauczycielowi, że Ministerstwo edukacji zaleca używanie OOo.
3. albo niech szkoła zafunduje ci MS Office.

No już sobie poradzielm, w Oo mozna zapisac jako .ppt
A szkoła mało co udostepnia ucznią, "dobrze", ze mozna wogole do jej przychodzic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos przypadkiem jak ustawic zeby tekst kopiowany z internetu (czyli w formacie html) byl wklejany w OO jako tekst a nie html.U mnie jak wklejam to albo wkleja ramki i znaczniki albo zawiesza program.help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedna z tych rzeczy, ktora OpenOffice uwaza za niezbedna i nie pozwala userowi inaczej tego robic ;). Ja proponuje rozwiazanie mniej subtelne, ale dzialajace. Wklejaj taki tekst najpierw do Notatnika, a pozniej kopiuj tak obdarty tekst i wklejaj do OO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:47, Piotrek K. napisał:

To chyba jedna z tych rzeczy, ktora OpenOffice uwaza za niezbedna i nie pozwala userowi inaczej
tego robic ;). Ja proponuje rozwiazanie mniej subtelne, ale dzialajace. Wklejaj taki tekst
najpierw do Notatnika, a pozniej kopiuj tak obdarty tekst i wklejaj do OO...


no wlasnie tak robilem z tym notatnikiem ale myslalem ze da sie to obejsc.Nie do wiary ze tak banalna sprawa a nie dziala w OO. Przy okazji tego problemu okazalo sie ze OO wcale tez nie jest takie stabilne jak mi sie wczesniej wydawalo. Jednak darmocha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znajoma prosiła mnie o pomoc w wykonaniu takiego wykresu jak na załączonym obrazku (w Excelu). Ja używam Open Offica i wiem, że jest w nim arkusz kalkulacyjny, tyle, że go nigdy nie używałem. Chodzi mi o to, czy da się na wykresie wykonać te poziome linie UCL, LC, LCL?
Może jakiś link do samouczka? ;P

20070311004021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusic Writera w OO, by ten podkreslal mi bledy ortograficzne i brak polskich znakow? Przejrzalem cale opcje i nic nie znalazlem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 21:58, Kamiloos napisał:

Jak zmusic Writera w OO, by ten podkreslal mi bledy ortograficzne i brak polskich znakow? Przejrzalem
cale opcje i nic nie znalazlem :/


Da się to wystawić do paska obok sprawdzania pisowni, widać to jako "abc" podkreślone czerwoną falującą linią. Jeżeli tego nie masz widocznego to może jest ukryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 20:22, .Darnok napisał:

Orientuje się ktoś może jak można policzyć ilość znaków w Open Office? Istnieje tam w
ogóle taka opcja? ;)

W open office T7 2.4.0 masz w narzędziach "policz słowa", w starszych wersjach było to chyba plik->właściwości->statystyka -> a tam będzie liczba wyrazów, słów, akapitów itp.

PS. "mi scusi";) dopiero po dodaniu odp. zobaczyłem datę posta. Ale może nadal się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem, którego rozwiązanie, że tak powiem mnie nagli.
Mam plik tekstowy obrazek 1, mam tam 3 kolumny z liczbami dzielone przecinkami, potrzebna mi jest pierwsza kolumna i trzecia. Otwieram ten plik tekstowy w arkuszu kalk. Open office''a na początku wszystko wygląda ok, tak jak ma być, są 3 kolumny z takimi liczbami jak mają być, gdyby tak się to otworzyło, to usunąłbym środkową kolumnę, zrobił wykres i wszystko było by git, daję ok... i robi się bajzel, pierwsza kolumna jest ok, ale druga i trzecia mają dodane przed właściwym wynikiem 1.0 i tak zamiast 1.2135 mam 1.01.2135.
Pytanie brzmi jak to naprawić? będę wdzięczny za wszelkie sugestie

20080813123236

20080813123437

20080813123451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:39, kordzio1 napisał:

Pytanie brzmi jak to naprawić? będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Prawdopodobnie komórki sformatowane są do przechowywania dat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:51, Treant napisał:

> Pytanie brzmi jak to naprawić? będę wdzięczny za wszelkie sugestie
Prawdopodobnie komórki sformatowane są do przechowywania dat.

komórki mam ustawione jako liczba, a co dla mnie dziwne, mam łącznie 12 takich plików, w chyba wszystkich na początku wyniki mają dodane 1.0 do długości fali ok320-380nm, następnie zaczynają iść normalnie i w niektórych znów się pojawia na chwilę dodatek 1.0.
Pliki są w formacie CSV, próbowałem zmieniać na inne formaty i niestety nic nie daje.

Edit
uff poprawka, sprawdzałem w samym arkuszu już po otwarciu, ale jeśli usunę środkową kolumę podczas importu i zaznaczę, 3 kolumnę jako tekst (normalnie jest oznaczona jako standardowe) to wtedy wszystko wchodzi normalnie i mogę bez problemu zrobić wykres. Dzięki bardzo, bo te wyniki z różnorakich urządzeń spowalniały/blokowały postępy mojej pracy mgr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować