Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

OpenOffice - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2008 o 17:18, rafekx 12 napisał:

Witam mam pytanie,jak moge zapisać plik w Open Office abym mógł go otworzyć w Microsoft
Power Point??:)

Przy zapisywaniu ustaw odpowiedni format (lista rozwijana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam open office 3.0.0 czy jakiegoś tam i mam pytanie: Czy mogę zainstalować starszego i będą obydwa mogły pracować nie przeszkadzając sobie ? Pytam bo mam tego starego na płycie(jakby co to orginał był z książką do nauki obsługi OO) a ten nowy który był od początku na mojej Viscie coś nawala(dokładniej program od prezentacji). ;P

Pozdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Open Office 3. Robię pokaz slajdów. Wiem gdzie co jest. Zrobiłem tytuł, napisy i obrazki ale nie mogę znaleźć przycisku wypełniania tła za napisami! Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić w nim wykres kołowy? Wybieram alkusz kalkulacyjny, następnie zaznaczam "Wstaw" i wybieram wykres. Wybieram, że chcę wykres kołowy ale nie wiem co dalej. Chcę podzielić na 2 procentowe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisz te dane, zaznacz j i wtedy daj wstaw/wykres. ew tam po prawej będziesz miał kroki i sam będziesz mógł w punkcie 2 wpisać z jakich komórek ma pobrać cyfry do tego wykresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie (sory, ze odświeżam temat). Jak podłożyć muzykę, by było ją słychać podczas trwania całej prezentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, pilnie ptorzebuje pomocy.
1) jak zrobic by naglowek i stopka byly tylko na wybranym arkuszu
2: jak zrobic by podzial na kolumny odnosil sie tylko do wybranego arkusza
3) jak zrobic spis tresci ? nie wychodzi mi to w ogole!;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wk*^% mnie ten Office od MS... :P Zajmuje razem z update''ami wszystkimi duzo miejsca... Office 2007 jeszcze gorszy jest. Uzytkowalem troche OpenOffice na Ubuntu i spodobalo mi sie. Ale mam kilka pytan:
czy jak sie przesiade na stale na OpenOffice, to czy nie bede mial problemow z otwieraniem/edycja dokumentow/prezentacji/arkuszy z Office''a 2003 i 2007? To samo tyczy sie z wysylaniem komus dokumentow z Open Office, gdzie druga osoba ma produkt od MS. Aha, i czy sa makra w OpenOffice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 19:50, kuba9876543210 napisał:

Wk*^% mnie ten Office od MS... :P Zajmuje razem z update''ami wszystkimi duzo miejsca...
Office 2007 jeszcze gorszy jest. Uzytkowalem troche OpenOffice na Ubuntu i spodobalo
mi sie. Ale mam kilka pytan:
czy jak sie przesiade na stale na OpenOffice, to czy nie bede mial problemow z
otwieraniem/edycja dokumentow/prezentacji/arkuszy z Office''a 2003 i 2007?

Nie będzie z tym żadnych problemów, o ile instalujesz wersję OpenOffice wyższą lub równą 3.0
>To samo tyczy sie z wysylaniem

Dnia 28.01.2010 o 19:50, kuba9876543210 napisał:

komus dokumentow z Open Office, gdzie druga osoba ma produkt od MS.

O ile klikniesz na "zapisz jako" i wybierzesz dokument Microsoft Office 97/2000/2003, to będzie ok.
>Aha, i czy sa makra w OpenOffice?
Są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Jakiś cwaniak otworzył stronę www.office-pl.com, która bardzo mocno przypomina oficjalną stronę. Sam nawet nie zwróciłem na to uwagi. Nie zdajecie sobie sprawy jak wielkie zdziwienie mnie ogarnęło, gdy po ściągnięciu pliku, instalator poprosił mnie o... wysłanie sms za ponad 7zł! Poszukałem info w necie i jakoś nie spotkałem się z informacją, żeby OpenOffice zmieniło swój freewarowy charakter. Wniosek jest prosty - koleś szuka jeleni - mogę się założyć, że dorobił się na tym już niezłej sumki...

Prawidłowy instalator ściągniecie z oficjalnej strony: http://pl.openoffice.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 19:39, LESZ3u napisał:

/.../


"ACCESS TO THE PREMIUM SERVICE ONLY FOR ADULT OVER 18 YEARS OLD AND SHALL REQUIRE SENDING TWO SMS FOR INSTALLATION, AND YOU WILL RECEIVE ONE CODE.
THE PRICE OF EACH SMS IS 7,32 PLN. TOTAL COST OF SERVICE 14,64 PLN"

Aż dziwne, że nikt jeszcze tego "serwisu" nie zamknął :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 19:50, Grzech napisał:

REQUIRE SENDING TWO SMS


Jeszcze lepiej... Zdało by się troszkę tą sprawę nagłośnić, choć z tego co widzę, już kilka serwisów o tym pisało. Tym bardziej dziwi, że nikt się tym nie zajął...

EDIT:
Wątek na wykopie ma już 123 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:23, LESZ3u napisał:

/.../ Tym bardziej dziwi, że nikt się tym nie zajął...


Podejrzewam, że to nie będzie takie proste, ponieważ po kliknięciu w informacje o smsie, przenosi nas na stronę-matkę, której serwer znajduje się we Włoszech.

Dnia 21.02.2010 o 20:23, LESZ3u napisał:

Wątek na wykopie ma już 123 dni...


Najwidoczniej nikt nie zgłosił łamania licencji do producenta. Oni jako właściciel praw, mogliby żądać odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 21:17, Grzech napisał:

Najwidoczniej nikt nie zgłosił łamania licencji do producenta. Oni jako właściciel praw,
mogliby żądać odszkodowania.

Pytanie czy te prawa na pewno zostały naruszone. O ile wiem nikt nie broni sprzedaży oprogramowania open source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 22:31, S1G napisał:

Pytanie czy te prawa na pewno zostały naruszone. O ile wiem nikt nie broni sprzedaży oprogramowania open source.


Jeżeli wejdziesz na stronkę, to zobaczysz opis produktu: freeware. Po pobraniu natomiast musisz płacić za włączenie, a później za numer seryjny darmowego programu. Stąd dwa smsy.

"Licencja GPL nie oznacza, że oprogramowanie na niej oparte ma być nieodpłatne - można go sprzedawać. Jednak każdy, kto liczyłby, że sprzedaż takiego produktu będzie prostym sposobem na rozpoczęcie dochodowego biznesu, zostanie postawiony przed nieubłagalnymi faktami:

1. Wraz z programem musi być zawsze udostępniony kompletny kod źródłowy.
2. Licencja dołączona do produktu musi dopuszczać dowolną modyfikację tego kodu.
3. Licencja musi zezwalać na dystrybucję tak wytworzonego produktu na zasadach niezmienionych w stosunku do oryginalnego oprogramowania (w szczególności: bez żadnych jawnych lub ukrytych opłat).
4. Licencja nie może czynić rozróżnienia między sposobami wykorzystywania produktu; przykładowo, nie może zabraniać posługiwania się oprogramowaniem w celach komercyjnych.

Ujmując rzecz na przykładzie, jeżeli zmodyfikujemy jądro systemu Linux i zechcemy sprzedawać go np. za 100 zł, musimy jednocześnie zezwolić każdemu nabywcy na udostępnianie go na licencji GPL (czyli np. za darmo). "
Za: http://www.ws-webstyle.com/en/netopedia/open_source/open_source

Ciekawe ile osób już nabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować